Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...  (Przeczytany 19505 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 13, 2014, 10:06:48 »
Cytat: "delma"
Współczuję tym, którzy mają takie "wielkie" problemy związane z "syfem,bluzgami....". Mam nadzieję ,że wytrzymujesz przyjacielu sam ze sobą.Pozdrawiam Cię i życzę byś nie musiał korzystać z pomocy z żadnej pomocy jakiejkolwiek organizacji charytatywnej. Dużo zdrowia


Bardzo dziekuje Delmo. Nie martw sie, doskonale ze soba wytrzymuje, chodzilo mi o cos zupelnie innego. Po prostu w glowie sie nie miesci zeby w SWIATECZNEJ orkiestrze braly udzial kapele metalowe promujace satanizm. To nie byl jedyny przypadek. Jak najbardziej jestem za organizacjami charytatywnymi i je wspieram od czasu do czasu, jednak ten cyrk serwowany przez Owsiaka przestal mnie interesowac. Pamietam poczatki WOSP, bylo zupelnie inaczej, teraz zrobila sie z tego komercja, dla mnie to placenie dodatkowego podatku na sluzbe zdrowia, ktora nie jest dostatecznie wspierana przez nieudolne panstwo.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 13, 2014, 10:15:27 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "rbk"
Kuba, 'dajesz' na dzieci, a nie na Owsiaka, więc czemu nie pomagasz?


Wiesz, od lat mam nieodparte wrażenie, że pan Owsiak dzięki temu jednemu dniu w roku jest ustawiony na cały następny rok ;]. No, ale to moje prywatne zdanie, niemniej pracodawcą Owsiaka być nie zamierzam :P

Nie jesteś jego pracodawcą. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15263975.html

Gdyby nie WOŚP, szpitale w Polsce miałyby pewnie 20 letni sprzęt z odzysku.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 13, 2014, 13:26:34 »
Zastanawiając się nad tym co tu piszecie...Najróżniejsi ludzie. Nie wszystkim po drodze z empatią. Choć nie cierpią na brak gotówki , nie czują potrzeby dawania...spokój i sytość zadowalają ich w zupełności. Nie ma przymusu. Ja daję. Wg mnie Owsiak pobudza uśpione rezerwy dobra. Zakupiony przez WOŚP sprzęt uratował wiele żyć i... długo by wymieniać korzyści dla nas, naszych bliskich, znajomych. To wystarczy by cierpliwie znosić zadodoloną twarz Owsiaka. Człowiek  zdolny do refleksji może, w ów dzień, przyjrzeć się sobie, nie zakładając, że posiadł wszystkie rozumy ;).
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 13, 2014, 15:00:17 »
Chyba zapominamy o głównej idei samej akcji. Dwadzieścia kilka lat temu gdy to się zaczynało WOŚP miała charakter jednorazowy. Ale sukces akcji, poruszenie młodzieży (ale nie tylko) do działania w zimową, mroźną niedzielę dawało więcej efektów niż same pieniądze zebrane w czasie finałów. Całe rzesze wolontariuszy wtedy działających, swą ochotę do pomagania przeniosło potem na cały rok w hospicjach czy szpitalach.
Wszyscy przeciwnicy liczą kasę. Ile zebrali? Ile wydali? A tu brakuje złotówki a tam dwóch.
Kuba przypomnę ci tylko, że na zeszłorocznym festynie parafialnym zebrano 11768 złotych z czego na nowe konfesjonały (których notabene nie ma do dziś) miało być przeznaczone tylko 2756. Ale pytam czy zbieranie pieniędzy na festynie jest sednem? Ja widzę tam inne, nadrzędne cele i bardzo chętnie w przyszłych edycjach wesprę WOŚP jak i festyn parafialny,

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 13, 2014, 15:12:08 »
w tym kraju ja dla każdego widzę miejsce-satanisty, wierzącego, homoseksualisty, cyklisty i właściciela koparki- oby więcej ludzi też tak myślało. "Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim....".

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 13, 2014, 15:19:57 »
Odpowiedzią dla tych wszystkich którzy rwą sobie włosy z głowy i wymóżdżają resztki swojego intelektu niech będzie ten art. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wieslaw-Debski-Wielka-Orkiestra-Swiatecznej-Pomocy-znow-odniosla-sukces,wid,16323329,wiadomosc.html?ticaid=112040
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 13, 2014, 16:24:51 »
..a tym, co zza węgła wypisują o WOŚP niestworzone rzeczy polecam relację z konferencji prasowej Owsiaka:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15266918,_Polska__oszaleliscie___Gdzie_jest_ten_sloik_z_pieniedzmi_.html#MT

a ta wpłata pewnie wprawi różnych "geniuszy myśli" w przekonanie, że WOŚP to przybudówka obcego kapitału, który poprzez swoje banki chce rządu dusz i portfeli wszystkich Polaków...
http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/56,125292,15265822,2_mln_zlotych_przez_komorke__kasa_za_kazdy_tweet__.html#BoxSlotIIMT

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 13, 2014, 16:30:02 »
Cytat: "Ważniak"
Gdyby nie WOŚP, szpitale w Polsce miałyby pewnie 20 letni sprzęt z odzysku.

Tak... Sprzęt wątpliwej przydatności jest wymieniany na sprzęt z najwyższej półki.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 13, 2014, 21:12:22 »
Cytat: "Król podziemia"
Odpowiedzią dla tych wszystkich którzy rwą sobie włosy z głowy i wymóżdżają resztki swojego intelektu niech będzie ten art. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wieslaw-Debski-Wielka-Orkiestra-Swiatecznej-Pomocy-znow-odniosla-sukces,wid,16323329,wiadomosc.html?ticaid=112040

Może dla równowagi ktoś przedstawi rozliczenie Caritasu.Podobno tam wszystko jest bardzo przejrzyste.myślę ,że obrzydzacze Owsiaka dysponuja taka wiedzą.Ja jej nigdzie nie mogę znalezć.
jestem gorszego sortu

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 13, 2014, 21:34:40 »
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" - Ignacy Krasicki

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 13, 2014, 21:38:08 »
coś na temat WOŚP -

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:20:52 »
Krytyki nie ...kłamstwa na pewno

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 14, 2014, 09:57:47 »
Cytat: "Zenobiusz"
coś na temat WOŚP -


coś na temat Caritas http://www.wprost.pl/ar/432153/Palikot-Z-kazdej-swieczki-sprzedanej-przez-Caritas/

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:51:02 »
Caritas? Osobiście znam panią, która zajmowała się zbiórka dla potrzebujących i mówiła jak to wygląda,co ludzie wyprawiali, jaki syf.. Co lepsze było brane dla siebie lub nawet sprzedawane, niepotrzebne dla biednych. Zapewne nie każdy tak robi, ale z żywności czy ubrań nie są rozliczani...a to też kosztuje!
Mimo wszystko zawsze będę wspierać tak szlachetne akcje a już zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. A Owsiaka podziwiam, że mimo krytyki nie poddaje się i robi swoje, ratując w ten sposób nie jedna mała istotę;)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Ogólne] WOŚP, to już 22 raz...
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 14, 2014, 10:54:02 »
Cytat: "peter"
Cytat: "Zenobiusz"
coś na temat WOŚP -


coś na temat Caritas http://www.wprost.pl/ar/432153/Palikot-Z-kazdej-swieczki-sprzedanej-przez-Caritas/

A tutaj znajdziecie Państwo pełne rozliczenia finansowe WOŚP -www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczenie_finansowe  za lata 2009 - 2012.
Niestety jeśli chodzi o Caritas nic takiego  w przestrzeni publicznej nie funkcjonuje.
jestem gorszego sortu