Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Likwidacja powiatu  (Przeczytany 30635 razy)

sekator

  • Gość
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 17, 2011, 11:16:14 »
,,Rząd już drugi rok próbuje zredukować zatrudnienie w podległych urzędach. Bezskutecznie. Mało tego - w ostatnim półroczu zatrudnienie dramatycznie wzrosło. Z sondy przeprowadzonej przez "DGP" wynika, że od 30 czerwca 2010 r. w ministerstwach zatrudnienie wzrosło o 32,5 proc., a w urzędach wojewódzkich o 37,4 proc. Urzędnicy to najszybciej rosnąca grupa zawodowa "

źródło : http://wiadomosci.gazeta....ej_rosnaca.html

Powiaty są potrzebne, chociażby po to aby Polska Rzeczpospolita Urzędnicza rosła w siłę a urządnikom żyło się dostatniej. A wszystko to oczywiście w interesie obywatela :rotfl:

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 18, 2011, 14:19:58 »
Widze ciekawa dyskusja się rozwineła:) Dodam trochę od siebie. Ja jestem raczej za takim czymś co prezentuje billkronos, czyli model szwajcarski. Zachowując ilość województw oraz gmin. Czyli po prosty likwidacja powiatów i sołectw. Ciekawym rozwiązaniem jest też pomysł Dr.Kafar nt. obrotu pieniędzmi w państwie-gminy płaca do skarby państwa podatki na wojsko, policje i utrzymanie rządu a reszte zostawiają dla siebie. Jest to bardzo dobry pomysł znacząco ograniczający biurokracje. Nawiasem mówiąc JKM przedstwiał ten pomysł w "Młodzież, kontra..." :)
A co do praw wyborczych to sądzę, że prawo głosu powinni mieć ludzie tylko z wykształceniem wyższym. To jest absurdalne, żeby dwa pijaczki spod sklepu mieli większe przebicie niż profesor uniwersytecki. W moim przypadku prawo wyborcze byłoby szanowane i każdy kto odda głos zastanowi sie 2 razy na kogo zagłosuje. W końcu bedzie wiedział że jest "elitą" mającą prawo głosu i od niego zależy przyszłość kraju. A teraz ludzie nie mają szacunku to prawa głosu i też jest taka frekwencja na wyborach.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 18, 2011, 20:11:15 »
Cytat: "Piotrek"
A co do praw wyborczych to sądzę, że prawo głosu powinni mieć ludzie tylko z wykształceniem wyższym. To jest absurdalne, żeby dwa pijaczki spod sklepu mieli większe przebicie niż profesor uniwersytecki.

 Wyznaczyłbym trochę inne kryterium. Płacisz podatki, możesz decydować kto ma nimi rządzić. Wyższe wykształcenie nie jest gwarancją, niestety, wysokiego poziomu intelektualnego.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 18, 2011, 21:38:41 »
Hello,
Q 100 sz, proponuje prawa wyborcze uzaleznic od placenia podatkow. Nie wiem, ile
osob w Polsce nie placi podatku dochodowego, ale w USA ich liczba siega prawie 50%.
Ja sam jestem zwolniony od podatku juz od 10-ciu lat (minimum dochodu ) ale czul
bym sie dyskryminowany, gdyby pozbawiono mnie prawa glosu.
Limit wieku wydaje sie byc najprostszym i najtanszym sposobem. Mozna by rowniez
w pewnym stopniu uwzglednic postulat forumowicza o owych pijaczkach, ale tylko
czesciowo.
Np w biometrycznych dowodach osobistych, latwo by bylo umieszczac uwagi o karalnosci,
lub je kasowac, po uplywie okreslonego czasu.
Pozdrowienia - Bill[/b]

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 20, 2011, 17:29:55 »
Każde ograniczenie zwykle powoduje poczucie dyskryminacji. Nie znam powodu dla którego aktywny zawodowo 20-sto, czy też 70-ciolatek miałby być gorszy od 40-stolatka wydeptującego ścieżkę po zasiłek, żeby mieć ubezpieczenie zdrowotne za free. Po prostu: płacisz - wymagasz. Ale odbiegamy od głównego tematu.

 Jestem za jak najdalej posuniętą decentralizacją władzy wykonawczej, przy jednoczesnym okrojeniu instytucji centralnych do minimum. Im decydenci są bardziej związani z terenem na którym działają, tym lepiej znają jego potrzeby. Posunął bym się jeszcze dalej, likwidując powiaty i województwa. Gminy wydają mi się konieczne ze względu na wydział komunikacji, meldunkowy itp.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 20, 2011, 17:38:57 »
Cytat: "billkronos"

  6./ Polska - 16 wojewodztw - 379 powiatow - 2478 gmin - 40250 solectw(!)
 

Sołectwa nie są autonomiczne, to tylko wiejskie struktury w ramach gmin, odpowiednik osiedli w mieście.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatow
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 20, 2011, 18:54:50 »
@ Wykidajlo
Dziekuje za wyjasnienie o strukturze solectw. Chodzilo mi o to, czy te "struktury"
sa administracyjnie niezbedne, czy kosztuja spoleczenstwo cokolwiek, oraz czy
ich likwidacja moze przyniesc jakiekolwiek oszczednosci ?
Pozdrowienia -Bill

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 21, 2011, 00:27:07 »
@ Dr.Kafar
Z pewnoscia masz slusznosc, piszac o poziomie wyksztalcenia. Tylko moim
zdaniem, nalezy raczej skoncentrowac sie na budowie wlasciwych kadr, niz
na wykreowaniu nowej klasy intelektualnej.
Chyba wieksze efekty osiagnie spoleczenstwo, gdzie wiekszosc obywateli,
powiedzmy 80% , uzyska wyksztalcenie srednie, a 20% zadowoli sie szkola
postawowa - niz odwrotnie ? Procenty oczywiscie tylko przykladowo.
Powszechna edukacja jest kluczem do sukcesu. Dlatego wlasnie Talibowie
w Afganistanie pala nowo wybudowane szkoly ! I dlatego tez stawiaja wszelkie
barykady edukacji kobiet.. Oni kochaja byc wolni i bez niczyjej kontroli !
Pozdrawiam - Bill

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 27, 2011, 23:14:55 »
Chyba zboczyliśmy z głównego tematu, proponuję założyć wątek pt. "Ordynacja wyborcza."
@Dr. Kafar
Póki co chętnie podyskutuję na PW, teza o wyższym wykształceniu nie bardzo mi odpowiada.

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 28, 2011, 08:24:48 »
Nie wiem dlaczego niektórzy chcą likwidować Powiat???
Wyobraźcie sobie, że wszystkie sprawy załatwiamy w Szczecinie???
Ludzi z całego Powiatu jadą do Szczecina do tego jeszcze mieszkańcy miasta i tworzą się olbrzymie kolejki.....
A tak wszystko idzie w miarę sprawnie...
A druga sprawa jednak spora grupa ludzi tam pracuje i co powinno się ich zwolnić i zarejestrować PUP, wtedy bezrobocie byłoby jeszcze większe...

Offline piotrch

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 28, 2011, 08:38:48 »
Cytat: "sekator"
Powiaty to jedna wielka pomyłka, marnotrawienie pieniędzy, dodatkowe procedury, biurokracja, przerosty zatrudnienia, synekury polityczne i zabawa na koszt podatnika.


Przyrosty zatrudnienia??? A na Zakładach nie ma przyrostów zatrudniania???
Z Powiatu zwolnić wszystkich, ale jak ktoś mówi o zwolnieniach na Zakładach to zaraz jest afera...
Ja myślę, że niektórzy zazdroszczą ludziom pracującym w Powiecie...
Pozdrawiam....

wtrych

  • Gość
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 28, 2011, 08:56:45 »
Cytat: "piotrch"
Ja myślę, że niektórzy zazdroszczą ludziom pracującym w Powiecie...

po prostu nie rozumieją tego, ale to już tzw. błędy w edukacji...

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 28, 2011, 19:15:26 »
Cytat: "piotrch"
Nie wiem dlaczego niektórzy chcą likwidować Powiat???
Wyobraźcie sobie, że wszystkie sprawy załatwiamy w Szczecinie???
Ludzi z całego Powiatu jadą do Szczecina do tego jeszcze mieszkańcy miasta i tworzą się olbrzymie kolejki.....
A tak wszystko idzie w miarę sprawnie...
A druga sprawa jednak spora grupa ludzi tam pracuje i co powinno się ich zwolnić i zarejestrować PUP, wtedy bezrobocie byłoby jeszcze większe...

Wydaje mi się że wygodniej byłoby załatwiać wszystko po prostu w gminie, kolejek by to raczej nie tworzyło. Postaw się w sytuacji ludzi z Dobrej czy Przecławia.
Gmina przejmując obowiązki powiatu potrzebowałaby sprawnych urzędników, więc argument z bezrobociem raczej nietrafny.
Chodzi o zlikwidowanie kolejnej instytucji pośredniczącej w przepływie pieniędzy między samorządem a instytucjami centralnymi.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 28, 2011, 19:32:07 »
Cytat: "piotrch"
Ja myślę, że niektórzy zazdroszczą ludziom pracującym w Powiecie...

Praca za biurkiem? ...brrr! Gdzie tu powód do zazdrości?!

jezat

  • Gość
Likwidacja powiatu
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 01, 2011, 15:18:03 »
Cytat: "piotrch"
Nie wiem dlaczego niektórzy chcą likwidować Powiat???
Wyobraźcie sobie, że wszystkie sprawy załatwiamy w Szczecinie???
Ludzi z całego Powiatu jadą do Szczecina do tego jeszcze mieszkańcy miasta i tworzą się olbrzymie kolejki.....
A tak wszystko idzie w miarę sprawnie...
A druga sprawa jednak spora grupa ludzi tam pracuje i co powinno się ich zwolnić i zarejestrować PUP, wtedy bezrobocie byłoby jeszcze większe...

Cytat: "Q100sz"
Wydaje mi się że wygodniej byłoby załatwiać wszystko po prostu w gminie, kolejek by to raczej nie tworzyło. Postaw się w sytuacji ludzi z Dobrej czy Przecławia.
Gmina przejmując obowiązki powiatu potrzebowałaby sprawnych urzędników, więc argument z bezrobociem raczej nietrafny.
Chodzi o zlikwidowanie kolejnej instytucji pośredniczącej w przepływie pieniędzy między samorządem a instytucjami centralnymi.

Wygodniej na pewno by było.Problem w tym,że zwiększyłoby to bardzo mocno zatrudnienie w administracji.Dzisiaj np wydział komunikacji Starostwa zatrudnia ...,w granicach 6-7 osób.Gdyby po likwidacji powiatu przenieść te funkcje do gmin to wynik wyskoczy -1 wydział zlikwidowany x liczba gmin i już mamy krzyk ,że wzrosła liczba biurokratów.W związku z tym uważam,że likwidacja powiatów może przynieść tylko rozrost biurokracji ,co akurat niweczy "szczytny cel."