Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Szlachetna Paczka- Police  (Przeczytany 3464 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Szlachetna Paczka- Police
« dnia: Listopada 21, 2015, 21:01:49 »
Szlachetna Paczka! Rodzina dla której będę kompletowała 🎁 to Pani Małgosia i jej czworo dzieci oraz wnuczek.
Zwracam się do wszystkich osób o wsparcie mojej inicjatywy. Głównie jest to zbiórka pieniędzy za które zamierzam kupić wszystko co Pani Małgosia potrzebuje. Będę prowadziła również zbiórkę żywności, środków chemicznych, pielęgnacyjnych dla małego Olka, nowych zabawek i nowych rzeczy. Zwracam się do Was o pomoc i prośbę o wsparcie! Ta dziewczyna jest bardzo dzielna a dzieci wspierają ją na każdym kroku. Jest oparciem dla swojej najstarszej córki i jej synka- sprawny im radość❤️🎁!

WYBÓR RODZINY
Kod rodziny
ZPM-1730-505996
Opis rodziny
Pani Małgosia (44 l.) ma czworo dzieci i wnuczka, które po śmierci męża wychowuje samotnie. Adam(16 l.), Marek(7 l.) oraz Weronika(5 l.). We wspólnym gospodarstwie domowym przebywa córka Patrycja (18 l.) oraz jej synek Aleksander (9 m-cy.).
Pani Małgosia wcześniej nie narzekała na swoje życie, razem z mężem wychowywali dzieci i dobrze sobie radzili. Mąż pani Małgosi pracował i zajmował się naprawami w gospodarstwie domowym był "złotą rączką", zawsze można było na nim polegać. Jednak trzy lata temu mąż pani Gosi zmarł i rodzina z dnia na dzień została sama bez środków do życia. Pani Małgosia oraz dzieci bardzo to przeżyli, mimo dramatycznej sytuacji rodzina nie poddała się. Pani Małgosia znalazła pracę dorywczą, bo tylko taką mogła podjąć z uwagi na swoja chorobę (schizofrenia). Dziewięć miesięcy temu córka Patrycja urodziła syna Aleksandra. Jego ojciec nie utrzymuje żadnych kontaktów z synem. Mały Oluś złagodził ból po stracie męża pani Małgosi, ale tym samym przybyło pracy i obowiązków. Mimo tego po raz kolejny rodzina nie poddała się i wspólnymi siłami stara się poradzić z trudami dnia codziennego. Patrycja też podjęła pracę dorywczą, kobiety są w stanie na zmianę zajmować się najmniejszym Olusiem. Źródłem utrzymania rodziny jest renta pani Małgosi, zasiłek rodzinny, alimenty oraz dochód z prac dorywczych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania na jedną osobę w rodzinie przypada 256 złotych miesięcznie.
Dużym wsparciem dla Pani Małgosi są najstarsze dzieci❤️. Syn Adam pilnie odbywa praktyki w Niemczech, aby w przyszłości mieć zapewnioną pracę. Najmłodsze dzieci Marek i Weronika chętnie pomagają w obowiązkach domowych. Pani Małgosia bardzo kocha swoje dzieci i jak mówi- dzieci są dla mnie najważniejsze, dzięki nim mam siłę codziennie rano wstawać, są dla mnie radością i wsparciem.

🎁Wśród najważniejszych potrzeb pani Małgosia wskazuję na żywności, oraz obuwie dla dzieci do szkoły. Prosi również o wózek (spacerówkę) dla wnuka Aleksandra który może być używany.

(Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione)

Potrzeby rodziny👩🏻👦🏼👧🏻👧👶🏼
🎁ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Inne:
słodycze dla dzieci, płatki do mleka
🎁ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Potrzebne środki czystości:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon
🎁Artykuły dziecięce:
Pieluchy rozm 4, chusteczki nawilżające, kremy.

ODZIEŻ
🎁Adam
zimowa kurtka XXL

OBUWIE
🎁Marek
Przejściowe tenisówki 30-31
🎁Weronika
Przejściowe tenisówki 29-30
🎁Adam
Przejściowe adidasy 44 do kostek
IV MATERIAŁY SZKOLNE:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina
V WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Ręczniki
VIII SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
🎁Marek i Weronika marzą o łyżwach (roz. 30-31)
🎁Adam o fajnej kurtce,
🎁maleńki Olek będzie zadowolony z zabawek,
🎁Partycja marzy o komórce- może być używana.
🎁Pani Małgorzata dla siebie nic nie chce, najbardziej ucieszą ją upominki dla dzieci.
NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
*żywność-czasami na nią nie wystarcza pieniążków
*spacerówka~nie posiadamy wózka dla wnuczka
*obuwie dla dzieci.

Osoby chcące wesprzeć Rodzinę Pani Małgosi proszę o kontakt annatarocinska@gmail.com lub poprzez fb- messenger.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2015, 21:03:24 wysłana przez An_na »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Szlachetna Paczka- Police
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 29, 2015, 20:33:20 »
Dobry wieczór- zbiórkę prowadzę do 10 grudnia. Po tym czasie spiszę wszystko co mam a resztę potrzebnych rzeczy kupię za zebrane pieniądze. Z tego co mi zostanie funduszy chciałabym kupić dla tej Rodzinki gry planszowe, aby razem mogli sobie spędzać wieczory.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Szlachetna Paczka- Police
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 08, 2015, 23:17:05 »
Ja wiem: można mówić" a mi kto pomógł", "nikt mi nigdy nic nie dał"... Można. W życiu najważniejsze jest zdrowie ale też i szczęście. Jedni mają go więcej inni mniej. Jedni dożywają sędziwych lat a innym zdrowie załamuje się w momencie kiedy byli głową rodziny, kiedy mieli czworo malutkich i szkolnych dzieci i idą na wieczny odpoczynek. Tak jest w historii pani Małgosi dla której organizuję Szlachetną Paczkę. Jej mąż w kwiecie wieku, doskonale radząc sobie z utrzymaniem rodziny zmarł. Jego żona Małgosia została sama. Sama z czwórką dzieci. Sama ze swoją chorobą bo i o nią zdrowie nie zabiega. Dziewczyna ta kocha swoje dzieci ponad wszystko, ale choroba sprawia że nie wszędzie znajdzie zatrudnienie ale pracuje. Stara się i ona i pełnoletnia od niedawna córka, którą podziwiam. Będąc bardzo młodą dziewczyną została mamą, dzielną twardą kobietką i cudownie w tej roli się realizuje dbając o 9cio miesięcznego synka. dziewczyna ta na zmianę z mamą pracują, aby było za co żyć. Ale czasem brakuje. Brakuje na jedzenie...W rodzinie tej jest jeszcze troje dzieci, 5 letnia dziewczynka, 7 letni chłopiec i 16 latek. 16 latek uczy się w szkole gastronomicznej i odbywa praktyki w Niemczech. Ci ludzie potrzebują wsparcia, takiego który dzięki wielu wspaniałym znajomym uda się osiągnąć za co dziękuję🎁❤️Mam już sporo jedzenia, środków chemicznych, słodyczy,pampersów ale nadal zbieram i jedzenie trwałe suche, słodycze, zabawki, pampersy r.4 i pieniądze za które najpóźniej w piątek dokupię wszystkiego co brakuje. Dziś dowiedziałam się, że rodzinie przepalił się czajnik el. Jutro kupuję:)