Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Nawigacja  (Przeczytany 28883 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Nawigacja
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 01, 2011, 16:04:12 »
Cytat: "KrP"

Wykidajlo: nawigacja pobiera z Neta jakieś 300KB max, u mnie poza pakietem to koszt 6gr.

Nie dorabiaj mi motywacji, proszę. Nigdzie nie pisałem, że koszt ma dla mnie znaczenie decydujące.
Wolę droższe rozwiązanie, ale takie, w którym mój telefon niczego bez mojej akceptacji nie odbiera ani nie wysyła. A Android w moim Samsungu (nie wiem, czy inne marki mają podobnie) nie umożliwia nawet zwykłego wyłączenia APN, trzeba kombinować (ja mam po prostu dodany fake).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 01, 2011, 18:29:27 »
Ale przecież kupując Androida wiedziałeś na jakiej zasadzie działa? Ogółem smartfony powinny być cały czas do neta podłączone, taki ich sens.

W moim HTC połączenie z netem można wyłączyć jednym kliknięciem. :S
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Nawigacja
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 02, 2011, 09:49:36 »
Cytat: "KrP"
Ale przecież kupując Androida wiedziałeś na jakiej zasadzie działa? Ogółem smartfony powinny być cały czas do neta podłączone, taki ich sens.

Szanowny Kolego, Twoje wizje rzeczywistości mogą być całkiem interesujące, ale mimo to są to tylko Twoje wizje. Możesz na ich podstawie napisać rozprawę filozoficzną na temat "Sens smartfona według KrP", ale poza tym na niewiele się zdadzą.
Nie wiesz, że "do neta" można smartfon podłączyć nie tylko przez sieć GSM?
Cytat: "KrP"
W moim HTC połączenie z netem można wyłączyć jednym kliknięciem. :S

Szanowny Kolego, nie pisałem o wyłączeniu, tylko o spowodowaniu, żeby się nie łączył bez mojej akceptacji - i żeby tą akceptacją nie było samo uruchomienie aplikacji, która takiego połączenia wymaga. Łapiesz tę subtelną różnicę?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:09:50 »
Wykidajło, jakiego masz samsunga, bo jestem prawie pewien, że w każdym można to wyłączyć

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Nawigacja
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:24:25 »
Galaxy I-5800 (z Plusa, z kartą Play). Ale nie potrzebuję pomocy w wyłączeniu, dzięki :D
Mam dwa punkty dostępu (Play i PlayMMS), między którymi mogę tylko przełączać. Dlatego dodałem falszywy i na niego ustawiłem. Prymitywne, ale skuteczne :)
Wiem, że na AM są programiki, które do tego służą - ale nie chciało mi się szukać najodpowiedniejszego, a poza tym one zdaje się działają na podobnej zasadzie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Nawigacja
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:34:06 »
Jak długo u Was fon szuka satelity? Dzisiaj, jak szedłem do pracy, trwało to bite 5 minut, począwszy od włączenia GPS-u.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:47:35 »
Mój nie może w ogóle znaleźć ;-)
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 02, 2011, 10:49:08 »
Zależy od miejsca, nie łapie niestety tak szybko jak dedykowane nawigacje. Czasem kilka sekund, czasem kilka minut. W bloku w ogóle nie złapie. Raz miałem problem ze złapaniem jak wjechałem w ciasną uliczkę miedzy blokami.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 02, 2011, 13:17:44 »
Cytuj (zaznaczone)
Szanowny Kolego, Twoje wizje rzeczywistości mogą być całkiem interesujące, ale mimo to są to tylko Twoje wizje. Możesz na ich podstawie napisać rozprawę filozoficzną na temat "Sens smartfona według KrP", ale poza tym na niewiele się zdadzą.


No to wytłumacz mi jaki jest sens kupowania stricte internetowego telefonu jeśli zamierza się ten internet wyłączyć? Po to jest net ciągle włączony, abym na bieżąco dostawał maile, RSSy, wiadomości or sth. Takie "czuwanie" zżera niewiele danych, a zapewnia bezproblemowe użytkowanie.

Cytuj (zaznaczone)
Nie wiesz, że "do neta" można smartfon podłączyć nie tylko przez sieć GSM?




Cytuj (zaznaczone)
Szanowny Kolego, nie pisałem o wyłączeniu, tylko o spowodowaniu, żeby się nie łączył bez mojej akceptacji - i żeby tą akceptacją nie było samo uruchomienie aplikacji, która takiego połączenia wymaga. Łapiesz tę subtelną różnicę?


Pewnie czytałeś, ale:

Klik.

Co do nawigacji - w Google znajduje mi w kilka sekund (Szczecin). W Policach w budynku przy oknie trwało to dłużej, ale dlatego, że pobierał trasę na internecie 16Kbps. ;P

NaviExperta nie sprawdzałem bo mi szkoda licencji zużywać, ale na darmowym okresie też szybko znajdywał.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

roga

  • Gość
Nawigacja
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 02, 2011, 14:13:58 »
Jak ktos uzywa nawigacji od google niech sprawdzi czy jest tam S3 ze Szczecina do Gorzowa. W wersji www.maps.google.pl tej drogi nie ma, co jest jakim strasznym nieporozumieniem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 02, 2011, 14:32:44 »
Nie ma, mapy Google są strasznie nieaktualne.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

roga

  • Gość
Nawigacja
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 02, 2011, 14:59:20 »
Cytat: "KrP"
Nie ma, mapy Google są strasznie nieaktualne.


Wiec zanim brac sie za nawigacje powinni sie wziac za uaktualnienie tych map. Rozumiem, ze nie byloby jakiejs osiedlowej uliczki na mapie ale zeby nie bylo S3 to juz przesada.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 02, 2011, 20:52:21 »
Nowego ronda w Policach też nie ma.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Nawigacja
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 03, 2011, 08:41:04 »
Cytat: "KrP"
Cytuj (zaznaczone)
Szanowny Kolego, Twoje wizje rzeczywistości mogą być całkiem interesujące, ale mimo to są to tylko Twoje wizje. Możesz na ich podstawie napisać rozprawę filozoficzną na temat "Sens smartfona według KrP", ale poza tym na niewiele się zdadzą.


No to wytłumacz mi jaki jest sens kupowania stricte internetowego telefonu jeśli zamierza się ten internet wyłączyć? Po to jest net ciągle włączony, abym na bieżąco dostawał maile, RSSy, wiadomości or sth. Takie "czuwanie" zżera niewiele danych, a zapewnia bezproblemowe użytkowanie.

Szanowny Kolego, Twoje wizje rzeczywistości mogą być całkiem interesujące, ale mimo to są to tylko Twoje wizje. Możesz na ich podstawie napisać rozprawę filozoficzną na temat "Sens smartfona według KrP", ale poza tym na niewiele się zdadzą.

Ja do łączenia się z Internetem używam lepiej nadających się do tego narzędzi niż "internetowy telefon".
Smartfon to nadal przede wszystkim telefon. Do łączenia się z Internetem służy wtedy, gdy jest potrzeba, a nie ma lepszego wyjścia.
Co do sensu kupowania - stać mnie i mam ochotę, to kupuję. A co, nie wolno?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Nawigacja
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 03, 2011, 09:24:26 »
Cytuj (zaznaczone)
Szanowny Kolego, Twoje wizje rzeczywistości mogą być całkiem interesujące, ale mimo to są to tylko Twoje wizje. Możesz na ich podstawie napisać rozprawę filozoficzną na temat "Sens smartfona według KrP", ale poza tym na niewiele się zdadzą.


Zief, powtarzasz dyrdymały.

Cytuj (zaznaczone)
Ja do łączenia się z Internetem używam lepiej nadających się do tego narzędzi niż "internetowy telefon".


Więc kupowanie smartfona w takim przypadku uważam za bezsensowne.

Cytuj (zaznaczone)
Smartfon to nadal przede wszystkim telefon. Do łączenia się z Internetem służy wtedy, gdy jest potrzeba, a nie ma lepszego wyjścia.


Nokia 3310 to przede wszystkim telefon. Smatrfon to przede wszystkim urządzenie multimedialne, dopiero później telefon.

Cytuj (zaznaczone)
Co do sensu kupowania - stać mnie i mam ochotę, to kupuję. A co, nie wolno?


Ależ śmiało, póki nie robisz tego z moich podatków to kupuj sobie co tylko chcesz. :)

Ogółem Twój tok myślenia przypomina mi ludzi, którzy kupują lustrzankę za 4k, a potem cykają sweet focie na automacie i z wbudowanym fleszem. Jasne, można, nikt im nie broni, ich kasa. Ale sens w tym żaden.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln