Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Psie kupy  (Przeczytany 23231 razy)

Offline bamse58

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 26, 2012, 17:22:35 »
Tylko wysokie mandaty mogą cokolwiek zmienić.Straż Miejska weźcie się do roboty i zaróbcie na siebie.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 26, 2012, 17:27:12 »
Wysokie mandaty i polowanie na wlascicieli, przyczajka w krzakach za drzewem itp  niech się boją, niech wsrod wlascicieli psow zapanuje psychoza strachu :>

nawet normalnie nie mozna przejsc do smietnika zeby w jakies gowno nie wdepnąć.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 26, 2012, 17:33:55 »
Pobłażliwość rozzuchwala.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline juras_10

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 26, 2012, 18:02:26 »


Uploaded with ImageShack.us
Jurek

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 27, 2012, 19:44:39 »
Cytat: "m8z"
Wysokie mandaty i polowanie na wlascicieli, przyczajka w krzakach za drzewem itp niech się boją, niech wsrod wlascicieli psow zapanuje psychoza strachu :>

nawet normalnie nie mozna przejsc do smietnika zeby w jakies gowno nie wdepnąć.


Jestem jak najbardziej za mandatami.Pieniążki z mandatów starczą na śmietniki,woreczki i jeszcze na bezdomne zwierzaki zostanie ;)

To sobie wyobraź jak czasami może wściec się właściciel psiaka,który wchodzi na trawnik by sprzątnąć po swoim psie,a schodząc z trawnika z kupą w woreczku swojego psa wdeptuje w kupę cudzego.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 28, 2012, 00:27:24 »
Będzie zły tak jak każdy inny człowiek, który wpada w psią kupę

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 28, 2012, 12:20:38 »
Cytat: "tatankas"
Cytat: "s.skrzypczak"
Dlaczego w szczecinie nie ma problemu, żeby inspektor sanitarny wydał opinie, że nie stanowi to zagrożenia i można kupy wyrzucać do każdego kosza, a u nas jest taki problem z tym, wtedy odpada koszt zakupu specjalnych pojemników

Ja tam wyrzucam do zwykłego śmietnika,lepiej w śmietniku niż na trawniku ;)

Ile można tłumaczyć? Nie ma zakazu wyrzucania woreczków z psimi odchodami do zwykłych śmietników. Nie są potrzebne żadne specjalne pojemniki.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 28, 2012, 13:30:34 »
Cytat: "Dr.Kafar"


Wydaje mi się, że Godzikowi chodziło o przymus czipowania. Jeśli jednak chodzi o dobrowolność, to nie spełni to swojego zadania.

Według mnie, rozwiązaniem jest całkowity zakaz wyprowadzania psów na miejskie trawniki - olbrzymie mandaty za złamanie zakazu.

Czegoś nie rozumiem z tej korwinowskiej nowomowy -  przymusowe czipowanie jest ograniczeniem psiej wolności a całkowity zakaz wyprowadzania psów na miejskie trawniki już nie?Co te psy sobie pomyślą o twórcy takiego zakazu?Czy jeśli zorganizują głodówkę wezmiesz je na swoje sumienie?

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 28, 2012, 14:07:39 »
Cytuj (zaznaczone)
Ile można tłumaczyć? Nie ma zakazu wyrzucania woreczków z psimi odchodami do zwykłych śmietników. Nie są potrzebne żadne specjalne pojemniki.


Skoro nie ma takiego zakazu, to dlaczego znajoma dostała 200 Pln mandatu od SM za wyrzucenie kupy do kosza na śmieci? Rzekomo za zanieczyszczenie  śmieci. Jeżeli masz gdzieś taki zapis to proszę naprowadź mnie na niego, będę miał w razie czego broń do walki ze SM.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 28, 2012, 16:57:47 »
Z tym, że w Polsce pojęcie własności niestety ma inne znaczenie niż w cywilizowanym kraju. U nas "własność" nie oznacza tego że mamy prawo w pełni o niej decydować. Niestety jest tak w większości przypadków. Chore to jest ale niestety takie są polskie realia.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 28, 2012, 17:06:24 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Miejskie trawniki, są własnością miasta i miasto może sobie decydować o tym, co się tam dzieje, nie ja.

A co z trawnikami na osiedlach, które należą do spółdzielni? Ich włascicielami są przecież spółdzielcy, w tym również właściciele psów.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 28, 2012, 17:37:45 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Miejskie trawniki, są własnością miasta i miasto może sobie decydować o tym, co się tam dzieje, nie ja.

W kwestii formalnej: czyją własnością jest miasto?

jezat

  • Gość
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 28, 2012, 18:39:50 »
Cytat: "jezat"
Czegoś nie rozumiem z tej korwinowskiej nowomowy - przymusowe czipowanie jest ograniczeniem psiej wolności a całkowity zakaz wyprowadzania psów na miejskie trawniki już nie?


Cytat: "dr Kafar"
Nie dziwie się, że nie rozumiesz. Wielu ludziom ciężko przychodzi logiczne myślenie.

No więc już tłumaczę:

Pies jest Twoją własnością, nakaz jego czipowania, jest ingerencją w Twoją własność.

Miejskie trawniki, są własnością miasta i miasto może sobie decydować o tym, co się tam dzieje, nie ja.

Miejskie trawniki nie są własnością miasta tylko nas wszystkich, mieszkańców tego miasta.Po drugie władze miasta w naszym imieniu odpowiadają za to co się w nim dzieje.W związku z tym,że się zle dzieje - "wolne" psy srają gdzie popadnie - należy ich "wolność" ograniczyć wprowadzając obowiązek posiadania przez nie "dowodu osobistego" czyli czipa.Obowiązek posiadania dowodu osobistego dotyczy ludzi pełnoletnich i jak do tej pory korwinowcy nie zakwestionowali tego strasznego ograniczenia wolności.Nawet nie protestują wobec obowiązku posiadania paszportu przez dzieci,co również narusza ich wolność osobistą,w dużo większym zakresie jak wolność psa do srania gdzie popadnie.Logicznie rzecz ujmując stawanie w obronie "wolności"psów do srania na nasze wspólne trawniki ociera się o absurd przeciwko którmu ja protestuję.Na szczęście takich obrońców psiej wolności jest w Polsce coraz mniej,nawet wśród tzw obrońców zwierząt.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 28, 2012, 19:37:33 »
Cytat: "s.skrzypczak"
Skoro nie ma takiego zakazu, to dlaczego znajoma dostała 200 Pln mandatu od SM za wyrzucenie kupy do kosza na śmieci? Rzekomo za zanieczyszczenie śmieci

Zanieczyszczanie śmieci? Dobre. Podobuje mnie się. W takim razie mogła na Strażnikach wymóc podanie podstawy prawnej z której ją chcieli ukarać. W razie odmowy Policja i zgłoszenie wymuszenia, bo inaczej tego nazwać nie idzie.

jezat

  • Gość
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 28, 2012, 20:27:51 »
Cytat: "jezat"
Miejskie trawniki nie są własnością miasta tylko nas wszystkich, mieszkańców tego miasta.


Cytat: "dr.Kafar"
To by się nie nazywały "miejskie trawniki", tylko "wspólne trawniki" ;D

No i miasto w każdej chwili może wpakować na nie koparkę i wykopać dziurę, a Ty nie - więc w końcu są wspólne, czy miasta?

Zapomniałeś,że miastem lepiej czy gorzej zarządzają w naszym imieniu władze wybrane w demokratycznych wyborach
Cytat: "jezat"
Obowiązek posiadania dowodu osobistego dotyczy ludzi pełnoletnich i jak do tej pory korwinowcy nie zakwestionowali tego strasznego ograniczenia wolności.


Cytat: "dr.Kafar"
Widzisz, nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie zabieraj więc w tym temacie głosu, z resztą "Korwinowcy", nie są tutaj tematem, tylko próba rozwiązania kwestii osranych trawników.

Myślałem,że w dalszym ciągu jesteś zwolennikiem JKMu.Ale jeśli bronisz wolności psów do srania na terenach publicznych to ja pytam w czyim interesie.Wychodząc z psem do sralni na terenie publicznym(tereny spółdzielcze też są terenami publicznymi)musisz się poddać rygorom prawnym.Wprowadzenie obowiązku czipowania psów nie naruszy wcale "wolności psów" do srania gdzie popadnie a tylko ograniczy ten proceder."Wolność psa" do srania zgodnie z twoją filozofią może obowiązywać tylko w mieszkaniu właściciela lub na terenie do niego należącym.Poza nim obowiązują ograniczenia.Ale żeby zadowolić twoją pryncypialność w obronie niczym  nie ograniczonej wolności proponuję umieszczać czipy na kagańcach lub obrożach zakładanych "wolnym psom" tylko do spaceru.