Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21  (Przeczytany 34723 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 14, 2014, 09:18:59 »
Polityka mnie nie tyka, ale wstrzymanie budowy na 3 lata, 760 tysięcy kary za 3 korzenie to z lekka przegięcie, szczególnie, że to Kardziejonek zgłosił. Tam budowa pełną parą, 'haj lajf' na maksa i cisza, znajomości, kasa, układy? Powinni pokazywać więcej takich filmów, człowiek by wiedział na kogo głosuje.

p.s. burmistrz powtórzył, tak, tak, pokiwał głową i w sumie zapewne będzie miał to nadal w pupie.
Może się tłumaczyć, że nie wiedział, ale od czegoś ma podwładnych (!) Do tego 'inne' osoby mu to zgłaszały (!)

Zielona Gmina, dobrze powiedzieli śmietnisko i beton.

Z perełek jest jeszcze to, jak chwalą się, że wybudowali nowe bloki po starych hotelach, tylko zapomnieli przekazać, że nie chcieli budować nowych, a modernizować stare ! Co mnie kompletnie zwaliło z nóg.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2014, 09:21:37 wysłana przez rbk »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 14, 2014, 17:01:52 »
burmistrz powtórzył, tak, tak, pokiwał głową i w sumie zapewne będzie miał to nadal w pupie.

Jest mądre powiedzenie, które mówi, że pycha kroczy zaraz przed upadkiem. Jak widać długotrwała władza psuje ludzi, dlatego ilość kadencji burmistrza powinna być ograniczona.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 14, 2014, 17:07:46 »
Nie znam dokładnie okoliczności sprawy z drzewami. Ale stwierdzenie, że to "trzy korzenie za 760 tys." to raczej znaczne uproszczenie.

Ustawa o ochronie przyrody przewiduje srogie kary nie tylko za nielegalne wycięcie drzewa. Zapłacić trzeba za:
- zniszczenie zieleni, drzew lub krzewów spowodowane niewłaściwym wykonywaniem robót ziemnych albo nieodpowiednim wykorzystaniem sprzętu mechanicznego lub urządzeń technicznych;
- zastosowanie środków chemicznych, które zaszkodziły roślinności;
- usuwanie drzew lub krzewów bez wymaganego zezwolenia;
- zniszczenie spowodowane niewłaściwą pielęgnacją terenów zieleni, zadrzewień, drzew lub krzewów.

Przykład: "(...)przedsiębiorca, który chce usunąć kilkudziesięcioletni dąb o obwodzie 100 cm, mnoży jego obwód przez stawkę dla dębu wynoszącą 89,39 zł i współczynnik za grubość pnia 2,37. W sumie za zgodne z prawem ścięcie drzewa będzie musiał wnieść opłatę w wysokości 21 185,43 zł. Chociaż stawki za pozwolenie na wycinkę wydają się być wysokie, to jeszcze bardziej zaboli grzywna za nielegalne wycięcie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami są one trzy razy wyższe od standardowej opłaty. Kary są identyczne dla osób prywatnych i firm. Dla wspomnianego wcześniej dębu o obwodzie 100 cm grzywna wyniesie więc 63 556,29 zł. " źródło: wp.pl/finanse - 08.11.2013

Jak wspominałem, nie znam dokładnie tej sprawy ale pierwszy rzut oka widać, że info podane w klipie jest mocno przesadzone. Gdy dochodzi do złamania prawa burmistrz ma obowiązek działać zgodnie z przepisami. Myślę, że warto by było dołożyć jeszcze kolejne 8 minut do klipu i dowiedzieć się jak ta sprawa wygląda z punktu widzenia urzędników i co jest napisane w decyzjach.

Sprawa druga - osiedle na Bankowej.
Pamiętam, że szacunki na temat likwidacji blaszaków mówiły o potężnych pieniądzach - jak wiemy, w sumie osiedle kosztowało 33 miliony. W związku z tak ogromną kwotą poszukiwane były rozwiązania alternatywne i tańsze, m. in. brano pod uwagę remont blaszaków polegający na rozebraniu ich do gołego szkieletu i wypełnienie go ścianami zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi. Wyszacowano, że to rozwiązanie było tańsze, niż budowa od podstaw ale nie na tyle, by z niego skorzystać, bo cierpiała na tym jakość.

Na koniec dziękuję za wszystkie rozmowy i wymianę zdań. Mam nadzieję, że informacje, które tu umieszczałem mogły być przydatne dla Forumowiczów w wyrabianiu sobie opinii na temat spraw gminnych. W związku ze zbliżającą się ciszą wyborczą wyłączam już swoją aktywność na naszym forum.




Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 14, 2014, 20:04:52 »
To ile zapłacą za te 30letnie drzewa? ;]

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 14, 2014, 20:51:43 »
Chyba jak najbardziej w temacie wątku. 8 minut nagrania, w lokalnych mediach przed wyborami tematu raczej nie będzie.
https://www.youtube.com/watch?v=FONmOXgP9Uo
Odpowiemy Panu pózniej,niech Pan siądzie - tak reaguje jedynowładca gminy Police.Zapomniał,że Kardziejonek nie zasypiał wcześniej gruszek w popiele i doprowadził do wymiany prawie całej administracji w ZWiK.W efekcie wpadliśmy z deszczu pod rynnę bo o wymianie kadr decydowali znowu kolesie z GRYFA a nie czytelne konkursy.
jestem gorszego sortu

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 14, 2014, 21:08:34 »
Polityka mnie nie tyka, ale wstrzymanie budowy na 3 lata, 760 tysięcy kary za 3 korzenie to z lekka przegięcie, szczególnie, że to Kardziejonek zgłosił.
Kardziejonek nie jest jedynym, który sobie przechlapał. Kiedyś, jeszcze za czasów PSG, jeden z radnych popadł w niełaskę i nagle jego firma przestała wygrywać przetargi. Zbieg okoliczności?
W efekcie wpadliśmy z deszczu pod rynnę bo o wymianie kadr decydowali znowu kolesie z GRYFA a nie czytelne konkursy.
Niestety nie były one czytelne, przynajmniej nie ten, o którym wiem.  Zainteresowany otrzymał pismo o treści: "Po rozmowach ze wszystkimi kandydatami na stanowisko takie i takie wybraliśmy tego i tego". Tylko, że z zainteresowanym nikt nie rozmawiał...

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 14, 2014, 21:15:32 »
Dyzma chociaż ładnie grał na mandolinie ;)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 14, 2014, 22:17:46 »
Niestety nie były one czytelne, przynajmniej nie ten, o którym wiem.  Zainteresowany otrzymał pismo o treści: "Po rozmowach ze wszystkimi kandydatami na stanowisko takie i takie wybraliśmy tego i tego". Tylko, że z zainteresowanym nikt nie rozmawiał.
Wszystkie konkursy są nieczytelne bo o to właśnie w nich chodzi - ROBOTA TYLKO DLA SWOICH.
jestem gorszego sortu

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 14, 2014, 22:23:14 »
ROBOTA TYLKO DLA SWOICH.

Jezat, masz może na myśli SEKATORA??? :) :) ;)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 14, 2014, 23:03:22 »
ROBOTA TYLKO DLA SWOICH.

Jezat, masz może na myśli SEKATORA??? :) :) ;)
A kogo Pan ma na myśli nazywając mnie jezatem?
jestem gorszego sortu

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Kto "posprząta" w gminie po Gryfie 21
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 14, 2014, 23:07:55 »
A kogo Pan ma na myśli nazywając mnie jezatem?

Ja tam już wiem kogo ;)