Police i okolice > Turystyka

[Chorwacja] Gdzie jechać?

<< < (2/7) > >>

salomon:
Witam, Ja polecam wyspę Pag i miejscowość Pag na której ona się mieści. Wspaniałe widoki, czysta woda. Niezapomniane wrażenia po pobycie, aż chce się tam pojechać kolejny raz. Wynajeliśmy dom praktycznie przy samej wodzie, rewelacja i przystępne ceny.
Polecam

parian:

--- Cytat: "salomon" ---Witam, Ja polecam wyspę Pag i miejscowość Pag na której ona się mieści. Wspaniałe widoki, czysta woda. Niezapomniane wrażenia po pobycie, aż chce się tam pojechać kolejny raz. Wynajeliśmy dom praktycznie przy samej wodzie, rewelacja i przystępne ceny.
Polecam
--- Koniec cytatu ---

Miasto ma ładną starówkę (bo na fotach widzę głównie jakiś kościółek, tak jakby to była jedyna ciekawa budowla)? A jak z plażami (piasek, beto, czy kamienie)? Daj znać jeszcze w jakim okresie byłeś i czy w mieście organizowali w tym czasie jakieś imprezy na powietrzu (jak byłem w Krku to codziennie coś się działo), dzięki.

salomon:
Dokładnie-jest starówka, ale więcej się dzieje przy wodzie-jest takie miejsce wyłożone kaflami i tam jak ja byłem co wieczór jakś lokalny zespół grał.Parę metrów dalej Pag tętni życiem-to samo jak nad naszym morzem-wesołe miasteczko, knajpy na powietrzu, muzyczka na żywo(o 23.00 jeszcze na krótki rękaw).Zresztą tam jest wszędzie blisko-my byliśmy trzy lata temu, a w to lato byli też tam znajomi, z którymi byliśmy wtedy i mówili, że się rozbudowało wszystko, więc pewnie jeszcze ciekawiej.Pod koniec sierpnia polecam, bo jest mniej ludzi na plażach, nie jest mega gorąco, choć pniżej 30 st nie spadała temp, a woda 26-27 st-raj.Jeśli chodzi o plaże to się chowają przy naszym Bałtyku, lekki żwirek, w niektórych m-cach kamyki,kamienie, betony, piasek gruby-ale to NAPRAWDĘ nie stanowi problemu.Tam jest dużo małych plażyczek-prawie jak prywatne i jest też jedna główna plaża-z kamykami.My mieliśmy 5 metrów do morza,(z tamtej nie korzystaliśmy-bo tłumy)własny prysznic na dworze(aby sół spłukać).Widoki z tatrasu-ach.....fazaaa i też tam można pojechać pozwiedzać i popatrzyć na Pag z góry-a parę km dalej jest Nowalia-kolejne fajne miasteczko turystyczne nad morzem oczywiście.

jojo:
My byliśmy dwa lata temu we wrześniu na wyspie Pag, tyle że prawie na jaj końcu w miejscowości Zubovici. Samolotem z Berlina do Splitu a potem wypożyczonym autem. Plusy Chorwacji znasz więc napiszę o minusach. Większość knajp była w tej okolicy już pozamykana (niby po sezonie już) no i temperatura wody w tej zatoce. Nie wiem czy to wina jakiś prądów ale nie dało się wejść do wody bez krzyku na ustach spowodowanego jej niską temperaturą. I żeby nie było że to tylko my ale wszyscy plażowicze tak mieli. Kurcze w Bałtyku w maju jest ciplejsza woda niż w Zubovici we wrześniu. Sam Pag i Novalja super.

parian:
Salomon i jojo, dzięki za konkretne info. Salomon, tam gdzie mieszkaliście był tylko cały dom do wynajęcia, czy również pojedyncze apartamenty?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej