Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Canon eos 1100d  (Przeczytany 28019 razy)

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 18, 2015, 17:00:17 »
Szczerze mówiąc - nie rozumiem. Chwalisz się, czy chcesz sprzedać? A co do samej Sigmy - de gustibus... Zdania są podzielone. Dla mnie Sigma i Tamron są to szkła z drugiego rzędu. Nie są złe, ale nie są najlepsze. Fotografuję już bardzo długo.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 18, 2015, 18:30:36 »
Ani się chwalę, ani nie chcę sprzedać.... Próbuję odpowiedzieć na zadane pytanie :> Ty za to się chwalisz, że długo fotografujesz, ale jakoś nic nie polecasz pytającemu... :>
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 03, 2018, 18:56:11 »
jaka wg was będzie różnica między tymi obiektywami EF18-55 DC III vs EF-S 55-250mm f/4-5.6 ??

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 04, 2018, 08:36:59 »
Kolosalna, jeśli chodzi o ogniskowe na przykład. Tym drugim będzie ciężko zrobić zdjęcia "u cioci na imieninach". O co konkretnie pytasz?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 04, 2018, 09:05:55 »
Kolosalna, jeśli chodzi o ogniskowe na przykład. Tym drugim będzie ciężko zrobić zdjęcia "u cioci na imieninach". O co konkretnie pytasz?
chce dokupić jakiś obiektyw do tego canona, tylko nie wiem czy to dobry wybór ?
posiadam tylko ten jeden obiektyw co był dołączony do zestawu przy kupnie, również zbliża mi się komunia dziecka więc okazja jest
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2018, 09:11:38 wysłana przez VIRUS »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 04, 2018, 09:11:26 »
Tzn aktualnie nie masz żadnego obiektywu i szukasz czegoś "na start"?
Generalnie na codzień zakres ogniskowych tego pierwszego będzie bardziej użyteczny.
Komunia (przerabiałem temat w zeszłym roku) to głównie kościół i brak możliwości podejścia do "obiektu". Więc przyda się 200mm i nawet więcej ale niestety obiektyw musi być w miarę jasny...
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 04, 2018, 09:14:40 »
Tzn aktualnie nie masz żadnego obiektywu i szukasz czegoś "na start"?

do tej pory używam EF18-55 DC III
teraz szukam czegoś następnego ?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 04, 2018, 09:35:59 »
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - 55-250 nie zastąpi 18-55, będzie jego rozwinięciem.
Duży zakres ogniskowych jest fajny, użyteczny, uniwersalny ale ... pewnie już wiesz, że nie ma nic za darmo - takie obiektywy mają zmienne światło, są ciemne (startują od f4 czy f5,6) i mają dużo gorszą rozdzielczość. Nie bez przyczyny jasne obiektywy stałoogniskowe kosztują po kilka tysięcy PLN.
Jeśli chciałbyś zastąpić czymś obecne szkło, to możesz wydłużyć jego koniec np zamieniając go na np taki: https://www.optyczne.pl/356.1-Test_obiektywu-Canon_EF-S_18-135_mm_f_3.5-5.6_IS_STM-Wst%C4%99p.html
Ciut jaśniejszy ale nadal zmienne światło (może Ci to nie przeszkadza, nie wiem). Miałem taki obiektyw parę dni. Wygląda plastikowo ale produkował zaskakująco ładne obrazki. Na plus też stabilizacja obrazu. Miałbyś wówczas taki dość uniwersalny obiektyw do większości sytuacji. Sprzedałem ten obiektyw koledze i on używa tylko tego - innych nie kupował.
Oczywiście znajda się też inne alternatywy - nie mówię, że ten powyżej, to jedyny słuszny - po prostu miałem go w ręku i byłem zaskoczony przyzwoitością zdjęć jakie dostarczał.
Porozglądaj się na optyczne.pl - konkretna baza testów.


EDIT; Tamron np lubi takie spacer-zoomy, jeden do wszystkiego. Ma w ofercie 18-270 a nawet 18-400  :o  Ale jak pisałem - nic za darmo. Na długim końcu światło f6,3 - w kościele zapomnij. Chyba że z lampą. Ale moim zdaniem wypada być w kościele na komunii własnego dziecka a błyskając lampą mili ludzie sprawią, że szybko znajdziesz się przed murami kościoła ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2018, 09:44:51 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 05, 2018, 19:44:53 »
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - 55-250 nie zastąpi 18-55, będzie jego rozwinięciem.
Duży zakres ogniskowych jest fajny, użyteczny, uniwersalny ale ... pewnie już wiesz, że nie ma nic za darmo - takie obiektywy mają zmienne światło, są ciemne (startują od f4 czy f5,6) i mają dużo gorszą rozdzielczość. Nie bez przyczyny jasne obiektywy stałoogniskowe kosztują po kilka tysięcy PLN.
Jeśli chciałbyś zastąpić czymś obecne szkło, to możesz wydłużyć jego koniec np zamieniając go na np taki: https://www.optyczne.pl/356.1-Test_obiektywu-Canon_EF-S_18-135_mm_f_3.5-5.6_IS_STM-Wst%C4%99p.html
czy warto brać używkę takiego obiektywu czy tylko nówka?
na co zwracać uwagę przy używce ?

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 05, 2018, 19:53:11 »
Ja nie mam problemu z kupowaniem używanych. Ale fajnie by było gdybyś pomacał i pooglądał osobiście a nie tylko zdjęcia z aukcji. Sprawdź czy szkła nie porysowane, czy w środku nie ma paprochów, czy nie ma luzów (np obiektyw mordką w dół i czy samoczynnie nie wysuwa się tubus).
Podepnij do swojego body i sprawdź czy AF trafia jak należy - możesz do tego wydrukować sobie taką kartę z linijką - znajdziesz w necie.
Ja zawsze pisałem na sprzęt umowę kupna-sprzedaży i wpisywałem np parę dni na testy, gdyby były jakieś ukryte wady czy coś.

Edit: w Szczecinie jest salon Sigma - możesz zawsze poprzymierzać się do obiektywów tej stajni. Swojego czasu można było też od nich wypożyczać szkła za opłatą ale nie wiem czy to jeszcze praktykują.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2018, 20:01:41 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 29, 2019, 20:01:07 »
gdzie znajdę punkt w Szczecinie lub w Policach gdzie wyczyszczą matrycę w moim Canonie podpowie ktoś?

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 30, 2019, 09:40:27 »
gdzie znajdę punkt w Szczecinie lub w Policach gdzie wyczyszczą matrycę w moim Canonie podpowie ktoś?
Nie da się samemu?
Nie wiem jak w Canonie, ale w Nikonie można w menu podnieść lustro uzyskując dostęp do matrycy w celu czyszczenia.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 30, 2019, 10:09:15 »
gdzie znajdę punkt w Szczecinie lub w Policach gdzie wyczyszczą matrycę w moim Canonie podpowie ktoś?
Nie da się samemu?
Nie wiem jak w Canonie, ale w Nikonie można w menu podnieść lustro uzyskując dostęp do matrycy w celu czyszczenia.

Nigdy tego nie robiłem oglądałem rylko ytubie


Post Merge: Maja 30, 2019, 14:46:06
70zł spektrumfoto 26 kwietnia Szczecin
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2019, 14:46:06 wysłana przez VIRUS »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Canon eos 1100d
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 31, 2019, 08:21:54 »
Canon też ma opcję czyszczenia we własnym zakresie - podnosi lustro, otwiera śmigawkę. Tylko warto zakupić zestaw do czyszczenia matrycy. W Szczecinie jest (albo był) punkt w którym oddajesz sprzęt a oni ślą go do serwisu na Żytniej no ale cenowo może Ci się nie opłacać.
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...