Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pchli targ w Policach - przyjmie się?  (Przeczytany 29742 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« dnia: Maja 23, 2013, 22:19:07 »
Stowarzyszenie Koliber w Szczecinie wyszło z inicjatywą zorganizowania pchlego targu w Alei Kwiatowej w Szczecinie. Chcą w ten sposób ożywić to miejsce i nadać mu nieco klimatu.
Pomysł ciekawy i wydaje mi się, że może zgromadzić spore grono popierających.

Zastanawiam się, czy takie zjawisko jak pchli targ mogło by się pojawić i przyjąć w Policach?
Kiedyś były próby organizowania takiego czegoś na placu zabaw przy ul. Roweckiego.

Może np. na nowym deptaku pomiędzy Kingą i Farmerem, np. co sobotę lub co niedzielę?

Ciekaw jestem opinii na ten temat.

Pozdrawiam

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 23, 2013, 22:32:58 »
Świetny pomysł. Ludzie mają w domu rzeczy, które ą im niepotrzebne, a mogą przydać się innym. Dowodem ma konieczność zorganizowania czegoś takiego jest akcja biblioteki sprzed kilku dni "Uwolnij książkę". Biblioteka wystawiła mnóstwo książek, które nie spełniały już wymogów, a mogły przydać się policzanom. Ludzie przychodzili, przynosili własne niepotrzebne książki, zabierali inne. Do ludzi poszło około 700 książek.
Mi się pomysł bardzo podoba. Plac między Kingą a Farmerem zyskałby na popularności. Nie powinny tam się odbywać msze, bo teren ma służyć wszystkim, a nie wybranej garstce

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 23, 2013, 22:42:51 »
Na zeszłorocznym parafialnym Festynie Rodzinnym było coś w tym stylu ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 23, 2013, 22:56:22 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zastanawiam się, czy takie zjawisko jak pchli targ mogło by się pojawić i przyjąć w Policach?

Cytat: "Dr.Kafar"
Sam z chęcią wystawiłbym trochu fantów  

Z tego co mi wiadomo, to Rada Osiedlowa Nr 6 coś takiego przygotowuje na czerwiec... zatem będzie okazja do wystawienia fantów!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 23, 2013, 22:59:46 »
Cytat: "Dr.Kafar"
No proszę, jednak Krowiniści potrafią nie


Nigdy nie mówiłem, ze nie :)

KoLiber ma projekt zmiany uchwały o opłacie targowej, która ustanawia pchli targ i zwalnia z opłaty targowej. Co do skarbówki, Dr.Kafar - nie strasz ludzi wieczorem :D

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Re: Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 24, 2013, 07:42:51 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zastanawiam się, czy takie zjawisko jak pchli targ mogło by się pojawić i przyjąć w Policach?
Kiedyś były próby organizowania takiego czegoś na placu zabaw przy ul. Roweckiego.

Może np. na nowym deptaku pomiędzy Kingą i Farmerem, np. co sobotę lub co niedzielę?

Ciekaw jestem opinii na ten temat.

Grzegorz, przecież to już było. Zresztą z forumowej inicjatywy. I umarło z braku zainteresowania.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 24, 2013, 08:36:35 »
Tak Wykidajło, pamiętam.
Kilka lat temu(ze 6-7?) z inicjatywy forum Pani Róża "tchnęła" życie w organizację takiego pchlego targu. Odbywał się na placu zabaw przy ul. Roweckiego. Odbyło się kilka edycji(nawet byłem tam chyba ze dwa razy). I rzeczywiście inicjatywa się wyczerpała. Dlaczego? Nie wiem, może z powodu zimy, może z powodu lokalizacji? Trudno wyrokować.

Nie oznacza to jednak, że nie warto spróbować kolejny raz. Może tym razem wypali?

Offline gazik

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 24, 2013, 09:05:17 »
Kuba - czy w tym roku na Festynie Parafialnym też jest przewidziane coś takiego?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 24, 2013, 09:46:44 »
Myślę, że tak :). Wszystko zależy od tego, co przyniesie zbiórka różnego rodzaju fantów - do kawiarni parafialnej Propheta można przynosić wszelkiego rodzaju przedmioty, które będą mogły być wykorzystane w konkursach i loterii, a także właśnie w pchlim targu.

Dobrze by było, aby przyniesione przedmioty były już posegregowane (co na konkursy/loterię, a co na pchli targ) i podpisane, co zaoszczędzi organizatorom sporo czasu :).

IV parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się 16 czerwca :).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 24, 2013, 10:40:16 »
Ja również uważam, że to dobry pomysł. Mam sporo niepotrzebnych rzeczy w bardzo dobrym stanie, które bym sprzedała na takim targu.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 24, 2013, 13:59:48 »
Myślę, że się przyjmie. Koleżanka wspominała właśnie żebym szykowała książki i zabawki bo coś takiego w czerwcu ma się zacząć. Pójdźmy za wzorem Niemców czy Holendrów. Tam się nie wywala rzeczy niepotrzebnych do kosza tylko sprzedaje za 1 euro.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 24, 2013, 14:57:36 »
Z drubiej strony pewnie większość ludzi już umie korzystać z internetu, więc dla nich nie trzeba targu organizować. W internecie też nie ma opłat targowych. Na pewno jest jakiś lokalny serwis ogłoszeniowy, gdzie można się pozbyć książki :)

Dlatego pewnie koliber argumentuje, że miasto nabierze klimatu... bo alternatyw jest w obecnym świecie wiele.
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Milimetr

  • Gość
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 24, 2013, 15:50:25 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Dr.Kafar"
No proszę, jednak Krowiniści potrafią nie


Nigdy nie mówiłem, ze nie :)

KoLiber ma projekt zmiany uchwały o opłacie targowej, która ustanawia pchli targ i zwalnia z opłaty targowej. Co do skarbówki, Dr.Kafar - nie strasz ludzi wieczorem :D



A ja znalazłem coś takiego tylko nie wiem czy to aktualne :
UCHWAŁA Nr XV/88/07 Rady Miejskiej w Policach ....
2. Zwalnia się z opłaty targowej:
1/ sprzedaż własnych wyrobów artystycznych i rękodzielniczych, przedmiotów kolekcjonerskich i przedmiotów używanych ( o ile nie odbywa się w ramach działalności gospodarczej ) prowadzoną na "Pchlim Targu " organizowanym przez Gminę Police ...

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 24, 2013, 17:04:56 »
Cytat: zenon
Z drubiej strony pewnie większość ludzi już umie korzystać z internetu, więc dla nich nie trzeba targu organizować.


Pewnie nie znaczy na pewno. Po prostu kto nie będzie chciał korzystać ten nie będzie i tyle.
Trochę obiektywizmu.  Sprawdzi się to może organizator czy kto tam uzna to za imprezę cykliczną, nie to nie będzie więcej sobie tym głowy zawracał.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Pchli targ w Policach - przyjmie się?
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 24, 2013, 18:15:02 »
Milimetr, ta uchwała była jeszcze kilka razy zmieniana. Przyznam, że nie pamiętam, czy pchli targ się uchował, czy nie. Sprawdzę w poniedziałek.
Jeżeli te zapisy uchwały obowiązują, to przynajmniej sprawy formalne będą z głowy, a reszta, to już sprawy organizacyjne i ustalenie miejsca.

Warto tu podkreślić ten zapis "handel(...)o ile nie odbywa się w ramach działalności gospodarczej"

To ważne, żeby nie tworzyć w ramach pchlego targu konkurencji dla lokalnych kupców i sklepikarzy.
Pchli targ - z definicji jest to rodzaj bazaru, na którym można nabyć lub wymienić (transakcja wymienna) różne towary oraz produkty, głównie używane lub sprzedawane po niskich cenach(źródło: wikipedia)