Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785307 razy)

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9030 dnia: Lutego 11, 2019, 00:17:14 »
Jeżeli te 5% + 5% jest prawdziwe, to jakbym nie liczył mi się to nie kalkuluje :D No ale pożyjemy, zobaczymy

Offline Michu92

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9031 dnia: Lutego 11, 2019, 08:29:02 »
Przełożony ocenia,ale to z jakiejś puli do podzielenia na brygadzie,czy jak ? Jakies nowe wieści w sprawie nagrody rocznej,ktoś,coś?

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9032 dnia: Lutego 11, 2019, 12:42:47 »
Jezeli nowa premią wejdzie w życie to w końcu bedzie normlanie, teraz notorycznie jedne wydziały miały cały czas powyżej 100 % a inne mniej, cele premiowe to byl jakis absurd w moim przypadku suma 3 nowyno premii bedzie większą niz stara kwartala. Nie ma zysku powyżej 50 milionów nie ma nagrody proste
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2019, 12:47:10 wysłana przez Gagarinowicz »

Offline Rasowy_Aparatowy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 823
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9033 dnia: Lutego 11, 2019, 12:44:11 »
Nie takie proste, bo jak nie bedzie zysku na nagrode roczna to ma byc wniosek o "nagrode specjalna", pytanie tylko czy to przejdzie.

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9034 dnia: Lutego 11, 2019, 12:46:12 »
Kolega pytał o nagrode roczna, a nie o specjalna o ktorej nic konkretnego nie wiadomo  ;)

Offline Michu92

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9035 dnia: Lutego 11, 2019, 13:07:11 »
Nagroda specjalna ? Jedyna myśl,że rok wyborczy to może coś akruat

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9036 dnia: Lutego 11, 2019, 13:55:12 »
Przełożony ocenia,ale to z jakiejś puli do podzielenia na brygadzie,czy jak ? Jakies nowe wieści w sprawie nagrody rocznej,ktoś,coś?
Uznaniowa część premii w firmie już była jeszcze nie dalej jak 10 lat temu .  Też były do niej zastrzeżenia z uwagi na brak jasnych kryteriów na czym owa uznaniowość ma polegać co w efekcie mogło skutkować nierównomiernym traktowaniem poszczególnych pracowników . Kogo tam przełożony bardziej lubił to uznawał , że mu się więcej nalezy. Polegało to na tym ,że na brygadę przychodziła do podziału pula która była sumą 5% stawki każdego z zatrudnionych na zmianie -dla przykładu na brygadzie jest 5 pracowników , jeden ma stawkę 2 tys, drugi 3 trzeci 2,5 itd. , to pula do podziału na brygadę była 5 % z 2 tys plus 5% z 3tys plus 5% z 2,5 tys itd. Dawało to kwotę którą przełożony według uznania rozdzielał między podległych mu pracowników. Wiadomo że 5% z wysokiej stawki nie równało się 5% z niskiej stawki więc niektórzy przełożeni uznawali , że tym pierwszym z wysoką stawka należy odjąć by dołożyć tym drugim . Prowadziło to do sytuacji że ktoś kto miał wysoką grupę otrzymywał z tej puli nie 5% które na niego przyszło a np2  tym samym inny ktoś dostawał z tej puli 7 ,8 czy nawet więcej %. . Wydaje mi się że pwrót do premii miesięcznej to krok w dobrą stronę , zastrzeżenia budzić może jedynie ten fakt uznaniowości , który wcześniej interpretowany był dość dowolnie i był elementem tworzącym kastę pupili . Mam nadzieję że zz w swoim projekcie regulaminu biorą to pod uwagę.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9037 dnia: Lutego 11, 2019, 22:46:45 »
W tym co Pan napisał jest wiele racji. Kwestia uznaniowości zawsze jest problematyczna i rodzi pytanie jak zrobić aby było dobrze, aby nie powtała  jak Pan napisał „kasta pupili”, aby ocena uznaniowa była jak najbardziej uczciwa?

Offline angie

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9038 dnia: Lutego 12, 2019, 07:02:58 »
Zwariować można. Człowiek mieszka na Zamenhofa i spac nie może taki huk jakbym sąsiadowała z lotniskiem! Oczywiście przy zamkniętych oknach już zaczynam się martwić latem i spaniem przy otwartych oknach. Porażka jakaś An_na czy osoby nie związane z Zakładami muszą się męczyć w tym hałasie? W imię czego?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9039 dnia: Lutego 12, 2019, 08:15:46 »
Przykro mi, jednak osiedle zostało wybudowane przez Zakłady jako osiedle dla pracowników Zakładów a nie odwrotnie. Wypuszczanie pary tak hałasuje.

Offline Michu92

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9040 dnia: Lutego 12, 2019, 08:27:57 »
Ja na starych policach nic nie słyszę :) mógłby ktoś powiedzięć co to takiego nagroda specjalna bo jestem pracownikiem od 3 lat i za bardzo nie znam się :)

Offline kod79

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 66
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9041 dnia: Lutego 12, 2019, 08:56:32 »
Moim skromnym zdaniem premia uznaniowa powinna być jawna na każdym wydziale tak by było można zgłosić ewentualnie zastrzeżenie że np. ja się staram wykonuje pracę ponad normę robię rzeczy których nie muszę ale robię w imię polepszenia stanu wydziału i nie dostaje premi a np. dobry znajomy mistrza czy tam kogoś co nic nie robi dostaje premie, wtedy ja mogę taka sytuacje zgłosić do wyjaśnienia. Jak dla mnie ta premia powinna być jawna

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline ROMUR

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9042 dnia: Lutego 12, 2019, 10:10:48 »
Słusznie prawisz,kwota na premie powinna być jawna jak również kto ile i dlaczego dostał.W końcu chciał bym wiedzieć co znajomy królika robi lepiej niż ja i może też nauczył się pracować lepiej.Przecież wszyscy pracujemy na dobro wydziału.

Offline Gagarinowicz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 143
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9043 dnia: Lutego 12, 2019, 11:49:16 »
własnie, ciekawe jakie będą arkusze oceniania i czy będzie jasny przelicznik za co można dać lub odjąć % premi

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #9044 dnia: Lutego 12, 2019, 12:06:57 »

Romur_Niestety nie można. [...]Ochronę wysokości wynagrodzenia możemy rozpatrywać na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze, gdy uznajemy informację o zarobkach za dane osobowe. Po drugie, gdy  zaliczamy ją do sfery dóbr osobistych pracownika. W pierwszym przypadku pracodawca ujawniając informację o wysokości wynagrodzenia, naraża się na pogwałcenie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm., zw. dalej: „uodo”), w drugim na naruszenie dobra osobistego pracownika w rozumieniu art. 23 i 24 Kodeksu Cywilnego (tekst jedn. Dz.U. z 1964 r. nr 16, poz. 93, zw. dalej: „kc”).[...]