Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dodo

Strony: [1]
1
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Lutego 09, 2023, 13:00:16  »
szkoda że nie ma tego mostu Police - Święta, wtedy by i pociągiem na lotnisko się dojechało o ile po moście puszczono by tory kolejowe.
Całkiem fajny pomysł - pociągiem z Polic na lotnisko do goleniowa - ale tunelem Police-Święta!!! Wystarczy dodatkowy przekop przy okazji jak drążarka już tu będzie.
Pociągi Szczecin Główny - Gdańsk też mogłyby jeżdzić przez Police i tunelem pod Odrą. Zagłosuję za takim rozwiązaniem (Luty 2023).
Towarowe z Z.CHem też niech pojadą tunelem - nie będzie hałasu w Stołczynie i dalej odciąży się Szczecin i wszystkie mosty na Prawobrzeżu.

2
Tematy różne / Kolejowy odcinek Police-Trzebież do likwidacji?
« dnia: Października 14, 2012, 16:52:07  »
Cytat: "Kilofownikownia"
dodo, to coś mu dużo pali auto. To jest przecież około 30km w jedną stronę. No chyba, że on na prawobrzeże jeździ? A jak się uprze (i pracuje na 1 zmianę) to może jechać LS i potem przesiadka na 107/101/103/106. Bilety na bank wyjdą taniej.

No fakt że dużo, ok.9 litrów/100km, czyli dokładnie tyle co vw golf 1,8/rocznik 95 mojego syna. Są  oczywiście tańsze wozy w eksploatacji, np Renault Kangoo sąsiada (ok. 7l/100km) i wtedy koszt dojazdu maleje do ok. 28zł/dziennie. Ale w moim "przekazie" nie chodziło o to, by nakłaniać ludzi do jazdy autobusem z przesiadkami, bo to trwa czasami wiele godzin. Autobusy są Ok jeśli nie ma nic innego, albo gdy udajemy się  raz na miesiąc np,na imieniny do ciotki, a co innego gdy trzeba ten dystans pokonywać codziennie. W skali miesiąca tych godzin na dojazd będzie mnóstwo. Uważam że czas w podróży to także są koszty które nas codziennie dotykają. Chciałem również wykazać, że jeżeli już ktoś znajdzie sobie pracę w Szczecinie, mieszkając np. w Trzebieży, to o ile łatwiej i szybciej, a zwłaszcza ekonomiczniej byłoby podróżować szybką kolejką podmiejską. Jaka by to była szansa dla tych co właśnie siedzą na bezrobotnym, bo w okolicy np. Trzebieży nie ma dla nich roboty. Że nie wspomnę o młodzieży szkolnej i jej codziennym trudzie z dojazdem na tej trasie.
Gdyby nie było tu linii kolejowej to nie byłoby tematu. Ale jest i trzeba coś z tym zrobić.
Jako ciekawostka - bilet z Gryfina do Szczecina kosztuje ok. 8zł, a odległość podobna. Byłoby super za taką cenę podróżować na trasie Szczecin-Trzebież - szybką koleją podmiejską,

3
Tematy różne / Kolejowy odcinek Police-Trzebież do likwidacji?
« dnia: Października 10, 2012, 22:51:51  »
Mój szwagier obliczył, że codziennie wydaje na paliwo ok. 35zł, (na trasie Szczecin-Trzebież-Szczecin). W skali miesiąca to już konkretna kwota wychodzi i nie każdego na to stać. Byłoby super, gdyby była możliwość jazdy szybkim wagonem na tej trasie. Uważam, że mnóstwo ludzi (po przeliczeniu) zostawiłoby samochody w garażu. Można by dzięki temu np ruszyć za robotą do Szczecina. Warunek - szybka podróż, niskie koszta - szansa dla każdego.
Szkoda tylko, że ta linia w takim opłakanym jest obecnie stanie, że o dworcach i peronach nie wspomnę.

4
Sprawy bieżące / [Police] Zielone Police
« dnia: Września 23, 2012, 23:12:23  »
Cytat: "Piotrek"
Myśle że nie mamy co narzekać na zieleń wokół nas. Bynajmniej to co jest to nie jest zasługa władzy a matki natury

To racja. Matka natura sama się broni i robi co może aby nam zazielenić otoczenie. Widać to zwłaszcza w okolicach ZCH jadąc na tyłach ul. Piotra i Pawła- wszystko zarasta krzakami, pobocza w trawie i chaszczach, połamane gałęzie drzew nikomu nie przeszkadzają. Przykro patrzeć że tylko natura tu rządzi a nie ma nikogo co by zadbał o estetykę otoczenia. Wstyd mi za zarząd ZCH że nie dbają o swój wizerunek. Od lat zaniedbane zieleńce, pobocza, wjazdy dla Tirów. Kierowcy narzekają że zmuszeni są spać w błocie, w krzakach - bo natura robi swoje (krzaczory rosną), a nie ma nikogo do sprzątania, koszenia i przycinania na terenach przyległych do ZCH. Wystarczy posłuchać komentarzy na CB. Skoro jest tak jak widać, to nie ma co liczyć że przyjezdny uszanuje te "zielone" miejsca i bez skrupułów dorzuci od siebie parę zbędnych butelek, reklamówek czy opon - jak na jednym zdjęciu polecanym przez Piotrka. Stronka super Piotrek - tylko, że autor poczynil wysiłek i poszukał naprawdę uroczych i miłych dla oka miejsc. Jednak popatrzmy na pobocza ww dróg, jakże inaczej to wygląda. A może tak ma być, bo się wszyscy przyzwyczaili że "zielona gmina" to również zaśmiecone i zarośnięte pobocza dookoła ZCH. Czy nikt tego nie widzi??

5
Motoryzacja / ceny paliw
« dnia: Stycznia 11, 2012, 18:04:57  »
Drogie paliwo. Coraz droższe, widać m.in. jak zmalał ruch na trasie Sz-cin - Police. Czyżby ludziska przesiadali się do autobusów. Swoją drogą może nadejdzie czas rozwoju szybkiej kolejki do Szczecina? Inne pytanie: od zeszłego roku miał być już na rynku samochodzik firmy TATA w kooprodukcji z francuzami - napędzany sprężonym powietrzem. Jakoś ucichło...

Strony: [1]