Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: TV Police  (Przeczytany 10505 razy)

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: TV Police
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 22, 2014, 23:06:37 »
Drogi  koko ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Mam znajomą, która pracuje teraz w SOSW 1 i po rozmowie z nią przedstawię Ci jak twoje zarzuty mają się do rzeczywistości:
1.      Pracownicy dostali pracę po interwencji TV – bzdura. Powiat obiecał pracę nauczycielom od zawsze. Mówiono o tym przed emisją tych materiałów i słowa dotrzymał. Emisja materiału w TV nie miała nic do tego. No chyba, żeby chodziło redaktorom o to by wzbudzić „wśród tych ludzi zamęt, niesnaski w gronie pracowników SOSW 2, niepokój o swój los”.
2.      „Przeniesienie”, „likwidacja” czy „ restrukturyzacja” – fakty są takie, że do SOSW nr 1 przeniesiono tylko zadania SOSW nr 2 czyli edukację dzieci upośledzonych w stopniu lekkim – i tyle. Przeniesiono również część pracowników, ale nie wszystkich gdyż niektórzy znaleźli pracę w innych placówkach powiatu m.in. Tanowo i Trzebież.
3.      Sądy, które się toczą dotyczą złego wypowiedzenia umów. Z tego co mi powiedziała koleżanka to była Pani dyrektor nie poinformowała związków zawodowych o wypowiedzeniach. Powiat teraz musi naprawić te błędy. Co to ma wspólnego z połączeniem? O jakich wygranych mówisz? skąd ty bierzesz takie rzeczy? A może jakieś kwoty przedstawisz?
4.      Co do zarzutu braku oszczędności to powiat informuje w oficjalnym komunikacje, że zostały wykonane w 90%. To 90% z miliona to dla Ciebie oszczędność czy nie?
5.      Połączenie dzieci niepełnosprawnych ruchowo  z upośledzonymi intelektualnie. Ten pomysł zaakceptowało ministerstwo i jest to traktowane jako eksperyment na skalę Polski. Powinieneś być dumny, że takie rzeczy dzieją się w mieście, w którym mieszkasz J  Jak coś to patronat naukowy nad tym ma Uniwersytet Szczeciński – może tam wyślesz swoje uwagi.
6.      Co do budynków to lepiej sprawdź ich stan techniczny. Te, które się nadają do użytku – są wykorzystywane. Inne muszą czekać na remont. Całe szczęście, że już nie muszą się w nich uczyć dzieci.
Tak więc myślę, że za dużo ufasz polickim przekazom telewizyjnym i potem taki efekt. Zapoznaj się również z komunikatem powiatowym, który masz poniżej:
http://policki.pl/images/stories/aktualnosci/2014_rok/lipiec/komunikat_Zarz%C4%85du_Powiatu_w_Policach_30.06.2014_r.pdf
Pozdrawiam dobranoc.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Odp: TV Police
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 23, 2014, 23:42:56 »
Robercik32, powiat rzeczywiście obiecywał, że wszyscy pracownicy SOSW 2 będą mieć pracę. Tygodnie mijały, a obietnic jednak nie dotrzymywano. Wreszcie po którymś materiale tv pracownicy zostali zatrudnieni w różnych miejscach. Od kilku osób, które niegdyś pracowały w SOSW 2, uzyskałam potwierdzenie, że właśnie dopiero po informacji w tv pozostali pracownicy otrzymali pracę.
Wielcy reformatorzy powiatowej oświaty twierdzili, że była to likwidacja SOSW 2. Niezależny sąd stwierdził, że faktycznie było to przeniesienie, dlatego np. co najmniej jedna osoba wygrała sprawę w sądzie.
Do SOSW 1 przeniesiono nie tylko edukację dzieci upośledzonych w stopniu lekkim. Przeniesiono też część pracowników, nie wszystkich. Pracownica, która sądziła się z powiatem, walczyła o należne jej pieniądze. Za likwidację przysługiwały mniejsze środki, za przeniesienie większe. Sprawę wygrała, o czym napisałam wyżej. Kwot nie przedstawię, bo nie jestem do tego upoważniona.
Nie jestem dumna z tego, co się dzieje w moim mieście. Atmosfera, w jakiej przeprowadzano tę "restrukturyzację" oświaty, budzi we mnie odrazę i oburzenie.
Ty słuchasz tego, co Ci koleżanka powiedziała, a ja sprawę zbadałam z różnych stron i sobie wyrobiłam zdanie. Pamiętam też, że środowisko nauczycielskie w SOSW 2 zostało podzielone. Jedni nauczyciele byli po stronie dyrektorki SOSW 2, a inni działali za jej plecami. Ty czytasz komunikaty napisane przez powiat i im wierzysz, a ja słucham też sesji powiatowych i wypowiedzi radnych.   

 

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
Odp: TV Police
« Odpowiedź #17 dnia: Października 25, 2014, 20:26:24 »
Własnie koko .... trzeba słuchac sesji zeby wyrobic sobie zdanie. Ostatnio opustoszały budynek został zalany, a że był ubezpieczony padło pytanie czy ubezpieczalnia wypłacila juz pieniązki. Jakież było moje zdziwienie gdy na to pytanie w tym samym czasie pani skarbnik odpowiedziała, że nie, a pani Rybakiewicz, że tak.  w sumie po dzis dzień nie wiem gdzie te pieniadze, szkoda, że zaden z radnych nie pociagnął tego watku :( (byc może odwrotnie odpowiedziały, chodzi mi o rozbieznosc :D )

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: TV Police
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 08, 2015, 10:26:49 »
Gdyby ktoś chciał obejrzeć podsumowanie 2014 roku :