Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: windows 10  (Przeczytany 11022 razy)

piotrzpl

  • Gość
windows 10
« dnia: Września 04, 2015, 15:07:34 »
win 10 ,,, macie już, i jaka jest wasza opinia ???

Offline witex84

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #1 dnia: Września 04, 2015, 15:42:01 »
mam od dnia premiery, całkiem fajnie to chodzi

piotrzpl

  • Gość
Odp: windows 10
« Odpowiedź #2 dnia: Września 04, 2015, 16:07:10 »
mi tez się podoba no i przede wszystkim bardzo ładnie śmiga nowa przeglądarka Edge, dobre ma silniki,,, szybka

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #3 dnia: Września 04, 2015, 18:03:08 »
Mam od dawna. Fajny system ale i tak uzywam FF a nie Edge :)

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #4 dnia: Września 04, 2015, 20:28:37 »
Jak Windows piratom, tak piraci Windowsowi – darknet blokuje nowy system Microsoftu

Windows 10 to nie tylko uniwersalne aplikacje czy nowe menu Start – premiera systemu wywołała także sporo zamieszania w związku z kwestiami prywatności. Przy jej okazji zaktualizowano także regulaminy świadczenia wielu innych usług, umieszczając w nich wycelowane w piratów (i nie tylko) warunki. Okazuje się, że podobne działania mogą być obosieczne – kontrofensywę przedsięwzięli właśnie administratorzy serwerów pośredniczących w wymianie plików za pomocą protokołu BitTorrent.

Zastrzeżenia administratorów trackerów wobec działań Microsoftu dotyczą przede wszystkim automatycznej synchronizacji danych użytkownika (m. in. ustawienia przeglądarki, danych logowania do sieci Wi-Fi) z serwerami korporacji, przechowywania kopii zapasowej klucza szyfrującego BitLocker w cyberschowku OneDrive czy szeroko zakrojonej współpracy z antypirackimi organizacjami. Te w ramach partnerstwa mają rzekomo zyskać dostęp do ogromnej ilości danych o użytkownikach sieci peer-to-peer.

Nie ma jak dotąd żadnych dowodów na to, że Microsoft wykorzystał, wykorzystuje czy będzie wykorzystywał możliwości Windowsa 10 oraz nowego regulaminu swoich usług w konkretnych działaniach mających na celu walkę z piractwem. Jednak samo powstanie tych mechanizmów jest dla administratorów daknetowych trackerów wystarczającym powodem do działania. Dotyczy to na przykład administratorów iTS, których stanowisko opublikowano na reddicie:

Windows 10 przesyła między innymi zawartość lokalnych dysków bezpośrednio na jeden z serwerów [Microsoftu]. Posunięto się stanowczo za daleko i jest to poważne zagrożenie dla stron takich jak nasza, w związku z czym musieliśmy podjąć odpowiednie kroki. Od zeszłego czwartku Windows 10 jest oficjalnie zablokowany przez iTS. Użytkownicy tego systemu są przekierowywani do filmu, który wyjaśnia zagrożenie dość szczegółowo, w celu uświadomienia tak wielu osób, jak to możliwe.

O udostępnionym na YouTube filmie Windows 10 jest narzędziem do szpiegowania wszystkiego, co robisz wystarczająco wiele mówi sam tytuł. Jednocześnie administratorzy iTS podkreślają, że ich działania nie są wycelowane w użytkowników, mają natomiast zamiar skłonić Microsoft do ustępstw. Trudno jednak zakładać, aby na korporacji podobne bojkoty robiły szczególne wrażenie. Mało prawdopodobna wydaje się perspektywa, że blokada darknetowego serwera pośredniczącego będzie dla milionów przeciętnych użytkowników czynnikiem decyzyjnym podczas wyboru systemu operacyjnego.


Kliknij tu: https://www.reddit.com/r/trackers/comments/3hhtgy/its_bans_users_using_windows_10/



http://www.dobreprogramy.pl/Jak-Windows-piratom-tak-piraci-Windowsowi-darknet-blokuje-nowy-system-Microsoftu,News,65850.html

"2015-08-24 22:32:40 -  Windows 10 zbanowany na T...

W związku z tym, iż użytkownicy coraz częściej zgłaszają nam problemy z działaniem T... na komputerach z systemem windows 10 wprowadzamy zakaz logowania na T... z tego systemu.
Użytkownicy, którzy nadal będą korzystać z systemu windows 10 przy logowaniu na T... zostaną permanentnie zbanowani."

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #5 dnia: Września 05, 2015, 14:25:34 »
Ludzie używaj fejsa, twita i inncy pierdół, które ich śledzą, a teraz jak MS jako jedyny oficjalnie się przyznał do podglądu, to wielka afera.
Od windowsa 95/98 podłączonego do internetu już szpiegowali, ale w sieci wielkie poruszenie ;D
System fajny, oczywiście, nie instalujcie go przez aktualizację, bo część sprzętu nie da rady ze sterownikami i macie zonka, najlepiej po czystym formacie uaktualnić, ew. sprawdzić narzędziem ms czy wszystko jest kompatybilne (z xp/7 do 10), przeważnie, ale nie zawsze z win 8/8.1 aktualizacja pójdzie bezproblemowo ;)

Każdy powinien wykonać kopię danych przez aktualizacją!

p.s. jest to system pisany wraz z użytkownikami, to plus dla MS, bo wprowadzili wiele fajnych pomysłów..

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #6 dnia: Września 05, 2015, 14:40:11 »
Ale chyba wszyscy wiecie że Win 10 po aktualizacji z niższych jest bezpłatny przez pierwszy rok??

piotrzpl

  • Gość
Odp: windows 10
« Odpowiedź #7 dnia: Września 05, 2015, 16:52:24 »
Ale chyba wszyscy wiecie że Win 10 po aktualizacji z niższych jest bezpłatny przez pierwszy rok??

tak za darmo z można przejść z niższych na dziesiątkę,,, po roku aby przejść z niższego na 10 będzie trzeba zapłacić,,, to było wiadomo od początku i Microsoft tego nie krył,,, co do szpiegowania, no to tak jak ktoś już tu napisał o naszych ruchach w Internecie wiedza od momentu kiedy jest internet, co do 10 przy instalacji aby ograniczyć wystarczyło odhaczyć co niektóre punkty w instalacji,,, a propos to bardziej jesteśmy szpiegowani przez telefon,tu wiedza o naszym każdym kroku,,,

Offline sake

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #8 dnia: Września 18, 2015, 18:43:12 »
rozumiem że oprogramowanie które jest przystosowane do windows 7 nie będzie działać na 10?


Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Widziałeś Boga? Nie? Widocznie jeździsz za wolno...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #9 dnia: Września 18, 2015, 18:48:19 »
rozumiem że oprogramowanie które jest przystosowane do windows 7 nie będzie działać na 10?


Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka





Skąd takie info?

Offline sake

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #10 dnia: Września 18, 2015, 18:53:26 »
tak sie domyślam. oprogramowanie kupowalem w 2013 roku i nie było Windows 10? może się mylę ale ryzykować nie będę.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Widziałeś Boga? Nie? Widocznie jeździsz za wolno...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #11 dnia: Września 18, 2015, 19:02:40 »
Możesz zaryzykować, masz miesiąc na powrót do poprzedniego systemu.

Ew. zrób przed instalacją to, jak przejdzie, to możesz 10tkę instalować

http://www.programosy.pl/program,windows-8-upgrade-assistant.html

Offline sake

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #12 dnia: Września 18, 2015, 19:03:55 »
sprawdze. dzieki

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Widziałeś Boga? Nie? Widocznie jeździsz za wolno...

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: windows 10
« Odpowiedź #13 dnia: Września 26, 2015, 17:10:50 »
Pirwsze wrażenie, świetne, chodzi szybko, czego nie można było powiedzieć o 8 i 8.1 ,jednak mam wrażenie, że cały czas coś tam się mieli w tle, jakby coś pracowało, nawet jak komp już wyszystko poinstaluje itd.

Jedyne co mi się nie podoba to to, że nie można zablokować wyskakujących reklam w przeglądarce EDGE?
Bardzo mi ta przegladarka przypadla do gustu i mam nadzieje, że szybko wyjdzie jakaś łata na to.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: windows 10
« Odpowiedź #14 dnia: Września 27, 2015, 13:57:13 »
Pirwsze wrażenie, świetne, chodzi szybko, czego nie można było powiedzieć o 8 i 8.1 ,jednak mam wrażenie, że cały czas coś tam się mieli w tle, jakby coś pracowało, nawet jak komp już wyszystko poinstaluje itd.
Sprawdź, czy nie masz ustawionego aktualizowania typu P2P - niby pobiera wtedy szybciej, ale też rozsyła dalej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.