Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za gaz  (Przeczytany 4817 razy)

Offline cami159

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Opłaty za gaz
« dnia: Października 02, 2015, 20:26:57 »
Pytanie do ludzi którzy mają ogrzewanie gazowe. Ile was wynosi koszt takiego ogrzewania i ile mniej więcej dziennie grzejecie w domu? Niedługo mam się przeprowadzić do mieszkania gdzie jest owe ogrzewanie i zastanawiam się jak to będzie finansowo wyglądać.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #1 dnia: Października 03, 2015, 00:20:32 »
Rok mieszkam w niewielkim domku ogrzewanym gazem ,woda i płyta grzewcza  też .Jest to koszt 2000 do 2500 zł.Oczywiście za cały rok wszystko zależy jak kto lubi ciepło .Jak policzę koszt utrzymania mieszkania 2 pokoi w bloku  w zasobach ODRY to wychodzi na to samo. Teraz metraż mam dwa razy taki a koszty podobne.  Lubie ciepło i ciepłą wodę .Temperatura w domku to ok 24 stopni .

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #2 dnia: Października 03, 2015, 10:22:04 »
Rok mieszkam w niewielkim domku ogrzewanym gazem ,woda i płyta grzewcza  też .Jest to koszt 2000 do 2500 zł.Oczywiście za cały rok wszystko zależy jak kto lubi ciepło .Jak policzę koszt utrzymania mieszkania 2 pokoi w bloku  w zasobach ODRY to wychodzi na to samo. Teraz metraż mam dwa razy taki a koszty podobne.  Lubie ciepło i ciepłą wodę .Temperatura w domku to ok 24 stopni .
Jak to możliwe, jeśli sam abonament za gaz (w ogóle bez kosztów paliwa) to około 50 zł miesięcznie? Ja w miesiącach letnich płacę rachunki w wysokości około 300 zł za dwa miesiące - to tylko za podgrzanie wody użytkowej i gotowanie. Oczywiście w sezonie grzewczym te rachunki są kilka razy wyższe. A tzw. sezon grzewczy to właściwie pół roku (od końcówki września do końca kwietnia/początku maja).

Offline kch

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #3 dnia: Października 03, 2015, 14:23:11 »
Ja płacę co miesiąc tak sobie wybrałam. Ogrzewanie mam gazowe plus podgrzewanie wody. Przez pół roku płacę ok. 40-50 zł w sezonie letnim, natomiast sezon zimowy w zależności od pogody od 150 zł do 250 zł miesięcznie.

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #4 dnia: Października 03, 2015, 14:31:37 »
A ile wynosi sam abonament? Bo tutaj chyba dużej rozpiętości nie ma, zwłaszcza przy gazowym ogrzewaniu. Jak pisałam - u mnie 50 zł miesięcznie to sam abonament, niezależnie od tego, czy jest lato czy zima.

Offline cami159

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2015, 08:14:35 »
Storczyk, to ile dziennie godzin mniej więcej grzejesz?

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2015, 09:26:08 »
Teraz całą dobę w dzień nastawiam od 20-22 stopni zależy od temperatury na dworze nocą 19-20 .Wychodzę z domu lub wyjeżdżam 16 .

Post Merge: [time]Październik 12, 2015, 09:30:34 [/time]
Nie ma jeszcze mrozów więc nie ma co szaleć ,trochę w nocy .Jestem prawie stale w domu więc nie będę marzła .

Post Merge: Października 12, 2015, 09:33:37
Dużo chyba zależy od pieca są coraz nowsze i oszczędniejsze .Sama dopiero się uczę to mój drugi sezon grzewczy .
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2015, 09:33:37 wysłana przez Storczyk »

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2015, 23:14:01 »
Wychodzę z domu lub wyjeżdżam 16
A jak wracasz, to piec musi nadrobić straty. ;) Takie działanie opłacalne przy dłuższej nieobecności.
<*)))))>{

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za gaz
« Odpowiedź #8 dnia: Października 13, 2015, 07:30:41 »
Tak jak wyjeżdżam to termostat skręcam .Ale robię też tak jeżeli wychodzę na parę godzin .Dom się tak szybko nie wyziębia aby musiał nadrabiać straty to kilka minut.  :)