Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - stugiewa

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Na FB temat jest "rozkręcany" przez dwóch dziennikarzy sympatyzujących z PiS i PO, radnego, członka młodzieżówki partyjnej, niedawnego kandydata na radnego z ramienia PiS, przyszłej kandydatki na burmistrza oraz przez dwóch-trzech dyżurnych komentatorów lokalnych działań. Ta sama ekipa w "światły" sposób komentowała mój wpis na tym samym FB.

Co ma przynależność partyjna bądź sympatyzowanie z jakąś opcją w chwili sprzeciwu, kiedy to Panie Grzegorzu wspólnota do której Pan należy pokazuję nam, już nie pierwszy raz że jedyny sposób na naprawianie swoich błędów w zarządzaniu finansami publicznymi to obarczyć tymi problemami mieszkańców naszej gminy?

2
Sprawy bieżące / Odp: MOK w Policach
« dnia: Lutego 08, 2016, 16:22:42  »
Kiedyś pisałem maila o organizację kocertow że mam kilka pomysłów jak ożywić MOK ale odpowiedzi się nie doczekałem nawet zwykłego "nie dziękuję". Dla mnie dzieje się tam za mało ale to chyba urok naszej miejscowości że zatrudnia się znajomych zamiast odpowiednie osoby z pasją. W o wiele mniejszych miejscowościach grają koncerty fajne zespoły a cena biletów to ok. 20 zł. Czemu u nas jak coś się dzieje to odbiorcami jest małe grono bądź cena w porównaniu do innych miast jest wysoka?

3
To znaczy że go nie bedzie, może w przyszłości zbiórka zostanie jeszcze raz zorganizowana (bardziej przemyślana) ale póki co sprawa jest odłożona. Problem ze strażą miejską jest i trzeba go jakoś rozwiązać ale problem jest taki że mieszkańcy Polic nie chcą się angażować.

4
Dokładnie 2094

5
Ktoś pytał czy reagujemy otóż tak. Uwaga straż przyjechała po 2 godzinach. Dopóki raporty z działań straży miejskiej nie są jawne i nie pojawiają się cyklicznie komendant może mówić co chce fakty są takie że za takie pieniądze prawie każdy myślący lepiej by zorganizował pracę straży a i na pewno zatrudnił by więcej osób ale że są to publiczne pieniądze to nie trzeba ich szanować.
A co do Pana K(a)rol to chyba powoli nacieram przekonania ze nie ma sensu się wypowiadać.

6
Czekam na informacje skąd Panowie wiedzą że niby (bo w rzeczywistości nigdy nie wynajmowałem) wynajmuje jakieś mieszkanie, bo mi to pod stalking podchodzi i zaczynam się bać?

7
Panie Karolu (Karol) proszę mi wskazać gdzie się wypowiedziałem że składka za moją osobę nie jest odprowadzają? Dokładny cytat? Jeżeli da mi pan sposób w jaki mogę udowodnić że jest ona płacona a natychmiast to zrobię ponieważ jak mówiłem nie mam nic do ukrycia składkę płacą moi rodzice gdzie jestem zameldowany i gdzie na drodze prawnej mieszkam to że 99% czasu który spędzam w mieszkaniu jest to czas spędzany w nie moim mieszkaniu nie oznacza że nie odprowadza się za moją osobę składki ale widzę że ostatnio panuje moda na gbębienie osób które są przeciwko działaniom GRYF'u .
P.S proszę podać mi adres lokalu który rzekomo wynajmuje bo sam chętnie się dowiem kto jest na tyle głupi że daje mi mieszkanie za które nie muszę płacić i nigdy w nim nie byłem. Tak na prawdę to większych kłamstw na temat mojej osoby nie czytałem. Ma pan jakieś pytania proszę je zadać chętnie odpowiem tylko jeżeli już raz to robiłem a pan nadal nie wierzy to jaki sens ma dyskusja?

P.S2 jeszcze raz proszę o zacytowanie całej wypowiedzi w której jest napisane przeze mnie że za moją osobę nie jest odprowadzaba składka. No chyba że każdy mieszkaniec ma osobno się rozliczać bo za mnie płaci matka u której jestem zameldowany - jeżeli jedna osoba nie może płacić za inne osoby to też proszę o wskazanie podstawy prawnej nakazującej płacenie osobiście.

8
Właśnie czytam ulotkę o niby konsultacjach i widzę w niej same bzdury i kłamstwa. "Metoda ta jednak spowodowała deficyt w systemie [...]" Otóż Panowie nie Metoda jest winna ale wy Panowie radni którzy pozwalacie marnowanie publicznych pieniędzy. "Rada miejska w Policach, mając na uwadze głównie dobro rodzin wielodzietnych i osób samotnych" żadne podwyzszki a te dotknęły by samotnych nie są dla nich czymś dobrym. "Wielu mieszkańców wyraziło jednak wolę bezpośredniego wypowiedzenia się na ten temat. Dlatego 24 listopada, na mój wniosek, radni uchylili te uchwały[...]" Otóż proszę Pana nie na Pana wniosek a na wniosek pani Anny Tarosińskiej. I jeżeli mieszkańcy wyrazili chęć wypowiedzenia to im dajmy możliwość na nie podstawiajmy ankietę którą z konsultacjami ma mało wspólnego. I tu dodam jeszcze jedno pytanie "każdy uprawniony mieszkaniec może oddać tylko jeden głos. Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy gminy Police" czyli ci nie zarejestrowani i nie pełno letni też?

9
Gmina ma głównego księgowego - jest to SKARBNIK, który musi czuwać nad prawidłowością rozliczania pieniędzy.
Są kontrole RIO (Regionalna Izba Obrachunkowa) - gdyby były marnotrawione pieniądze to to wyjdzie.
Zawsze gdy podatnik ma obiekcje to może zwrócić się do skarbnika o podanie jak wylicza budżet oraz o to czy prawidłowo wydatkuje publiczną kasę.


Otóż proszę Pana ostatnio wstawiłem tutaj i na Facebooku link do raportu RIO który w bardzo ładny sposób pokazał zmarnowanie ok. 80 tys. A z resztą proszę Pana w jakim my kraju żyjemy nie powie mi pan że nie ma przekrętów kolesiostwa itp? I może GRYF wszystko robi prawidłowo? Gwarantuje że gdyby ludzie podobnych poglądów co moje zajmowałyby stanowiska w gminie to może byłoby mniej inwestycji w początkowych latach ale na pewno nie byłoby sytuacji którą mamy teraz, nie byłoby zadłużania gminy czyli co jak co podatnika. I ciągle twierdzę że skoro pan Biedroń w Słupsku potrafił zrobić porządek to tym bardziej w Policach można go zrobić tylko że najpierw trzeba chcieć służyć ludziom a nie być u władzy tylko dla swojej kieszeni.

10
Właśnie a co z osobami które faktycznie mieszkają w 2 bądź 3 miejscach? Jaka opłatę powinni wnosić? A może żeby było sprawiedliwie niech każdy pełnoletni mieszkaniec Polic płaci za siebie wtedy nie było by problemu gdzie mieszka a ile wody zużywa?

11
Nie wiem co panu zawiniłem ze sie pan tak mnie czepia? W przypadku pana rozumowania różnica jest ale proszę teraz zrozumieć mnie z miejsca a) się nie wyprowadziłem a właściciel odprowadza składki za moją osobę wątpię że mogę panu to udowodnić bo zgłasza się ilość osób a nie konkretnie z imienia i nazwiska. Więc czekam aż pan udowodni że konkretnie od Pana jest pobierana składka bo w sumie to pewnie  pan czepia się mnie a sam nie jest uczciwy te zarzuty są czymś spowodowane pewnie własnym doswiadczeniem. Miejsce b) nie jest proszę Pana na starych Policach więc chyba monitoring sąsiedzki nie za dobrze działa. I to że gdzieś przebywam całymi dniami nie oznacza że tam mieszkam.
W przypadku Polic i Szczecina ma pan rację jest różnica gdzie się osobę zgłosi ale w przypadku Polic nie ma ważne że składka jest odprowadzana no chyba że w poniedziałek mam zgłosić ze mieszkam w miejscu b a wtorek w miejscu a a poten miejscu b i tak w kółko. Jest wiele osób które mieszka w dwóch miejscach i nikt z nich nie płaci podwójnie wystarczy że płaci z miejsca zameldowania.
Rozumie pan o co mi chodzi czy nie bardzo bo jeżeli nie to chętnie to wytłumaczę panu osobiście. Bo jak już pisałem prędzej nie wiem do czego pan pijesz zarzuca mi pan nie uczciwość i proszę powiedzieć na jakiej podstawie? Mieszka pan prawdopodobnie z żoną więc płaci pan 24 zł w Nowym sposobie naliczania płaciłby pan 40 zl i to nie tylko że jest masa osób podobnych do mnie podobnych dlatego że oni nie płacą w ogóle a za moją osobę jest płacone a dlatego że publiczne pieniądze są wwyrzucane w jakieś siatkareczki itp. Proszę niech pan napiszę konkretnie o co panu chodzi.

12
Bijesz pan pianę a nie wiadomo o co. Skoro podpisuje się pan jako były sąsiad to mam nadzieję że będzie pan tak łaskawy i powie mi to pan w oczy. W co szczerze wątpię widząc że jest to pana pierwszy i zapewne jedyny post. Ale żeby nie było staje się powoli osoba publiczną więc nie mam zamiaru niczego ukrywać w przeciwieństwie do Pana.
a) Ma pan rację zmieniłem adres zamieszkania ale nie zameldowania i uważam że zgłoszenie tego faktu nie jest potrzebne ponieważ nie ma różnicy z którego miejsca odprowadzana jest składka za moją osobę.
b) Nic trudnego ale nie wiem do czego pan pieje bo jasno z mojej wypowiedzi wynika że ludziom nie chodzi o sposób naliczania opłaty ale o podwyższki, niech będzie od wody, prądu, metrażu, ilości osób, psów, kotów i Bóg wie od czego jeszcze ale niech zostanie na tej stawce którą jest bo przypomnę socjalizm dawno się skończył i nie w interesie płacących jest szukanie tych co nie płacą bądź płacenie za nich.
c) czytając co pan pisze mogę stwierdzić że zmieniam co chwilę adres zamieszkania - nie wiedziałem że mnie na to stać jak to miło dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. I nie rozumiem po co mi umowa najmu skoro mieszkam u kogoś i nie ja jestem właścicielem bądź najemcą lokalu?
d) mam ale uważam że co jak co forum nie jest miejscem na przedstawianie takich dowodów.
e) mam nadzieję że i pan nie ma nic do ukrycia i się pan przedstawi.

I dodając raz jeszcze ludziom nie chodzi o sposób pobierania opłaty gòwno nas obchodzi ze urzędnikom brakuje ludzi (trzeba było o tym myśleć zanim wprowadziło się taka uchwałę) to w kwestji urzędników jest znaleźć system który nie wprowadzi podwyżek dla ludzi uczciwie płacących a tych nie uczciwie do tego zmusi. Zarzuca  pan ze trudno jest coś przeanalizować, to niech pan przeanalizuje wydatki gminy na rok 2015 i z ręką na sercu mi pan powie ile milionów można zaoszczędzić nie wydając na niepotrzebne rzeczy. Brak 600 tys w tym przypadku to pikuś.

Mam nadziej ze nie jest pan kolejnym forumowym napinaczem który zniknie po jednym poście.

13
Panowie kłócicie się między sobą i nie chce wam przeszkadzać ale czy któryś z panów byłby tak łaskawy i mi wytłumaczył jakie to są konsultacje skoro osoby których tyczy się opłata nie mają możliwości wypowiedzi a tylko wybór opcji, przecież nawet w wyborach jak ci nie pasuje kandydat to zbierasz podpisy i sam startujesz a tu? Ja myślę że nie ważne która opcja zostanie wybrana to znowu pojawi się petycja ponieważ my "zbuntowani" nie zgadzamy się nie z samym systemem naliczania opłat ale z podwyższkami i nie będziemy się zgadzać tak długo jak długo będą marnowane nasze, publiczne, gminne pieniądze.

14
A noże trzeba napisać projekt uchwały obywatelskiej, w której ustalimy maksymalne zarobki dla pracowników firm utrzymywanych z budżetu gminy? Albo ustalić maksymalną liczbę pracowników w radach nadzorczych do wymaganego minimum? Jest masa pomysłówn na oszczędności nasi radni powinni pojechać do Słupska na nauki od Pana Biedronia? Jakoś tam potrafią szukać oszczędności u nas nie da rady? A zapomniałem nie da rady bo kumoterstwo najważniejsze.

15
Nie działa na telefonie - inaczej sobie wyobrażam konsultacje.

Strony: [1] 2 3 ... 5