Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - KrP

Strony: 1 [2] 3
16
Motoryzacja / Niemcy i kamizelki odblaskowe
« dnia: Grudnia 28, 2011, 23:23:51  »
Jak to jest z tym w Niemczech? Słyszałem, że każdy pasażer musi mieć swoją, ale głowy nie dam. Jakie jest jeszcze inne obowiązkowe wyposażenie? Planuję skoczyć, a nie stać mnie na mandaty (i tak mam jeszcze jeden nieuregulowany w Polsce). ;]

17
Motoryzacja / Aktywne kocie oczka
« dnia: Grudnia 26, 2011, 12:13:50  »
Wiedzieliście, że coś takiego istnieje? Ja nie. O.o

Kurde, świetna sprawa. Nie wiem dlaczego jeszcze te nieroby z wiejskiej nie ustanowiły prawa, które zobowiązuje do montowania takich cacek przy budowie/remoncie każdej drogi poza terenem zabudowanym. No ale cóż, łatwiej sobie iPady kupić.
18
Motoryzacja / Cwaniactwo policji
« dnia: Października 26, 2011, 14:26:28  »
Ok, wyleję sobie gorzkie żale bo mnie panowie "policjantowie" z rana zdenerwowali.

Godzina 5 rano, ciemno jeszcze, okolice Lotosu, nieco zmulony rannym wstawaniem jadę sobie spokojnie w kierunku ronda. Górne lusterko mam przyciemnione. Nagle w tej ciemności ni stąd ni zowąd pojawiają mi się niebieskie światła i siedzą na tyłku. Jako, że przed momentem śmiałem wyprzedzić rowerzystę przekraczając podwójną ciągłą to myślę sobie, że no tak, pewnie policja i mi mandat za to stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym dadzą.

Prawie trafiłem - owszem, była to policja, ale nie zatrzymali mnie. Szybkim ruchem, z nadal włączonymi sygnałami świetlnymi mnie wyprzedzili, światła wyłączyli i zapierdzielają (nie, nie była to przepisowa jazda) dalej. A tu dalej co? Przystanek autobusowy, na którym to autobus sygnalizuje wyjazd z zatoczki. Obowiązkiem panów policjantów jest ustąpienie mu pierwszeństwa. Co robią? Znów włączają niebieskie sygnały świetlne. Autobus już w połowie wyjechał z zatoki, daje po hamulcach, policja też, oboje nie wiedzą co robić. Policja myk autobus wyprzedza, wyłącza światła i zapierdziela dalej.

Nie wiem czy panowie władza będą to czytać, szczerze wątpię, ale chciałbym przytoczyć dla nich pewną definicję z Prawa o Ruchu Drogowym:

Cytuj
pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;


Więc panowie władza, ja, jak i autobus przede mną, nie miał żadnego obowiązku was przepuszczać mimo, iż swoim zachowaniem bardzo się tego domagaliście. Nie byliście pojazdem uprzywilejowanym, nadużywaliście jedynie swoich przywilejów.

Dlaczego to piszę? Bo to nie pierwsza taka sytuacja na drodze, z którą się spotkałem. I dotyczy nie tylko policji. Ja rozumiem gdy służby jadą pustą trasą, po co wówczas męczyć uszy kogutami. Ale gdy zbliżają się do jakiegoś pojazdu, tym bardziej w mieście, to mają zasrany obowiązek włączyć również sygnały dźwiękowe. Inaczej są normalnymi użytkownikami ruchu i nikt nie ma obowiązku ustępować im pierwszeństwa.

Szkoda, że akurat nie miałem włączonej kamery.

19
Motoryzacja / Się radio spsuło
« dnia: Października 06, 2011, 15:06:09  »
Helou.

Znacie może jakiegoś człowieka, który zna się na radiach? Wzięło mi się spieprzyło radyjko w aucie.

Ogółem to nie odbiera stacji, często też się wiesza i nie można nawet przełączyć pomiędzy stacjami. Bywa, że na chwilkę po wyłączeniu i włączeniu złapie sygnał po czym po paru sekundach traci, a bywa i tak, że złapie i działa cały czas (częściej jednak nie łapie). Nah, do wczoraj wszystko było ok.

CD działa bez problemu, można przełączyć w każdej chwili więc to raczej tylko kwestia radia.

Jak znacie kogoś kto by mi to zdiagnozował oraz naprawił to byłoby słodko.

20
Polityka lokalna / [Police] Uchwała ws. spożywania alkoholu
« dnia: Lipca 25, 2011, 08:55:36  »
Mamy u nas w gminie uchwałę określającą w jakich miejscach nie można spożywać alkoholu?

Bo jak wiecie (albo nie wiecie) ustawa zakazuje spożywania tylko w trzech miejscach, nie w miejscach publicznych (jak to wielu, nawet policjantów, twierdzi). Pozwala jednak samorządom na decydowanie o zakazie picia w wybranych przez nich miejscach.

http://www.wykop.pl/ramka/805695/ustawa-o-wychowaniu-w-trzezwosci-fakty-i-mity/

Na stronie www.bip.police.pl takiej uchwały nie znalazłem, może źle szukam dlatego pytam, może ktoś wie. ;P

21
Polityka krajowa / [Ogólne] UE jak zwykle "żondzi"
« dnia: Lipca 09, 2011, 09:07:32  »
http://www.rp.pl/artykul/685109-Unijna-flaga-zamiast-orla-na-piersiach-polskich-pilkarzy-.html

Komentarz raczej zbędny.

Aż się wierzyć nie chce, że gdzieś tam na stołkach zasiadają tacy, nazywajmy rzeczy po imieniu, kretyni.

22
Motoryzacja / Niesamowity konstruktor z Lublina
« dnia: Lipca 02, 2011, 11:37:29  »
http://www.wykop.pl/link/797363/niesamowity-konstruktor-z-lublina/

Polecam, część druga w powiązanych.

Gościu ma łeb nie od parady. Oczywiście jak to w naszym kraju bywa, taki człowiek zamiast wspierać rozwój kisi się w M4 w wieżowcu. ;/

23
Tak tak, pewnie niewielu z was ma pojęcie, że od niedawna coś takiego istnieje. :P

Więcej info tutaj: http://www.wykop.pl/link/789759/darmowy-internet-mobilny-w-polsce-juz-dziala/

Oczywiście nie mogło zabraknąć minusów. Należy jednorazowo wpłacić 55zł (zajmuje się tym już UKE i prawdopodobnie niedługo opłata zostanie zlikwidowana), a kartę sim odebrać osobiście lub przez pełnomocnika w Warszawie.

Ktoś na Wykopie zrobił teścik i internet działa. Szału prędkościowego oczywiście nie ma, ale wszystko zgodnie z warunkami. Teścik tutaj: http://www.wykop.pl/link/795289/test-darmowego-internetu-od-aero2/

Mapa zasięgu: http://i.imgur.com/MLd2f.jpg

Jak by ktoś był w Wawie i załatwił to sobie to niech machnie lokalnego testa. ;P

24
Ponieważ się na tym średnio znam, a telewizję przeważnie mam głęboko w poważaniu mam do was pytanie, które mnie ostatnio nurtuje.

Dlaczego na telewizorach panoramicznych wszelkie loga są rozłożone dość nierówno np. tak:Uploaded with ImageShack.us

Na innych kanałach też tak bywa. W formacie 4:3 tak przecież nie było, logo było równo w rogu, te inne pierdoły też były elegancko rozłożone. Myślałem, że to może przez to, iż te kanały cały czas są nadawane w 4:3,a nie 16:9?

Czy to może tak po prostu ma być? Chociaż dla mnie wygląda to kretyńsko. ;P

25
Motoryzacja / Który samochód ma pierwszeństwo?
« dnia: Kwietnia 20, 2011, 12:01:44  »
http://pokazywarka.pl/dqiwqg/

Zapraszam do polemiki. :D

26
Tematy różne / [Ogólne] Nowe przepisy rowerowe
« dnia: Kwietnia 17, 2011, 20:14:00  »
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,9437928,Nowe_przepisy_rowerowe___przewodnik_dla_poczatkujacych.html

Z ważniejszych:

Cytuj
2. Definicja pasa rowerowego.

To nowość w polskim prawie, choć pasy rowerowe już pojawiają się na polskich drogach.

O co chodzi: Nie wszędzie da się zbudować odseparowaną od ruchu drogę dla rowerów. Nie wszędzie też jest to sensowne. Pasy dla rowerów są wydzieleniem dla rowerzystów przestrzeni na jezdni. Zwężają też pas dla samochodów, co przyczynia się do bezpieczniejszej jazdy.

Gdy jedziesz rowerem - pasy rowerowe mają dokładnie taką samą funkcję i znaczenie prawne jak drogi dla rowerów. Nie możesz jechać ani chodnikiem ani jezdnią, wzdłuż których prowadzi pas rowerowy. Z drugiej strony, pasy nie są odseparowane od ruchu samochodowego tak dobrze jak wydzielone ścieżki, dlatego konieczna jest na nich znacznie większa uwaga.

Gdy jedziesz samochodem - ten wąski pas koło chodnika to nie pobocze. Nie możesz po nim ani jechać, ani na nim parkować. Ale pamiętaj w chwilach złości - takie rozwiązanie jest tańsze i zabiera mniej przestrzeni niż droga dla rowerów. Pasy na polskich drogach i tak z reguły są zbyt szerokie. Znajdzie się dla nich miejsce i dla samochodu i dla roweru.


Cytuj
3. Definicja śluzy rowerowej.

Nowość w Polsce, często stosowana na Zachodzie. Śluza rowerowa to obszar dla rowerzystów między tarczą skrzyżowania, a linią zatrzymania dla samochodów.

O co chodzi: Kiedy auta zatrzymują się na czerwonym świetle, rowerzyści mogą minąć je i wjechać do śluzy (np. wyróżniającej się od reszty jezdni kolorem), ustawiając się przed samochodami. Zwiększa to ich bezpieczeństwo przy ruszaniu spod świateł.

Gdy jedziesz rowerem - śluza to nie przejazd rowerowy. Nie używamy jej do przejeżdżania z jednej strony drogi na drugą. Aby wjechać bezpiecznie na śluzę upewnij się, że samochody za tobą rzeczywiście stoją. Śluza nie służy do zmieniania kierunku jazdy o 90 stopni i wjeżdżania pod koła nadjeżdżających aut.

Gdy jedziesz samochodem - nie zatrzymuj się na śluzie. Linia "stop" jest kilka metrów wcześniej. Słabszy uczestnik ruchu przed tobą może irytować, ale takie rozwiązanie sprawdza się w Europie i Ameryce. Jeśli ułatwimy rowerzystom ruszanie i skręt w lewo przy pomocy śluzy, wszyscy będziemy bezpieczniejsi. Nie bój się "opóźnień". Rowerzyści szybko ruszają ze skrzyżowania, a bezpieczniej jest ich wyprzedzać, gdy mają już pewną prędkość i jadą pewnie, niż wówczas, gdy rozchwiani rozpoczynają pedałowanie.


Cytuj
6. Jazda rowerem środkiem pasa na skrzyżowaniu.

Dotychczas rowery tak jak inne pojazdy, zobowiązane były do jazdy jak najbliżej prawej krawędzi jezdni.

O co chodzi: Nowy przepis ma zapobiec sytuacjom, gdy wyprzedzające na skrzyżowaniu rowerzystę auto skręca w prawo, zajeżdża mu drogę.

Gdy jedziesz rowerem - naprawdę warto korzystać z tego udogodnienia - gdy jedziesz środkiem pasa, widać cię lepiej, a do tego uniemożliwiasz samochodom niebezpieczny manewr. Pamiętaj o tym, że po zjechaniu ze skrzyżowania, znów musisz trzymać się możliwie najbliżej prawej krawędzi jezdni.

Gdy jedziesz samochodem - teraz trąbienie na rowerzystów jadących środkiem pasa nie będzie miało podstaw prawnych. Ale nie denerwuj się - rowerzysta na skrzyżowaniu nie jedzie z reguły wolniej od samochodu.


Cytuj
7. Wyprzedzanie przez rower wolno jadących pojazdów z prawej strony.

O co chodzi: dotychczas rowerzysta poruszający się w korku wzdłuż aut jadących wolniej od niego, aby je zgodnie z prawem wyprzedzić, musiał zjechać na lewą stronę. Nowelizacja legalizuje dość powszechne wyprzedzanie wzdłuż prawego krawężnika.

Gdy jedziesz rowerem - legalizacja wyprzedzania z prawej strony nie znosi innych przepisów dotyczących wyprzedzania. Nie wolno wyprzedzać na skrzyżowaniach, trzeba też upewnić się, że będzie można bezpiecznie zakończyć manewr. Z wolno poruszających samochodów mogą wysiadać pasażerowie!

Gdy jedziesz samochodem - ten przepis może wydawać się bardziej kontrowersyjny od innych. Ale nie zmieni rzeczywistości. Rowerzyści już teraz wyprzedzają i omijają samochody z prawej strony. Teraz będą to robić legalnie (omijać stojące pojazdy mogą już teraz). Także dla kierowców jest to rozwiązanie lepsze - rowerzyści nie muszą ciągle skakać z prawej na lewą i z powrotem. Pamiętaj o patrzeniu w lusterko przy zmianie kierunku jazdy oraz przed otwarciem drzwi.


Ogółem spoko zmiany. W końcu będzie można legalnie jechać na rondzie środkiem pasa dzięki czemu żaden cwaniak nie zjedzie mi nagle przed kierownicą z niego bo mu się spieszy i musi zaoszczędzić 2 sekundy.

27
Kulinaria / Chińczyk przy deptaku
« dnia: Grudnia 07, 2010, 20:41:01  »
Ktoś wie czy jeszcze kiedyś będzie otwarty? ;p No i dlaczego w ogóle zamknęli? :S

28
Komputery, internet, telefonia i inne technologie / Nintendo DSi
« dnia: Października 08, 2010, 22:56:35  »
Krótka piłka - potrzebuję kogoś z konsolą Nintendo DSL/DSi z firmware MNIEJSZYM niż 1.4.1. Zrobiłem update systemu bez uprzedniego zaktualizowania Acekarda no i teraz mi nie bangla, a do jego aktualizacji potrzebuję konsoli ze starszym FW. ;P

29
Motoryzacja / Car audio
« dnia: Sierpnia 30, 2010, 20:24:38  »
Polećcie jakiś dobry serwis, który by mi wstawił głośniki w drzwiach z tyłu. Znalazłem kilka na guglach, ale nie znam opinii (m.in. Karson w Szczecinie), a w ciemno jechać nie baudzo lubię.

30
Motoryzacja / Ubezpieczenie przy sprzedaży samochodu
« dnia: Sierpnia 12, 2010, 19:11:28  »
Cytat: "JedynyTomek"

A tak troszkę poza tematem - sprzedałem stare auto - wiem że muszę złożyć wypowiedzenie do ubezpieczalni. Czy coś jeszcze powinienem zrobić w starostwie powiatowym?


Nic nie musisz w ubezpieczalni robić, Twoje OC automatycznie przeszło na kupującego. Jedyne co musisz zrobić to wyrejestrować pojazd jeśli był zarejestrowany na Ciebie.

Możesz też odzyskać część składki za niewykorzystany czas ubezpieczenia pod warunkiem, że kupujący z niego zrezygnuje.

Strony: 1 [2] 3