Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] wypadek za przejazdem kolejowym  (Przeczytany 13779 razy)

wtrych

  • Gość
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 26, 2011, 23:27:43 »
szakal to ty masz problem po co czynisz bzdetne dywagacje skoro rozmawiamy o konkretnym przejściu i sytuacji?
Zarówno na Siedleckiej jak i na Piłsudskiego pieszy jest widoczny  na chodniku i nagle się katapultuje na jezdnię to po pierwsze
po drugie
Cytat: "szakal"
Nie chce mi się jakoś wierzyć (o ile jeździsz autem) że zatrzymujesz się przed każdym przejściem dla pieszych i sprawdzasz czy aby nikt nie idzie / nie biegnie  
ten tekst sam zakończyłeś emotikonem ilustrującym odpowiednio poziom tego stwierdzenia i to ja zniżyłem się do twego poziomu a nie odwrotnie - inteligentna osoba takiej bzdury nie napisze

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 26, 2011, 23:49:02 »
Cytuj (zaznaczone)
Zarówno na Siedleckiej jak i na Piłsudskiego pieszy jest widoczny na chodniku i nagle się katapultuje na jezdnię to po pierwsze
po drugie


Albo nie jesteś kierowcą, albo mało jeździsz.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

wtrych

  • Gość
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 26, 2011, 23:52:00 »
Cytat: "KrP"
Albo nie jesteś kierowcą, albo mało jeździsz.

jeżdże bardzo często tymi trasami i wiem co piszę, po za tym poczytajcie sobie przepisy jak należy zachować się w okolicy przejścia dla pieszych czego u nas nawet policja nie przestrzega.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 27, 2011, 00:04:14 »
Cytuj (zaznaczone)
jeżdże bardzo często tymi trasami


Mówię ogólnie, a nie tylko o tych trasach.

Cytuj (zaznaczone)
i wiem co piszę, po za tym poczytajcie sobie przepisy jak należy zachować się w okolicy przejścia dla pieszych czego u nas nawet policja nie przestrzega.


Niestety nie wiesz. Owszem, przepis nakazuje zachowanie szczególnej ostrożności co jest oczywiste. Ale zdarzają się sytuacje, i temu nie zaprzeczysz, że człowiek po prostu nagle dosłownie wskakuje na jezdnię nawet na pasach. Samochód jadący 40km/h i będący 2m przed tym człowiekiem nie zdąży wyhamować.

I w tej sytuacji winny jest pieszy. Bo to on nie zachował szczególnej ostrożności.

Cytuj (zaznaczone)
Art. 14.
Zabrania się:
wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,


Krótko.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 27, 2011, 06:22:02 »
Cytat: "KrP"
że człowiek po prostu nagle dosłownie wskakuje na jezdnię nawet na pasach.


Od przedszkola uczą, że trzeba się rozejrzeć w lewo, potem w prawo, potem jeszcze raz w lewo i dopiero można przechodzić. Oczywiście większość pieszych nie przestrzega tej zasady.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 27, 2011, 09:00:42 »
Najlepsi są ci, którzy wychodzą zza autobusów/ciężarówek/ W Mścięcinie to jest bardzo popularny sport.

A jakie pretensje do świata gdy się takiego otrąbi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Ratownik

  • Gość
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 28, 2011, 15:25:35 »
Cytat: "szakal"
Nie chce mi się jakoś wierzyć (o ile jeździsz autem) że zatrzymujesz się przed każdym przejściem dla pieszych i sprawdzasz czy aby nikt nie idzie / nie biegnie

 :rotfl:
Proponuje się rozglądać co się dzieje koło jezdni jadąc. No chyba że ktoś nie umie patrzeć poza jezdnie bo to już za dużo informacji.

Cytat: "KrP"
Art. 14.
Zabrania się:
wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

No to jak dodam gazu to rozjadę pieszego zgodnie z przepisami.

Z tego co pamiętam to jeżeli w odległości 100m mamy przejście dla pieszych to mamy obowiązek jego używania zatem jak ktoś przechodzi obok to też możemy go legalnie rozjechać.

Ludzie biegnący na autobus też są łatwi do rozjechania bo ciężko się domyślić jak ktoś biegnie w kierunku autobusu a jest po drugiej stronie to będzie chciał się przedostać na przystanek.

Myślenie boli.

Ostatnio miałem taki przypadek pod turzynem w szczecinie. 2 pasy, z 8 pieszych po obu stronach, zwalniam i zatrzymuje. A na drugim pasie pisk opon i gościu ślizgiem zatrzymuje się przodem za pasami. Jemu pewnie ta 8 też nagle teleportowała, wbiegła na krawędź jezdni.

Chamstwo i tyle

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 28, 2011, 15:41:58 »
Cytat: "Ratownik"

Myślenie boli.
Ostatnio miałem taki przypadek pod turzynem w szczecinie. 2 pasy, z 8 pieszych po obu stronach, zwalniam i zatrzymuje. A na drugim pasie pisk opon i gościu ślizgiem zatrzymuje się przodem za pasami. Jemu pewnie ta 8 też nagle teleportowała, wbiegła na krawędź jezdni.


Boli, ale nie tylko łamiących przepisy. W Polsce jest niestety tak, że jak puszczasz pieszych to powinieneś też patrzeć na zachowanie kierowców innych aut - i tych jadących obok Ciebie, i tych jadących z naprzeciwka. Lepiej niech gromadka sobie trochę poczeka, niż ma być rozjechana.

ps. Mistrzostwo Świata w Policach to chyba ul. Głowackiego - niektórzy, zdaje się, myślą, że to deptak...

żarcik

  • Gość
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 28, 2011, 18:28:15 »
zwłaszcza starsza kobieta wbiegła nie zauważona na pasy i to w tamtym miejscu gdzie pieszy jest zawsze widoczny

Jakiś czas temu, jak wracałem z Jasienicy do Polic, na ul. Kościuszki, na wysokości Pawlikiewiczów wyskoczyła mi na ulicę moja własna babcia, też musiałem dać po heblach. Nawet ją opierdzieliłem za to, a ona: " myślałam, że zdążę", dobre sobie.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 29, 2011, 06:13:46 »
Cytat: "Ratownik"

Cytat: "KrP"
Art. 14.
Zabrania się:
wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

No to jak dodam gazu to rozjadę pieszego zgodnie z przepisami.


Nie zrozumiales przepisu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 29, 2011, 12:25:22 »
Cytat: "wtrych"
Cytat: "szakal"
A co jeśli go nie widzisz i wbiegnie Ci przed maskę jak będziesz już na przejściu ...dalej będzie to twoja wina?

zwłaszcza starsza kobieta wbiegła nie zauważona na pasy i to w tamtym miejscu gdzie pieszy jest zawsze widoczny :rotfl:

Nigdy nie widziałeś pieszego, który idzie chodnikiem i przy przejściu skręca na jezdnię nawet nie zwalniając, nie wspominając o takim drobiazgu jak spojrzenie w bok? Albo grupki stojącej przy pasach, z której jedna osoba obraca się na pięcie i wchodzi na drogę, też bez choćby zasygnalizowania tego zamiaru?
Cytat: "KrP"
Najlepsi są ci, którzy wychodzą zza autobusów/ciężarówek/ W Mścięcinie to jest bardzo popularny sport.
A jakie pretensje do świata gdy się takiego otrąbi.

W Mścięcinie bardzo popularnym sportem jest też jazda od strony Skolwina w kierunku Piłsudskiego na żółtym/czerwonym ("bo może jeszcze zdążę"), na dodatek z głową w lewo, bo stamtąd może nadjechać coś, co furę mistrza przefasonuje - tymczasem zazwyczaj następne w cyklu jest zielone dla pieszych przechodzących przez Asfaltową.
Tylko otrąbić takiego mistrza kierownicy trudno.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

London69

  • Gość
[Police] wypadek za przejazdem kolejowym
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 07, 2011, 19:34:37 »
Nie ma co się kłócić bo pieszego także obowiązuje zachowanie ostrożności i ograniczone zaufanie do kierowców.

Ja często spotykam się z taką dyscypliną, że zatrzymuje się, pieszy stoi i ani drgnie, a kiedy próbuje ruszać to wychodzi sobie śmiało na jezdnię ;]