Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tennowy

Strony: [1] 2
1
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipca 13, 2022, 16:32:07  »
Wszyscy młodzi pracownicy myślą że Ci tak zwani STARZY zaczynali pracę od kokosów? Duży błąd, pracuję 30 lat nie i było takiej technologii jak teraz.Gdy pytam po co przyszedłeś do pracy to mówi że Mama mu kazała 🤣 Koledzy z Bieli, nawozów jak mówili i innych wydziałach robili wszystko sami, jak np. zapakunek na palety po 20 ton dziennie na osobę, nawozy kilka razy więcej, a teraz wszystko waży maszyna, worki nakłada maszyna, układa na palecie maszyna, stępluje maszyna, foliuje maszyna i jego zadaniem jest tylko uzupełniać puste worki w magazynkach,przykład pakowni. Taka oto ciężka praca że musi dwa razy na zmianę telefon naładować bo cały czas w ekran smartfona się patrzy a niektórzy to nawet tablety przynoszą 🤣. Po co siedzisz w Zakładach skoro musisz tak ciężko pracować, jest tyle różnych zajęć. Taka jest kolej rzeczy, tak było i tak będzie że zaczynasz od poziomu 0 i idziesz w górę rok do roku. A jak niektórzy piszą że mają wywalone i nie będą się sprężać bo i tak nic nie dostaną i  myślą że przełożeni tego nie widzą to się mylą. O podwyżki wnioskuje mistrz zmiany, następnie weryfikuje to Kierownik a podpisuje Dyrektor i idzie dalej do Pentagonu. Przyjdzie młody pracownik to wyszkolenie trwa w zależności od stanowiska miesiąc a czasem dłużej i w tym czasie ten Stary pracuje za dwóch. Za 15 lat jeden z drugim jeżeli zostanie w zakładzie to zauważy gdy sam będzie musiał to przechodzić i zmieni zdanie co do tego jak to pracownik z dużym starze ma dobrze i to na niego  następni młodzi będą psioczyć że dostaje podwyżkę po znajomości i co wtedy powie? Zapewne że ON przechodził to samo? 🤣.
Pozdrawiam przyszłych emerytów i tych którzy w najbliższym czasie zwolnią się z zakładów i pójdą droga sukcesu gdzie indziej za bramami zakładu.

Ale o czym ty tu piszesz w ogóle.. Nie widzisz co wcześniej było wałkowane? Nowy jaki jest każdy widzi, sęk w tym że chętnych nie ma (patrz kolejna podwyżka minimalnej na zch) i nawet jakby się 8h gapił tylko w telefon to nikt go stąd nie posunie bo się zgadza na sztukę, to się liczy - i dostanie za swoją "pracę" tyle co niejeden z 5-10 letnim stażem a tak jak mówisz inny musi robić za dwóch bo ten się jeszcze nie nadaje do niczego. I nikt w tym nie widzi problemu.

2
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipca 10, 2022, 19:41:13  »
Tak, wiem że to całość z dodatkami ale potem jeszcze przedłużenie umowy i cyk, stawka jak "stary".


A skąd znów mowa o 4 BOP, całkiem niedawno Pani Ania dementowała te plotki.

3
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipca 10, 2022, 18:16:49  »
https://m.olx.pl/oferta/praca/operator-instalacji-chemicznej-grupa-azoty-police-CID4-IDPVAC3.html w poprzednim miesiącu w ofercie zaczynało się od 4200 (sugeruję się widełkami jakie wstawiają rekruterki na ofertach o pracę)


Więc chyba zarząd zatwierdził, ale nie było głośno o tym mówione.

Jeśli to prawda to rzeczywiście już za chwilę lepiej się zwolnić przyjąć od nowa dla lepszej stawki. Trzeba nowym dawać więcej żeby przyszli, a "starzy" i tak nie odejdą, prawda? Najwyżej przyjdzie nowy i za miesiąc już będzie ogarniał wszystko ;) Damy radę

4
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipca 08, 2022, 23:49:14  »
A w Puławach można tak... przejrzyste informacje po spotkaniu:
https://solidarnosc-azoty.pulawy.pl/relacja-z-fps-7-lipca-2022/


Przedstawiciel NSZZ podkreślił że:
inflacja oficjalnie podawana przez GUS w maju to 13.9 %– więc z naszym 5,6% od stycznia i 4.4% od czerwca jesteśmy zdecydowanie w tyle.
w Tarnowie zapowiedziano wypłatę 5000 PLN, jest w Puławach powszechne i jak się wydaje uzasadnione przekonanie że to z naszej dywidendy.
w innych lokalizacjach w Grupie dokonuje się podwyżek „pod stołem”.
są wolne pieniądze do wypłacenia ludziom, które nie naruszają wysokości funduszu płac jest to: fundusz nagród dyrektorów, oraz pieniądze których nie przyjmą dumni liderzy ZZPRC – bo to ochłapy (sprawdzimy ile jest warte ich słowo).
są obszary w naszej firmie gdzie regulacje placowe są powszechnie akceptowalne i niezbędne – myślimy tu o pakowniach.

Pracodawca zadeklarował że:
jest gotowy do kolejnych rozmów o podwyżkach i absolutnie się nie zamyka na tych wprowadzonych
dokona pilnych obliczeń dotyczących zmian w taryfikatorze dla pakowni
dokona przeliczeń likwidacji funduszu nagród dyrektorów i przeznaczenia go na dodatki dla mistrzów, starszych mistrzów oraz osoby którym podlega co najmniej 5 osób.
jeśli tylko w jakiejś lokalizacji pojawi się jakakolwiek regulacja płacowa to u nas będzie taka sama.
Ponoć 5000 w Tarnawie to pieniądze na jubileusz 95 lecia.5
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lipca 03, 2022, 16:01:51  »
Zgodzam się z Rasowym.
Jedyne co skuteczne w zakładzie to zabijanie ostatnich przejawów ambicji. Na początku dziwiły mnie teksty że nie warto się tutaj uczyć/starać, teraz już wiem o co chodzi. Nikt starań nie docenia, nawet poza formą finansową. Pokażesz że umiesz więcej, że ci się chce to po prostu będą na tobie i jechać jak na ośle. A czy stary czy nowy pracownik inny - może mieć wywalone na wszystko i nic to nie zmieni. To dlaczego akurat mi ma zależeć?
Awansuje się ludzi po znajomości, rekrutacje wewnętrzne nie istnieją, na instalacjach wyższe stanowiska to kara a nie awans, bo dostajesz niewymiernie więcej obowiązków do płacy.
Nadgodziny tylko dla wybranych, w kółkach wzajemnej adoracji, a najlepiej to jechać poniżej MBO bo trzeba się z nadgodzin tłumaczyć. Oby tak dalej...

6
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Maja 15, 2022, 23:07:05  »
Nic dziwnego że nowych brak a kto się szanuje to po prostu stąd ucieka.
Zarobki są za niskie, całkowicie nieadekwatne do szkodliwych warunków pracy, wymagań i odpowiedzialności.
Przy przedłużaniu umów stawka rośnie jednemu więcej drugiemu mniej. Indywidualną podwyżkę trzeba wyszarpać.. A za chwilę nowy na start i tak ma większą stawkę niż starszy pracownik. Bardzo motywujące - do znalezienia innej pracy albo traktowania tej jako drugiej :)


Ale teraz drogie surowce to nie będzie pieniędzy, prawda? Ani na remonty ani dla załogi, jakoś to idzie no to niech idzie, jak się zepsuje to będziemy myśleć dopiero.
A te wyniki z pierwszego kwartału no to przecież efekt szoku na rynku nawozów przez wojne, nie należy się sugerować bo w drugim kwartale będą gorsze to lepiej pogadajmy po drugim kwartale.


8
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Kwietnia 23, 2022, 04:08:41  »
Jeszcze pod koniec tamtego roku było 2600 na start, już jest 3100?

10
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 15, 2022, 16:12:15  »
Wyraźnie Pani Ania prosi żeby nie pisać głupot i spekulacji na tym forum, co wam to da.. Ilu pracowników tyle będzie wersji czemu i ile stać będzie, dajcie spokój.
Za to może coś wiadomo odnośnie kwoty Lunch Pass, miały być jakieś rozmowy i cisza?

11
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 10, 2022, 14:27:44  »
Odnośnie sytuacji na wschodzie i surowców jest osobne oświadczenie na stronie zakładu, wejdź, zapoznaj się
Podlinkujesz? Bo coś nie mogę znaleźć.

Dziękuję za odpowiedź Pani Aniu

https://zchpolice.grupaazoty.com/relacje-inwestorskie/raporty-gieldowe/raporty-biezace?fileName=20220303_214930_0913566279.xml&source=espi

12
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marca 10, 2022, 12:51:10  »
Odnośnie sytuacji na wschodzie i surowców jest osobne oświadczenie na stronie zakładu, wejdź, zapoznaj się

13
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 07, 2022, 12:38:57  »
Już był komunikat Pani Ani na FB, będzie jutro

14
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Lutego 07, 2022, 07:33:16  »
Odpowiedź jest na stronie zakładów, nie tylko na intranecie:
https://zchpolice.grupaazoty.com/aktualnosci/komunikat

15
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Stycznia 23, 2022, 16:02:42  »
Nie będzie. Przecież na polimery już jest obsada w większości + jest zakaz przechodzenia z ZCH właśnie z tego powodu, że zakład by zdechł. Nawet jak masz idealne cv na polimery ale pracujesz na zakładach to nie zadzwonią ;)
[/quote]

Ciągle ktoś przechodzi mimo zakazu w jakiś tam sposób.
A co do obsady tam to nawet w ostatnim odcinku aktualności GAP dyrektor polimerów zaprasza na rekrutacje bo potrzeba ludzi.

A co do stażowego.. Przychodzi nowy i za chwilę ma tyle co pracownik z 10 letnim stażem. Mija rok i kolejny nowy ma teraz jeszcze więcej. Bez komentarza.

Coś wiadomo więcej o tym piśmie z Puław?

Strony: [1] 2