Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej  (Przeczytany 116015 razy)

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #270 dnia: Września 24, 2014, 19:42:19 »
A nie miał być przypadkiem jeszcze jeden blok?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #271 dnia: Września 24, 2014, 20:10:17 »
miał być, ale tak się złożyło że te co zostały wybudowane niby  pokryły zapotrzebowanie gminy na mieszkania komunalne - czytaj- w większości  przeprowadzka ludzi z byłego hotelu do nowych mieszkań. a to że pełno chociażby młodych małżeństw z dziećmi czeka na mieszkania komunalne niestety zeszło na dalszy plan.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #272 dnia: Września 24, 2014, 20:13:42 »
Dla mnie problemem jest bardzo wysoki czynsz. Za 140 m2 w Szczecinie płacę 750 zł. Prawda, mieszkanie własnościowe.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #273 dnia: Września 24, 2014, 22:45:09 »
tylko pogratulować. znajomy, który mieszka (również własnościowe) 100 m od nowo wybudowanych gminnych budynków płaci za mieszkanie 70 m2 500 zł. i do tego dopłaty rok w rok za ogrzewanie.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #274 dnia: Września 25, 2014, 11:59:18 »
dapol, gmina nie do końca zapomniała o rodzinach o jakich piszesz powyżej:
http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=2032
Stare mieszkania zwolnione przez nowych lokatorów mieszkań na Bankowej po remoncie zostaną zasiedlone przez oczekujących w kolejce.
A to czy my wszyscy mieszkańcy Polic powinniśmy fundować całkiem nowe  mieszkania ludziom z hoteli czy oczekującym na listach to już inna para kaloszy.

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #275 dnia: Września 25, 2014, 13:18:58 »
miał być, ale tak się złożyło że te co zostały wybudowane niby  pokryły zapotrzebowanie gminy na mieszkania komunalne - czytaj- w większości  przeprowadzka ludzi z byłego hotelu do nowych mieszkań. a to że pełno chociażby młodych małżeństw z dziećmi czeka na mieszkania komunalne niestety zeszło na dalszy plan.

Ja musiałem wziąć kredyt na mieszkanie na 30 lat, a ktoś ma dostać za darmo mieszkanie jeszcze z moich podatków.  Niech wróci normalność i dojdzie do władzy Janusz Korwin Mikke.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #276 dnia: Września 25, 2014, 13:42:39 »
Ja musiałem wziąć kredyt na mieszkanie na 30 lat, a ktoś ma dostać za darmo mieszkanie jeszcze z moich podatków.  Niech wróci normalność i dojdzie do władzy Janusz Korwin Mikke.
ja również mam kredyt, który pochłania niemalże połowę mojej wypłaty i jakoś nie płaczę. wiem, że istnieje spora grupa ludzi, która z takich czy innych względów tego kredytu nie może dostać. i wiem,że wam, zwolennikom jkm daleko jest do takich uczuć jak współczucie do słabszych i tylko silne jednostki mają prawa bytu. już ktoś kiedyś głosił takie poglądy
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #277 dnia: Września 25, 2014, 15:22:18 »
Tylko z tymi mieszkaniami komunalnymi to trochę kwadratura koła. Mieszkania takie przysługują rodzinom spełniającym jakieś bardzo wyśrubowane warunki dotyczące przychodu na jednego członka rodziny a jak pisze Validator to czynsze w nowych blokach są ponoć wysokie.

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #278 dnia: Września 25, 2014, 15:23:45 »
Ja musiałem wziąć kredyt na mieszkanie na 30 lat, a ktoś ma dostać za darmo mieszkanie jeszcze z moich podatków.  Niech wróci normalność i dojdzie do władzy Janusz Korwin Mikke.
ja również mam kredyt, który pochłania niemalże połowę mojej wypłaty i jakoś nie płaczę. wiem, że istnieje spora grupa ludzi, która z takich czy innych względów tego kredytu nie może dostać. i wiem,że wam, zwolennikom jkm daleko jest do takich uczuć jak współczucie do słabszych i tylko silne jednostki mają prawa bytu. już ktoś kiedyś głosił takie poglądy
Jestem zwolennikiem wolności jak chcesz dopłacać komuś do mieszkania to możesz to robić z własnej inicjatywy tylko dlaczego mnie się do tego zmusza. Kto pisze o jakiś silnych jednostkach? Hitler był narodowym socjalistą nie lubię socjalistów i wszelkiego lewactwa.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #279 dnia: Września 25, 2014, 17:22:01 »
Aby nie było nieporozumień. Proszę zajrzeć pod adres: http://www.police.pl/pcms.aspx?cid=2024 Tam znajdziemy takie stawki:

Przykład l - osoba samotna
-  mieszkanie jednopokojowe o powierzchni użytkowej
-  kaucja mieszkaniowa wpłacona przed zasiedleniem
-  miesięczna wysokość opłat (bez opłat za energię elektr, gaz)
-    42,38 m2
-2.355 zł ok. 416 zł

Przykład II - rodzina 2 osobowa
-  mieszkanie dwupokojowe o powierzchni użytkowej
-  kaucja mieszkaniowa wpłacona przed zasiedleniem
-  miesięczna wysokość opłat (bez opłat za energię elektr., gaz)
-   45,45 m2
-   2.525 zł
ok. 520 zł

Przykład III - rodzina 3 osobowa
-  mieszkanie dwupokojowe o powierzchni użytkowej
-  kaucja mieszkaniowa wpłacona przed zasiedleniem
-  miesięczna wysokość opłat (bez opłat za energię elektr., gaz)
-    48,31 m2
-2.684 zł ok. 624 zł

Przykład IV - rodzina 4 osobowa
-  mieszkanie dwupokojowe o powierzchni użytkowej
-  kaucja mieszkaniowa wpłacona przed zasiedleniem
-  miesięczna wysokość opłat (bez opłat za energię elektr., gaz
-   51,03 m2
-2.835 zł
ok. 727 zł

Przykład V - rodzina 5 osobowa
-  mieszkanie dwupokojowe o powierzchni użytkowej
-  kaucja mieszkaniowa wpłacona przed zasiedleniem
-  miesięczna wysokość opłat (bez opłat za energię elektr., gaz)
-   55,31 m2
-3.073 zł
ok. 842 zł

Zwróćmy uwagę na ten ostatni przykład. Nie rozumiem korelacji: ilość osób - wysokość czynszu. Zapewne są to skutki rozwiązań śmieciowych. Niemniej 5 osób (rodzice + troje dzieci), mający do dyspozycji zaledwie 11 m2 na osobę (partycypacja w całości: pokój, kuchnia, przedpokój, łazienka), w dwupokojowym (horror!) mieszkaniu, na dokładkę wynajętym, bulić mają co miesiąc 842 złote. Za czynsz, a w nim ogrzewanie o zmiennej stawce (zwroty, nadpłaty, niedopłaty itd.).

Ja, jak napisałem, za 140 m2 w Szczecinie (poniemiecka kamienica) płacę 750 zł za wszystkie "dobra". Media osobno, również ogrzewanie. Ale mieszkam tu tylko z żoną i czasem, kiedy zadzwoni telefon, muszę jej "poszukiwać" w 7 pomieszczeniach. Ogrzewanie mam własne, centralne, gazowe. W skali roku wychodzi średnio ok. 350 zł na miesiąc. Jeśli grzeję normalnie (a mogę oszczędzać). Nie znam też pojęcia dopłat lub zwrotów.
Czyli łączna kwota za to samo, co w omawianych blokach to (w najgorszym przypadku) 1100 zł miesięcznie. Dysponuję jednak powierzchnią 3 razy większą (w m2) od tych "ścieśnionych" pięciorga w dwóch pokojach, a cóż dopiero mówić o kubaturze przy czterometrowej wysokości pomieszczeń (w m3). Na dokładkę mieszkanie jest własnościowe, lokalna, mała (więc i rozsądna) wspólnota mieszkaniowa. Centrum Szczecina.

Sądzę, że ta hipotetyczna rodzina pięcioosobowa "na cudzym" chętnie by się zdecydowała na mój trzykrotnie większy metraż przy dopłacie zaledwie 300 zł miesięcznie. Dlatego twierdzę, że polickie mieszkania są drogie. Być może muszą takie być, ale ja akurat bym się na takie warunki nie zamienił.

Zresztą mam i inny przykład, bardziej adekwatny. Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście" - ul. Piłsudskiego. 42 metry kwadratowe. Czynsz (z ogrzewaniem) 370 zł. Niezależnie od liczby mieszkańców. Mieszkanie lokatorskie, własnościowe. W Policach - mieszkanie  gminne - porównywalny metraż: 416 lub 520 złotych. Spore znaczenie ma źle pomyślana opłata śmieciowa. W Szczecinie od wody (jest jakaś korelacja), w Policach od "głowy". Korelacji nie ma.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #280 dnia: Września 25, 2014, 20:13:44 »

Stare mieszkania zwolnione przez nowych lokatorów mieszkań na Bankowej po remoncie zostaną zasiedlone przez oczekujących w kolejce.
Stare mieszkania"blaszaki"zostały wyburzone,więc czego dotyczy remont?
jestem gorszego sortu

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #281 dnia: Września 26, 2014, 09:17:33 »
Nowe mieszkania na Bankowej są zasiedlane nie tylko przez mieszkańców blaszaków ale z innych mieszkań komunalnych w Policach. I właśnie te zwolnione mieszkania w innych częściach miasta po remoncie trafią do kolejnych rodzin oczekujących na listach.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #282 dnia: Września 27, 2014, 12:54:02 »
Nowe mieszkania na Bankowej są zasiedlane nie tylko przez mieszkańców blaszaków ale z innych mieszkań komunalnych w Policach. I właśnie te zwolnione mieszkania w innych częściach miasta po remoncie trafią do kolejnych rodzin oczekujących na listach.
Czy mam rozumieć,że policzanie uciekają ze starych,dobrych poniemieckich mieszkań z niskim czynszem do nowych, pełnych niedoróbek z bardzo wysokim czynszem? A może gminni urzędnicy wymyślili jakiś przymus?
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2014, 12:55:54 wysłana przez KOOWALSKI »
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #283 dnia: Września 27, 2014, 13:02:01 »
do nowych, pełnych niedoróbek
co masz na myśli?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Nowy blok przy ul.Bankowej
« Odpowiedź #284 dnia: Września 27, 2014, 13:47:30 »
do nowych, pełnych niedoróbek
co masz na myśli?
Paręnaście postów wcześniej pisano na temat jakości.
jestem gorszego sortu