Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6788490 razy)

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13680 dnia: Lipca 11, 2022, 14:05:53 »
Spotkanie w sprawie negocjacji płacowych, które miało być najpierw w środę, później w piątek ubiegłego tygodnia, a ostatecznie dziś, doszło w końcu do skutku? Czy znowu przełożone na piątek?

Offline PracownikZCh

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13681 dnia: Lipca 11, 2022, 14:09:16 »
Nie ma to jak nasze związki zawodowe i ich dostarczanie informacji dla pracowników o propozycjach, terminach rozmów. Jedyne co można znaleźć na stronie mzzprc to informacje o podwyżce składki. Oszczać ich

Offline rebeliant

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13682 dnia: Lipca 11, 2022, 14:28:36 »
Spotkanie trwa od 13:30

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13683 dnia: Lipca 11, 2022, 14:39:19 »
Spotkanie w sprawie negocjacji płacowych, które miało być najpierw w środę, później w piątek ubiegłego tygodnia, a ostatecznie dziś, doszło w końcu do skutku? Czy znowu przełożone na piątek?
Tamte spotkania też doszły do skutku. A że nie ma żadnych ifnromacji to już inna sprawa i wina związków...

Offline KlapekNaPajaki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13684 dnia: Lipca 11, 2022, 15:42:01 »
O ile czytam te forum od dawna, o tyle nie zabierałem głosu. Jednak dziś już mnie szlak trafił. Jeżeli te "widełki" wynagrodzenia dla nowych pracowników są prawdziwe, to jest to plucie w twarz pracownikom z kilkuletnim stażem. Ja również mieszczę się w tych  "widełkach" po 6 latach pracy. Instalacje znam, wiele kursów i uprawnień mam zrobionych, nigdy nie miałem nagan czy upomnień ze strony przełożonych, ale to i tak za mało, żeby móc się utrzymać mając taką wypłatę. Kalkulacja jest prosta : na wydziałach podwyżki dostają ludzie po znajomości ( czego pięknym przykładem były ostatnie pule pieniędzy na wydziały, gdzie większość pracowników nawet nie wiedziała, że  takie są ), reszta niech zap... za tę już wielokrotnie przytaczaną "miskę ryżu". Chwile człowiekowi zajmuje otwarcie oczu w niektórych tematach, ale ważne, że w końcu je otworzy. Widocznie  już czas  zacząć się rozglądać za innym pracodawcą.


PS. Jeżeli związki w tym roku tak bardzo chcą się skupić na walce  o stażowe i przypadkiem ustalą, że zaczyna się ono od przepracowanych 10 lat  (deprecjonując tym samym już najbardziej pokrzywdzoną grupę pracowników), to  pogratuluje im z całego serca .

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13685 dnia: Lipca 11, 2022, 17:18:53 »
O ile czytam te forum od dawna, o tyle nie zabierałem głosu. Jednak dziś już mnie szlak trafił. Jeżeli te "widełki" wynagrodzenia dla nowych pracowników są prawdziwe, to jest to plucie w twarz pracownikom z kilkuletnim stażem. Ja również mieszczę się w tych  "widełkach" po 6 latach pracy. Instalacje znam, wiele kursów i uprawnień mam zrobionych, nigdy nie miałem nagan czy upomnień ze strony przełożonych, ale to i tak za mało, żeby móc się utrzymać mając taką wypłatę. Kalkulacja jest prosta : na wydziałach podwyżki dostają ludzie po znajomości ( czego pięknym przykładem były ostatnie pule pieniędzy na wydziały, gdzie większość pracowników nawet nie wiedziała, że  takie są ), reszta niech zap... za tę już wielokrotnie przytaczaną "miskę ryżu". Chwile człowiekowi zajmuje otwarcie oczu w niektórych tematach, ale ważne, że w końcu je otworzy. Widocznie  już czas  zacząć się rozglądać za innym pracodawcą.


PS. Jeżeli związki w tym roku tak bardzo chcą się skupić na walce  o stażowe i przypadkiem ustalą, że zaczyna się ono od przepracowanych 10 lat  (deprecjonując tym samym już najbardziej pokrzywdzoną grupę pracowników), to  pogratuluje im z całego serca .
Ludzie z kilkuletnim stażem się zwolnia, nazatrudniaja nowych bo będzie dla nich lepsza kasa i czekamy na wypadki i awarie, bo w końcu ten brak doświadczenia i umiejętności zacznie wychodzić. No, ale to nie mój problem, ja inna pracę znajdę w tydzień 🤷‍♂️

Offline meteor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13686 dnia: Lipca 11, 2022, 17:54:44 »
Czy wiemy coś, czy są jakieś ustalenia po dzisiejszym spotkaniu?

Offline Abcdef

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13687 dnia: Lipca 11, 2022, 18:00:24 »
300 podwyżki z wyrównaniem od czerwca.

Offline rawiki

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13688 dnia: Lipca 11, 2022, 18:43:45 »
Super,  oczywiście żadnen Związek,  nikt z Zarządu i Rady Nadzorczej nie pomyślał o pracownikach ze spółek córek.
Bo po co? Pracownicy spółek to inny sort, taniej kupują, mają niższe raty w Bankach itd.
I proszę mi tu nie mówić, że mamy swoje zarządy i związki.
Pracujemy na ZCh , wykonujemy pracę dla ZCh.
Jesteśmy potrzebni do oddania głosu w wyborach i płaceniu składek na związki. Moim zdaniem  można było to ustalić na jednym spotkaniu. Chyba  że się mylę,  czas pokaże .
Brawo przedstawiciele ludzi pracy.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13689 dnia: Lipca 11, 2022, 18:58:46 »
300 podwyżki z wyrównaniem od czerwca.
Coś poza tym? Jakiś węgiel na opał,cysterna z gazem?

Offline oli

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13690 dnia: Lipca 11, 2022, 19:38:07 »
marzy się miedz kghm

Offline Arkona

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 362
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13691 dnia: Lipca 11, 2022, 20:42:57 »
Dobrze, że temat stażowego zaczął się w tym roku, jest szansa, że od stycznia wejdzie w życie. Ważne, że się o tym rozmawia. To bardzo ważny temat. 300zl ok, chyba nikt nie sądził, że dostaniemy 15% podwyżki?

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13692 dnia: Lipca 12, 2022, 15:02:11 »
300zl ok
Jak mieszkasz u mamusi to dla Ciebie ok...
Ludzie z kilkuletnim stażem się zwolnia, nazatrudniaja nowych bo będzie dla nich lepsza kasa i czekamy na wypadki i awarie, bo w końcu ten brak doświadczenia i umiejętności zacznie wychodzić. No, ale to nie mój problem, ja inna pracę znajdę w tydzień 🤷‍♂️
Problem będą mieli Ci zatrudnieni dzięki rodzince itp... bo taki pójdzie gdzie indziej to dopiero będzie kwiczała 😂
Kalkulacja jest prosta : na wydziałach podwyżki dostają ludzie po znajomości ( czego pięknym przykładem były ostatnie pule pieniędzy na wydziały, gdzie większość pracowników nawet nie wiedziała, że  takie są ), reszta niech zap... za tę już wielokrotnie przytaczaną "miskę ryżu"
Dokładnie tak jest...
Nie ma to jak nasze związki zawodowe i ich dostarczanie informacji dla pracowników o propozycjach, terminach rozmów. Jedyne co można znaleźć na stronie mzzprc to informacje o podwyżce składki. Oszczać ich
Już dawno o tym pisałem... Ale dobrze, że nareszcie otwieracie oczy.

Post Merge: Lipca 12, 2022, 15:08:55
dokona przeliczeń likwidacji funduszu nagród dyrektorów
Wreszcie nareszcie. Szkoda, że nie u nas🤔
Będą nowi pracownicy to zostanie 5bop, jak nie przyjdą i zrobi się zbyt duży niedobór ludzi to będzie 4bop tyle w temacie.
4 Bop... i na drugi dzień mnie nie ma😁

Warto zapytać Panią Anię co zamierzają zrobić z różnicą a raczej jej brakiem zarobków ludzi już pracujących powiedzmy 5-10-15 lat a przychodzącymi młodymi pracownikami (wiadomo o chodzi)? Osobiście znam parę osób, którzy już zakładowi dziękują lub podziekowali
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2022, 15:08:55 wysłana przez fafik »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13693 dnia: Lipca 12, 2022, 16:22:24 »
zrobić z różnicą a raczej jej brakiem zarobków ludzi już pracujących powiedzmy 5-10-15 lat a przychodzącymi młodymi pracownikami (wiadomo o chodzi)?

Kiedyś takie buractwo praktykowały dyskonty, to plucie wieloletnim pracownikom w twarz, a może sygnał, że nie są już mile widziani? 

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #13694 dnia: Lipca 12, 2022, 16:37:30 »
Jak rozmawiam z ludźmi, to sporo osób odejdzie jak wejdzie 4 bop (chyba, że załamie się rynek pracy i nie będzie pracy dookoła.). Zostaną ludzie bez wyjścia, 50+ lub z bardzo dużymi stawkami których nie dostaną w innej pracy. Co do różnic między świeżymi pracownikami a takimi co pracują 5-10-15 to nawet się nie wypowiadam, bo na swoim przykładzie widzę jak to działa i nie mogę przestać się śmiać 😅 plus taki ze zakład dał mi duża motywację do nauki i szkolenia się, żeby znaleźć lepsza pracę :D

Post Merge: Lipca 12, 2022, 18:55:57
Jest treść porozumienia na stronie związku zmianowego. 300zl od lipca, wyrównanie za czerwiec
 "swiezak" będzie zaczynał od minimum 3300. W październiku dalsze rozmowy na przyszły rok i o stażowym.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2022, 18:55:57 wysłana przez Rasowy_Aparatowy »