Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6782758 razy)

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13815 dnia: Sierpnia 05, 2022, 19:15:51 »
Oj kolego,  Prezesem Zch jest były prezes gaps,  kto oplaca Prezesów, dyrektorów, kierowników, specjalistów i innych pracowników umysłowych.  Czy 300 osób jest wstanie utrzymać 300 umysłowych.
To nie jest spółka niezależna bo to nierealne przy takiej proporcji,  ale ktoś na to pozwala?
Kto?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13816 dnia: Sierpnia 05, 2022, 22:51:35 »
raviki- tylko działania naprawcze pomogą. W tym kształcie organizacji i zatrudnienia sytuacja nie ulegnie wg mnie zmianie. Była kiedyś spółka Centrum i co? Nie ma jej, przez różne niekorzystne dla spółki decyzje.  Ktoś pamięta? Aby nie doszło do utraty jej płynności została przejęta przez Automatikę. Później Automatikę zlikwidowano poprzez połączenie jej z Remechem i tak powstała Police Serwis. Później jedni mądrale namawiali pracowników do spółki pracowniczej. Oczywiście było to kolejne mydlenie oczu w celu przejęcia grubej na Ok. lekko licząc 150 mln rocznie umowy.  Na szczęście temat umarł.  Tak w skrócie historii. GAP daje zlecenia, ale ile prac wykonują podwykonawcy? Spółka GAPS musi pokrywać koszty stałe, które w zdecydowanej większości stanowią koszty wynagrodzeń zatrudnionych pracowników. Więcej szczegółów musicie sobie dopowiedzieć z analizy sprawozdań. Ja mogę je komentować publicznie tylko w ramach publikowanych wyników. Co sądzę tak od siebie? Tam jest za mało osób z uprawnieniami i odpowiednim wykształceniem (elektrycy, automatycy, ślusarze, spawacze specjalistyczni) przez co spółka zleca podwykonawcom wykonywanie szeregu prac na ogromne miliony zamówionych przez GAP.  Tutaj jeszcze nie przeczytałam ani jednej trafnej uwagi, tylko obelgi i ubliżania jedni drugim.   

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13817 dnia: Sierpnia 06, 2022, 00:03:03 »
raviki- tylko działania naprawcze pomogą. W tym kształcie organizacji i zatrudnienia sytuacja nie ulegnie wg mnie zmianie. Była kiedyś spółka Centrum i co? Nie ma jej, przez różne niekorzystne dla spółki decyzje.  Ktoś pamięta? Aby nie doszło do utraty jej płynności została przejęta przez Automatikę. Później Automatikę zlikwidowano poprzez połączenie jej z Remechem i tak powstała Police Serwis. Później jedni mądrale namawiali pracowników do spółki pracowniczej. Oczywiście było to kolejne mydlenie oczu w celu przejęcia grubej na Ok. lekko licząc 150 mln rocznie umowy.  Na szczęście temat umarł.  Tak w skrócie historii. GAP daje zlecenia, ale ile prac wykonują podwykonawcy? Spółka GAPS musi pokrywać koszty stałe, które w zdecydowanej większości stanowią koszty wynagrodzeń zatrudnionych pracowników. Więcej szczegółów musicie sobie dopowiedzieć z analizy sprawozdań. Ja mogę je komentować publicznie tylko w ramach publikowanych wyników. Co sądzę tak od siebie? Tam jest za mało osób z uprawnieniami i odpowiednim wykształceniem (elektrycy, automatycy, ślusarze, spawacze specjalistyczni) przez co spółka zleca podwykonawcom wykonywanie szeregu prac na ogromne miliony zamówionych przez GAP.  Tutaj jeszcze nie przeczytałam ani jednej trafnej uwagi, tylko obelgi i ubliżania jedni drugim.   
Myślę że problem jest szeroki. Na pewno przerost biurokracji w gapsie jest spory. (w ZCH również, ale ty większą firma i udaje się to pokryć bez problemu) brakuje ludzi do pracy z uprawnieniami z różnych powodów. Jednym z nich jest na pewno "upadek" kształcenia zawodowego. Na instalacjach wśród aparatowych młodych jest sporo, natomiast ślusarzy/automatyków/elektryków? Ciekaw jestem jaka tam jest średnia wieku, nie mówiąc już o uciekającym z emerytami doświadczeniu. Ale tu znowu kasa - z tego co wiem gaps płaci mniej niż ZCH, chyba że ktoś ma konkretne uprawnienia (które też kosztuja). Ale jak ktoś ma konkretne uprawnienia np spawacza, to pracuje w Norwegii albo Niemczech i koło się zamyka. Na pewno jest to poważny problem do rozwiązania stojący przed naszym zarządem. A i wierchuszce gapsu powinno dać do myślenia :)

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13818 dnia: Sierpnia 06, 2022, 06:16:00 »
Była kiedyś spółka Centrum i co? Nie ma jej, przez różne niekorzystne dla spółki decyzje.  Ktoś pamięta? Aby nie doszło do utraty jej płynności została przejęta przez Automatikę. Później Automatikę zlikwidowano poprzez połączenie jej z Remechem i tak powstała Police Serwis.
A może przypomni jeszcze Pani co się działo odrobinę wcześniej? Dlaczego powstało Cebtrum, Automatika i Remech? Bo co niektórzy chyba nie pamiętają albo nie chcą pamiętać...

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13819 dnia: Sierpnia 06, 2022, 08:52:08 »
Tam jest za mało osób z uprawnieniami i odpowiednim wykształceniem (elektrycy, automatycy, ślusarze, spawacze specjalistyczni) przez co spółka zleca podwykonawcom wykonywanie szeregu prac na ogromne miliony zamówionych przez GAP.
To nie jest przypadkiem tak, że Gaps wykonuje te prace przez podwykonawców bo:
1.Podwykonawca jest tańszy bo nie ma nad sobą tylu gęb do wykarmienia?
2.Podwykonawce łatwiej się kontroluje i narzuca kary za niewykonanie czegoś w terminie?
3.Podwykonawca odpali pod stołem "co łaska" za dobre zlecenie?
4.Podwykonawca sam zapewnia sobie materiały więc nie trzeba czekać miesięcy na przejście przez wasze platformy zakupowe?
Co do braku ludzi uprawnieniami. Tak jak pisał Rasowy_Aparatowy , za wiedzę i uprawnienia teraz trzeba płacić i to dużo. Czasy kiedy za płotem było 10 chętnych się dawno skończyły. Spółka tego nie rozumie, albo rozumie ale ma to gdzieś. Młodzi nie przychodzą, jeżeli przyjdzie jakiś to albo taki który tylko jest obciążeniem dla brygady bo trzeba na niego patrzeć żeby nie zabił siebie i nie zrobił krzywdy innym. Albo taki którego się nauczy, zrobi uprawnienia i znika zaraz po tym za granicę albo do innej firmy bo płacą 2x lepiej. Żadne owocowe czwartki, czy pseudo inflacyjne 250zl brutto tego na pewno nie zmienia.
Pracownikom którzy mają wiedzę i uprawnienia, podwyżki też się odmawia bo "tyle oni nie zapłacą". Oferują 50-100zl więcej, gdzie w firmach obok proponują tysiące więcej.
Dlatego będzie coraz częściej wzywana firma obca, czy to do spawania kotłów, zbiorników, prac wysokościowych, prac dozorowych. Tamte firmy wiedzą że tacy pracownicy są cenni i im odpowiednio płacą ale za te prace koszą kasę jak za cukier.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2022, 08:54:24 wysłana przez Qba99 »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13820 dnia: Sierpnia 06, 2022, 09:06:02 »
Z tym, że to GAPS zleca podwykonawcom pracę, przecież nie płacą im więcej niż sami otrzymują wynagrodzenie z GAP. I tutaj rodzi się pytanie, czy GAPS pokrywa przychodami swoje koszty i generuje nadwyżki finansowe.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13821 dnia: Sierpnia 06, 2022, 09:52:31 »
Nie oszukujmy się. Jakie koszty ma prywaciarz z pięcioma robotnikami (niewykwalifikowanymi) z panią Krysią księgową, a jakie Gaps który oprócz tych 5 pracowników musi opłacić jeszcze, specjalistę, mistrza, kierownika, dyrektora, prezesa, księgowa, kontroling, zaopatrzenie, itd...
Kierownictwu Gapsu byłoby wręcz na rękę pozbyć się pracowników fizycznych i robić za pośrednika na drodze GAP > podwykonawca. Odeszłaby im masa kosztów, masa stanowisk, biurokracji. Tylko po co Zakładom taki pośrednik?

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13822 dnia: Sierpnia 06, 2022, 11:08:26 »
Z tym, że to GAPS zleca podwykonawcom pracę, przecież nie płacą im więcej niż sami otrzymują wynagrodzenie z GAP. I tutaj rodzi się pytanie, czy GAPS pokrywa przychodami swoje koszty i generuje nadwyżki finansowe.
Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie - skoro da się znaleźć podwykonawcę który wykona pracę w tej samej jakości, za mniejsze pieniądze, to dlaczego ZCH przepłacają u GAPSu? Jeżeli tak jest to jest to działanie na szkode spółki-matki.

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13823 dnia: Sierpnia 06, 2022, 12:20:11 »
Z tym, że to GAPS zleca podwykonawcom pracę, przecież nie płacą im więcej niż sami otrzymują wynagrodzenie z GAP. I tutaj rodzi się pytanie, czy GAPS pokrywa przychodami swoje koszty i generuje nadwyżki finansowe.
Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie - skoro da się znaleźć podwykonawcę który wykona pracę w tej samej jakości, za mniejsze pieniądze, to dlaczego ZCH przepłacają u GAPSu? Jeżeli tak jest to jest to działanie na szkode spółki-matki.
Powtórzę pytanie kolego. Czy jeżeli nagle Twój Wydział został wyodrębniony jako osobna spółka i reszta zakładu miałaby Cię w dupie jeśli chodzi o podwyżki, premie itp. i traktowaliby Ciebie nagle jako obcego, to  byłbyś zadowolony?

I powtórzę też pytanie do Pani Ani: dlaczego powstały Centrum, Automatyka i Remech i skąd mieli pracowników?

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13824 dnia: Sierpnia 06, 2022, 15:04:45 »
Z tym, że to GAPS zleca podwykonawcom pracę, przecież nie płacą im więcej niż sami otrzymują wynagrodzenie z GAP. I tutaj rodzi się pytanie, czy GAPS pokrywa przychodami swoje koszty i generuje nadwyżki finansowe.
Tutaj pojawia się zasadnicze pytanie - skoro da się znaleźć podwykonawcę który wykona pracę w tej samej jakości, za mniejsze pieniądze, to dlaczego ZCH przepłacają u GAPSu? Jeżeli tak jest to jest to działanie na szkode spółki-matki.
Powtórzę pytanie kolego. Czy jeżeli nagle Twój Wydział został wyodrębniony jako osobna spółka i reszta zakładu miałaby Cię w dupie jeśli chodzi o podwyżki, premie itp. i traktowaliby Ciebie nagle jako obcego, to  byłbyś zadowolony?

I powtórzę też pytanie do Pani Ani: dlaczego powstały Centrum, Automatyka i Remech i skąd mieli pracowników?
Kolegami nie jesteśmy bo byłeś dla mnie ostatnio niemiły, a już bylo blisko. Oczywiście, że byłbym niezadowolony, ale nadal wykonywał bym swoją pracę za którą dostaje pieniądze, bo łaski nie robię. Jak ja nie byłem zadowolony z warunków mojej pracy to znalazłem lepsza, jak znalazłem lepsza to nagle i warunki na zakładzie się dało poprawić 🤷‍♂️

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13825 dnia: Sierpnia 06, 2022, 15:20:46 »
Chodzi mi koleżko o podejście pracowników GAP do pracowników GAPS. Szczególnie tych starszych, którzy budowali te zakłady i zostali wyruchani, wrzucając ich do spółek, mówiąc, że nic się nie zmieni. A teraz matka ma ich w dupie i są traktowani jako obcy. Mam wielu znajomych i członków rodziny w jednej i drugiej spółce i wiem o czym mówię.

Offline Kamul90

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13826 dnia: Sierpnia 06, 2022, 19:12:17 »
Chodzi mi koleżko o podejście pracowników GAP do pracowników GAPS. Szczególnie tych starszych, którzy budowali te zakłady i zostali wyruchani, wrzucając ich do spółek, mówiąc, że nic się nie zmieni. A teraz matka ma ich w dupie i są traktowani jako obcy. Mam wielu znajomych i członków rodziny w jednej i drugiej spółce i wiem o czym mówię.

Przecież nie ma inflacji, po co im podwyżki? Tankuje cały czas za 100zl, w biedronce jest piwo tanie, nie wiem co ty chcesz. Może jakby sprywatyzowali gaps to wtedy by było lepiej xD

Offline Jan z nerką

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 913
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13827 dnia: Sierpnia 06, 2022, 19:38:14 »
Sprywatyzować całe zakłady. Tak nam dopomóż Bóg.

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13828 dnia: Sierpnia 06, 2022, 19:48:31 »
Dobra panie i panowie bo trochę wszyscy odlecieliśmy od tematu. Wróćmy do merytoryki. Pani Aniu, czy mogłaby pani skomentować to pismo? https://solidarnosc-azoty.pulawy.pl/wp-content/uploads/2022/08/7000-PLN-scaled.jpg potwierdzić/zaprzeczyć se takie rozmowy są prowadzone bądź finalizowane? Czy nasi "koledzy" z Puław coś wymyślili?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13829 dnia: Sierpnia 06, 2022, 19:54:45 »
Dobra panie i panowie bo trochę wszyscy odlecieliśmy od tematu.

No właśnie, że nie. John poruszył bardzo trafny i wrażliwy temat. Wiem, że gość przeważnie trolluje, ale tutaj trafił w sedno problemu.