Police i okolice > Historia

[Police] Książka "Stettin Pölitz und Messenthin"

<< < (2/4) > >>

ak:

--- Cytat: "ak" ---poszukam, czy jest np. coś o kolejce do Komarzego Młyna.
--- Koniec cytatu ---
W rozdziale  "Der Wald und seine Gaststätten" dotyczącym m.in. Mückenmühle (Komarzy Młyn), K. Maronn nic nie wspomuna o jakiejkolwiek kolejce.

Mam pytanie kto miał okazję zapoznać się z tą książką, lub jest w jej posiadaniu?

Borisz:

--- Cytat: "ak" ---"wy nawet nie macie pojęcia, co tu było produkowane".
--- Koniec cytatu ---


Nie spodziewajcie się Wunderwaffe.


--- Cytat: "ak" ---Borisz, jakoś nie rozumię co napisałeś.
--- Koniec cytatu ---


Chodzi mi o te wyważanie otwartych drzwi, czyli szukanie odpowiedzi na pytania, które zostały już naprawdę opracowane w jakiś publikachach, tyle że o tym nie wiemy. Dopóki do tych publikacji nie dotrzemy, dopóty to nie są to dla nas otwarte drzwi, więc śmiało możemy badac i szukac:).

lukasz_s:
V2 lataly na mieszanke wodoru i rozcienczonego alkoholu. Tego pierwszego bylo tu pod dostatkiem, wiec czemu nie miano by eksportowac produktu przez zalew do nie tak dalekiego Peenemunde? Trzebaby dotrzec do listy kontrahentow Hydrierwerke aby to potwierdzic.

ak:
"...sami nie wiecie co posiadacie" Okazuję się, że ta książka znajduję się w naszej bibliotece!
Jest to wspaniała pozycja, bogata dokumentacja, mnóstwo nieznanych zdjęć, wspomnienia z pierwszej ręki. Niestety w języku niemieckim i dlatego warto się już teraz przymieżyć do wydania jej po polsku. Chyba nie przesadzę, że jest to "biblia" historii Mścięcina i Polic. Na bardzo wiele pytań które padły tu na forum (i te które nie zostały zadane) znajdziemy odpowiedż w tej książce.
Kilka zdjęć z tej książki:





ak:
Mój egzemplarz wzbogacił się o dedykację autorki :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej