Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Google Street View  (Przeczytany 21548 razy)

Pawel

  • Gość
Google Street View
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 24, 2013, 20:46:36 »
Cytat: "DEtonator"
W Niemczech posypały się na nich skargi i musieli powymazywać domy osób, które zgłosiły się do specjalnie stworzonego działu Google. Uważam, że Polakom powinno się dać prawo wyboru, a nie bez pytania wstawiać zdjęcia posesji do sieci.

Argument, że w Niemczech posypały się skargi jest nieistotny, ponieważ każdy może osobiście wysłać pismo do Google'a i kazać im wymazać zdjęcia z ich serwisu, więc to nie jest jakiś większy problem. Polecam zapoznać się z tym: http://youtu.be/oR22wWuf7dc

Cytat: "DEtonator"
To nie ważne z jakiego miejsca są robione, ważne co na nich się znajduje i to, że są upublicznianie bez zgody właściciela. Żeby nie było, uważam Street View za ciekawy i pożyteczny pomysł, jednak sposób jego wdrażania budzi sporo kontrowersji.

To samo można powiedzieć o Google Maps i ich zdjęciach satelitarnych. W taki sposób można też zakazać robienia jakichkolwiek zdjęć w plenerze, bo niemal zawsze w kadrze uchwycisz czyjąś prywatną posesję. Chyba rozumiesz, że takie myślenie nie jest zbyt progresywne?

Generalnie, jeśli coś jest wystawione na widok publiczny (np. budynek), to nie widzę problemu by ktoś zrobił zdjęcie obiektowi, który i tak każdy przechodzień może zobaczyć. Ludzie się buntują bo to coś nowego - zapewne w niedalekiej przyszłości nikt nie będzie robił z tego powodu problemów.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Google Street View
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 24, 2013, 20:57:42 »
Cytat: "DEtonator"
To nie ważne z jakiego miejsca są robione, ważne co na nich się znajduje i to, że są upublicznianie bez zgody właściciela.


Gdyby to było takie istotne, to prawie nigdzie nie mógłbyś zrobić zdjęcia :P.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Google Street View
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 24, 2013, 21:01:15 »
Cytat: "Pawel"
Argument, że w Niemczech posypały się skargi jest nieistotny, ponieważ każdy może osobiście wysłać pismo do Google'a i kazać im wymazać zdjęcia z ich serwisu, więc to nie jest jakiś większy problem.


Jest istotne, chociaż z tego względu, że nie każdy wie, gdzie się kierować w przypadku o którym piszesz.

Cytat: "Pawel"
To samo można powiedzieć o Google Maps i ich zdjęciach satelitarnych.


Dokładnie, choć zdjęcia satelitarne nie są tak wyraźne, jednak w połączeniu ze Street View dają niezłe możliwości oceny terenu.

Cytat: "Pawel"
Ludzie się buntują bo to coś nowego - zapewne w niedalekiej przyszłości nikt nie będzie robił z tego powodu problemów.


Nowe nie znaczy dobre, może przesadzę trochę, ale jakby ktoś Ci powiedział, że latanie na golasa jest nowe i modne to latałbyś? Dodatkowo zrobił Ci zdjęcia i wstawił do neta, bo tak w modzie jest... Tak może być w niedalekiej przyszłości, bo morale człowieka upadają, choć pewnie znajdą się ludzie dla których będzie to cool. Internet to potęga z wieloma zaletami i niestety wadami, nie należy tego lekceważyć.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Google Street View
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 25, 2013, 13:49:15 »
Bez przesady. DEtonator, Tobie to przeszkadza? Mnie nie. W sposób łatwy i przyjemny, i bezkosztowo odwiedziłam miasto bardzo ważne dla mnie. Kilka lat, a jakie zmiany. Planuję kolejne ,,wycieczki".
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Google Street View
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 25, 2013, 14:04:24 »
Cytat: "Daria"
Bez przesady. DEtonator, Tobie to przeszkadza? Mnie nie. W sposób łatwy i przyjemny, i bezkosztowo odwiedziłam miasto bardzo ważne dla mnie. Kilka lat, a jakie zmiany. Planuję kolejne ,,wycieczki".


Tutaj nie chodzi o przeszkadzanie, gdyby wszyscy mieli do tego takie samo podejscie jak Ty, to nie byloby problemu.

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
Google Street View
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 25, 2013, 22:35:57 »
Ale faza moja corsa się załapała xd
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !