Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police i okolice] Zbiory cyfrowe  (Przeczytany 42199 razy)

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 04, 2012, 21:51:55 »
Zwróciłem im uwagę, widać nie poprawili jeszcze. Chodzi o nasze Police- zgadza się m.in. data bombardowania.
Dostałem odpowiedź od IWM. Zrobią kopię cyfrową. Czas oczekiwania- 8 tyg.
SPZP "Skarb"

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 06, 2012, 14:14:35 »
Cytat: "Seba"
http://gis.cal24.pl/police/


Bardzo dobra rzecz, widac np jakie obiekty fabryki ocalały, jakie nie, a jakie są wykorzystywane obecnie przez różne firmy.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 04, 2012, 00:35:54 »
http://www.fold3.com/search.php?query[0]=Politz&s_given-name=&s_surname=&s_place=&gteq_year=&lteq_year=&gt_last-modified=&dgt_last-modified=&nav=4274928979+4294966796&start=21
SPZP "Skarb"

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 04, 2012, 10:27:18 »
Dzięki Łukaszu. Są jeszcze inne:

http://www.fold3.com/image/#48690058

Łukaszu, spójrz na to foto i powiedz, gdzie Twoim zdaniem jest Wullenvewerlager? :]

--------

Oj, zacne rzeczy. Tu np. dokumenty dot. najprawdopodobniej zestrzelenia alianckiego samolotu w okolicach Stolca: http://www.fold3.com/image/#28647239

Holender, czekać tylko aż Rosjanie za 500 lat otworzą swoje archiwa :]

A, foty można pobrać za darmo...

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 04, 2012, 14:13:35 »
Zacne, dlatego linkowalem; szukalem ciekawostek pod roznymi tagami do 2 w nocy;) Prawde mowiac zdjecia sa mi znane od 2 lat, bo byly w posiadaniu Stowarzyszenia ; wielokrotnie sie nimi poslugiwalem na forum. Ale skoro sa ogolnodostepne to chyba juz nie tajemnica? Wullenwever? Nie zaryzykuje. Juz raz bylem przekonany co do jego polozenia. Marzy mi sie ostre zdjecie rejonu Reja/Kadlubka rocznik 44/45. Jezeli wykluczymy te lokalizacje, najblizej prawdy bedzie koncepcja "osiedlowa".
SPZP "Skarb"

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 04, 2012, 14:44:57 »
A czy rejony tych ulic nie są dostępne w przybliżeniu w tej szkockiej bazie zdjęć lotniczych?

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Jak się spojrzy na to zdjęcie, to widać, że osiedle to - jak jedna z buńczucznych hipotez głosi, że być może Wullenvewerlager - ewidentnie leży przy szosie do Siedlic. Nawet nie "przy", tylko "na". A taką wskazówkę przekazał potomnym dr Frankiewicz.


Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 04, 2012, 17:01:02 »
Proszę bardzo.
To byłby najbardziej luksusowy lager w całym Reichu. Ale czemu nie?



I pytanie: kiedy dokładnie wybuchł pożar? To zdjęcie datowane jest na 23.06.1943. Jak szybko można wybudować całe osiedle? Pół roku? Chyba, że było planowane z innym przeznaczeniem i tylko okoliczności zmusiły Niemców do zmiany założeń.
SPZP "Skarb"

Offline jakub_m

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 280
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 04, 2012, 21:00:56 »
Cytat: "lukasz_s"
Proszę bardzo.
To byłby najbardziej luksusowy lager w całym Reichu. Ale czemu nie?

Obrazek

I pytanie: kiedy dokładnie wybuchł pożar? To zdjęcie datowane jest na 23.06.1943. Jak szybko można wybudować całe osiedle? Pół roku? Chyba, że było planowane z innym przeznaczeniem i tylko okoliczności zmusiły Niemców do zmiany założeń.


He he, rzeczywiście - obraz takiego obozu obiega dalece od wyobrażeń o drewnianych barakach okolonych drutem. Podkreślam jednak - to jest hipoteza. Zebrałem właśnie wszystkie dot. jego lokalizacji w jedną kupę i dotąd stworzyliśmy ich już ok. sześciu. Ta jednak ma swoje zaskakujące, ale mocne podstawy. Choć z chęcią wysłucham druzgocącej krytyki popartej racjonalnymi kontrargumentami.

W sumie to taka dedukcyjna zabawa.

Myśląc o tym osiedlu stawiam pytanie - po co je stworzono? Raczej na pewno w związku z funkcjonowaniem fabryki. Komu miało służyć? Pracownikom fabryki. Jakim? Nowo przybyłym do Polic Niemcom? Możliwe. Robotnikom zachodnim? Też możliwe.

Po wszystkich obozach - poza Nordlager i Wulenweverlager pozostały mocne ślady: przekazy i materiały ikonograficzne. Po tych dwóch - skąpo, mało. Z racji na to, że zamieszkiwali je zachodni/sojuszniczy pracownicy. Nie szykanowani, w lepszych warunkach. Nie wiązała się z tym żadna martyrologia. A więc - zapadające w pamięci wspomnienia.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 04, 2012, 21:38:20 »
Cytat: "jakub_m"
Po wszystkich obozach - poza Nordlager i Wulenweverlager pozostały mocne ślady: przekazy i materiały ikonograficzne. Po tych dwóch - skąpo, mało. Z racji na to, że zamieszkiwali je zachodni/sojuszniczy pracownicy. Nie szykanowani, w lepszych warunkach. Nie wiązała się z tym żadna martyrologia. A więc - zapadające w pamięci wspomnienia.


Dlatego od jakiegoś czasu przeszukuję francuskojęzyczny internet. Ot, przykład,choć dotyczy Aussenlager.
http://www.c-royan.com/les-gens-d-ici/personnalites/entry-141-bouchet-louis.html

Przyda się wtyczka translatora- et voilà!

Z tego co pamiętam Dominik dysponuje listem Francuza do rodziny...Coś się zachowało...
SPZP "Skarb"

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 09, 2012, 23:03:49 »
Zdjęcie zbombardowanej fabryki do kupienia - 300 dpi TIFF scan on CD-R (POSTED) - $36.30
https://cas.awm.gov.au/item/SUK13932
<*)))))>{

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 02, 2012, 17:34:21 »
<*)))))>{

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 02, 2012, 18:13:59 »
Dobrze, coś tam par france pojmuję. Ale nie mam żyłki kolekcjonerskiej sięgającej zakupów. Wolę kolekcje cyfrowe. Niemniej, gdyby był jakiś materiał w języku francuskim - będę wdzięczny za powiadomienie i ewentualne przedstawienie.
To, co przedstawiłeś to:
"Operacja na wybrzeżu Morza Śródziemnego i Bałtyku, wiosna 1888. Przez Karola Rope, dawnego oficera marynarki. Z mapami, planami i szkicami. Wydane w Paryżu, wydawnictwo Berger-Levraut i pozostali wydawcy. Paryż, ulica Braux-Arts nr 5. Rok 1888. Wszelkie prawa zastrzeżone."
Pozdrawiam - J. A.

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 02, 2012, 18:56:58 »
Patrz od rozdziału X -strona 214

p. 214 : allemande. — Une partie de l'armée débarque &agrave; Ziegenort. — Marche sur Stettin par le fleuve et par la route de Ziegenort-Pölitz. — Combat de Pölitz. Au moment o&ugrave; le ministre de la guerre &agrave; Berlin reçut les premi&egrave;res dép&ecirc;ches de Swinemünde, le 29 mai, entre 4 heures et 5 heures du matin, la situation...
<*)))))>{

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 02, 2012, 19:02:13 »
@Validator: No, zaskoczył mnie pan znajomoscią języka na X-leciu;) A jak się nam francuski Żyd ucieszył! Swoją drogą, można by poszukać informacji nt. tej jego rodziny. Mnie się nie udało- ale się także nie przyłożyłem. A sam gość  mało wiedział. Jakby ktoś się chciał pobawić w Kojaka- "dane" które dostałem podam na priv.
SPZP "Skarb"

Offline ZenO

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
    • http://www.nowewarpno-neuwarp.pl
[Police i okolice] Zbiory cyfrowe
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 27, 2012, 15:37:20 »
Księga chrztów,  ślubów i zgonów z kościoła w Warnołęce ( Wahrlang) z lat 1811 - 1874

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-18363-48499-17?cc=1874205&wc=MM1N-VK9:498682243