Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Wypadek na Wojska Polskiego  (Przeczytany 32300 razy)

Offline matts

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« dnia: Października 16, 2013, 16:38:08 »
Kolejny wypadek na ul. Wojska Polskiego w Policach. TIR potrącił pieszego na pasach, który został zabrany do szpitala karetką. Obecnie droga jest całkowicie nieprzejezdna.

Obserwuję ul. Wojska Polskiego i zauważyłem, że mimo ograniczenia prędkości do 40 km/h, bardzo wiele aut jeździ z o wiele większą prędkością. Nie pomagają nawet policjanci, którzy obok myjni ręcznej stoją z radarem i wyłapują "piratów drogowych". Uważam, że na długości całej ulicy powinny zostać zamontowane "spowalniacze", które skutecznie ograniczą prędkość jeżdżących tu aut. Jest to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie, ze względu na bezpośrednie położenie szkoły i kościoła. Może ktoś z radnych "podchwycił" by temat, bo robi się tutaj na prawdę niebezpiecznie. Jest to niestety kolejny wypadek na tej ulicy...

foto

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Re: Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Października 16, 2013, 16:42:56 »
Cytat: "matts"
Uważam, że na długości całej ulicy powinny zostać zamontowane "spowalniacze"

Genialny pomysł..., najlepiej niech zwiną asfalt, zasieją trawe i wtedy na pewno nic się nie będzie działo.

Offline matts

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Re: Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Października 16, 2013, 16:45:33 »
Cytat: "k3vin"
Cytat: "matts"
Uważam, że na długości całej ulicy powinny zostać zamontowane "spowalniacze"

Genialny pomysł..., najlepiej niech zwiną asfalt, zasieją trawe i wtedy na pewno nic się nie będzie działo.


Ty masz genialny pomysł za to.. lepiej żeby ginęli ludzie, tak? Widzisz lepsze rozwiązanie? To je przedstaw, bo wiecznie znajdują się jacyś malkontenci. Na prawdę dziwią mnie i szokują komentarze na takim poziomie. Bądźmy poważni, tu nie chodzi o błahostkę tylko o poważny problem.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Października 16, 2013, 16:49:34 »
Mam dość niszczenia sobie samochodu bo ktoś ma tak genialne pomysły! Życie jest takie i 100% populacji nie dożyje do starośći. Pogódź się z tym.
Dobrym pomysłem np. jest obwodnica :]

Offline matts

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Października 16, 2013, 16:51:42 »
Cytat: "k3vin"
Mam dość niszczenia sobie samochodu bo ktoś ma tak genialne pomysły! Życie jest takie i 100% populacji nie dożyje do starośći. Pogódź się z tym.
Dobrym pomysłem np. jest obwodnica :]


Ciekawe czy byś tak sądził gdyby zginął Ci ktoś najbliższy w takim wypadku (czego nie życzę). Ty powinieneś pogodzić się z tym, że bezpieczeństwo jest sprawą nadrzędną. Brak mi słów na Twoje komentarze.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #5 dnia: Października 16, 2013, 16:57:25 »
Jest ograniczenie do 40? Jest! To już jest w pewnym stopniu zwiększony próg bezpieczeństwa. Droga jest tranzytem dla samochodów na ZCH (i pewnie w inne miejsca) i czy na takiej drodze rozsądnym by było robić progi? Niesądzę :]
Czy da się bezpieczniej? Da np. przy pomocy obwodnicy (no chyba że ktoś wpadnie na inny ciekawy pomysł). A progi na takiej drodze to moim zdaniem śmiech na sali.

PS. Napisałem w pierwszym poście jak będzie najbezpieczniej.
PS2. Ludzie wchodząc na pasy często nawet nie raczą spojrzeć czy coś jedzie (a nóż tak było w tej sytuacji).

Offline matts

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #6 dnia: Października 16, 2013, 17:05:43 »
Cytat: "k3vin"
Jest ograniczenie do 40? Jest! To już jest w pewnym stopniu zwiększony próg bezpieczeństwa. Droga jest tranzytem dla samochodów na ZCH (i pewnie w inne miejsca) i czy na takiej drodze rozsądnym by było robić progi? Niesądzę :]
Czy da się bezpieczniej? Da np. przy pomocy obwodnicy (no chyba że ktoś wpadnie na inny ciekawy pomysł). A progi na takiej drodze to moim zdaniem śmiech na sali.

PS. Napisałem w pierwszym poście jak będzie najbezpieczniej.
PS2. Ludzie wchodząc na pasy często nawet nie raczą spojrzeć czy coś jedzie (a nóż tak było w tej sytuacji).


Nie sądzę aby ograniczenie do 40km/h było wystarczającym zwiększeniem progu bezpieczeństwa skoro dochodzi tu do kolejnego wypadku w ciągu kilku ostatnich miesięcy. A Tobie radzę postawić się w sytuacji osób najbliższych osoby poszkodowanej - bo widzę, że to co Ciebie nie dotyczy to masz to "gdzieś". Akurat w tej sytuacji powodem była nadmierna prędkość i nie zachowanie szczególnej ostrożności. Zanim zrobią obwodnicę, jestem jak najbardziej za tym aby skutecznie ograniczyć prędkość z naciskiem na SKUTECZNIE, obojętne w jakiej postaci. Jeśli masz wątpliwości co do poziomu bezpieczeństwa na tej drodze to proponuję Ci przystanąć na 10 minut przy skrzyżowaniu Wojska polskiego - Staszica i zobaczysz jaki jest to próg bezpieczeństwa. A zanim napiszesz kolejny komentarz to się ostro zastanów co jest dla Ciebie priorytetem, czy rzecz nabyta w postaci samochodu, czy też zdrowie a nawet życie.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #7 dnia: Października 16, 2013, 17:08:12 »
Cytat: "matts"
Widzisz lepsze rozwiązanie?


Staly fotoradar.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #8 dnia: Października 16, 2013, 17:15:57 »
Dla Twojej informacji (mimo iż nie chciałem) napiszę, iż kilka lat temu sam przeżyłem wypadek (min. gorąco omawiany na tym forum) więc wiem jak to jest.
Co do bezpieczeństwa - ludzie mają mózgi i to ma też im zagwarantować w jakiś sposób bezpieczeństwo.
Założmy pewną hipotetyczną sytuację, że jakiś/aś "gwiazdor/gwiazda" przechodzi przez przejście dla pieszych nie patrząc czy jedzie samochód bądź patrząc że jedzie dajmy na to ciężarówka ale na pewno się zatrzyma. Problem w tym, że ciężarówka jest pełna i ma dłuższą drogę hamowania od przeciętnego samochodu osobowego o czym ów "gwiazdor/gwiazda" nie wiedizał/a. Odpowiedz mi teraz - czy w takiej sytuacji pomogą coś ograniczenia/progi/nie wiem co jeszcze?

Cytat: "matts"
A zanim napiszesz kolejny komentarz to się ostro zastanów co jest dla Ciebie priorytetem, czy rzecz nabyta w postaci samochodu, czy też zdrowie a nawet życie.

Pytanie retoryczne. Moim zdaniem trzeba problemom zapobiegać w sposób inteligentny a nie półśrodkami, które będą bardzo uciążliwe dla wielu innych użytkowników a niekoniecznie muszą zwiększyć bezpieczeństwo.

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #9 dnia: Października 16, 2013, 17:47:34 »
cos wam powiem, mieszkałem przy WP blok 46-52 od urodzenia do niedawna czyli ładne dwadzieścia pare lat, i mimo ograniczeń prędkości, zakazów wyprzedzania tam zawsze była i jest wolna amerykanka. Ciężarówki jak zapierdzielały tak zapierdzielają, zresztą nie tylko one ale i większość pojazdów z autobusami włącznie. Nasza wspaniałomyślna milicja wielokrotnie proszona przeze mnie aby ustawiła się na parkingu na przeciw w/w bloku nie tylko w dzień ale i w nocy odparła ze oni mają punkt kontrolny obok myjni i tyle, śmiechu warte. Problem pędzących pojazdów (wszystkich) był na tej ulicy i będzie dopóki, dopóty policja się za to nie weźmie porządnie czyli kontrole z radarem w różnych miejscach, bo obok myjni to wszyscy wiedzą że mogą stać i zwalniają.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #10 dnia: Października 16, 2013, 21:34:58 »
Kolego matts to nie Dziki Zachód ;-) Zasady stosowania progów zwalniających regulują przepisy rozporządzenia ministra infrastruktury. Pozdrawiam ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Ej Gościu

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #11 dnia: Października 16, 2013, 21:45:45 »
Cytat: "mieszkaniec"
cos wam powiem, mieszkałem przy WP blok 46-52 od urodzenia do niedawna czyli ładne dwadzieścia pare lat, i mimo ograniczeń prędkości, zakazów wyprzedzania tam zawsze była i jest wolna amerykanka. Nasza wspaniałomyślna milicja wielokrotnie proszona przeze mnie aby ustawiła się na parkingu na przeciw w/w bloku nie tylko w dzień ale i w nocy odparła ze oni mają punkt kontrolny obok myjni i tyle, śmiechu warte.
.

Też bym chciał " aby " milicja " stała tu i tu na moje żądanie".Kolega  "polski niemiec" wymyslił fotoradar tylko chyba sie nie zastanowił ze żaden mieszkaniec sie na niego nie złapie , ale on ma przejechane set tyś km więc wie jak poprawić bezpieczenstwo na drodze lepiej niż "milicja".

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #12 dnia: Października 16, 2013, 21:51:28 »
Cytat: "Ej Gościu"
Kolega "polski niemiec" wymyslił fotoradar tylko chyba sie nie zastanowił ze żaden mieszkaniec sie na niego nie złapie , ale on ma przejechane set tyś km więc wie jak poprawić bezpieczenstwo na drodze lepiej niż "milicja".


Wysil się bardziej bo nudny jesteś. A jak "milicja" działa w Policach to każdy widzi.

Offline mieszkaniec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #13 dnia: Października 16, 2013, 21:52:40 »
widzisz policja staje na tej ulicy i to czesto ale nie tu gdzie trzeba bo kazdy zapierdziela na calej długosci i tylko zwalnia kolo myjni, sa lub nie i leci dalej

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Wypadek na Wojska Polskiego
« Odpowiedź #14 dnia: Października 16, 2013, 22:38:55 »
Cytat: "pajaczek"

to samo wprowadzić w Polsce przed przejściami dla pieszych.
Pieszy przed wejściem na zebrę naciśnie przycisk i ...PAN k3vin auta sobie nie zniszczy!

Za dużo durnych stron oglądasz (to chyba z nudów). A jak lubisz jeździć po dziurawych drogach, progach etc. to Twoja sprawa. Ja nie lubię :] I nie kwestionuj moich wartości bo nic o mnie nie wiesz i nie masz nawet pojęcia, co jest dla mnie w jakim stopniu ważne.