Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.  (Przeczytany 9639 razy)

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« dnia: Listopada 13, 2014, 22:54:54 »
   W imieniu swoim i pozostałych mieszkańców chciałbym serdecznie podziękować radnym Polic (w szczególności Gryf XXI), iż w związku ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania z ul. Kresowej zrobiono getto za sprawą nowo  wybudowanych domów wielorodzinnych.
   Dziękuję również panu staroście za wydanie pozwolenia na budowę tak wstrętnych budynków które w żaden sposób swoją architekturą nie nawiązują do już istniejącej zabudowy.
   Troska o życie mieszkanców Polic - tak, ale tylko 2 tygodnie przed wyborami, co 4 lata.
 16 listopada będziemy o tym pamiętać.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 14, 2014, 00:11:58 »
Chłopie weź się garść, trza być twardym a nie mnientkim :-)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 14, 2014, 07:16:10 »
   W imieniu swoim i pozostałych mieszkańców chciałbym serdecznie podziękować radnym Polic (w szczególności Gryf XXI), iż w związku ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania z ul. Kresowej zrobiono getto za sprawą nowo  wybudowanych domów wielorodzinnych.
   Dziękuję również panu staroście za wydanie pozwolenia na budowę tak wstrętnych budynków które w żaden sposób swoją architekturą nie nawiązują do już istniejącej zabudowy.
   Troska o życie mieszkanców Polic - tak, ale tylko 2 tygodnie przed wyborami, co 4 lata.
 16 listopada będziemy o tym pamiętać.

Czyżby dopadła cię jesienna depresja?? O co ci chodzi? O wygląd budynków czy, o to, że nie masz gdzie (kiedyś prawie w lesie) parkować auta? Chodzę tam na spacer i mnie się wszystko zgadza architektonicznie. Poza tym - jak zauważyłem - to jeszcze nie są skończone, a ty piszesz "...wstrętnych budynków... i nie nawiązują do istniejącej zabudowy" - może i tak, bo są nowe i ładniejsze. Pewnie mieszkasz w pobliżu lub naprzeciwko i ci widok zasłoniły!? Już współczuję nowym mieszkańcom takich sąsiadów... Wytłumacz jeszcze, o co chdzi z tym gettem?
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 14, 2014, 14:34:03 »
Co ma z tym wspólnego depresja?
Gdzie ty widziałeś zaparkowane samochody w lesie? Samochody są zaparkowane na ulicy przy posesjach.
Niestety nie mieszkam naprzeciwko i na szczęście ich nie widzę. Ja współczuje tylko sąsiadom którzy mają takie stodoły przed swoimi oknami. Jeden drugiemu będzie zaglądał do okna. Nie wspomne już o hałasie jaki będzie się kumulował pomiędzy budynkami. Odczują to też nabywcy nowych mieszkań.
Każdy kto przyjeżdza na Kresową i widzi te budynki zadaje mi pytanie kto wydał pozwolenie na taką zabudowę.
Może nowe są, ale te stare je przeżyją.
Dlaczego współczujesz nowym mieszkańcom takich sąsiadów- nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe.
 
 
 

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 14, 2014, 14:45:49 »
Co ma z tym wspólnego depresja?
Gdzie ty widziałeś zaparkowane samochody w lesie? Samochody są zaparkowane na ulicy przy posesjach.

Nie ma co się spinać. Sądziłem, że jesteś sąsiadem z naprzeciwka, a oni się troszkę ( z nawet bardzo) burzyli, gdy przechodziłem tamtędy do lasu. Samochody wcześniej (przed budową) właśnie tam stały - był tam swoisty plac "zabaw" z parkingiem. Dlatego napisałem o depresji - sorry :) !

Dlaczego współczujesz nowym mieszkańcom takich sąsiadów- nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe.

Właśnie dlatego, ze nawet przez podwórko nie dali mi przejść do lasu, a co są winni mieszkańcy nowych domów? No i ja teraz chadzam wokół całości na spacer 8)  I tak dobrzą, że stacji paliw tam im nie postawili :o
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 14, 2014, 22:55:38 »
  Przestań się mazać, może jeszcze na kawę powinni ciebie zaprosić ;D .
  To teren prywatny, dlaczego ktoś obcy ma wchodzić na posesję.
Sugerujesz, że mieliśmy pozwolić żeby mieszkańcy nowych budynków mieli przechodzić przez nasze posesje - skąd ten pomysł.
   Wystarczyło nam że przechodzili budowlańcy. Resztę możesz sobie sam dopowiedzieć. Inwestor również chciał nam przekopać działkę pod kanalizę, pewnie też mieliśmy się zgodzić.
   Dobrze się rządzi nie swoim. Gdybyś tam mieszkał to mogę się założyć że miałbyś zupełnie inne zdanie.
Jeżeli chodzi o parkowanie samochodów-powtarzam nikt w lesie nie parkował. Sąsiedzi parkowali z tyłu posesji jednak to teren wspólnoty i mieli do tego prawo.
   Pewnie ci też nie przeszkadza że przy tej inwestycji tak jak przy poprzedniej wycięto wiele drzew. Inwestor będzie miał problem, bo gdzie zrobi nowe nasadzenia, przestrzeń się dużo zmniejszyła. Zakładam, że zostanie to scedowane na nowych właścicieli.
Warto żeby spojrzeli na ten temat od strony prawnej, bo się później mogą nie wypłacić w gminie.
  I jeszcze jedno specu od architektury - poprzedni plan zagospodarowania przewidywał zabudowę jednorodzinną i miało to sens. Nie byłoby żadnej uciążliwości dla obu stron. Lecz plan zmieniono dlaczego i dla kogo?
  Ponadto mieszkańcy zwrócili się do burmistrza z prośbą aby część działki przeznaczyć na plac zabaw- odmowa, plac zabaw jest niedaleko w parku Solidarności. Jeżeli to jest plac zabaw dla burmistrza to nie mam więcej pytań (żenada). Analiza pewnie była krótka-za mało głosów, nie ma sensu inwestować.
  Kiedyś budowano byle jak, dziś byle gdzie.

  Z administracyjnym pozdrowieniem.




Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 16, 2014, 22:22:40 »
Sugerujesz, że mieliśmy pozwolić żeby mieszkańcy nowych budynków mieli przechodzić przez nasze posesje - skąd ten pomysł.
   Wystarczyło nam że przechodzili budowlańcy. Resztę możesz sobie sam dopowiedzieć. Inwestor również chciał nam przekopać działkę pod kanalizę, pewnie też mieliśmy się zgodzić.

Jednak miałem rację - jesteś jednym z tych mieszkańców/sąsiadów, co uzurpują sobie prawo do nie swoich własności, a taka postawa wobec "nowych" nazywa się ksenofobią. Mnie tam nie zastaniesz, ale twoja fobia pozostanie... Reszty nie będę opisywał, bo to co napisałem wcześniej potwierdza się w 100%. Napisz, to na priv wyślę ci adres do lekarza na jesienną "depreche", ale podobno pomaga jeszcze w innych "schorzeniach" i jest najlepszy w Zachodniopomorskiem.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 16, 2014, 23:53:38 »
Powtarzasz się człowieku, zero konkretów.
Ja ci poradzę coś na forum: bierz połowę mniej tego co bierzesz to może zrozumiesz co inni piszą.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 17, 2014, 06:52:37 »
bierz połowę mniej tego co bierzesz to może zrozumiesz co inni piszą.

Nie ciskaj się, tylko czytaj ze zrozumieniem. Poza tym ciebie to- podobno - nie dotyczy i już po wyborach, więc skończ tę farsę. Zostaw w spokoju (twoje wypowiedzi) budowę, jej zarządców, budowniczych, nowych mieszkańców oraz spacerowiczów bo i tak cię rozpoznają na twoim (super wymarzonym osiedlu). A, że cię nie wybrali - widocznie nie zadłużyłeś. Ach, swoje żale wylewaj na piersi nowych władz - zwykłych mieszkańców nie ruszaj.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 17, 2014, 22:28:11 »
Idź z pieskiem na spacer, trochę się przewietrz, to ci dobrze zrobi.
Zmień lekarza którego tak zachwalasz, nie jest w stanie ci już pomóc.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 18, 2014, 07:46:33 »
Idź z pieskiem na spacer, trochę się przewietrz, to ci dobrze zrobi.
Zmień lekarza którego tak zachwalasz, nie jest w stanie ci już pomóc.

Nawet nie umiesz złożyć włanego zdania, tylko powtarzasz po innych. Umieściłeś temat wyborczy, a już po wyborach, więc Z mojej strony - EOT
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2014, 07:48:25 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 18, 2014, 13:30:02 »
Ja bym się bardziej zastanawiał kto komu i ile dał za wydanie zezwolenia na wycinkę tych wszystkich drzew które tam rosły.
Nie sądzę że dostał by zezwolenie każdy kto by chciał tam budować. No ale układy Gryfa XXI wieku mogą wiele jak widać.

Offline Krzychu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 18, 2014, 22:21:21 »
Z tego co mi wiadomo to wiele drzew wycięto  w większości zdrowych, nie zagrażających ludziom. Mogły rosnąć dalej.
Następne już czekają w kolejce - trzeba odsunąć las od nowo wybudowanych budynków.
W naszej "gminie zielonej" jest na to pozwolenie. Przecież to tylko następnych kilka korzeni, za to mają ich karać?No bez przesady ;) .

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Odp: Nowe budynki przy ul. Kresowej - totalne nieporozumienie.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 24, 2014, 11:54:16 »
Z tego co mi wiadomo to wiele drzew wycięto  w większości zdrowych, nie zagrażających ludziom. Mogły rosnąć dalej.
Następne już czekają w kolejce - trzeba odsunąć las od nowo wybudowanych budynków.
W naszej "gminie zielonej" jest na to pozwolenie. Przecież to tylko następnych kilka korzeni, za to mają ich karać?No bez przesady ;) .


W Świnoujściu tereny leśne pod inwestycje "uwalnia się" nawiercając pnie drzew wiertarką. Później przychodzą sztormowe wiatry i drzewa łamią się same. Ot i cała filozofia. Więc nie tylko w naszej "gminie zielonej" w ten sposób załatwia się tereny pod budowy. A swoją drogą te nowe budynki przy Kresowej faktycznie wyglądają średnio ładnie.