Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża  (Przeczytany 9015 razy)

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« dnia: Marca 13, 2013, 19:17:13 »
Nad Watykanem unosi się biały dym co oznacza, że został wybrany nowy papież. Teraz tylko czekamy na inaugurację. Ja mam nadzieję, że nowy papież nie będzie zbyt konserwatywny - swoją drogą trzymałam kciuki za Angelo Scolę.  Miło patrzeć na tą radość w Watykanie  :jupi:
“imperfections make you more beautiful”

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 13, 2013, 19:21:02 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ja obstawiam murzyna ;D


Myślę, że byłaby to lekcja tolerancji dla wielu ludzi ;)
“imperfections make you more beautiful”

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 13, 2013, 19:41:09 »
a to swoją drogą :P
“imperfections make you more beautiful”

j.7

  • Gość
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 13, 2013, 19:42:35 »
W temacie różnych przepowiedni, przypomnę powiedzenie:

Pierwszego dnia Papieża wybierają ludzie,
Drugiego dnia diabeł,
Trzeciego dnia Duch Święty.

bob

  • Gość
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 13, 2013, 19:58:12 »
Cytat: "Lilo"
Cytat: "Dr.Kafar"
Ja obstawiam murzyna ;D
Myślę, że byłaby to lekcja tolerancji dla wielu ludzi ;)

Oj tak - i jakby jeszcze przybrał imię "Urban"  :rotfl:

Offline lumix

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 13, 2013, 20:34:22 »
Ty Kafar ,obstawiałeś murzyna bo tak było w przepowiedni?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 13, 2013, 21:03:42 »
Jestem bardzo zadowolony z wyboru - na pewno przyda się nieeuropocentryczne spojrzenie na świat, poza tym patrząc na historię i działalność Towarzystwa Jezusowego (jezuitów), z którego wywodzi się nowy Ojciec św., jestem pewien, że ten pontyfikat będzie odpowiedzią na wiele problemów, które nękają dzisiejszy świat :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 13, 2013, 21:24:28 »
76lat, no to dłuuuuuuugo porządzi :D

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 13, 2013, 21:51:12 »
Cytat: "rbk"
76lat, no to dłuuuuuuugo porządzi


Może i nie będzie to mega długi pontyfikat, ale o jego jakości na szczęście nie decyduje długość :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 13, 2013, 21:54:47 »
Cytat: "Kuba"
ale o jego jakości na szczęście nie decyduje długość


Mówisz jak 50% kobiet, tylko trochę w innych sprawach o tej długości :D

Offline Luna

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 13, 2013, 22:08:50 »
Ja tam się bardzo cieszę.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Zupełnie inaczej niż 8 lat temu.
No i jeszcze ten odpust zupełny przy błogosławieństwie Urbi et Orbi - bezcenne.
Pochylmy głowy w modlitwie.
Jestem dobrej myśli=O)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 13, 2013, 22:25:01 »
Cytat: "Luna"
No i jeszcze ten odpust zupełny przy błogosławieństwie Urbi et Orbi - bezcenne.


Błogosławieństwo Urbi et Orbi zawsze łączy się z odpustem zupełnym :)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 13, 2013, 23:26:40 »
Cytat: "Dr.Kafar"
No i jest Argentyńczyk.

Ciekawie.

Czy ciekawie? Ciekawie by było, gdyby szła transmisja z jawnych wyborów. Nie mam dobrej pamięci, ale czy ostatnio obstawiali na Ratzingera? Coś mi się wydaje, że by udać, że to faktycznie "Duch Święty" ich natchnął, oni mają nakaz nie głosować na tych, którzy są typowani przez media...
Cytat: "Kuba"
Błogosławieństwo Urbi et Orbi zawsze łączy się z odpustem zupełnym

Jedyna tak firma na świecie, która łączy promocje dla klientów.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 13, 2013, 23:52:31 »
To będzie papież modlitwy – to nie ulega wątpliwości po tym, jak Franciszek I przedstawił się ludowi Rzymu i całemu światu. W jego pierwszym wystąpieniu chyba więcej było modlitwy - i to częściowo w ciszy! - niż inauguracyjnej mowy. Kim był kard. Jorge Mario Bergoglio, zanim został następcą św. Piotra?

Franciszek I
Nowy papież studiował najpierw chemię. Ale już 4 lata po tym, jak został kapłanem (w wieku 33 lat!) okrzyknięto go „głową argentyńskiego Kościoła”. Wiele to mówi o jego naturze lidera.

Wybór imienia Franciszek jest zrozumiały, bo Ojciec święty jest człowiekiem skromnym; czynem, a nie tylko słowem solidarnym z ubogimi. Gdy w 2001 r. mianowano go kardynałem, przekonywał Argentyńczyków, by nie przylatywali do Rzymu, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze ofiarowali biednym. Zrezygnował także z biskupiej rezydencji, sam sobie gotował, a jego głównym środkiem lokomocji był miejski autobus. W roku kardynalskiej nominacji udał się do hospicjum dla umierających na AIDS, by obmyć im nogi.
„Żyjemy w najbardziej nierównej części świata, która rozwinęła się najwięcej, a najmniej zredukowała ubóstwo. Nierówny podział dóbr utrzymuje się, tworząc sytuację społecznego grzechu, wołającego o pomstę do nieba i ogranicza możliwości pełniejszego życia dla tak wielu naszych braci” - stwierdził.
Franciszkanizm nowego papieża, który jest jezuitą (pierwszym w historii jezuitą na tronie Piotrowym), nie oznacza bujania w obłokach. Gdy w 2010 r. w Jego ojczyźnie Argentynie stanęła kwestia tzw. „małżeństw homoseksualnych”, metropolita Buenos Aires pisał: „Nie bądźmy naiwni: nie rozmawiamy o zwykłe politycznej bitwie; to destrukcyjne roszczenie skierowane przeciw planowi Boga. Nie mówimy o zwykłym projekcie prawa, a raczej o machinacji ojca kłamstwa, który próbuje uwikłać i oszukać dzieci Boga". Dodał, że adopcja dzieci przez homoseksualistów to forma dyskryminacji dzieci. (Ciekawe, co teraz powie prezydent Argentyny Cristina Fernandez de Kirchner, która stwierdziła wówczas, że ton Kościoła przypomina jej „czasy średniowieczne i Inkwizycję”). Kard. Bergoglio wypowiadał się też przeciw aborcji i antykoncepcji.
Co wzbudziło jego gniew? Postawa księży, którzy odmawiali chrztu dzieciom urodzonym poza małżeństwem. Nazwał to „rygorystyczną i hipokrycką formą neoklerykalizmu”.
Franciszek I potrafi przemawiać do tłumów, w tym do młodzieży (jak Jan Paweł II!). Blisko milion uczestników ubiegłorocznej pielgrzymki młodych do narodowego sanktuarium maryjnego w Luján w Argentynie wezwał do przestrzegania zasad sprawiedliwości i troski o tych, którzy cierpią. „Nauczmy się wszyscy pracować dla sprawiedliwości. Dla tego celu miejmy zawsze otwarte serce, serce wielkie, by odpowiedzieć na potrzeby drugiego. Oby nikomu nie zabrakło tej postawy serca do bycia każdego dnia bardziej sprawiedliwym w naszym życiu”.
O ekumenizmie następcy Piotra może świadczyć jego gest, dokonany podczas jednego ze spotkań katolickich i niekatolickich ruchów charyzmatycznych. Prymas Argentyny nie wahał się uklęknąć i pozwolić, by ręce nałożyli na niego także liderzy wspólnot niekatolickich oraz papieski kaznodzieja o. Raniero Cantalamessa.
Z wdzięcznymi słowami ze strony synów Izraela zetknął się po tym, jak w 1994 r. wyraził swą solidarność z nimi po zamachu bombowym na budynek należący do diaspory żydowskiej w Buenos Aires.
Nowy papież studiował w Argentynie, Chile i w Niemczech.
O jego duchowości wiele mówi następujące, wypowiedziane przez niego zdanie: „Tylko ktoś, kto doświadczył miłosierdzia, kto doznał pieszczoty czułego miłosierdzia, jest szczęśliwy i swobodny przed Bogiem”.   http://gosc.pl/doc/1485331.Kim-jest-nowy-papiez
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Habemus Papam - wybrano papieża
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 14, 2013, 01:29:52 »
Cytat: "cooker"
Czy ciekawie? Ciekawie by było, gdyby szła transmisja z jawnych wyborów.


Na szczęście jeszcze długo do tego nie dojdzie ;).

Cytat: "cooker"
Nie mam dobrej pamięci, ale czy ostatnio obstawiali na Ratzingera?


kard. Ratzinger był akurat jednym z niewielu, w przypadku których nie sprawdziła się niepisana zasada "kto wchodzi na konklawe obwołany papieżem, wychodzi z niego kardynałem". Wiele się wówczas mówiło o tym, że on ma najwieksze szanse na wybór ;).

Cytat: "cooker"
Coś mi się wydaje, że by udać, że to faktycznie "Duch Święty" ich natchnął, oni mają nakaz nie głosować na tych, którzy są typowani przez media...


Tak jak pisałem wyżej - w przypadku Benedykta XVI media trafiły ;). Więc akurat na pewno nie jest to czynnikiem, który ma wpływa na wybór, jaki dokona konklawe.

Cytat: "cooker"
Jedyna tak firma na świecie, która łączy promocje dla klientów.


A to z grzeczności pominę milczeniem ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy