Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6863810 razy)

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13845 dnia: Sierpnia 07, 2022, 18:02:48 »
Krótko mówiąc,  zostaliśmy sprzedani do spółek przez min. Związki,  i tu nie ma tłumaczenia my, wy...to centrale powinny o Nas zadbać ( płacimy im za to składki), żeby podwyżki były wszędzie na tym samym poziomie.
I koniec tematu, a młodzież niech nie pyszczy,  tylko weźmie się  do roboty i zacznie poznawać instalację .
Jest teraz okazja dla związków z centralni aby pokazaly jak im zależy na swoich ludziach.
Jeżeli  nie wywalczą takiej samej kwoty, to gwarantuję,  że stracą zaufanie ludzi  z Gaps do 0.
Czas na zmiany, koniec traktowania Nas jak ludzi z drugiego rzędu.



Widać nawet po uchylaniu się od odpowiedzi na moje pytanie Pani Ani w jaki sposób "matka" podchodzi do "córki". Generalnie powinienem mieć to w dupie, ale pamiętam jak to bolało mojego ojca, który budował te zakłady i wielu moich znajomych co zostali wysrani do spółki, żeby ten kołchoz nie upadł i żeby taki Rasowy Aparatowy nie musiał szukać roboty 50KM na zachód.
A co do związków zawodowych to XD. Ile w ogóle płaci się składek na ten cyrk?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13846 dnia: Sierpnia 07, 2022, 18:08:36 »
rawiki- Krótko mówiąc nadal nie zadał sobie Pan trudu poznania sytuacji finansowej firmy w której Pan pracuje. Od sztandarów strajkowych jeszcze nigdy firmom pieniędzy nie przybyło choćby strajkującym bardzo na tym zależało. Tylko działania naprawcze, w ktore oczywiście strona społeczna może się rozumnie zaangażowć.

Post Merge: Sierpnia 07, 2022, 18:15:13
Jaz bez.. - od żadnej odpowiedzi się nie uchylam jestem  jedyną osobą ktora ma odwagę pisać tu nie anonimow a z imienia i nazwiska a osoby inteligentne  potrafią czytać co piszę  i łączyć fakty wynikające z przeczytanych sprawozdań. Każda ze spółek wypłaci takie pieniądze na jakie będzie jej stać, a jeśli nie wypłaci będzie miało to związek z jej sytuacją finansową. Kiedyś w zakładach podpisaliśmy porozumienie o podwyżkach 300 zł, w krótkim czasie podpisaliśmy porozumienie o odstąpieniu tej podwyżki gdyż jej  skonsumowanie zachwiałoby płynnością zakładów. Ciąg dalszy tamtych zdarzeń pamiętacie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2022, 18:15:13 wysłana przez An_na »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 836
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13847 dnia: Sierpnia 07, 2022, 18:20:28 »
Krótko mówiąc,  zostaliśmy sprzedani do spółek przez min. Związki,  i tu nie ma tłumaczenia my, wy...to centrale powinny o Nas zadbać ( płacimy im za to składki), żeby podwyżki były wszędzie na tym samym poziomie.
I koniec tematu, a młodzież niech nie pyszczy,  tylko weźmie się  do roboty i zacznie poznawać instalację .
Jest teraz okazja dla związków z centralni aby pokazaly jak im zależy na swoich ludziach.
Jeżeli  nie wywalczą takiej samej kwoty, to gwarantuję,  że stracą zaufanie ludzi  z Gaps do 0.
Czas na zmiany, koniec traktowania Nas jak ludzi z drugiego rzędu.



Widać nawet po uchylaniu się od odpowiedzi na moje pytanie Pani Ani w jaki sposób "matka" podchodzi do "córki". Generalnie powinienem mieć to w dupie, ale pamiętam jak to bolało mojego ojca, który budował te zakłady i wielu moich znajomych co zostali wysrani do spółki, żeby ten kołchoz nie upadł i żeby taki Rasowy Aparatowy nie musiał szukać roboty 50KM na zachód.
A co do związków zawodowych to XD. Ile w ogóle płaci się składek na ten cyrk?
Byku, ja wiem ze ty mnie zaczepiasz bo lubisz potyczki intelektualne że mną, ale akurat zakład mi w żaden sposób nie ratuje życia, mam takie papiery że znalazłbym robotę bez problemu :) a za związki kolo 30zl, zależy chyba który związek

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13848 dnia: Sierpnia 07, 2022, 18:26:10 »
Rawiki- i w ogóle jak Pan może napisać, że związki coś sprzedały. Co Pan sobie wyobraża?! Myśli Pan, że tam jakieś oszołomy są? Można kogoś lubić, nie lubić etc, ale takie stwierdzenie to pomówienie. Tym ludziom zależy bardziej niż niejednemu pracownikowi. Natomiast ich wiedza jest dużo większa.

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13849 dnia: Sierpnia 07, 2022, 18:28:54 »
Tak, tylko w prywatnej firmie byś musiał zapier... a tutaj w ch... walicie i jakoś się kręci. Pani Aniu, ja akurat bardzo Panią szanuję i cenię za działalność, ale chciałem, żeby Pani przypomniała, że ta "restrukturyzacja" na podstawie której powstały te śmieszne spółki były "dymaniem" wieloletnich pracowników.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 836
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13850 dnia: Sierpnia 07, 2022, 19:57:13 »
Tak, tylko w prywatnej firmie byś musiał zapier... a tutaj w ch... walicie i jakoś się kręci. Pani Aniu, ja akurat bardzo Panią szanuję i cenię za działalność, ale chciałem, żeby Pani przypomniała, że ta "restrukturyzacja" na podstawie której powstały te śmieszne spółki były "dymaniem" wieloletnich pracowników.
Nie mierz wszystkich jedna miara, ja swoja robote za ktora dostaje pieniadze wykonuje sumiennie i rzetelnie. Kiedys nawet bylem dziwny i sam sie uczylem w wolnej chwili, rozwijalem i robilem kursy :D na szczescie firma mnie z tego skutecznie wyleczyla xD

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13851 dnia: Sierpnia 07, 2022, 19:57:44 »
Dobrze,  nie sprzedały,  ale min. podpisały się pod tym projektem.Byly zapewnienia,  że jeżeli będzie coś nie tak wrócimy pod Zch.
I co, jak koś wyliczył,  pracownik, który pracuję od początku tej zmiany stracił i traci kilkaset tysięcy złotych.
A co robią związki i przedstawiciele załogi?
Macie swój zarząd itd. Tragedia.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13852 dnia: Sierpnia 07, 2022, 20:05:59 »
Proszę mi przesłać dokument na takowe zapewnienia, bo ja nic takiego nie znam i nie poznałam. Może go Pan tutaj opublikować. Będzie łatwiej wszystkim czytać. Ja chętnie się zapoznam. Może to pomoże w niektórych rozmowach reorganizacyjnych. 

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13853 dnia: Sierpnia 07, 2022, 20:10:13 »
Czyli twierdzi Pani, że zz nie podpisywały się pod układam zbiorowym, który był zmieniony celem wyodrębnienia spółek córek,  nic o tym nie wiedziały, nie spotykali się z ludźmi informując,  że będzie ok.
Wszystko działo się po za ich wiedzą.
Tak

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13854 dnia: Sierpnia 07, 2022, 20:15:25 »
Uratowali się kosztem ludzi ze spółek i teraz mają ich w dupie. Proste. Ich zarząd, ich sprawa. Pani Ania dobrze wie o co chodzi, ale reprezentuje "matkę" i mówi jak mówi.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13855 dnia: Sierpnia 07, 2022, 20:25:30 »
Rawiki-Pan mówi o Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy?!! Serio?! ZUZP jest marzeniem zakładów, gdzie go nie ma. A dzisiaj praktycznie ze świeczką szukać firm gdzie są ZUZPu. Proszę przeczytać Kodeks Pracy i zrozumie Pan dlaczego. Proszę porozmawiać z kolegami z firm podwykonawczych czy mają ZUZP, ile godzin pracują, jakie mają wynagrodzenia, spytać o jubileuszowki, fundusz socjalny, premię, wykaz prac, odprawy itd.
Janie- bardzo proszę bez obrażania GAP. Jakby miały w d… to już by tej spółki nie było.

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13856 dnia: Sierpnia 07, 2022, 20:26:45 »
Jesteśmy dymani od lat, moze ktoś powie dość.
O tym zz,  też nie wiedzą.
Czekamy i też mamy prawo rozliczać z tego co robię nasze zz.

Post Merge: Sierpnia 07, 2022, 20:34:21
Czyli wiedziały czy nie ? Wiedzą, że jesteśmy ciągle w plecy, na każdym kroku mniej i mniej ? Kto to podpisuję?  Wszystkie porozumienia, ktore dołują nasze zarobki w spółce,  w ktorej pracujemy po 40 lat Czy można w końcu to unormować,  jedne związki , a światy dwa. Kto jest decyzyjny w tym zakładzie,  aparatowy, mechanik czy zarząd,  który podpisuję porozumienie z zz.
Zróbcie coś z tym bo za rok, zostaniecie w ręka w nocniku.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2022, 20:34:21 wysłana przez rawiki »

Online Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 938
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13857 dnia: Sierpnia 07, 2022, 20:44:21 »
Rawiki-Pan mówi o Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy?!! Serio?! ZUZP jest marzeniem zakładów, gdzie go nie ma. A dzisiaj praktycznie ze świeczką szukać firm gdzie są ZUZPu. Proszę przeczytać Kodeks Pracy i zrozumie Pan dlaczego. Proszę porozmawiać z kolegami z firm podwykonawczych czy mają ZUZP, ile godzin pracują, jakie mają wynagrodzenia, spytać o jubileuszowki, fundusz socjalny, premię, wykaz prac, odprawy itd.
Janie- bardzo proszę bez obrażania GAP. Jakby miały w d… to już by tej spółki nie było.

No tak xD. Cieszcie się w ogóle, że możecie pracować robaki! Ch..., że waszym kosztem uratowaliśmy całe zakłady i Was oszukaliśmy. Nie ma nic na piśmie, to się bujajcie, nikt Wam nic nie obiecał. Oj życzę GAP, żeby kiedyś cała Grupa Azoty potraktowała ich tak jak potraktowaliście GAPS.

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13858 dnia: Sierpnia 07, 2022, 21:07:14 »
To nie jest odpowiedź na moje pytanie.  Brak argumentów,  prawda o zz. Ktoś to podpisywał,  napewno nie Ja.
Rawiki-Pan mówi o Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy?!! Serio?! ZUZP jest marzeniem zakładów, gdzie go nie ma. A dzisiaj praktycznie ze świeczką szukać firm gdzie są ZUZPu. Proszę przeczytać Kodeks Pracy i zrozumie Pan dlaczego. 

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13859 dnia: Sierpnia 07, 2022, 21:10:36 »
Nieprawdopodobne….Proszę Pana a czytał Pan choć raz ten swój ZUZP?  Co się Panu w nim nie podoba?