Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ścianka wspinaczkowa - ZS Police/ Trango Towers - Szczecin  (Przeczytany 3659 razy)

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Ścianka wspinaczkowa - ZS Police/ Trango Towers - Szczecin
« dnia: Sierpnia 09, 2016, 14:21:23 »
Witam.
Szukam osoby/osób, które chciały by rozpocząć przygodę na sztucznej ściance bądź też już się wspinają. Obecnie najlepszym obiektem tego typu w okolicy jest Trango Towers zlokalizowane w Szczecinie  w dawnym kinie Colloseum. Jednorazowy wypad dla 2 os. to koszt ok 70zl (wstęp 2x20zl + sprzęt ok. 20zl + paliwo ) więc nie mało. Dzisiaj zauważyłem, że na hali "białej" znajduje się ścianka o wymiarach ok. 6m x 2-2,5m szału niema ale na początek i do trawersowania/boulderingu wystarczy.
http://www.zspolice.pl/img/galerie/hala/_big/dsc_2704.JPG
Koszt wynajmu całej ścianki to 5zł/h. Ktoś już korzystał? Sprzęt też można wynająć?
http://www.zspolice.pl/zspolice/baza/hala_sportowa/cennik
Może gdyby z czasem znalazło się więcej zwolenników to można by wnioskować o powiększenie ścianki. Szkoda, że nie wiedziałem o czymś takim jak Budżet Obywatelski.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2016, 14:24:47 wysłana przez Jasiu86 »

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Ścianka wspinaczkowa - ZS Police/ Trango Towers - Szczecin
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 10, 2017, 08:01:34 »
Witam ponownie.
Ostatnio odwiedziłem ściankę na hali ZS. koszt 5zł/h za os., w cenie mamy sprzęt: uprząż, karabinek, kubek asekuracyjny, liny. Rozmiary ścianki określam na ok 7,5m - wys. i ok. 3m -szer., ścianka składa się z dwóch dróg wspinaczkowych, pionowa oraz w przywieszeniu. Ktoś mógłby powiedzieć, że 7,5m to mało ale jaki problem przejść drogę 2x pod rząd. Pierwszym dużym minusem dot. ścianki jest możliwość z jej skorzystania. W tygodniu jest to niemożliwe ponieważ codziennie na wszystkich sektorach do godzin wieczornych odbywają się zajęcia. Mimo, że asekuracja odbywa się poza linią boiska to korzystanie ze ścianki w trakcie trwania zajęć na sektorze jest zabronione. W weekendy różnie z dostępem do ścianki ponieważ często odbywają się: mecze, zawody i inne imprezy zamknięte. Kolejna kwestia to ilość chwytów na ścianie - przydałoby się ich więcej.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie tej ścianki na hol hali ZS lub do innego obiektu np. hala OSIR na Siedleckiej 2b. Temat ścianki poruszyłem z Dyrektorem ZS p. Agatą Jarymowicz  oraz Głównym specjalistą ds. funduszy europejskich z OSIR. Na dzień dzisiejszy nie otrzymałem informacji zwrotnej.
Osoby zainteresowane wspinaczką na ściance mogą dokonać rezerwacji pod nr. 513 016 115 (wymagane jest napisanie oświadczenia dot. przejęcia odpowiedzialności za osoby wspinające się), należałoby również nauczyć się podstaw asekuracji i wspinania "na wędkę".
Od poniedziałku zaczynają się ferie więc jest szansa, że będzie można częściej korzystać ze ścianki.