Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6782838 razy)

Offline maks

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9600 dnia: Października 17, 2019, 12:11:57 »
Najpierw za rok 2019 musi być zysk około 60 mln żeby była nagroda roczna. Jak wliczymy postoje na pole przygotowania gazu, to nie wiem czy taki zysk będzie wypracowany.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9601 dnia: Października 18, 2019, 12:49:55 »
Tak, utworzenie wymaganych prawem rezerw aktuarialnych z uwagi na podpisane Porozumienie o wzroście jubileuszówek pomniejszą wynik tego roku.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2019, 12:51:46 wysłana przez An_na »

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9602 dnia: Października 19, 2019, 23:36:41 »
Licząc na szybko: zysk przed opodatkowaniem ze sprawozdania spółki za pierwsze półrocze to: 72 929, możemy zatem odejmując 8,9 mln powiększone o podatek 19% chyba? czyli coś ok.10,5 mln - wyliczyć kwotę 62 429. Czyli nagroda jeszcze w wysokości maksymalnej 8,5%. Jeśli w drugim półroczu będzie strata, to porozumienie o jubieluszówkach może zaważyć na wysokości nagrody rocznej  :o  Słabo.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9603 dnia: Października 21, 2019, 16:13:41 »
Taki jest niestety wymóg prawny, na zobowiązania pracownicze tego typu trzeba utworzyć rezerwy. Wyceny rezerw dokonuje licencjonowany aktuariusz.

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9604 dnia: Października 23, 2019, 22:40:40 »
Rozumiem, że taki jest wymóg prawny, ale nie rozumiem dlaczego ZZ zdecydowały się na podpisanie porozumienia w tym roku, skoro takie obciążenie wyniku rezerwą (i tak pomniejszonego wskutek awarii!) może mieć bardzo negatywny i decydujący wpływ na nagrodę roczną.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9605 dnia: Października 23, 2019, 23:57:14 »
Pytanie z czyjej inicjatywy zostało to podpisane.
Nie słyszałem żeby związki działały w tym temacie.
Może jakieś osobistości odchodzą na emeryturkę i zrobiły sobie dobrze albo chodzi o nagrode roczna.
Dowiemy się w przyszłym roku.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9606 dnia: Października 24, 2019, 09:04:04 »
Pracodawcy sami z siebie nie występują z takimi rzeczami. Był wniosek organizacji związkowych.

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9607 dnia: Października 26, 2019, 17:59:54 »

Może jakieś osobistości odchodzą na emeryturkę i zrobiły sobie dobrze albo chodzi o nagrode roczna.
Dowiemy się w przyszłym roku.


Nie sądzę, żeby tak było. Popytałem tu i ówdzie i wygląda mi na to, że mądrale ze związków nie były świadome takiego skutku porozumienia (kompetentni są - nie ma dwóch zdań). Jakby dokładnie znali sprawę, to podpisaliby papiery już w kolejnym roku - wówczas rezerwa obciążyłaby wynik 2020. Teraz jak się okaże, że nagroda za 2019 będzie niższa (albo wcale jej nie będzie) przez te jubileuszówki to będą robili dobrą minę do złej gry...

Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9608 dnia: Października 26, 2019, 18:44:03 »
Ej mądrale może żeby była nagroda roczna za 2020 rok to zrezygnujemy z podwyżek ?.

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9609 dnia: Października 26, 2019, 19:16:25 »
Ej mądrale może żeby była nagroda roczna za 2020 rok to zrezygnujemy z podwyżek ?.


Rezygnuj z czego chcesz, ale nie kosztem innych.
Podwyżki płac przy aktualnym planie wzrostu płacy minimalnej są nieuniknione. Bochenek chleba za 20 zł? Wydaje się niemożliwe - tak samo, jak kilka lat temu papierosy za 10 zł. Dobra zmiana.
W najbliższych trzech, czterech latach "dziwnym" przypadkiem na emeryturę idzie spora część załogi...
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9610 dnia: Października 26, 2019, 21:08:41 »
Ej mądrale może żeby była nagroda roczna za 2020 rok to zrezygnujemy z podwyżek ?.

No to się brakiem wiedzy popisujesz... Podwyżki, które będą obowiązywać na rok 2020 nie obciążą wyniku roku 2019, zatem nie będą miały wpływu na nagrodę roczną za 2019.

Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9611 dnia: Października 27, 2019, 12:25:53 »
Garagardo naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem 2020 rok.Johnnie dlaczego uważasz że przyszłym emerytom nie należy się nagroda za długoletnią prace, ty też kiedyś będziesz przechodził na emeryturę !   

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9612 dnia: Października 27, 2019, 17:42:08 »
Ja się cieszę z tego, że podnieśli jubileuszowki.
Chociaż w ten sposób pracownik z jakimś stażem jest wyróżniony.
Idą czasy, że staż nie będzie grał roli jeśli chodzi o stawkę podstawową. Na zakładach już to widać.

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9613 dnia: Października 27, 2019, 20:06:04 »
Garagardo naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem 2020 rok.Johnnie dlaczego uważasz że przyszłym emerytom nie należy się nagroda za długoletnią prace, ty też kiedyś będziesz przechodził na emeryturę !   

Nigdzie nie napisałem, że nie należy się nagroda. Tylko dlaczego podwyżki są akurat teraz, a nie kilka lat temu? Proszę sobie przejrzeć "listę" przyszłych emerytów (chodzi o roczniki) - rzecz jasna nikt Panu takiej listy nie udostępni, proszę popytać wśród jeszcze pracujących znajomych. Szansa jest też taka, że kierownik zejdzie do "rangi" majstra, aby się warunki szkodliwe zgadzały.

Kiedyś było, że pracownik przechodził na emeryturę, to młodszy stażem wchodził w tego pracownika "stawkę", aktualnie stawka jest porównywalna do tej z Lidla, Biedronki i kiosku RUCHU (nie umniejszając nikomu, szczególnie pracownikowi ZCH POLICE) Praca na Zakładach to był naprawdę rarytas, każdy chciał... na dzień dzisiejszy nawet panowie zza wschodniej granicy unikają. ZCH POLICE stało się tylko rajem dla pseudo/mikro przedsiębiorców, którzy kroją grube bochenki chleba na Spółce, bo państwowa.
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Garagardo

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9614 dnia: Października 27, 2019, 22:18:32 »
Garagardo naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem 2020 rok.

Rzeczywiście, nie popisałem się, wybacz.

Swoją drogą większe teraz widzę szansę na nagrodę roczną za 2020 niż za 2019 obciążony awarią i bezmyślnym porozumieniem o jubileuszówkach...