Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Espol  (Przeczytany 442254 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #645 dnia: Czerwca 10, 2011, 12:27:25 »
Przełącz kabel bezpośrednio do komputera i zrób wtedy pomiar.

zyczliwy

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #646 dnia: Czerwca 10, 2011, 12:29:11 »
jak jest test taki jak teraz, dla wszystkich, to ludzie którzy mają ustawione na komputerach jakieś ściąganie (p2p itp.) zaczynają zaciągać i jeżeli do tego mają router radiowy to zaczynają dociążać kanały radiowe używane przez ten router.

Przykład: w okolicy jest u mnie teraz 12 widocznych routerów i to tak ładnie bo wieczorem jest ich od....KaZdy taki router używa tych samych kanałów od 2.412 do 2.462 Ghz. Razem 12 kanałow. Jak któryś z tych routerków zacznie coś ściągać i zacznie robić ruch na 20 Mb powietrzem to kanał na którym działa jest tak zagłuszany że inne routerki na tym kanale za dużo sobie nie popracują...więc ważne jest coby przy pomiarach włączać się bezpośrednio kablem do routera bo wtedy omijamy jeden problem. Jeśli masz dobry router i nikt więcej nie jest do niego podłączony (nic nie ściąga) to powinieneś spokojnie wyciągnąć duży transfer. Jeżeli nie to trzeba podpiąć się bez routera na kablu bezpośrednio i sprawdzić czy karta sieciowa spięła się na 100Mb bo jak na 10Mb to też nie pójdzie....

W routerze nie da się za bardzo poustawiać nic coby spowodowało że będzie piękniej cały czas......

Jak to nic nie daje a transfer będzie słaby to trzeba wezwać któregoś z techników....i posprawdzać na miejscu....

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #647 dnia: Czerwca 10, 2011, 12:39:00 »
Na kabelku:


Torrenty - max 3.3M widziałem.

No to lekka bryndza z tym routerkiem... :(
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #648 dnia: Czerwca 10, 2011, 12:43:12 »
uwaga będzie awaria ESPOLA ;)

dostałem komunikat iż prądu w Pazimie nie będzie

"
uprzejmie informujemy, ze dnia 12.06.2011 w godzinach 04:30 - 06:00 odbeda sie prace planowe zorganizowane przez administracje kompleksu Pazim. W wyniku tych prac wystapi przerwa w doplywie energii elektrycznej w calym budynku. W czasie prac nasze urzadzenia beda pracowaly na zasilaniu awaryjnym jednak jest to czas podwyzszonego ryzyka
"

--
jacek

zyczliwy

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #649 dnia: Czerwca 10, 2011, 12:48:35 »
poprawka...z każdym...chyba że zakupisz taki co działa w zakresie 5 Ghz i jest droższy....ale wtedy chłopaki z Ampionetu będą mieli problem bo zaczniesz i linki radiowe zatykać ;) taki skromny żarcik...... w tym drugim zakresie kanałów jest więcej ale ceny urządzeń też są większe

http://www.linksysbycisco.com/PL/pl/products/WRT610N

a co do prądu to strasznie późno niektórzy dostają powiadomienia..... a awaria niedzielna nie była spowodowana brakiem prądu...no tak jak kolega napisał zacznijcie internet w garnki nalewać ;)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #650 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:02:44 »
Nie chcę robić śmietnika w temacie ale zyczliwy ma zablokowane PW. WIFI mam głównie na potrzeby telefonu a laptop z biurka raczej się nie rusza. Czy jak Espol podepnę do routera a router kabelkiem ethernetowym do laptopa to będzie taka prędkość jak z pominięciem routera a i WIFI dla telefonu mi zostanie?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #651 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:03:49 »
Ładnie te testowe transfery wyglądają. Na speedteście ok 90Mb/s, w downloadzie wyszło max 12MB/s, na torrencie max 3.5MB/s (plik 700MB średnio 5 minut ciągnął). Uploadu nie męczyłem, ale załącznik 10MB poszedł tak szybko, że nawet nie zauważyłem.

zyczliwy

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #652 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:10:33 »
już pisałem że musisz sam sprawdzić...mój stary linksys wifi przy prędkości 20 Mb po kablu powiedział mi że dziękuje i więcej nie pociągnął...;)

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #653 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:11:57 »
Ok - zaraz testuję. Ale skoro na samym kablu miałem max 20Mb to chyba nie będzie mi dane dziś posmakować tych 100Mb :(

EDIT: Router jako "przelotka" - wynik ten sam jak po kablu, WIFI dla telefonu pozostało. Rozwiązanie satysfakcjonujące.

zyczliwy - rozumiem, że moje ograniczenie do 20Mb to już sprawa sprzętu na klatce?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #654 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:25:11 »
Co do kanałów wifi, poczytaj którego warto użyć, którego Ci nie wolno używać, żeby nie mieć problemów w przyszłości ;)

zyczliwy

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #655 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:53:21 »
albo kabel albo urządzenie albo spróbować z innego kompa....jeżeli dobrze kojarzę to klatka 67?  ruch tam jest taki jakby go nie było więc przypychać nie ma się co.....ale ktoś podjedzie tam sprawdzić, jak da radę to dzisiaj....jak masz innego kompa to spróbuj na innym...z tego co widzę to na tym abonamencie który teraz masz na tescie powinieneś do 30Mb dobić nie dalej....

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #656 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:53:36 »
rbk, nie bądź taki tajemniczy ;)
Trochę poczytałem, wiem które warto ustawić, natomiast nie spotkałem się z "nie wolno".
Aczkolwiek - zmiana kanału nie poprawia wyników. Dodam, że moja karta WIFI w laptopie wykrywa tylko jeden "obcy" router, więc zakłóceń nie ma zbyt wiele.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #657 dnia: Czerwca 10, 2011, 13:55:26 »
zyczliwy - klatka nie trafiona :) Daj na PW jakiegoś maila czy GG, bo nie będę się tu publicznie adresem chwalił :) Z tego co kiedyś technik mi mówił - wasze urządzenie jest klatkę obok, więc kłopotów z prędkościami mieć nie powinienem.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

zyczliwy

  • Gość
Espol
« Odpowiedź #658 dnia: Czerwca 10, 2011, 15:30:06 »
pw ma blokadę...mail na pomoc@espol.com.pl z prośbą o przekazanie do Polic albo podać id klienta proszę....

a jaki masz teraz abonament?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Espol
« Odpowiedź #659 dnia: Czerwca 10, 2011, 15:34:54 »
Niestety - 17-18Mb

To maksymalna prędkość. Kabel bezpośrednio do laptopa.


ID:17622
Teraz mam abonament 6Mb.
Przed podpięciem tej prędkości robiono u mnie test na max. łącza - wtedy chyba szło ok 30Mb.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...