Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Porażka Gryfa!  (Przeczytany 36679 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #75 dnia: Września 12, 2012, 09:43:14 »
To może pójdę tropem przykładu gospodarstwa domowego.
Mam dom i potrzeby poprawy jego funkcjonowania, bo np kran z woda na podwórku, w dwóch pokojach grzyb na ścianach, ogrzewanie stare i awaryjne. Moi domownicy oczekują ode mnie, ze to zrobię, bo chcą wygodniej żyć(zadania własne gminy).

Zrobienie wody kosztuje 10 tys. Nie mam tyle w kieszeni, mam 4 tys. Ale mogę dostać w tym roku na tę wodę 80% dofinansowania. Pożyczam więc te 10 tys. w banku na procent i robię wodę. Do banku muszę oddać 11,500 bo procent ale za chwilę dostaję 8 tys dofinansowania. Zatem ostatecznie zrobiłem wodę nie za 10 tys, tylko za 3,5 tys., a ze swoich 4 tys wydałem mniej i zaoszczędziłem swoje środki.
Zrealizowałem swoje zadanie własne, czyli to czego oczekiwali ode mnie domownicy i co musiałem zrobić ale taniej.

Jeżeli nadal mam tylko 4 tys w kieszeni ale mogę skorzystać z dofinansowań również na ściany i ogrzewanie, pozyczam z banku więcej i na dłużej, zakładając że spłacę to w 3 lata i będzie to kosztować nie więcej niż te 4 tys, które co roku mam w kieszeni. Zrobię zatem wszystko naraz, oddam bankowi więcej pieniędzy bo pożyczkę wziąłem na 3 lata ale nadal będę duzo do przodu, bo skorzystałem z dofinansowań w 80%.

W bilansie, zrobiłem wode, ściany, ogrzewanie, co jest konieczne, szybciej i taniej ale przez 3 lata byłem zadłuzony. Przy czym zadłużenie było bezpieczne, bo miałem pieniądze na oddawanie długu. Dodatkowo każdego roku byłem do przodu 500 zł i zrobiłem jeszcze kilka drobnych rzeczy w domu, których wczesniej nie planowałem.

Prosze pamietać jaka jest charakterystyka funduszy zewnętrznych. One pojawiają się na krótki okres czasu i jest duża koknurencja aby je pozyskać. Dwa-trzy lata sa środki zewnętrzne, potem się kończą. I trzeba utrzymywac taka kondycję finansową aby w ciągu tych dwóch-trzech lat móc zrobić szybko wielkie inwestycje z udziałem środków zewnętrznych, a potem, gdy one sie skonczą powrócić do wolniejszego tempa inwestycyjnego.

Offline malkontent8

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #76 dnia: Września 16, 2012, 23:03:11 »
Cytat: "zenon"
Q100sz też zauważył ten porażający brak logiki w wypowiedzi Grzegorza. Mam nadzieję, że nie macie tam w gminie więcej takich inwestorów.

W tej kwestii, mylisz się niestety.
Wszystko co posiadam, noszę ze sobą...

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Porażka Gryfa!
« Odpowiedź #77 dnia: Września 17, 2012, 11:45:08 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
To może pójdę tropem przykładu gospodarstwa domowego.

Nie idź. To jak porównywanie autobusu z motorówką.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.