Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SM."CHEMIK" kaloryfery  (Przeczytany 51356 razy)

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #15 dnia: Października 12, 2012, 12:05:33 »
Zawory termostatyczne, które mamy na dopływie ciepłej wody do kaloryferów nie mają funkcji całkowitego zamknięcia. Wynika to z obawy, że po zimnej nocy ludzie wychodząc do szkół i do pracy około godziny 6-8 zamkną masowo kaloryfery a wtedy znacznie wzrośnie ciśnienie w instalacji grzewczej - takie uzasadnienie kiedyś słyszałem od fachowca. Czy jest to rozwiązanie pasujące nam jako użytkownikom? Śmiem wątpić. U mnie jest to samo. Wystarczy przy zamkniętym zaworze otworzyć okno w kuchni na dosłownie kilka minut a kaloryfer staje się gorący jak żelazko. A podzielnik to zlicza.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #16 dnia: Października 12, 2012, 12:09:34 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Z informacji producenta wynika, że musiałeś bardzo mocno wychłodzić pomieszczenie bo ten model zaczyna grzać jak temperatura spadnie poniżej 18 stopni. Daj żyć sąsiadom, nie rób z mieszkania igloo  :rotfl:
Sorry to chyba zaczyna być prywatna wendeta bo argumenty jakie wyciągasz nijak się mają do codziennej pielęgnacji mieszkania,chyba że mama to robi za Ciebie.Przy wcześniejszych zaworach nie było takiego problemu ,a jak nie wiadomo o co chodzi: skok na naszą kase

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #17 dnia: Października 12, 2012, 12:10:09 »
Panowie. Zawory termostatyczne ustawione są na określoną temperaturę, przy której automatycznie się otwierają. Ma to zasadnicze zastosowanie dla zapobiegania zamarzania instalacji. A skoro są ustawione, to znaczy, że można tę wielkość zmienić, ustawiając inną. Jeżeli otwierają się zbyt wcześnie, to należy zmienić (zmniejszyć) wielkość nastawionej temperatury, przy której zawór otwiera się automatycznie. No i po kłopocie. Pozdrawiam :)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #18 dnia: Października 12, 2012, 12:15:17 »
zaksiu, podałem ci rozsądny argument (o temperaturze w pomieszczeniu). Ty już kolejny post robisz wycieczki osobiste. Poprzednie zawory miałeś zapewne starego typu (te w których ustawiało się przepływ a nie temperaturę). Wg tego co podaje producent, wasz model nie ma wstępnej regulacji temperatury tylko ma na sztywno ustawiony zakres pracy 16-28 stopni. Skoro zaczyna grzać to znaczy, że w pomieszczeniu (czy też w pobliżu zaworu) jest zimniej i dlatego zawór się otwiera. Nie wiem jak mam ci to prościej wytłumaczyć. Ale zapytaj swojej nauczycielki fizyki w gimnazjum to może ci to jakoś prościej wyjaśni. Ja się poddaję i kończę tą jałową dyskusję. PS. mama wie, że uciekasz z lekcji i spamujesz na forum? :devil:

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #19 dnia: Października 12, 2012, 12:18:40 »
Nie rozumie tu tych wywodów ???!!
Od początku nastania tych zaworów.nigdy mi się nie zdarzyło aby przy otwartym ,lub uchylonym oknie grzejnik zaczął grzać?Jeśli tak się dzieje to.albo zawór uszkodzony ,lub źle ustawiony.(samoczynne grzebanie w zaworach)
Proponuje wezwać hydraulika. I wystawić rachunek na spółdzielnie.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #20 dnia: Października 12, 2012, 12:34:01 »
Jak w zapytaniu ( pierwszy post) jest to zapytanie do osób posiadających taki zawór w domu o to czy mają taki sam problem, a nie do demagogów że może to a może tamto.Wywód jest po to że przy takich nastawach zaworów biznes ma dostarczyciel ciepła a spółdzielnia ogranicza rozsądne wietrzenie mieszkań chyba że cie na to wietrzenie stać.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #21 dnia: Października 12, 2012, 12:48:37 »
SM Chemik założyła nowe głowice termostatyczne, załączające ogrzewanie gdy temp. otoczenia spadnie poniżej 16 st.
Info jest na ich stronie, jest też tam opisany powód wymiany głowic http://www.smchemik.tstd.pl/files/komunikat148.pdf . Jest również podana jakaś podstawa prawna.
Ogólnie wiadomo, chodzi o to żeby jeden sprzedał ciepło, a drugi je kupił.
Można oszukać głowicę przykrywając ją czymś, oczywiście działa to tylko do pewnego momentu.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #22 dnia: Października 12, 2012, 12:51:49 »
Cytat: "Kilofownikownia"
zaksiu, podałem ci rozsądny argument (o temperaturze w pomieszczeniu). Ty już kolejny post robisz wycieczki osobiste. Poprzednie zawory miałeś zapewne starego typu (te w których ustawiało się przepływ a nie temperaturę). Wg tego co podaje producent, wasz model nie ma wstępnej regulacji temperatury tylko ma na sztywno ustawiony zakres pracy 16-28 stopni. Skoro zaczyna grzać to znaczy, że w pomieszczeniu (czy też w pobliżu zaworu) jest zimniej i dlatego zawór się otwiera. Nie wiem jak mam ci to prościej wytłumaczyć. Ale zapytaj swojej nauczycielki fizyki w gimnazjum to może ci to jakoś prościej wyjaśni. Ja się poddaję i kończę tą jałową dyskusję. PS. mama wie, że uciekasz z lekcji i spamujesz na forum? :devil:
Pani Martynowicz jak pamiętam dobrze uczyła,a co do frekwencji to jakiś jasnowidz czy co? :lol2:

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #23 dnia: Października 12, 2012, 12:56:04 »
parian, ale to też (po części przynajmniej) powinno ukrócić "grzanie się" sąsiadami. Bo znam jednostki które całą zimę (w ramach dziwnie pojętych oszczędności) nie odkręcały kaloryferów bo dzięki temu, że mieli mieszkanie w środku bloku udawało im się mieć 15 stopni w pomieszczeniach :crazy: Sąsiedzi musieli być wniebowzięci takim oszczędnym sąsiadem :devil:

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #24 dnia: Października 12, 2012, 13:01:47 »
Cytat: "parian"
SM Chemik założyła nowe głowice termostatyczne, załączające ogrzewanie gdy temp. otoczenia spadnie poniżej 16 st.
Info jest na ich stronie, jest też tam opisany powód wymiany głowic http://www.smchemik.tstd.pl/files/komunikat148.pdf . Jest również podana jakaś podstawa prawna.
Ogólnie wiadomo, chodzi o to żeby jeden sprzedał ciepło, a drugi je kupił.
Można oszukać głowicę przykrywając ją czymś, oczywiście działa to tylko do pewnego momentu.
Ale te temperatury to są jakie nam gwarantuje spółdzielnia a nie do jakich nas przymusza ,jeżeli dobrze zrozumiałem i od razu bez uwag nie chodzi mi o wyziębianie mieszkania tylko jego przewietrzenie.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #25 dnia: Października 12, 2012, 13:02:06 »
Cytat: "Kilofownikownia"
parian, ale to też (po części przynajmniej) powinno ukrócić "grzanie się" sąsiadami.

A co powiesz, jak ja mam 20-21 stopni bez odkręcania kaloryferów? Też mam być zmuszany do grzania, bo ktoś płaci więcej? HA! ;)
Kupując mieszkanie, szukałem ciepłego, żeby móc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Mieszkania szczytowe są zazwyczaj tańsze (przynajmniej na rynku wtórnym), także coś za coś.

edit:
Cytat: "zaksiu"
chodzi mi o wyziębianie mieszkania tylko jego przewietrzenie.

Zaksiu, masz kilka wyjść: zakrywać głowicę, wymienić ją na inną, albo ją zdemontować i założyć korek zakręcający zawór. Tylko nie wiem czy jest to zgodne z regulaminem spółdzielni.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #26 dnia: Października 12, 2012, 13:04:02 »
Cytat: "Kilofownikownia"
parian, ale to też (po części przynajmniej) powinno ukrócić "grzanie się" sąsiadami. Bo znam jednostki które całą zimę (w ramach dziwnie pojętych oszczędności) nie odkręcały kaloryferów bo dzięki temu, że mieli mieszkanie w środku bloku udawało im się mieć 15 stopni w pomieszczeniach :crazy: Sąsiedzi musieli być wniebowzięci takim oszczędnym sąsiadem :devil:
No sorrka nie mówię z autopsji ale takie argumenty ,może jeszcze zielone zasłony. :lol2:

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #27 dnia: Października 12, 2012, 13:14:40 »
parian, nie sprowadzaj sytuacji do absurdu. Ja przecież też nie grzeję cały czas. No i jest różnica między 21 a 15 stopni nie sądzisz? :devil:

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #28 dnia: Października 12, 2012, 13:22:06 »
Ale ja nie grzeję prawie w ogóle i to nie jest absurd, tylko standard w wielu mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SM."CHEMIK" kaloryfery
« Odpowiedź #29 dnia: Października 12, 2012, 13:41:25 »
Cytat: "parian"
Ale ja nie grzeję prawie w ogóle i to nie jest absurd...

Grzejesz, grzejesz Parian, tylko nie zwracasz na to uwagi… Ja też nie używam kaloryferów i też mam 21-22 st. C i też ogrzewam mieszkanie nie grzejąc… ;)