Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???  (Przeczytany 14806 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 16, 2015, 08:08:37 »
Moim zdaniem na odcinku Grzybowa-Wyszyńskiego nie potrzeba ścieżki. Nie ma tam jakiegoś dużego ruchu i jest w miarę szeroko. Co do tych pipidów w niemczech to bym nie szalał. Częstym rozwiązaniem jest po prostu linia przerywana przy poboczu i można sobie tym kawałkiem asfaltu pedałować. Ale to oczywiście zakłada, że jezdnia jest odpowiednio szeroka. Mieszczą się rowery w przeciwnych kierunkach i auta. Z asfaltem wszędzie też bym nie szalał. Bywa beton, asfalt z grubymi kamieniami, polbruk. Ale fakt, polbruk na ogół jest kładzony "do góry nogami". Coś jak na parkingach, że szczeliny między kostkami są wtedy minimalne. Przy czym dyskusje o bezpieczeństwie to bym zaczął od zachowania pedalistów i puszkarzy względem siebie. Bo obie strony mają wiele za uszami.

Offline eliza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Przebudowa Przyjażni/Wyszyńskiego za 4 miliony???
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 16, 2015, 10:15:53 »
Moim zdaniem miasto powinno wypić to piwo, którego naważyło i za te 4 miliony przebudować Wyszyńskiego dla Biedronki, jest tam bardzo niebezpiecznie.
Bankowa może poczekać.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 16, 2015, 18:40:52 »
Nie żadna ścieżka, a dopuszczona jazda po chodniku. Taki detal, o którym pisałem. I to nie na całym odcinku.
Trochę bez sensu, bo ciąg pieszo-rowerowy od strony ul. Wyszyńskiego zaczyna dopiero się na wysokości sklepu monopolowego i banku - dalej rowerzyści jadący od strony Grzybowej muszą się teleportować na jezdnię.

Poza tym niuansem inwestycja na plus - nawierzchnia już dawno wymagała remontu, uporządkuje się parkowanie, przybędzie parę nowych miejsc, powstaną brakujące przejścia dla pieszych (np. przy skrzyżowaniu z Zamenhofa).

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 07, 2015, 09:31:28 »
Wiadomo może kiedy zacznie się przebudowa?
Nowe znaki zostały już ustawione,  tylko są zawinięte folią.
Jak będzie wyglądała organizacja ruchu w czasie remontu?
Czy będzie możliwy dojazd do posesji?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 07, 2015, 10:58:35 »
Nie jest jeszcze całkowicie zatwierdzona tymczasowa organizacja ruchu, dlatego nie ma jeszcze informacji o tym jak będzie przebiegał remont Bankowej. Uzyskałem w Urzędzie informację, że gdy tylko zatwierdzone zostaną wszystkie dokumenty, na stronach www gminy pojawi się info o tym jak będzie przebiegał remont. Komunikat o tym ma również być przesłany do lokalnych mediów. Sądzę, że to kwestia tego lub przyszłego tygodnia.

Na początku roku wystąpiłem do Pana Burmistrza z wnioskiem o to, by zadbano w trakcie remontu Bankowej o dojazdy do posesji, sklepów itp.
http://grzegorzufniarz.pl/styczniowe-interpelacje/
Uzyskałem odpowiedź, że planowana jest taka organizacja remontu, by uciążliwości dla mieszkańców były jak najmniejsze.
Mam nadzieję, że tak też się stanie.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 07, 2015, 14:22:03 »
Dzisiaj już jeździli po i na zakazach

Offline vwpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 08, 2015, 08:01:08 »
No wczoraj to o mały włos parę stłuczek by było
nic dodać nic ująć

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 08, 2015, 12:46:31 »
Od poniedziałku 11 maja, w związku z remontem ul. Bankowej, zawieszone zostaną przystanki dla Linii Pracowniczych zlokalizowane na ul. Zamenhofa i Bankowej(na odcinku od Wyszyńskiego do Grzybowej).

Linie Pracownicze P1, P2 i P14 w obu kierunkach będą kursowały ulicami Wyszyńskiego, Piaskową, Grzybową, z pominięciem Zamenhofa i odcinka Bankowej.
Przystanek dla pasażerów z ul. Zamenhofa - Piaskowa Szkoła w obu kierunkach.




Offline maja9999

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 08, 2015, 19:20:20 »
Witam moim zdaniem na ulicy Bankowej jest zła organizacja ruchu. Wyjeżdzając z posesji nie mam znaku nakazującego skrętu (w lewo lub prawo), i może zdażyć się sytuacja jazdy "na czołowe". Moje sugestie są spowodowane tym ,że od strony Wyszyńskiego skręcając w Bankową jest zakaz wjazdu. Pozdrawiam

Post Merge: [time]Maj 08, 2015, 19:26:56 [/time]
Czytając artykuł o pracach remontowych, wyczytałem info, że drogowcy wprowadzili jednokierunkową organizację ruchu, ale chyba pomylili znaki bo obecne nakazują jazdę na wprost przez skrzyżowanie. Pozdrawiam

Post Merge: Maja 09, 2015, 12:11:38
W dniu dzisiejszym zauważylem znaki nakazujące skręt (w lewolub prawo) , także zwracam honor.
« Ostatnia zmiana: Maja 09, 2015, 12:11:38 wysłana przez maja9999 »

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 09, 2015, 12:26:57 »
Dzisiaj rano się przejechałem ul. Bankową i dziwi mnie coś, otóż zamiast znaków D-3 informujących o drodze jednokierunkowej są znaki C-5 nakazujące jazdę na wprost! Czyli jadąc od Grzybowej nie można skręcić w Robotniczą, Odrzańską itd. (chociaż to pewnie i tak nie będzie możliwe jak rozkopią jezdnię, ale teraz?)  ba! nie można też skręcić w prawo, czyli w takim układzie nawet nie można dojechać pod "Delikatesy" (chyba że od strony Piłsudskiego) lub skręcić do Neonetu czy nawet do domu :)
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 10, 2015, 18:19:33 »
Gamonie posrane!!!!
Ścieżki rowerowe im się chce robić, oczywiście niech sobie robią ale co z innymi mieszkańcami gminy. Nie ma innych ważniejszych rzeczy do zrobienia?!?!?!
Pobocze obiecali poszerzyć za wiaduktem w marcu tego roku a jest już prawie połowa maja.
Trzeba znów do GRYFLANDII uderzyć ale jak znam życie to p. Diakuna nie będzie pewnie tylko jakiś pajac będzie znów przyjmował petentów i oczywiście padnie słynny tekst " NIE JESTEM W TEMACIE I NIE WIEM O CZYM MOWA "

Offline Maciuś

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 19, 2015, 21:05:03 »
A ja mam takie pytanie czy parkingi które są obecnie rozbierane to pod tą ścieżkę czy po prostu będą przełożone na nowo?
I jeszcze jedno czy są planowane dodatkowe miejsca parkingowe?
Jeżeli tak to gdzie?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 20, 2015, 08:03:34 »
z "Opis techniczny do projektu wykonawczego przebudowy ul. Bankowej w Policach":

 Projekt zakłada zwężenie jezdni ul. Bankowej z 8,00 m do 6,00 m. Na odcinku od ul. Przybora do ul. Grzybowej zwężenie jezdni przebiega po południowej krawędzi, a na odcinku od ul. Grzybowej do ul. Wyszyńskiego zwężenie jezdni przebiega po obu jej stronach. Przyjęta szerokość jezdni, wynosząca 6,00 m, jest zgodna z klasą L ulicy zapisaną w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego miasta Police. Zwężenie jezdni umożliwia zwiększenie ilości miejsc postojowych zlokalizowanych wzdłuż ul. Bankowej, z istniejących 142, do 188 po przebudowie ulicy. Na całej długości ulicy projektuje się 29 zatok postojowych. W ulicy Bankowej zaprojektowano 14 stanowisk postojowych dla osób niepełnosprawnych.
 


Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Przebudowa BANKOWEJ za 4 miliony???
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 20, 2015, 12:18:08 »
Tak z ciekawości sie spytam. Czy to już jest ten etap kiedy na Bankowej będzie też ścieżka rowerowa, która jest ujęta w planach rozwoju ruchu rowerowego na terenie gminy?