Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Uciążliwa wiadomość na starcie  (Przeczytany 16222 razy)

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« dnia: Stycznia 08, 2012, 08:59:17 »
Przy każdym wejściu na forum widzę taką oto wiadomość:

Twoje konto przekroczyło maksymalną ilość nieprzeczytanych postów: 200 Zostały usunięte informacje o nieczytanych postach z wyjątkiem postów napisanych przez ostatnie: 3 dni
Ilość usuniętych nieczytanych postów: 433


Czy nie da się nic zrobić, aby wiadomości tej nie trzeba było za każdym razem omijać?
Ilość odwiedzin forum przez czytelników jest dziś już tak duża, że tego typu wiadomość stała się zawsze obecną uciążliwością.
Jestem czytelniczką niejednego forum, gdzie 200 nowych postów to kwestia dosłownie godziny, więc liczba ta jest zdecydowanie zbyt mała, zresztą wydaje mi się, że wiadomość taka jest całkowicie zbędna.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2012, 09:08:52 »
Rozumiem, że przycisk "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" nie wchodzi w grę by go używać ?

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2012, 09:15:50 »
To dotyczy postów forum, a nie pw. (ja nie jestem blondynką).
Każdy post staje się przeczytanym automatycznie po jego odwiedzinach, a wiadomość na starcie widnieje, gdy nowych postów przybędzie więcej niż 200 od ostatniego mojego wejścia na forum, czy 200 to jest tak dużo?  Czy każdy ma obowiązek regularnego wchodzenia na forum, by wiadomości takiej nie widzieć?
Kiedyś może 200 postów było chlubą mało znanego forum, ale teraz myślę, że to zbędność.
W jakim celu w ogóle jest tego typu informacja?

Albo kolejna rzecz:
Nie możesz wysłać nowego postu tak szybko po poprzednim, zaczekaj chwilę i spróbuj ponownie

Ponieważ???

Usunięcie małego skryptu w phpBB i sprawa zażegnana.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 08, 2012, 10:05:46 »
Cytuj (zaznaczone)
W jakim celu w ogóle jest tego typu informacja?


Limit nieprzeczytanych postów jest ustawiony po to, by w mniejszym stopniu obciążana była baza danych. A informacja pojawia, ponieważ użytkownik powinien wiedzieć, że niektóre starsze posty po prostu nie pojawią się w jego nieprzeczytanych wiadomościach.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2012, 11:11:39 »
Cytat: "Kuba"
Cytuj (zaznaczone)
W jakim celu w ogóle jest tego typu informacja?


Limit nieprzeczytanych postów jest ustawiony po to, by w mniejszym stopniu obciążana była baza danych. A informacja pojawia, ponieważ użytkownik powinien wiedzieć, że niektóre starsze posty po prostu nie pojawią się w jego nieprzeczytanych wiadomościach.

Kuba, Angelika ma rację. Ta wiadomość jest bardziej upierdliwa niż pożyteczna. Dać ją do skryptu wyświetlającego nieprzeczytane posty (nie każdy z tej funkcji korzysta), nawet jako tylko objaśnienie, że wyświetla ostatnie 200.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 08, 2012, 16:30:23 »
Kocham Cię Wykidajło  :)
Czułam się tak samotnie z moim postulatem, jak upierdliwa zrzęda, dzięki Tobie już tak nie jest - Dzięki.
Administratorzy, Moderatorzy itp odwiedzając regularnie forum, wiadomości takiej nie widzą, nie mają więc pojęcia o uciążliwości jej istnienia.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 08, 2012, 16:37:08 »
Cytat: "Angelika"
Administratorzy, Moderatorzy itp odwiedzając regularnie forum, wiadomości takiej nie widzą, nie mają więc pojęcia o uciążliwości jej istnienia.


Moderator i Administrator nawet gdyby przez rok się nie logował, takiego komunikatu miał nie będzie, bo ta funkcja z automatu tych rang nie dotyczy. A co do tematu to wysłałem wiadomość do admina, ponieważ tylko on ma wgląd w statystyki serwera i wie, na ile obecnie możemy sobie pozwolić.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 09, 2012, 07:04:30 »
Tu nie chodzi o limit, tylko o okienko z informacją. Jeżeli da się tej funkcji ustawić, których rang ma dotyczyć, to może być najprostszy sposób załatwienia sprawy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 09, 2012, 15:00:35 »
Faktycznie. Wielki problem raz kliknąć... Kuba, daj im tydzień - wyłącz limit i niech pokazuje wszystkie posty. Jak pół godziny poczekają aż baza zaskoczy to nie będą więcej głowy zawracać.
Cytat: "Angelika"
Usunięcie małego skryptu w phpBB i sprawa zażegnana

Widzę, że programista nam się trafił... Weźmiesz na siebie ryzyko, że przez grzebanie w kodzie nic nie walnie i baza nie poleci?

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 09, 2012, 15:35:54 »
Nikt nie mówi o tym, że ma pokazywać wszsytkie posty. Ale nie musi o tym informować użytkownika. Dla mnie też jest to upierdliwy i zbędny bajer, tym bardziej, że pojawia się praktycznie po 12 godzinach "nie bycia" na forum. Takie coś miało by sens, gdyby te 200 postów pojawiało się w tydzień, ale nie w kilka godzin.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 09, 2012, 17:18:32 »
Cytat: "cooker"
Faktycznie. Wielki problem raz kliknąć... Kuba, daj im tydzień - wyłącz limit i niech pokazuje wszystkie posty. Jak pół godziny poczekają aż baza zaskoczy to nie będą więcej głowy zawracać.

Widzę, że kolega nie bardzo wie, o czym mowa.
Cytat: "cooker"
Weźmiesz na siebie ryzyko, że przez grzebanie w kodzie nic nie walnie i baza nie poleci?

Ja wezmę. Nawet gdyby poleciała (mało prawdopodobne, poza tym istnieje coś takiego jak backup), to przecież to tylko forum.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 09, 2012, 17:38:53 »
Przecież grzebania w ustawieniach nie podejmuje się hydraulik, tylko informatyk, czy może się mylę?
Cytat: "secha"
Nikt nie mówi o tym, że ma pokazywać wszystkie posty. Ale nie musi o tym informować użytkownika

Świetne spostrzeżenie.
Wczoraj w Policach nie było netu, byłam ostatnio na forum przed 15-tą, dziś wchodzę i znowu ta "frapująca" informacja :(

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 09, 2012, 17:40:58 »
Dodam jeszcze, że owe forum jest stworzone na bardzo popularnym szablonie chyba najczęściej stosowanym na wielu portalach i jakoś wszędzie sobie z tą zbędnością poradzili.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 09, 2012, 17:49:19 »
A zaznaczasz opcję "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane"?

Cytat: "Angelika"
Przecież grzebania w ustawieniach nie podejmuje się hydraulik, tylko informatyk, czy może się mylę?


Nikt z nas informatykiem nie jest.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
Uciążliwa wiadomość na starcie
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 09, 2012, 18:34:13 »
ja dodam od siebie, że mnie to też czasem przeszkadza  :/
“imperfections make you more beautiful”