Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?  (Przeczytany 31728 razy)

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 17, 2010, 21:10:22 »
Dzisiaj ok.16.30 w radio Szczecin była audycja poświęcona grudniowi 1970r., do studia zadzwonił z Baltimore...Janusz Zdanowicz.Słuchałem z zaciekawieniem przyznam.Zdanowicz zabierz głos.Pozdrawiam
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 17, 2010, 21:14:38 »
Cytat: "TrzebieżCITY"
Słuchałem z zaciekawieniem przyznam.Zdanowicz zabierz głos.Pozdrawiam


A jak Ci się podobała wypowiedź ? Ja niestety nie słyszałem....

Orbit

  • Gość
Re: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 17, 2010, 21:32:16 »
Cytat: "gigus 36"
Oglądam telewizje i oczom nie wierze spiker mówi w tv że ludzie w grudniu 70 wyszli na ulice bo komunistyczny rząd drastycznie podniósł ceny mięsa a przepraszam a teraz co jest, bida aż piszczy ,ceny paliwa drastycznie wzrosły wszystko drogie i mam pytanie gdzie teraz nie zadowolone tłumy na ulicy ? Takie żale bo za komuny takie ceny ,nic nie ma a przepraszam teraz lepiej same zakazy nic nie wolno wszystko na podsłuchu,co drugi w tłumie to agent czemu nie ma  protestów ,nikt nie bije się z policją. Tusk podnosi VAT gdzie protesty ,pensja w dól ,zakłady pracy padają jeden po drugim czy o taką Polskę walczyliście że dzieci nie mają co jeść .Dzięki ci Solidarność za taką ojczyznę wy kasę napychacie do kabzy reszta się nie liczy,o to walczyliście? Samo pytanko się nasuwa czym różni się Tusk od rządów komuny ?


Protestów nie ma! Dlaczego? Bo w tej Naszej Polsce porostu nie jest tak źle jak piszesz. Każdy ma gdzieś protesty jak mu się źle nie żyje. Kto ma protestować? Może te szczęśliwe twarze, które zrobią swoje 8h a reszte czasu spędzają na przyjemnościach? Ni ma komu strajkować ani protestować bo każdy ma swoje minimum, z którego się cieszy i jest obojętny na to co się dzieję. Oby nie było gorzej a będzie dobrze - tak bym zdefiniował Polaka.
Co do Solidarności to mam mieszane uczucia bo kiedyś to była organizacja ideowa z jasno określonym celem, która wpłynęła znacząco na dzieje Naszego Państwa. Dzisiejsza Solidarność ma już niewiele wspólnego z tamtymi czasami i ideami. Dzisiaj raczej pewne grupy osób walczą pod płaszczem tej organizacji o bogatą przyszłość dla siebie i członków swojej rodziny. Myślę, że mało w szefach związków zawodowych ideologii skoro układają się z partiami politycznymi i obsadzają na stanowiskach swoje dzieci. Tak wiem, każdy chce żyć godnie ale dlaczego robi to kosztem historii?

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 17, 2010, 22:04:51 »
mam tylko takie pytanie czy w dzisiejszych czasach gdyby na ulice wyszlo 15 tys. ludzi i zachowywali by sie jak "bydło" rzucajac kamieniami rozwalajac samochody itp. to czy policja (kiedys milicja) nie mialaby prawa uzyc sily?

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 17, 2010, 22:21:03 »
Sekator, słuchałem akurat wracając z pracy.Mówił o tym, jak to młodzi robią za autorytety w kwestiach roku 1970 i 1980.Nie wysłuchałem do końca, ale dużo mądrego powiedział mości Zdanowicz...Warto by posłuchać, jak on widział ten straszny czas..Z anteny radiowej, wyjawił się młodziak 19 letni, robiący prawko na ciężarówki w tamtym okresie, który trafił w wir czerwonej zarazy.Do stugiewy-dlaczego obrażasz tych ludzi, którzy sprzeciwili się uciskowi?Miarkuj trochę. Właśnie o takich "specjalistach"jak ten młodzik, mówił Zdanowicz..
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 17, 2010, 22:39:56 »
poprostu uwazam ze o wielu sprawach sie nie mowi nie przedstawia sie tej drugiej strony powiedz mi gdybys pracowal w polici i byly by w miescie jakies zamieszki nie uzyl bys sily? Oni mieli takie prawo i nie zgodze sie z tym jezeli ktos powie ze bez powodu strzelali. Bylem w wojsku wartownikiem i wiem jak trudno jest uzyc broni przeciwko komus...
Moje zdanie jest takie ze ci ludzie wychodzac na ulice zrobili dobrze ale napewno nie bylo dobre awanturowanie sie i niszczenie wszystkiego, mowie tak ze wzgledu na to ze ludzie ktorzy wtedy byli w moim wieku tak samo by mowili o nas gdybysmy my cos takiego zrobili

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 17, 2010, 22:57:41 »
Człowiek to taka istota, która uniesie więcej niż myślisz, ale są pewne granice.Poczytaj sobie DLACZEGO Ci ludzie wyszli?Dlaczego zbuntowali się?DLACZEGO?Strzelała milicja, nie wojsko.Wiele osób zginęło, a ich oprawcy opływają w dostatek.Kiszczak ostatnio stwierdził, ze to dla dobra ojczyzny było!!!Niech to powie żonom, matkom, rodzinom poległych.Nie mnie oceniać, bo mnie na świecie nie było, ale jest wielkim nietaktem jak dla mnie i policzkiem dla rodzin ofiar grudnia 1970 i 81, to że Jaruzelski za jakiegoś tam eksperta ma robic u boku prezydenta.Zabrakło tam zdrowego rozsądku.Słyszałem mądrą wypowiedź dzisiaj człowieka, któy brał udział w tych wydarzeniach.Nie prosił o więzienie dla oprawców, a o przyznanie się ich do winy i zwykłe, ludzkie słowo PRZEPRASZAM...widać, to zbyt wiele...
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 18, 2010, 09:38:11 »
Ten kto założył ten wątek nie ma zielonego pojęcia o czym pisze .
Mariusz

dnfan1

  • Gość
Re: Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 18, 2010, 09:56:34 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "dnfan1"
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "sekator"

Upadający system kształcenia, dopełnia spustoszenia intelektualnego u większości obywateli no i mamy efekt końcowy, czyli poparcie dla rządu przez obywateli, który działa ewidentnie na szkodę tychże obywateli.

Chciałeś tym zdaniem dać świadectwo upadku systemu kształcenia czy swojego patriotyzmu?  ;D

jak widać teza sekatora potwierdza się wpisem Wykidajły, ogłupianie opanowane do perfekcji,

Chcesz powiedzieć, że to ja ogłupiłem sekatora??? Nie przyznaję się. To nie ja go uczyłem polskiego.
Cytuj (zaznaczone)
i jak tutaj wierzyć w bezstronność mediów?

Nie wiem. Ale skoro chcesz w nią wierzyć, możesz poprosić swojego guru, żeby pokazał, które to są te bezstronne. Poczytasz sobie Nasz Dziennik albo inny wzorzec bezstronności i będziesz mógł wierzyć we wszystko.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Podsumowując. Uważam, że dzisiejsze czasy są o niebo lepsze od czasów komuny.

Grzegorz, o to też nie chodzi ;)


wystarczy mi popis bezstronności w  GW, Tok FM i innych...

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 18, 2010, 11:57:32 »
Cytat: "stugiewa"
Oni mieli takie prawo i nie zgodze sie z tym jezeli ktos powie ze bez powodu strzelali


Takim tłumaczeniem możesz usprawiedliwić wszystkie zbrodnie historii. Hitlerowcy także mieli prawo, a nawet obowiązek eksterminacji Żydów, Stalin miał prawo wymordować 6 mln swoich obywateli, bo byli tzw. kułakami itd. Prawo panujące w danym kraju nie usprawiedliwia zbrodni i mordów, stosowania tortur i prześladowań.
Jak życie pokazało, to właśnie ci którzy to prawo tworzyli i je egzekwowali byli największymi zbrodniarzami ludzkości.
Szkoda tylko, że Polacy nie dojrzeli do tego aby rozliczyć swojego kata i zbrodniarza Jaruzelskiego Wojciecha, bandytę na usługach obcego mocarstwa który w imię interesów własnych i ZSRR sankcjonował mordowanie i prześladowanie własnych rodaków.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 18, 2010, 12:05:46 »
Cytat: "sekator"
Uprzedzając twoją kolejną złośliwość, pragnę cię poinformować, że z języka polskiego mieliśmy prawie takie same oceny.

Nie oceniam twojej cenzurki, tylko polszczyznę we wskazanym zdaniu. Co do stopni: jeżeli miałeś z polskiego więcej niż 3, to na pewno nie za znajomość języka ojczystego. Za co - mogę się najwyżej domyślać widząc kolejną próbę powoływania się na kolegów. Zła wiadomość: twoje znajomości nie robią na mnie wrażenia, niezależnie od tego, czy są prawdziwe, czy nie. Gdybyś potrafił samodzielnie myśleć, zauważyłbyś to już za pierwszym razem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

dnfan1

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 18, 2010, 12:11:47 »
Cytat: "Wykidajło"
Cytat: "sekator"
Uprzedzając twoją kolejną złośliwość, pragnę cię poinformować, że z języka polskiego mieliśmy prawie takie same oceny.

Nie oceniam twojej cenzurki, tylko polszczyznę we wskazanym zdaniu. Co do stopni: jeżeli miałeś z polskiego więcej niż 3, to na pewno nie za znajomość języka ojczystego. Za co - mogę się najwyżej domyślać widząc kolejną próbę powoływania się na kolegów. Zła wiadomość: twoje znajomości nie robią na mnie wrażenia, niezależnie od tego, czy są prawdziwe, czy nie. Gdybyś potrafił samodzielnie myśleć, zauważyłbyś to już za pierwszym razem.


to coś czego nie potrafisz??  :rotfl:

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 18, 2010, 12:14:14 »
Proszę wstrzymać się od wycieczek osobistych.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

sekator

  • Gość
Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 18, 2010, 12:32:25 »
Cytat: "Kuba"
Proszę wstrzymać się od wycieczek osobistych


Cały czas próbuję nawiązywać i odnosić się do tematu dyskusji, namawiam także do tego Wykidajłę, niestety  bezskutecznie. Obrażać w nieskończoność także się dłużej przez niego nie pozwolę.
Cała jego wypowiedź jest kolejnym offtopem, a zwłaszcza jej częci w stylu :

Cytat: "Wykidajło"
Gdybyś potrafił samodzielnie myśleć


Cytat: "Wykidajło"
nie za znajomość języka ojczystego


Cytat: "Wykidajło"
że to ja ogłupiłem sekatora??? Nie przyznaję się. To nie ja go uczyłem polskiego


Powyższe wypowiedzi jednoznacznie dowodzą zwykłego chamstwa pan redaktora i nie mam zamiaru bezczynnie tolerować jego dalszych prymitywnych uwag pod swoim adresem. Zdaje się, ze mieliście być bardziej zdecydowni w takich sytuacjach ?
Czekam na reakcję, zwłaszcza rbk i kubapolice, którzy mieli nie dopuszczać do takich tekstów na forum i natychmiastowo reagować.

Proszę zwrócić uwagę, że ani jedna wypowiedź Wykidajły w tym wątku nie odnośi się do poruszanego tematu, nie wnosi nic nowego do dyskusji, nie jest prezentacją jego zdania na ten temat, nie stanowi własnego przemyślenia. Po co więc zabiera głos w dyskusji, skoro jego uwagi nie tylko ją rozwalają, ale są nacechowane agresją, frustracją, złością i żalem (nie wiem tylko o co i do kogo ).

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[b]Czym się różni rząd Tuska od rządów komuny w grudniu 70?[
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 18, 2010, 18:46:22 »
Z dobroci serca i życzliwości, ja proszę, Sekator, daj sobie na luz. Przeczytaj wszystkie swoje posty i...może w końcu jakaś refleksja.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -