Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach  (Przeczytany 24267 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 27, 2017, 07:38:59 »
paniami przedszkolankami przepraszam "NAUCZYCIELKAMI"
po co te uszczypliwości? te panie/panowie w 90% przypadków mają tytuł magistra z nauczania i wychowania wczesnoszkolnego. wielokrotnie w swojej karierze zawodowej doszkalają się na różnego rodzaju szkoleniach, kursach czy fakultetach. w wielu przypadkach są to osoby, które jako pierwsze wprowadzają 6/7 latków w świat liter i cyfr, więc tytuł nauczyciel jest jak najbardziej na miejscu.

co ma wspólnego nowa reforma z paniami przedszkolankami
solidarność zawodowa - coś co jak widać jest ci obce

A dlaczego to właśnie wy nie skorzystacie z urlopów na żądanie zwolnień lekarskich ?
???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline iwkar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 27, 2017, 14:36:37 »
Odnosząc się do wypowiedzi poprzedników. Urlop jest dla rodzica, pracownika, wybieram go w dowolnym czasie, jeżeli pracodawca wyrazi na to zgodę (nawet urlopu na żądanie lub zwykłego urlopu wypoczynkowego pracodawca może odmówić).  Wolelibyśmy jednak wszyscy sami decydować o wyborze terminu. Urlop na żądanie czy też urlop zwany opieką na dzieckiem, jest potrzebny rodzicowi w sytuacji awaryjnej np. choroby dziecka cz też np. kontrolnej wizyty u lekarza. Wypowiedź jakoby każdy pracownik miał prawo do strajku jest czystą mrzonką. Pewnego dnia mój pracodawca postanowił zmienić mi warunki pracy , dodam dla mnie na gorsze to pozwoliłam sobie zaprotestować, " zastrajkować" na tę okoliczność.... i dziś nie pracuję już u tego pracodawcy, ponieważ wręczono mi wypowiedzenie. Tak samo nikt nie pozwoli sobie na jakikolwiek strajk w sektorze prywatnym. Nie mam nic przeciwko strajkującym nauczycielom, ale albo wszyscy albo nikt. Zrozumiałe jest, że kto może walczy o swoje wynagrodzenie czy też etat, niemniej jednak nie ma to nic wspólnego z dobrem naszych dzieci tylko dobrem własnym. Reforma jest już faktem dokonanym i tak jak w przypadku poprzedniej zmiany (utworzenie gimnazjów) NIC NIE WSKÓRAMY! Fakt, że ustawa jest "gniotem" szkodliwym dla naszych dzieci nie pozostawia wątpliwości. Jak to nazwały władze gminy " państwo zafundowało nam pasztet a my rodzice musimy go zjeść". W dalszym ciągu nie widzę w postępowaniu rządu, polityków , lokalnych władz i grona pedagogicznego działania dla dobra naszych dzieci.

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 27, 2017, 17:21:40 »
Zrozumiałe jest, że kto może walczy o swoje wynagrodzenie czy też etat, niemniej jednak nie ma to nic wspólnego z dobrem naszych dzieci tylko dobrem własnym. Reforma jest już faktem dokonanym i tak jak w przypadku poprzedniej zmiany (utworzenie gimnazjów) NIC NIE WSKÓRAMY! Fakt, że ustawa jest "gniotem" szkodliwym dla naszych dzieci nie pozostawia wątpliwości. Jak to nazwały władze gminy " państwo zafundowało nam pasztet a my rodzice musimy go zjeść". W dalszym ciągu nie widzę w postępowaniu rządu, polityków , lokalnych władz i grona pedagogicznego działania dla dobra naszych dzieci.

Można i tak. Więc przygotujmy się na inne pasztety. Np marszem naszych wojsk na Moskwę i Brukselę, na czele z Antkiem. :o   Albo z oddaniem całej władzy w ręce prezesa.a... A co! Bo przecież co my możemy..?
Jest masa przykładów, kiedy grupa zawodowa wiele wskórała i w imię innych wartości jak dobro naszych dzieci. I nawet z obecną władzą - choćby czarny marsz. Więc można! Tylko trzeba jedności.
Próbując zrozumieć Twój tok myślenia, nie rozumiem kompletnie jak można do niego dopuścić.
Wiele możemy. A najwięcej przy urnach za dwa lata. Tylko trzeba się będzie bardzo dobrze zastanowić przed postawieniem krzyżyka. Czego Tobie i wszystkim z całego serca życzę...

Offline zegar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 28, 2017, 12:25:35 »
po co te uszczypliwości? te panie/panowie w 90% przypadków mają tytuł magistra z nauczania i wychowania wczesnoszkolnego. wielokrotnie w swojej karierze zawodowej doszkalają się na różnego rodzaju szkoleniach, kursach czy fakultetach. w wielu przypadkach są to osoby, które jako pierwsze wprowadzają 6/7 latków w świat liter i cyfr, więc tytuł nauczyciel jest jak najbardziej na miejscu.
Nie ujmując nikomu praca z dziećmi w wieku przedszkolnym to nie tylko fakultety i magistry . Do tej pracy trzeba mieć jeszcze "to coś" .
Chodzi mi o to dlaczego nie jesteście solidarni chcecie strajkować , strajkujcie macie do tego prawo a nie do strajku przystępuje tylko część z was .



Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 28, 2017, 15:21:10 »
Zegar, rozumiem z twojej wypowiedzi, że wolałbyś żeby wszystkie placówki solidarnie strajkowały? Tylko na co byś wówczas narzekał?
Jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi w czasie strajku, to wiem, że jeśli rodzic zgłosi dyrektorowi, że nie ma możliwości zająć się dzieckiem w tym dniu, to dyrektor taką opiekę zapewnia. ( Wiem z autopsji). Jeśli strajkuje też kuchnia, no to daj dziecku śniadaniówkę z zawartością, herbatkę pani dyrektor zaparzy i będzie ok.
Ja uważam, że właśnie Ci pracownicy przedszkola, którym tak naprawdę nie grożą zwolnienia w wyniku wprowadzania "deformy" to są prawdziwi patrioci, bo chcą coś poświęcić dla sprawy, a nie tylko narzekać, że już nic się nie da zrobić.
Bo zauważcie, że ten rząd najpierw chcąc uniknąć protestów, twierdzi że " przecież jeszcze nic nie jest przesądzone więc po co protestować", a potem rach- ciach wprowadza swoje prawo i mówi, że: " już prawo jest wprowadzane, więc za późno na protesty". Niektórzy lubią to po nich powtarzać, a to tylko usprawiedliwienie dla własnej bierności.

Offline zegar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 28, 2017, 19:08:57 »
Jestem ciekaw jak ty byś się zachował w mojej sytuacji wiedząc że jawnie ktoś robi z ciebie kozła ofiarnego delikatnie powiedziane a inne placówki przedszkolne są w danym dniu otwarte

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 28, 2017, 20:48:24 »
moje dziecko chodzi do przedszkola nr  9, które będzie strajkowało. nie czuję się kozłem ofiarnym. mam tylko żal do innych placówek, nie biorących udziału w ogólnopolskim strajku.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 28, 2017, 22:46:04 »
Zegar, dla poprawy samopoczucia przyjmij, że bycie "kozłem ofiarnym", to Twój wkład i poświęcenie dla dobra oświaty:). Zawsze dobrze jest mieć "wyższy" cel.

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 29, 2017, 07:27:12 »
W niektórych państwowych zakładach pracy, w układach zbiorowych moźe być taki zapis:
"w przypadku zamknięcia przedszkola z róznego powodu, gdy pracownik nie ma moźliwości zapewnienia opieki dziecku z powodu świadczenia w tym dniu pracy - naleźy się pracownikowi płatny urlop okolicznościowy z powodu zamknięcia przedszkola (np z powodu klęski źywiolowej, braku ogrzewania w zimie sal przedszkolnych, panującej choroby zakaźnej).
Ciekawe jak to jest w polickich zakładach pracy w których działają ZZ.
Przy okazji - ile na terenie Polic jest firm, w których działają związki zawodowe ?

Są takie miejsca i stanowiska pracy, KTÓRE NIE MOGĄ STRAJKOWAĆ (mogą robić akcje protestacyjne typu oflagowanie, lub "strajk włoski") np lekarze, słuźby mundurowe, energetycy, w tym takźe powinny być instytucje zapewniające opieke osobą niepełnoletnim.

Na miejscu rodzica, który w dniu strajku nie mógł zapewnić opieki swemu dziecki, i nie otrzymał takiej w przedszkolu lub szkole - to wystąpił bym na drogę sądową przeciwko dyrekcji placówki oświatowej. Jak kaźdy polski obywatel miał bym prawo zgłosić się do prokuratury w tej sprawie.
Nie wiem, moźe bym sprawe w sądzie przegrał, Myśle źe dyrekcja przedszkola i szkoły strajkującej dobrze wie - źe jeśli rodzic przyprowadzi dziecko do przedszkola w TYM DNIU,to musi mu zapewnić opieke. Jeśli w piątek w przedszkolu spotka mnie odmowa przyjęcia dziecka - to natychmiast wzywam Policje, i wytocze sprawe w sądzie. Bo mam takie prawo zawarte w Konstytucji RP.
Poza tym zawsze moźna się odwołać do sądu II instancji.

Oczywiście kaźdy ma prawo do strajku - tylko jak wytłumaczyć czteroletniemu dziecku - źe jego Pani nie zgadza się z reformą oświaty???????

« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2017, 07:50:15 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline pejo154

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 29, 2017, 09:53:33 »
Brawo za wsparcie!!!
To wytłumacz czteroletniemu dziecku, że bałagan i niekompetencja związana z tą "deformą" dotkonie między innymi jego.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 29, 2017, 12:54:50 »
Ode mnie również głośne brawa!!!!
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 29, 2017, 15:02:46 »
DominikDolnoślązak, czy podasz konkretny przykład przedszkola w Policach, w którym dyrekcja odmówiła opieki nad dzieckiem w dniu strajku? Tylko konkretnie proszę. Skoro już sięgasz po straszak w postaci sądu, to chyba wiesz o czym piszesz. Mam nadzieję, że nie jest to pisanie dla pisania na zasadzie "jedna pani drugiej pani".

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 29, 2017, 16:46:17 »
Bodziu czytaj ze zrozumieniem: napisałem " jeśli dyrekcja odmówi w piątek" - A NIE :ŹE ODMÓWIŁA.
Nic nie napisałem źe ktoś odmówił opieki. Ludzie kierujący strajkiem.nie strzelą sobie gola do własnej bramki w piątek.
Natomiast jeśli chodzi o sąd - kaźdy obywatel ma prawo i wręcz obowiązek złoźyć doniesienie do prokuratury jeśli dzieje mu się krzywda i łamane są prawa zawarte w konstytucji.
Ja nie rozumiem jak komitet strajkowy moźe załatwiać sprawy polityczne KOSZTEM DZIECI!!!!!!
To brak szacunku do mojego dziecka.
Nauczyciele powinni być jak lekarz "doktor Judym".
Ich zawód jest utylitarny, powinni cieszyć się społecznym zaufaniem. Ja właśnie to zaufanie do nauczycieli strajkujących utraciłem.

Niech mi ktoś wytłumaczy: dlaczego strajkuje przedszkole lub szkoła podstawowa - skoro to gimnazja - będą likwidowane????
To jest załatwianie swoich partykularnych interesów kosztem najmłodszych. To jest moje prywatne zdanie. Tak uwaźam.
Nauczyciele mają prawo do strajku, ale kosztem utraty mandatu zaufania. Przynajmiej mojego. A  to duźo. Bo będę o tym pamiętał za rok gdy będe oddawał głos w wyborach samorządowych, i potem Parlamentarnych.
Jestem pamiętliwym wyborcą. I będę o tym agitował przed wyborami aź do ciszy wyborczej. Bo mam takie prawo zawarte w Konstytucji.
A jeśli ktoś zabroni mi się w tym temacie wypowiadać: to znaczy ZE JEST ZA WPROWADZENIEM CENZURY!!!

Ps - bardzo się ciesze, źe gimnazja będą ikwidowane.
« Ostatnia zmiana: Marca 29, 2017, 17:00:05 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline bodzio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 29, 2017, 17:12:20 »
Ciekawe co piszesz o głosie oddanym w wyborach, o ile mi wiadomo, komitety strajkowe, ani związek zawodowy nie wystawiał jak dotąd swoich kandydatów ( oprócz ""S"). Czy może masz informacje o tym, że będą? Jeśli tak, to wiem na kogo oddam swój głos ;D

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Strajk nauczycieli 31 marca 2017 w polickich szkołach i przedszkolach
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 29, 2017, 17:29:36 »
Bodziu - przecieź to Burmistrz Gminy powołuje Naczelnika Oświaty w Policach. Będę głosował na taką opcje, która przywróci mi moje zaufanie do nauczycieli.
Po prostu przeczytam wszystkie ulotki wyborcze i na przedwyborczych spotkaniach będę pytał publicznie o ten strajk. Nic nie wiem kto za rok startuje, ale uwaźam ze kampanie wyborczą czas zacząć.
Dominik Dolnoślązak