Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784499 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8340 dnia: Sierpnia 20, 2018, 20:51:20 »
Ja się w to nie angażuję. Każdy ma prawo podać każdego  o działanie na jego szkodę jeśli uważa, że szkoda została mu wyczyniona.  Są to indywidualne sprawy, szczególnie gdy pracownik podaje pracodawcę. Zastraszać też nie wolno.

Post Merge: Sierpnia 20, 2018, 22:54:08
Władcaszerszeni_w ZFŚS jest kwota wolna od podatku, z nadwyżki wypłaconej jest potrącany podatek
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2018, 22:54:08 wysłana przez An_na »

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8341 dnia: Sierpnia 21, 2018, 10:34:50 »
Podpisując ugodę zapominają poinformować że trzeba zapłacić podatek od odszkodowania.Tak że  dobrze jest odciągnąć sobie kwotę podatku od kwoty ugody.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8342 dnia: Sierpnia 21, 2018, 10:48:14 »
Zakład nie jest firmą ubezpieczeniową i podatek jest kwestią oczywistą. Ale dla przypomnienia płacenia podatków oczywiście można przypomnieć. Natomiast jeśli poniesie Pan udokumentowane koszty naprawy na kwotę przynajmnej brutto ugody to w efekcie nie zapłaci Pan podatku. Kwestia wypełnienia zeznania podatkowego.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2018, 10:53:34 wysłana przez An_na »

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8343 dnia: Sierpnia 21, 2018, 10:55:40 »
Rozumiem.Tyle że panie przedstawiają się jako osoby do pomocy pracownikowi w sprawie ugody. To informacja o podatku jest chyba istotną informacją tak jak kwota.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8344 dnia: Sierpnia 21, 2018, 13:38:30 »
22 marca taka informacja "poszła" do pracowników
Informacja nt podatku od odszkodowań wypłacanych za tzw. pochlapania

"Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż każda z osób, która otrzymała w roku 2017 w toku ugody pozasądowej od Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. odszkodowanie w związku z uszkodzeniem mienia w wyniku emisji substancji do powietrza z instalacji należących do Spółki, otrzymała również formularz PIT 8c. Odszkodowania wypłacane przez Spółkę z powyższego tytułu, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 lit. g ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (ustawa o PIT), nie są zwolnione od podatku dochodowego od osób fizycznych. Mając powyższe na uwadze, Spółka zobowiązana była na podstawie art. 39 ustawy o PIT do wystawienia i przesłania osobom, które otrzymały odszkodowanie, informacji PIT-8c o osiągniętych dochodach."

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8345 dnia: Sierpnia 21, 2018, 17:49:51 »
czyli mam rozumieć ze pracownicy Transtechu są oszukiwani ? ( dostając 780 zl bo  odciągają podatek ) ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8346 dnia: Sierpnia 21, 2018, 17:57:04 »
Nie pamiętam regulaminu ZFŚS Transtechu ale wydaje mi się, że kwotę wolną od podatku odliczono już przy kartach sodexo za Wielkanoc bo nie zapominajmy, że one też są z FŚS.

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8347 dnia: Sierpnia 21, 2018, 18:25:13 »
W Transtechu kart Sodexo już nie ma ludzie zrezygnowali  jak dobrze pamiętam ,   w Transtechu powinno się dostać "gruchy" 980 plus minus  a ludzie dostają 780 bo trzeba odciągnąć podatek

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8348 dnia: Sierpnia 21, 2018, 18:26:55 »
Zrezygnowali z 1800 zł na karty Sodexo? ;) oj coś Pan mi tutaj kłamczuszy 🤥

Offline wladcaszerszeni

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8349 dnia: Sierpnia 21, 2018, 18:27:59 »
Ludzie te pieniądze dostają na prywatne konta :]

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8350 dnia: Sierpnia 21, 2018, 18:28:51 »
Aaaaa. Ale to i tak idzie przez FŚS. Zaraz się dowiem. Chwila.

Post Merge: [time]Sierpień 21, 2018, 19:14:37 [/time]
Już wszystko wiem, ale nie na tyle aby panu odpowiedzieć precyzyjnie. Slusznie Pan zauważył.  Koledzy ze zz 1.5 tyg temu byli w tej sprawie u pana prezesa. Prezes czeka na opinie prawną. Sytuacja wygląda tak, że pieniądze na święta zapisane są jako wartości netto ( czyli na kwitku powiększone o podatek). Z tego co Pan pisze został Panu potrącony podatek dochodowy. Nie widzę póki co gdzie uwzględniono kwotę wolną od podatku 🤔

Post Merge: Sierpnia 21, 2018, 20:40:30
Kolega wysłał mi Wasz regulamin ZFŚS na 2018. Sczytałam. Macie zapisane, że dofinansowanie wynosi 230 %. Nie ma nic więcej. Jeśli nie ma nigdzie zapisane że te pieniądze na święta są netto to można wnioskować, że  wolna od podatku została uwzględniona przy Wielkanocy plus Dni Chemika.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2018, 20:40:30 wysłana przez An_na »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8351 dnia: Sierpnia 21, 2018, 23:24:36 »
Podania nigdzie nie giną. Kierownik napisał to jest tam jeszcze jesno miejsce na podpis czyli dyrektor. Teraz pytanie czy to do dyrektora zaniósł. Proszę mi na prov napisać jaki kierownik, jak się pan nazuwa to dojdę gdzie jest wniosek i czy wogóle gdzieś jest. Pana wola. Ja mogę poszukać „zaginionego wniosku”. Może być 1. U kierownika 2. U Dyrektora Pana pionu, w kadrach. Może czekać na decyzje lub moż ebyć już odrzucony. Tak, zgadzam się z Panem. Skoro to był formalny wniosek to wypada na niego odpowiedzieć.

Pani Aniu. Jeżeli chce Pani zapytać to proszę zapytać o wbioski które złożył (były już) kierownik LP2 sam z własnej inicjatywy. Bo były już dyrektor "swoim" załatwił bez problemu. Dodam że byly zdegradowany na stanowisko dyrektora gdzie indziej czyt. wyżej posty. A wnioski od kierownika zaginęły. Pozdrawiam.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8352 dnia: Sierpnia 22, 2018, 11:49:43 »
Sprawdziłam. Tak były kierownik złożył do swojego dyrektora.

Offline masamix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8353 dnia: Sierpnia 22, 2018, 14:05:08 »
Sprawdziłam. Tak były kierownik złożył do swojego dyrektora.
I znikły ;)
Temat lakierów.
To nie jest zastraszanie. My jesteśmy wielką rodziną i zostały przeprowadzone rozmowy reprymendujące ;) .(osobicie słyszałem o jednej takiej)
PS1.
A co do używania żartów, sarkazmu, ironi i  satyry. To uważam lepiej się śmiać niż płakać bo tylko to zostało. A co do ich skuteczności to już Jan Kochanowski wiedział w Renesansie. Kabaret Tey również. I dlaczego Ucho prezesa ma tyle wyświetleń?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #8354 dnia: Sierpnia 22, 2018, 16:30:39 »
Znikły 🤔  nie wiem.
Nie trafiły do kadr.