Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków  (Przeczytany 105450 razy)

observator

  • Gość
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 15, 2010, 14:02:03 »
Zarząd zwołuje 17 bm. ZPCz. trzech grup członkowskich, na którym ma być uchwalona nowelizacja statutu, sprawozdanie RN, sprawozdanie Zarządu, absolutorium dla Zarządu, wybory członków RN, regulamin obrad ZPCz i kilka innych spraw.
Dla niektórych, nawet obecnych na Walnym w kwietniu, nie było Walnego. Efekt WZ był taki, iż po zamieszczeniu aktualnego statutu na stronie internetowej spółdzielni ma być kontynuowane - uchwała członków WZ najwyższego organu spółdzielni.

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 15, 2010, 20:48:36 »
21.10 tele Police OGLĄDAJCIE

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:04:31 »
Do Observatora:
Z punktu widzenia formalnego, 12 kwietnia Walne Zebranie nie odbyło się, ponieważ zebrani nie przyjęli porządku obrad (nie bylo głosowania w tej sprawie) a tym samym nie został on wyczerpany.
O przerwanym zebraniu można mówić wtedy, gdy zebrani większością głosów za przyjmują porządek, który realizowany jest przez przewodniczącego zebrania. Przerwanie obrad może nastąpić w każdym z jego punktów. Druga część zebrania odbywa się w wyznaczonym terminie i realizuje te punkty porządku obrad, które nie zostały zrealizowane w części pierwszej.
Statut Spółdzielni powinien przewidywać taką możliwość.

[ Dodano: 2010-06-15, 22:48 ]
Zgodnie z sugestią Elli, obejrzałam program w TV Kablowej dotyczący zebrania członków z Leningradów. Zaznaczam, że nie byłam na tym zebraniu, ale  forma programu, wymienianie z nazwiska jednego członka przy zakrywaniu twarzy drugiemu członkowi, pouczenia Pani redaktor - nie podobają mi się. Jestem zniesmaczona.
Pani Prezes jak gdyby wcześniej nie reprezentowała innego stanowiska, twierdzi, że musi się odbyć zebranie przedstawicieli grup członkowskich, a nie walne zebranie. Powołuje się na postanowienie sądu, które przyjmuje za podstawę działania zapominając tylko poinformować, że postanowienie sądu wydane zostało dla  konkretnej spółdzielni, a nie Spółdzielni "Odra" w Policach. Zrzuca się winę i odpowiedzialność na członków spółdzielni, zapominając o własnych grzechach. Zwykły członek Spółdzielni nie musi się znać na przepisach prawnych, ale po to Spółdzielnia zatrudnia prawników, aby przed podjęciem jakichkolwiek działań wszystko zostalo sprawdzone, potwierdzone jednoznacznymi opiniami organów uprawnionych do interpretacji prawa. Nie ma się co dziwić, że spółdzielcy przestają wierzyć, czytają przepisy, szukają rozwiązań właściwych i korzystnych dla członków Spółdzielni, a nie jej organów.
Wyemitowany dziś program wgląda jakby był przygotowany na zamówienie jednej ze stron (oczywiście nie spółdzielców). Uważam, że brak jest mu obiektywizmu.

jacek_s

  • Gość
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:48:51 »
Szanowni Państwo!
Namawiam do udziału w ZPCz czyli jak to określił Sąd organie nieprzewidzianym w aktualnie obowiązujących przepisach i na spokojnej analizie tego co się dzieje waszym wspólnym majątkiem. Uważam, że forum spełniło już swoje zadanie i musimy się zacząć wypowiadać osobiście. Na tym "zebraniu" nie mamy prawa głosu, jednak mamy prawo w nim uczestniczyć, tak więc bądźmy. Przedstawiam Państwu projekt pisma, które powstanie na tym ciekawym "ZPCz":
Członkowie S.M.”Odra”                                 dn.17.06.2010 r.
72-010 Police
Ul. Piaskowa 101
Sygn. akt: 7533/09/185


                  Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum w Szczecinie
                  Wydział XIII Gospodarczy
Krajowego Rejestru Sądowego



Wysoki Sądzie!
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Odra”, w dniu dzisiejszym, czyli 17 czerwca 2010 r. zwołał Zebranie Przedstawicieli Członków, pomimo jednoznacznego postanowienia Sądu z dn. 2 lipca 2009 r. uznającego taki organ za nieprzewidziany w aktualnych przepisach a podejmowane przez nie uchwały, jako nieważne. Pomimo uzasadnienia Sądu, że jedynym organem uprawnionym do podejmowania uchwał w przedmiocie zmiany statutu Spółdzielni jest Walne Zgromadzenie, umieszczono taki punkt dotyczący zmian statutowych w dzisiejszym porządku obrad Zebrania Przedstawicieli Członków.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Odra” akceptując postanowienie Sądu poprzez nie odwoływanie się od Jego decyzji zwołała na dzień 12 kwietnia 2010 roku Walne Zgromadzenie Członków. Głównym punktem porządku obrad Walnego Zgromadzenia było dostosowanie statutu Spółdzielni do aktualnie obowiązujących  przepisów m.in. wynikających bezpośrednio z uzasadnienia Sądu. Walne Zgromadzenie nie podjęło uchwały w sprawie zmiany statutu z uwagi na udostępnienie Członkom nieaktualnej jego wersji. W tej sytuacji podjęto uchwałę o przerwaniu Walnego Zgromadzenia Członków do czasu publikacji w Internecie aktualnej wersji statutu.
Informujemy o zaistniałej sytuacji, ponieważ nie uważamy aby ta sama uchwała w sprawie zmiany statutu, została w dniu dzisiejszym podjęta w godniejszym gronie niż w roku ubiegłym, przez co zostanie przychylniej przyjęta przez Sąd.

Załączniki:
1)   Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu Członków w dn. 12.04.2010 r.
2)   Zawiadomienie o Zebraniu Przedstawicieli Członków w dn. 17.06.2010 r.

Podpisy:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:58:50 »
Cytat: "airam"
Zebranie odbywa się (jest ważne) jeżeli przyjęty zostanie przez zebranych porządek obrad, a ten 12 kwietnia nie został przyjęty (nie było głosowania w tej sprawie).

To w takim razie jak nazwać to co było 12 kw.? Jeśli nie Walne to co? Spotkanie towarzyskie? Było zawiadomienie o Walnym, przybyliśmy, trwało jakiś czas, wielu ludzi wypowiadało się, zebranie prowadził przewodniczący RN, który też nazywał je walnym. A na koniec podjęto uchwałę o kontynuowaniu Walnego w najbliższym terminie. Dlaczego ci sami ludzie (władza SM i prawnicy) dzisiaj mówią inaczej?
A moje pytanie o reprezentację czwartej grupy (brak) nadal bez odpowiedzi?
Czy o tak ważnych sprawach jakie mają być głosowane 17 czerwca ma prawo decydować niekompletne, dla mnie nie reprezentatywne Zebranie Przedstawicieli Członków?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:02:57 »
airam, a nie zauważyłaś, że druga ze stron odmówiła wypowiedzi przed kamerą? poza tym ja nie widziałam, żeby wymieniano nazwiska członków wypowiadających się przed kamerą. Imiona obu osób-tak. Jedna osoba nie pokazała twarzy, bo nie chciała jej pokazać-jej prawo. Chyba powinnaś jeszcze raz obejrzeć ten program.
Pozdrawiam.

Offline ella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:09:25 »
jestem tego samego zdania co airam dodam jeszcze że wczoraj wygrałam sprawę sądową ze spółdzielnią .Przegrali bo według sądu żle wywiązywali się ze swoich obowiązków

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 15, 2010, 23:14:16 »
Jacku_s - pismo o proponowanej treści sprawy nie załatwi.
Natomiast zgodnie z par.12 ust. 2 pkt. 10) - członek Spółdzielni ma prawo do " zaskarże-nia do sądu uchwał Zebrania Przedstawicieli Członków z powodu ich niezgodności z prze-pisami prawa, postanowieniami statutu".
 Statut należy jak najszybciej dostosować do zmienionej ustawy. Poczekajmy na efekty zebrania.

[ Dodano: 2010-06-15, 23:16 ]
Do Koko, program obejrzałam z uwagą. Nazwisko Pani G., jej przeszłą profesję zawodową i stan spoczynku zawodowego wymieniła dziennikarka.

jacek_s

  • Gość
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 16, 2010, 00:14:20 »
Cytat: "airam"
Jacku_s - pismo o proponowanej treści sprawy nie załatwi.

Droga Airam byłem Prewodniczącym RN Spółdzielni, która była w zapaści finansowej. Dzięki współpracy z wspaniałą Panią Prezes (proponowałem także współpracę m.in. Pani Walczak) dzisiaj SM jest wzorem do naśladowania. Robiłem to niestety ze szkodą dla rodziny zupełnie za darmo, bez diet czy jakichkolwiek wynagrodzeń. Insynuacje tego typu, że dążę do  objęcia jakiejs władzy ubliżają po prostu mojej inteligencji. Stan mojego posiadania został okupiony ciężką pracą, o której członkowie Zarządu SM ODRA nie mają zielonego pojęcia. Droga Airam ja również rozmawiałem z ważnymi osobami w  sprawie SM ODRA i również jestem za jak najszybszym załatwieniem sprawy statutu. Uważam jednak, że postanowienie Sądu z dnia 2 lipca 2009 roku zostało przemilczane z pełna premedytacją!

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 16, 2010, 00:48:41 »
Jacku, uważam, że masz rację. Zarząd wykazał się bezczynnością nie zaskarżając postanowienia Sądu. Komu to było na rękę? Czyba nie spółdzielcom. Ciekawa jestem jak za tę kadencję Zarząd zostanie rozliczony? Czy RN uwzględni to w swojej ocenie.

Basia

  • Gość
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 16, 2010, 12:59:58 »
Panie Jacku-s i pani Airam, skoro Statut należy jak najszybciej dostosować do obowiązujących przepisów, to niech w końcu ta sprawa się zakończy, a Sąd niech to osądzi. Uchwalenie na ZPCz nowego statutu, nie wyklucza przecież możliwości wnoszenia do niego poprawek i to już w roku następnym, tj. na Zebraniu Walnego Zgromadzenia. Przecież wszystkim członkom powinno zależeć na możliwości uczestniczenia w takim zebraniu.
Dotychczasowe działania niektórych osób z osiedla Chemik B, niczego konstruktywnego nie wniosły, wręcz przeciwnie - „towarzyskie spotkanie” z 12 kwietnia to „szczyt kultury”- w porównaniu z tym co działo się na zebraniu. Nikt mi już nie powie, że tym osobom chodziło o dobro spółdzielni. Tylko dlatego, że spadły ich notowania oraz szansa na „koryto”, zrobiono z tego zebrania „targowisko”, tym samym odbierając  nam prawo do wnoszenia poprawek do statutu i uczestniczenia w Zebraniu Przedstawicieli. Ludzie tak naprawdę nie rozumieli za czym głosowali, a otrzeźwienie nastąpiło  po wszystkim. Tak nie powinno być.

Offline airam

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 16, 2010, 13:30:42 »
Już wielokrotnie stwierdzałam, że po to aby cokolwiek  można było zmienić w Spółdzielni, należy jak najszybciej znowelizować statut.
Jednak w dalszym ciągu twierdzę, że władze Spółdzielni nie mogą podejmować takich działań, jak w programie "Nasze sprawy". Nie zgadzam się z jego formą i wydawaniem opinii. Takie zachowanie grozi postepowaniem przed sądem o ochronę dóbr osobistych (dobrego imienia).

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 16, 2010, 14:03:50 »
A gdzie był i co robił Zarząd i prawnicy Spółdzielni przez 2,5 roku? W konsekwencji statut nadal nie jest dostosowany do obowiązującego prawa. Ustawa nałożyła obowiązek nowelizacji statutu i złożenia go do KRS do końca grudnia 2007. Teraz mamy 2010r.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

observator

  • Gość
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 16, 2010, 17:15:18 »
Co robił Zarząd ? – uprawiał samowolę. Nadal czuje się bezkarny, ale do czasu. Należy zadać pytanie co robiła Rada Nadzorcza jako organ kontrolny, nadzorujący, wybrany przez członków spółdzielni i opłacany (o wiele za dużo, jak za to co robił !!!) z pieniędzy spółdzielców.

[ Dodano: 2010-06-16, 17:20 ]
prawnicy Spółdzielni ? - szkoda gadać !!! jak dbają o interesy spółdzielców

DOCENT

  • Gość
[Police] S.M. "Odra" Walne Zgromadzenie Członków
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 16, 2010, 22:45:43 »
Cytat: "airam"
Ciekawa jestem jak za tę kadencję Zarząd zostanie rozliczony? Czy RN uwzględni to w swojej ocenie.

Witam.
Jeszcze w kwietniu RN swoją uchwałą przyjęła sprawozdanie Zarządu za 2009r. i miała wnioskować o zatwierdzenie przez Walne Zgromadzenie Członków SM Odra.
W maju też RN inną uchwałą zmieniła treść kwietniowej uchwały w tej części o Walnym na Zebranie Przedstawicieli Członków SM Odra.
Tak więc jutro RN zawnioskuje o powyższe, o absolutorium dla poszczególnych osób z zarządu itp.
Projekt zmian statutu paragraf po paragrafie, punkt po punkcie (bo taka jest praktyka) tylko dla przedstawicieli. Nie dano go szeregowym spółdzielcom na kwietniowe walne, na grupy członkowskie.
Ja również namawiam do przyjścia na jutrzejsze zebranie - 17.00 stołówka ósemki.