Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Na urzędnicze posady partyjnych kolegów nie brak pieniędzy w Starostwie Powiatow  (Przeczytany 2796 razy)

Offline janusz.chmielewski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Tradycyjnie w październiku samorządy sporządzają informacje o stanie realizacji zadań oświatowych za ostatni rok szkolny. Przede mną są właśnie informacje za rok 2013/14 w Gminie Police i Powiecie Polickim. W swej naiwności sądziłem, że po likwidacji SOSW Nr 2 może zmieni się coś w statystykach powiatowych. Pierwsze takie zestawienie sporządziłem 3 lata wstecz czyli za rok 2010/11: Gmina- 6154 uczniów, 658 pracowników, 28 placówek i 6 urzędników; Powiat- 1295 uczniów, 400 pracowników, 5 placówek i 7 urzędników. Można go porównać z rokiem 2013/14: Gmina- 4657 uczniów, 675 pracowników, 28 placówek i 6 urzędników; Powiat- 1223 uczniów, 453 pracowników, 4 placówki i 8,5 urzędników.
    Zestawienie jest bardzo wymowne i niekorzystne dla oświaty powiatowej (zatrudnionych urzędników)! Zdecydowanie mniejsze są w powiecie liczby uczniów, placówek, pracowników w placówkach oświatowych, ale za to liczba urzędników obsługujących placówki większa niż w Gminie Police! Czyż może potem dziwić, że w Powiecie Polickim narzeka się nieustannie na brak środków finansowych, skoro lekką rączką wydaje się na zbyteczne etaty tylko w Wydziale Edukacji? Czy podobnie jest w innych wydziałach, nie wiem. Przypuszczam jednak, że tak, bo gdzieś trzeba znaleźć etaty dla partyjnych kolegów. Miejmy jednak nadzieję, że mieszkańcy Powiatu Polickiego obudzą się 16 listopada i będą o tym pamiętać przy wyborczych urnach. Apeluję o to szczególnie w Gminach Police (kulejąca oświata, Ekorama) i Kołbaskowo (fatalne drogi).   
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2014, 13:52:33 wysłana przez janusz.chmielewski »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Apeluję o to szczególnie w Gminach Police

Panie Chmielewski, zakłada pan nowy wątek, a nie odpowiada pan na poprzednio założony przez pana i pan chce być radnym kolejnej kadencji? ??? Brak słów! Po co oskarżać innych, jak samemu nie ma pan nic do powiedzenia we własnej sprawie (pański wątek/temat poprzedni). Ja rozumię, że włożył pan kij w mrowisko, chcąc szkalować (?) A mówią, że jest pan  - hmm... inteligentnym nauczycielem... i taka nauka płynie dla innych. Pozdrawiam!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!