Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783187 razy)

Offline SAMISWOI

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8490 dnia: Września 01, 2018, 21:59:36 »
W temacie wynagrodzeń jest bardzo łatwa droga: dołączyć do rodziny Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowszym nabytkiem tej rodziny, jest Jacek Różycki (zbieżność nazwiska z Szefem Polickiego Prawa i Sprawiedliwości  Mariuszem Różyckim zupełnie nieprzypadkowa). Jacek  Różycki, został właśnie mianowany Dyrektorem Centrum Energetyki i otrzymał dofinansowanie w Pisowskim Programie Wsparcia Rodzin 100 000 zł +.

PIS zabrał miliony złodziejom (pracownikom GA ZCh Police) i rozdał je dzieciom (swoim)!

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8491 dnia: Września 01, 2018, 23:15:23 »
W temacie wynagrodzeń jest bardzo łatwa droga: dołączyć do rodziny Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowszym nabytkiem tej rodziny, jest Jacek Różycki (zbieżność nazwiska z Szefem Polickiego Prawa i Sprawiedliwości  Mariuszem Różyckim zupełnie nieprzypadkowa). Jacek  Różycki, został właśnie mianowany Dyrektorem Centrum Energetyki i otrzymał dofinansowanie w Pisowskim Programie Wsparcia Rodzin 100 000 zł +.

PIS zabrał miliony złodziejom (pracownikom GA ZCh Police) i rozdał je dzieciom (swoim)!
i wciąz aktualne jest hasło: "by żyło sie lepiej, ale tylko ..nam   * "
* nam -zawsze oznacza tych, co aktualnie przy korycie.

Offline syberianhusky

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8492 dnia: Września 01, 2018, 23:28:04 »
Wykształcenie na zakładach nie jest i nie było żadnym wyznacznikiem.
Ścieżka kariery? Tylko i wyłącznie po plecacach.

Mam na wydziale ludzi po studiach. Wszyscy są równi nawet ci z wykształceniem podstawowym. Jednak największe szanse na awans czy podwyżkę mają ci, co są bezwiednie posłuszni kierownikom czy mistrzom, trochę jak psy. Tym po studiach, co pracują już trochę czasu nawet na próbę nie zaproponuje się wyższego stanowiska typu brygadzista (na próbę!).

Czy istnieje u nas w firmie jakiś program pt. ścieżka kariery czy ścieżka rozwoju, gdzie ktoś bierze pod uwagę pracownika aparatowego, jego wykształcenie, umiejętności z poprzednich lat pracy i u innych pracodawców, znajomość języka obcego itp.?
(Program ten powinien też zachęcać pozostałych do uzupełniania wykształcenia.)

Offline hdmi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8493 dnia: Września 02, 2018, 06:52:01 »
Z tymi stawkami to jest jak jest,ale nikt nie pisze o jednym.Nasza przyszła emerytura będzie naliczana z gołej stawki zasadniczej a nie z dodatkiem zmianowym!


Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8494 dnia: Września 02, 2018, 11:20:11 »
Nasza przyszła emerytura będzie naliczana z gołej stawki zasadniczej a nie z dodatkiem zmianowym!

To ktoś w tym kraju jeszcze liczy na sensowne emerytury za te 20-30 lat? XD

Ostatnio ZUS rozsyłał pisma z info, ja przez ponad 10 lat pracy mam naliczone nieco ponad 100k, przecież to jest żart jakiś. XD


Jak sami o to nie zadbamy to niestety, ale od państwa dostaniemy ochłapy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8495 dnia: Września 02, 2018, 11:42:34 »
Z tymi stawkami to jest jak jest,ale nikt nie pisze o jednym.Nasza przyszła emerytura będzie naliczana z gołej stawki zasadniczej a nie z dodatkiem zmianowym!


I to jest sedno problemu . Ktoś w naszej firmie zdecydował o tym ze dla sporej grupy pracowników podstawa naliczania emerytury będzie niższa . W sytuacji gdy na emeryturze trzeba będzie liczyć każdy grosz , nie można beztrosko pisać , że to nie ma znaczenia . Pani Anna wypowiadać się na ten temat nie chce bo niby co miałaby napisać . To jest temat dla związków by sprawę wyjasnić i wyprostować choć trudno sobie wyobrazić żeby doszło do takiej sytuacji bez ich wiedzy czy , nie daj Boże zgody.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8496 dnia: Września 02, 2018, 11:47:32 »
Z tymi stawkami to jest jak jest,ale nikt nie pisze o jednym.Nasza przyszła emerytura będzie naliczana z gołej stawki zasadniczej a nie z dodatkiem zmianowym!



No tu akurat nie  jest tak jak piszesz.
Składki ZUS są obliczane od całej kwoty brutto, bez znaczenia co wchodzi w jej skład.
Możesz sprawdzić na odcinku: 9,76% od całego wynagrodzenia brutto (bez wczasów pod gruszą i PPE).
Na dole jest informacja że składka pracodawcy (płatnika) wynosi tyle samo.

Post Merge: Września 02, 2018, 11:51:42
Z tymi stawkami to jest jak jest,ale nikt nie pisze o jednym.Nasza przyszła emerytura będzie naliczana z gołej stawki zasadniczej a nie z dodatkiem zmianowym!


I to jest sedno problemu . Ktoś w naszej firmie zdecydował o tym ze dla sporej grupy pracowników podstawa naliczania emerytury będzie niższa . W sytuacji gdy na emeryturze trzeba będzie liczyć każdy grosz , nie można beztrosko pisać , że to nie ma znaczenia . Pani Anna wypowiadać się na ten temat nie chce bo niby co miałaby napisać . To jest temat dla związków by sprawę wyjasnić i wyprostować choć trudno sobie wyobrazić żeby doszło do takiej sytuacji bez ich wiedzy czy , nie daj Boże zgody.

Panowie spokojnie, akurat w tym temacie nie dajmy się zwariować.
Wszystko co wchodzi w skład cyklicznego świadczenia, bez względu jak nazwie to pracodawca podlega "ozusowaniu".
Są pewne wyjątki ale te akurat nas nie obejmują.

« Ostatnia zmiana: Września 02, 2018, 11:51:42 wysłana przez MJ »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8497 dnia: Września 02, 2018, 14:31:57 »
Tak, wszystkie składki są od całości brutto.
Dodatki idą na minus jeśli chodzi o nadgodziny, wtedy jest ważna tylko zasadnicza.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8498 dnia: Września 02, 2018, 16:41:36 »
Od jakiegoś czasu zadaje te pytanie p. Ani, z czego wynika tą różnicą w stawce zasadniczej. No jak na razie nie uzyskałem odpowiedzi, a to ZZ ustalały z zarządem.  Jak przypuszczam raczej nie otrzymam odpowiedzi, tak jak nie otrzymałem odpowiedzi w temacie wysokości premium dla " baronów związkowych", ale dowiedziałem się z innego źródła ile mają.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8499 dnia: Września 02, 2018, 17:41:48 »
Tak, wszystkie składki są od całości brutto.
Dodatki idą na minus jeśli chodzi o nadgodziny, wtedy jest ważna tylko zasadnicza.

I choćby po tym przykładzie sam widzisz jakie podwójne standardy obowiązują w tej firmie.

Post Merge: Września 02, 2018, 17:55:48
Od jakiegoś czasu zadaje te pytanie p. Ani, z czego wynika tą różnicą w stawce zasadniczej. No jak na razie nie uzyskałem odpowiedzi, a to ZZ ustalały z zarządem.  Jak przypuszczam raczej nie otrzymam odpowiedzi, tak jak nie otrzymałem odpowiedzi w temacie wysokości premium dla " baronów związkowych", ale dowiedziałem się z innego źródła ile mają.

Jeszcze chwilę poczekamy aż Pani Ania wróci z urlopu.
"Przywilej" Pani Ani polega na tym że jest naszym reprezentantem w Zarządzie.
Powinna wiec reprezentować nasze interesy.
Tym bardziej że na swojej ulotce wyborczej, uśmiechnięta zapewniała "ZAWSZE PO STRONIE PRACOWNIKÓW"
Czekamy więc najpierw na jakieś sensowne wyjaśnienie różnic w stawkach pomiędzy pracownikami jednozmianowymi i 5 BOP.
Chcemy również w związku z tym dowiedzieć się czym jest dodatek zmianowy, który nim nie jest.
To na początek.
Później, w zależności jak potoczy się rozmowa, mamy nadzieję na jakieś działania.
Taka rola Naszego Reprezentanta w Zarządzie - jest naszym głosem.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2018, 17:55:48 wysłana przez MJ »

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8500 dnia: Września 02, 2018, 19:27:11 »
Co z pakietem stomatologicznym?
Co z przychodnią Mediki na osiedlu?
Sytuacja jest Zakładów jest zła.
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8501 dnia: Września 02, 2018, 21:52:40 »
Potraficie tylko obrażać ludzi, narzekać jak to Was życie skrzywdzilo i źle innym życzyć, a nie daj Boże jak ktoś ma więcej od was. Typowe Janusze. Ktoś kto przychodzi po podstawówce nie może mieć więcej od kogoś kto przychodzi po studiach.
Nie wdziałem żeby ktoś kogoś obrażał a czasem powinien. Nikt nie narzeka jak życie go skrzywdziło tylko piszą tu ludzie jaka jest sytuacja w Liderze rynku. Ja nikomu nie żałuje nie widziałem żeby ktokolwiek napisał że powinno się któremu kolwiek pracownikowi obniżyć pensję chyba że chodzi o jawną bezpodstawną opartą tylko na znajomościach rodzinnych i lini partyjnej podwyżkę rzędu paru tysięcy miesięcznie. Powiedz mi dla czego nie może mieć? Jeżeli jego praca(człowieka po podstawówce) jest wiecej warta dla firmy niż kogoś po studiach to jakim prawem osoba po studiach ma zarabiać wiecej? Po za tym nikt nawet nie wspomina nic o wykrztałceniu sam sobie stworzyłeś temat i na niego odpowiadasz.
A z tego co się orientuję choć mogę się mylić są na wodzie ludzie pracujący jako fizyczni tylko na rano i na białej górze również tzw. warsztaty.

Post Merge: [time]Wrzesień 02, 2018, 21:54:30 [/time]
Co z pakietem stomatologicznym?
Co z przychodnią Mediki na osiedlu?
Sytuacja jest Zakładów jest zła.
Pani Ania jest na urlopie więc długo nie uzyskasz odpowiedzi na swe pytania. Sądze że nas czyta ale nieche się denerwować na wolnym. Tak jest zła ale nie może być naprawiana funduszem płacowym.

Post Merge: Września 02, 2018, 21:58:26
To ktoś w tym kraju jeszcze liczy na sensowne emerytury za te 20-30 lat? XD

Ostatnio ZUS rozsyłał pisma z info, ja przez ponad 10 lat pracy mam naliczone nieco ponad 100k, przecież to jest żart jakiś. XD


Jak sami o to nie zadbamy to niestety, ale od państwa dostaniemy ochłapy.
Ja, skoro tak się podniecacie z policzkiem liczbami brutto. To od tak dużych kwot zabieranych przez państwo (prawie 1/3 pensji) należy się godna emerytura.
« Ostatnia zmiana: Września 02, 2018, 21:58:26 wysłana przez masamix »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8502 dnia: Września 03, 2018, 07:48:14 »
Ja, skoro tak się podniecacie z policzkiem liczbami brutto. To od tak dużych kwot zabieranych przez państwo (prawie 1/3 pensji) należy się godna emerytura.

Masz rację, należy się bo pieniądze zabierają ogromne. Ale jak jest w praktyce to wszyscy wiemy. Tylko to już nie wina pracodawcy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8503 dnia: Września 03, 2018, 17:56:51 »
Każdy pracownik powinien co jakiś czas przeczytać Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Czasami ktoś tutaj napisze coś co jest niezgodne z prawdą i później jakieś irracjonalne komentarze. ” ozusowane” ”wynagrodzenie jest łącznie z dodatkiem zmianowym a więcej osoby które pracują w określonych warunkach mają odprowadzane wyższe składki ( stanowiska określone w tabeli).
The Bill_litości... Sądzę, że myli Pan wyniki jednostkowe od skonsolidowanych.
 
 

« Ostatnia zmiana: Września 03, 2018, 18:01:51 wysłana przez An_na »

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8504 dnia: Września 03, 2018, 18:45:26 »
Każdy pracownik powinien co jakiś czas przeczytać Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Czasami ktoś tutaj napisze coś co jest niezgodne z prawdą i później jakieś irracjonalne komentarze. ” ozusowane” ”wynagrodzenie jest łącznie z dodatkiem zmianowym a więcej osoby które pracują w określonych warunkach mają odprowadzane wyższe składki ( stanowiska określone w tabeli).
The Bill_litości... Sądzę, że myli Pan wyniki jednostkowe od skonsolidowanych.
 
To co podlega składkom zusowskim już tu wyjaśniliśmy.
Nie ma potrzeby do tego wracać.
Czekamy jednak na zajęcie stanowiska w kwestii różnic w wynagrodzeniach pracowników jednozmianowych i 5BOP.
 




Post Merge: Września 03, 2018, 18:54:10
W temacie wynagrodzeń jest bardzo łatwa droga: dołączyć do rodziny Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowszym nabytkiem tej rodziny, jest Jacek Różycki (zbieżność nazwiska z Szefem Polickiego Prawa i Sprawiedliwości  Mariuszem Różyckim zupełnie nieprzypadkowa). Jacek  Różycki, został właśnie mianowany Dyrektorem Centrum Energetyki i otrzymał dofinansowanie w Pisowskim Programie Wsparcia Rodzin 100 000 zł +.

A w tym temacie widać jak na dłoni, po co idzie się do polityki.
Teraz K...a My
My tu na forum walczymy o cień wyjaśnień dlaczego jesteśmy przez pracodawcę niesprawiedliwie traktowani.
W tym samym czasie grupa cwaniaków jedzie nam na garbie i musi uważać tylko na to aby nie zadławić się chochlą.



PIS zabrał miliony złodziejom (pracownikom GA ZCh Police) i rozdał je dzieciom (swoim)!
« Ostatnia zmiana: Września 03, 2018, 18:54:10 wysłana przez MJ »