Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Likwidacja podzielników w leningradach  (Przeczytany 38744 razy)

Offline monwol

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« dnia: Lutego 02, 2012, 10:02:35 »
Apeluję do mieszkanców bloków należących do wspólnego węzła ciepłowniczego obsługującego leningrady o to aby mieszkańcy  zgaszali chęć demontażu podzielników ciepła na przyszły sezon grzewczy. Myślę że bez podzielników będzie nam cieplej. Zwroty za CO mamy coraz mniejsze a ciraz więcej oszczędzamy.

Sąsiedzi nie marźnijmy !!!

Jak wynika z pisma które rozesłała SM ODRA mamy czas na zgłoszenie chęci demontażu do końca lutego.  Prosze nie zapomniec jeśli ktoś popiera ten temat.

Offline bzyku

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
Re: Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2012, 11:02:01 »
Cytat: "monwol"
Myślę że bez podzielników będzie nam cieplej. Zwroty za CO mamy coraz mniejsze a ciraz więcej oszczędzamy.

Sąsiedzi nie marźnijmy !!!


Mam podobne zdanie i złożę wniosek o demontaż podzielników. Wprawdzie nie mieszkam w leningradzie ale również dostałem takie pismo od Odry. Tak jak pisze monwol płacimy nie wiadomo za co. Zużycie jest mnożone przez jakieś co roku inne wskaźniki, współczynniki i inne takie. W moim budynku na klatce schodowej na każdym piętrze jest zabudowany grzejnik, nie ma możliwości zakręcenia termostatu przez co na klatce jest bardzo ciepło. Po co?

Powtórzę apel monwol - Sąsiedzi nie marźnijmy !!! Nie dajmy się doić z ciężko zarobionej kasy. Jeśli mamy już płacić przynajmniej wiedzmy za co.

Takie wnioski można składać do skrzynki zainstalowanej na ścianie spółdzielni, nie trzeba ich składać osobiście (wiem, że z uwagi na "urzędowania" pracy spółdzielni nie jest to łatwe dla kogoś kto pracuje poza Policami). Dlatego nie zniechęcajmy się i pomimo mrozu zanieśmy wnioski o demontaż podzielników.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2012, 11:26:44 »
Sam pomysł nie jest zły. Jest tylko jeden drobny szkopuł: ludzie przestali grzać z oszczędności. Nie grzejemy, więc woda nie przechodzi przez kaloryfery, więc nie wytraca dużo ciepła, więc wraca do "ciepłowni" w miarę gorąca, więc nie trzeba zbyt dużo energii żeby ją na powrót ogrzać, więc koszty nie są szczególnie wysokie.
Jeśli nagle wszyscy zaczniemy grzać to puścimy wodę w kaloryfery, gdzie się bardziej ochłodzi, więc wróci do "ciepłowni" chłodniejsza, więc trzeba będzie zużyć więcej energii żeby ją na powrót ogrzać, więc koszty wzrosną.

Fajnie by było nie patrzeć na wskazania podzielnika i grzać do oporu, ale żeby się nagle nie okazało, że tak jak teraz mamy małe zwroty, tak po zdjęciu podzielników będziemy mieć ogromne niedopłaty.
Jeśli spółdzielnia chce taki myk wprowadzić, to ja proponuję warunkowo na jeden rok, żeby potem w razie czego można było zapłacić za podzielnik i wrócić do starego systemu.

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2012, 11:48:03 »
Zadam tylko jedno pytanie.
Jakbyśmy zlikwidowali liczniki wody w mieszkaniach i płacili ryczałtem np. od ilości osób zameldowanych w danym lokalu, to czy zużycie wody na głównym liczniku "Leningradów" wzrośnie, zmaleje czy będzie takie samo ?
(z ciepłem będzie podobnie!)

W takich układach najgorsze jest to, że oszczędzający w jakimś stopniu płaci za marnotrawcę.

Offline monwol

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2012, 12:47:56 »
CZemu myślisz że będziemy marnować ciepło - jeśli temperatura będzie za wysoka to teraz można już przykręcić grzejniki - kiedyś nie mieliśmy zaworów i nie było takiej możliwości.  Ja mam pokój 19 m2 i mam tylko 3 żeberka a na klatce schodowej sa grzejniki z 10 żeberkami na każdym pólpiętrze - to kto płaci za to ogrzewanie klatek - przecież że my - więc jeśli mam płacić za ogrzewanie klatki to niech choć w domu mam ciepło.

Dobrze że kolega powiedział o skrzynce na budynku Spóldzieni - bo tego nie wiedziałam - też tam zaniosę zgłoszenie i myślę że znajdzie się nas więcej niz 50 %.

Offline monwol

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2012, 12:50:04 »
Cytat: "Kryst13"
Zadam tylko jedno pytanie.
Jakbyśmy zlikwidowali liczniki wody w mieszkaniach i płacili ryczałtem np. od ilości osób zameldowanych w danym lokalu, to czy zużycie wody na głównym liczniku "Leningradów" wzrośnie, zmaleje czy będzie takie samo ?
(z ciepłem będzie podobnie!)

W takich układach najgorsze jest to, że oszczędzający w jakimś stopniu płaci za marnotrawcę.


Nie wydaje mi się iż zużycie wody możemy porównać ze zużyciem ciepła. Ciepło będzie liczone od m2 powierzchni zajmowanego mieszkania a nie od ilości zamieszkałych tam osób - więc złe porównanie.

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2012, 13:48:19 »
No to inny przykład.
Załóżmy że ja i mój sąsiad mamy jednakowe mieszkania powiedzmy 60 mkw na tym samym piętrze w tej samej klatce (jednakowe kaloryfery, okna, drzwi itp.). Sąsiad lubi ciepło w domu chodzi w slipkach i podkoszulce zawór (np typu danfos) rozkręcony na 5. Ja w moim mieszkaniu nie mam takiej potrzeby chodzę w spodniach i koszuli zawór taki sam jak u sąsiada u mnie rozkręcony na 1. Czyli ciepła zużyłem mniej.
Moje pytanie dlaczego mam płacić tyle samo co sąsiad ? !

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Re: Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2012, 16:17:17 »
Cytat: "monwol"
... Myślę że bez podzielników będzie nam cieplej. .


Tego i ja jestem pewna. Tylko jaka alternatywa dla tych, którzy nie lubią się przegrzewać?
No i dobrze byłoby już dzisiaj wiedzieć o ile więcej będziemy płacić. Niewielki wzrost kosztów...
mało precyzyjne.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2012, 18:33:38 »
dokładnie tak jak napisał Kryst13, dlaczego ja chodzący w sweterku np. bo tak lubie mam kaloryferek na 1 a sąsiad daje po calości na 5 , u mnie powiedzmy 3 pokoje i 3 osoby u sasiada 3 pokoje 5 osób i grane cały czas on mam korzyść ja stratę . Jestem za likwidacja podzielników i owszem ale na jakiś konkretnych zasadach ,jasno czarno na białym bo to że ...niewielki wzrost kosztów ... można nazwać podniesienie opłaty o 50 zl za przesył kolejna sprawa dlaczego mając większe mieszkanie ( i zmodernizowane grzejniki za zgodą spóldzielni  ) mam płacić teoretycznie więcej niż teraz.
Zgadzam się co do propozycji demontażu na jeden sezon grzewczy celem sprawdzenia i wtedy ewentualnie powrotu/rezygnacji podzielników.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2012, 19:37:31 »
Jestem za zdjęciem podzielników ,nie chce chodzić w sweterku, ;D  chce mieć ciepło za rozsądne pieniądze .

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 02, 2012, 19:44:50 »
Na Mieszka zdjęto podzielniki kilka tygodni temu. Dobrze byłoby wiedzieć jak to dziś oceniają
lokatorzy.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 02, 2012, 20:03:44 »
Gdzie konkretnie na Mieszka? Ja mieszkam w 6-tce i mam podzielniki.

Co do tych, którym zdjęto te podzielniki to na razie chyba nie można ocenić skutków takiej decyzji. Dopiero wtedy, jak sezon grzewczy zostanie rozliczony, czyli za jakieś 9 miesięcy.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 02, 2012, 20:07:22 »
Czy wy nie rozumiecie że spółdzielnia chce zrobić nas w balona???? i pokryć starty w starych węzłach.Nieszczelnych instalacjach w starszych blokach (nieizolowane rury) ,w liniach przesyłowych które grzeją ziemie. To wszystko wliczą w koszta za które zabolicie.  No chyba ze będzie rozliczenie budynku tylko do licznika w Budynku,ale spółdzielnia na to nie pójdzie.
Przeanalizujcie sobie na spokojnie za i przeciw a nie emocjonalnie.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 02, 2012, 20:43:00 »
Cytat: "Mickd"
Czy wy nie rozumiecie że spółdzielnia chce zrobić nas w balona???? i pokryć starty w starych węzłach.Nieszczelnych instalacjach w starszych blokach (nieizolowane rury) ,w liniach przesyłowych które grzeją ziemie. To wszystko wliczą w koszta za które zabolicie

    Teraz też to robi bo wlicza to w opłatę stałą niezależną od stanu na podzielniku. Likwidacja podzielników w dalszym ciągu nie rozwiązuje problemu grzania klatek schodowych.

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2012, 20:43:48 »
kiedy zostaną zdjęte podzielniki? przy więcej niż 50% poparciu, tak? ale kogo? mieszkańców bloku? klatki? węzła grzewczego? a co, ewentualnie , z tymi , co nie chcą zmian? np mieszkają sami w 60 metrowym mieszkaniu i wcale nie mają zamiaru płacić za innych?