Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego  (Przeczytany 28713 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 11, 2012, 11:50:06 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Marshall

Wydaje mi się, ze w ocenie sie nie róznimy. Ale ja jeszcze chcę chwilę zaczekać z ewentualną krytyką aby zbadać trwałość tych prac. Sprawdzić charakterystykę tej drogi w upały, po deszczu, no i ewentualnie zimą. Dlatego nie chcę jeszcze formułować opinii jednoznacznych.


Jak można czekać z oceną, krytyką i trwałością pracy, która już w tym momencie jest spartaczona? Skoro już teraz jest tragicznie to chyba w magiczny sposób, samo z siebie to się nie poprawi?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 11, 2012, 11:53:14 »
Moim zdaniem jest lepiej niż było bo nie ma dziur. Natomiast faktycznie do ideału "nieco" brakuje :)

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 11, 2012, 12:05:26 »
http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=5129&bar_id=3461
Odpowiedzialnych brak-? kontrolą jakości oraz kierowanie pracami na miejscu zajmowały się z imienia i nazwiska konkretne osoby. Tak jak wspomniałem wystarczy zapoznać się z warunkami przystąpienia oraz przedmiotem zamówienia aby wiedzieć co tak naprawdę zlecający zamówił-bo może się okazać że zamówił wyrób "drogo podobny" wykonany z np.smoły,piasku żwiru a My czepialscy jesteśmy ;-)
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 11, 2012, 12:07:28 »
Cytat: "KrP"
Jak można czekać z oceną, krytyką i trwałością pracy, która już w tym momencie jest spartaczona? Skoro już teraz jest tragicznie to chyba w magiczny sposób, samo z siebie to się nie poprawi?


Jeżeli nie zrobiono tego odcinka porządnie, tylko zastosowano własnie "taki sposób", to pewnie zdecydowała o tym ilość kasy przeznaczonej na remont tego odcinka. Pewnie, ze bym wolał aby zrobiono wszystko prawidłowo(chociazby tak jak Wyszyńskiego i Piaskowa). Ale jestem prawie pewien, ze to kasa zadecydowała o wyborze takiej lichej technologii. I zgadzam się z Kilofownikownią, ze jest odrobinę lepiej niz było przed remontem.

Oceniać chcę zrobienie remontu w tej dziwacznej technologii, stąd potrzeba odrobiny czasu na sprawdzenie tej nawierzchni w róznych warunkach pogodowych. Nie oczekuję, ze się wygładzi, tylko chce zobaczyć czy nie spłynie z pierwszym deszczem albo nie stopi się w pierwszym upale.

PS - Królu Podziemia - pokazałes nam rozstrzygnięcie przetargu na naprawy cząstkowe dróg powiatowych. Czy omawiany tu remont ul. Piłsudskiego wchodził w zakres wspomnianego przetargu, tego nie wiem.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 11, 2012, 12:29:11 »
Dr.Kafar, jeśli podbudowa jest dobra to frezuje się tylko warstwę ścieralną i kładzie się ją na nowo. Nie trzeba kłaść całej drogi od nowa. W Danii i Szwecji na tyle dobrze robią podkład, że potem tylko frezują wierzch i kładą na nowo. I droga jak nowa :)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 11, 2012, 12:46:10 »
Nie wspominając o prawie. (chociaż może dzięki temu nagłośnieniu przez mieszkańców odpowiednie instytucje się tym naprawdę zainteresują) Jaka jest przyczyna, że ktoś odebrał taki bubel? Robili to koledzy, żal mu tej firmy by musiała to poprawiać, a może się po prostu nie znał? Ciekawe gdyby np. w domu mu ktoś zrobił krzywą ścianę co by powiedział? Jedno jest pewne ten co podpisał niech się wstydzi. I śmieszne jest jego bronienie.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 11, 2012, 14:28:40 »
Przecież mogli zrobić tak samo jak szosę polską. Tam starli równo część asfaltu i na to położyli nowy. Ktoś musi za to beknąć...urzędnik albo wykonawca. Może czas na jakąś akcję forumowiczów? Kto się nie boi podać swoich danych osobowych odsyłam do strony NIK: https://www.nik.gov.pl/kontakt/skargi-i-wnioski/

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 11, 2012, 14:55:32 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Pewnie, ze bym wolał aby zrobiono wszystko prawidłowo(chociazby tak jak Wyszyńskiego i Piaskowa).

Wyszyńskiego - pozapadane studzienki, poza tym (mimo gruntownego i kosztownego remontu) przy obydwu drogach nie zrobiono ścieżki rowerowej, która łączyłaby się ze ścieżką do Siedlic. Jak to jest prawidłowo, to ja już nie wiem co myśleć.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 11, 2012, 15:11:59 »
Cytat: "parian"
pozapadane studzienki


Niezle... Ciekawe co bedzie za rok.

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 11, 2012, 15:39:21 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
PS - Królu Podziemia - pokazałes nam rozstrzygnięcie przetargu na naprawy cząstkowe dróg powiatowych. Czy omawiany tu remont ul. Piłsudskiego wchodził w zakres wspomnianego przetargu, tego nie wiem.


.......... " Gwoli wyjasnienia...

Ulica Piłsudskiego jest drogą powiatową i to powiat zamówił wykonanie i płacił za ten remont......"

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Czy omawiany tu remont ul. Piłsudskiego wchodził w zakres wspomnianego przetargu, tego nie wiem.

Przetarg nie dotyczył remontu a częściowej naprawy-podobnie jak inne odcinki dróg objęte tym przetargiem,które niebawem się rozpoczną lub w niektórych miejscach właśnie się rozpoczynają.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

CichyJoe

  • Gość
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 11, 2012, 16:26:09 »
Panie Grzegorzu, cieszy mnie fakt, że w planach jest remont odcinka asfaltowa przybora. Czy wiadomo już może jak rozwiązane zostanie skrzyżowanie mazurska piłsudskiego (przy przystanku 107 w stronę os. chemik)? Może sygnalizacja świetlna?

Przejście tam przez pasy graniczy z cudem, dodatkowo ludzie przechodzą w miejscach nie oznakowanych pomiędzy przystankami. Poza tym, wyjazd z mazurskiej też jest dość niefortunny, bo piłsudskiego i mazurska to dość ruchliwe ulice. Aż dziw bierze, że nie było tam żadnego wypadku (i miejmy nadzieję nie będzie).

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 11, 2012, 16:37:50 »
Cytat: "CichyJoe"
Panie Grzegorzu, cieszy mnie fakt, że w planach jest remont odcinka asfaltowa przybora. Czy wiadomo już może jak rozwiązane zostanie skrzyżowanie mazurska piłsudskiego (przy przystanku 107 w stronę os. chemik)? Może sygnalizacja świetlna?

Rondo :) Zaletą byłaby możliwość wyjazdu z Orlenu w stronę wiaduktu.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 11, 2012, 16:38:29 »
Suma sumarum mamy XXI wiek w centrum europy a robota wykonana (wykonawca na sybir) ale odbiór.Wykonawca (prywaciarz kręci jak się da)może nawet dwie dziury na środku wykopać ale ktoś to odbiera (pieniądze publiczne) jaki mają wspólny interes żeby skopać tak prosty projekt dla PRofesjonaliSTY ?

CichyJoe

  • Gość
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 11, 2012, 19:05:09 »
Cytat: "parian"

Rondo :) Zaletą byłaby możliwość wyjazdu z Orlenu w stronę wiaduktu.

Też o tym myślałem, ale nie ma tam zbyt wiele miejsca na rondo, poza tym odcinek od mazurskiej do asfaltowej jest dość krótki, więc w godzinach szczytu mogłyby tworzyć się zatory.
Na pewno jednak powinny się znaleźć jakieś barierki odgradzające jezdnię od chodnika, by uniemożliwić pieszym przejście w nieoznakowanym miejscu.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] Nowa nawierzchnia na ul. Piłsudskiego
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 11, 2012, 19:48:12 »
Cytat: "CichyJoe"

 Na pewno jednak powinny się znaleźć jakieś barierki odgradzające jezdnię od chodnika, by uniemożliwić pieszym przejście w nieoznakowanym miejscu.

No na pewno. Na siedleckiej też mieli postawić po ostatnich wypadkach. Minęło już 5 miesięcy a barierek dalej nie widać, wiec i w tym przypadku nie ma co na to liczyć. Tym bardziej, że nie było tam chyba jeszcze poważnego wypadku (i oby nie było)