Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6785342 razy)

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7485 dnia: Grudnia 05, 2017, 12:53:47 »
Czyli rozumiem, ze sytuacja jak ktos ma 5 z przodu i "mam wszystko w dupie, bo za 3 lata ide na emeryture i gowno mozecie mi zrobic", a młody który lata, stara się, zależy mu itd. ma mieć 2 podstawy jest w porzadku? :D
wszyscy kiedyś zaczynali z najniższa.ja w styczniu 2007 gdy się przyjąłem miałem stawkę 1320...08.2011 umowa na stałe stawka 2050...700 zł więcej ...dziś aparatowy przez 4 lata może osiągnąć tysiaka ,a jeżeli chodzi o samą kwotę podwyżek jakie są co roku to mnie osobiście denerwuje to że zakłady się chwalą zyskami rok w rok a podwyżka rok w rok taka sama czyli 200 no poza tym na przyszły rok 250...mogli dać...300 jakoś inaczej by to wyglądało ,a nie w kółko 2 z przodu :P
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2017, 13:09:01 wysłana przez Wodnik Szuwarek »

Offline lolek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7486 dnia: Grudnia 05, 2017, 14:21:01 »
Ciekawy Apel wystosowali pracownicy utrzymania ruchu 5 BOP w Grupie Azoty Police Serwis - teraz zobaczymy  jak  Centrale Związkowe traktują swoich członków?  Pracowników, którzy od kilku lat są  nie doceniani w stosunku do swoich kolegów z ZCH Police.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7487 dnia: Grudnia 05, 2017, 14:52:35 »
MJ, zobaczymy jak popracujesz 20-30 lat, zdobędziesz doświadczenie, zostawisz dużo zdrowia w zakładzie i będziesz zarabiał swoją wymarzoną 4,5 lub 6 z przodu, czy wtedy będziesz za tym, aby pracownik z dwu letnim stażem zarabiał tyle co ty ? Miłego dnia :)

Ale w sumie dlaczego ktoś miałby nie być za tym? Mi by to nie przeszkadzało, cieszyłbym się, że młody od razu ma taki fajny start.

No, ale ja nie mam czasu na zaglądanie innym do portfelów.

Post Merge: Grudnia 05, 2017, 14:53:28
mnie osobiście denerwuje to że zakłady się chwalą zyskami rok w rok a podwyżka rok w rok taka sama czyli 200 no poza tym na przyszły rok 250...mogli dać...300 jakoś inaczej by to wyglądało ,a nie w kółko 2 z przodu

Mogli też nie dać w ogóle, miej to na uwadze.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7488 dnia: Grudnia 05, 2017, 15:01:47 »
Wodnik szuwarek, idąc dalej Twoim tokiem rozumowania. Ok daliby pracownikom po 400-500 podwyżki bo są zyski spore itd. Ale czy byłbyś w stanie zjechać przypuśćmy po 2 latach ze stawki gdyby zakładom gorzej szło? No raczej nie,  wg mnie podwyżki muszą być podciqgane z głową. Ale żeby nie było tak kolorowo że pucuje zakładom. Było wiecznie po 200, teraz ze zmianowym 300 niby 100zł różnicy do 2 lat wstecz. W tym roku i każdym następnym odchodzi wielu pracowników że stażem ok 40 lat i że stawkami grubo ponad 4-5 tys w ich miejsce przyjmowani są pracownicy że stawkami 2tys. Zastanawia mnie ile sam zakład ma oszczędności na tych różnicach, stąd pewnie te 300.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7489 dnia: Grudnia 05, 2017, 15:44:40 »
Wodnik szuwarek, idąc dalej Twoim tokiem rozumowania. Ok daliby pracownikom po 400-500 podwyżki bo są zyski spore itd. Ale czy byłbyś w stanie zjechać przypuśćmy po 2 latach ze stawki gdyby zakładom gorzej szło? No raczej nie,  wg mnie podwyżki muszą być podciqgane z głową. Ale żeby nie było tak kolorowo że pucuje zakładom. Było wiecznie po 200, teraz ze zmianowym 300 niby 100zł różnicy do 2 lat wstecz. W tym roku i każdym następnym odchodzi wielu pracowników że stażem ok 40 lat i że stawkami grubo ponad 4-5 tys w ich miejsce przyjmowani są pracownicy że stawkami 2tys. Zastanawia mnie ile sam zakład ma oszczędności na tych różnicach, stąd pewnie te 300.
Ale wiesz przecież mój drogi kolego że był taki okres, że nie dawali nic kilka lat i jakos pracownicy rozumieli to ,że było kiepsko ,był mega dług ,a związki poszły na to żeby to co mieliśmy zapisane to odpusic to a jak tylko będzie lepiej to zakład miał nam to przywrócić ze tak powiem...oczywiście zakład stanął na nogi ale temat nie wrócił ...moja irytacja polega na tym ze jak było kiepsko to pracownicy potrafili to zrozumieć i nikt fo nikogo o nic nie miał pretensji że nie ms podwyżek,ale jak juz zakład stoi i na zyski to dają nam nie powiem ze marne 200 ale mogli by sie chociaż raz wysilać i dac więcej.o to mi tylko chodzi,a co do tego ze równie dobrze mogli by nie dac to owszem tak tes mogło by byc ale jakoś nie widzę powodów do tego za to widzę powód do tego by dac w końcu coś wiecej

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7490 dnia: Grudnia 05, 2017, 16:42:26 »
Jeszcze najlepiej niech "starzy" pracownicy oddadzą za mieszkania które podostawali i akcje Zakładów, bo młodzi przecież tego nie mieli takich przywilejów i często za tą 2 z przodu muszą płacić kredyty i utrzymywać rodzinę, a na wolnym idą do drugiej pracy by wiązać koniec z końcem.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7491 dnia: Grudnia 05, 2017, 16:46:21 »
Drogi kolego, co roku są podwyżki stawek bynajmniej przez ostatnie 5 lat i jak zsumujesz te podwyżki to wcale tak źle nie jest. Owszem też chciałbym dostać te 500zł do stawki ale rozumiem też, że muszą zakłady zakładać gorsze czasy i żeby być wyplacalnym dla pracowników. Zastanawia mnie tylko ilu pracowników w tym roku kalendarzowym i następnym odejdzie na emerytury. Bo tak jak wcześniej napisałem będą to ogromne różnice w pieniądzach jakie zakład by musiał wypłacać w postaci wynagrodzenia i będą to duże oszczędności w skali roku.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7492 dnia: Grudnia 05, 2017, 17:14:30 »
Jeszcze najlepiej niech "starzy" pracownicy oddadzą za mieszkania które podostawali i akcje Zakładów, bo młodzi przecież tego nie mieli takich przywilejów i często za tą 2 z przodu muszą płacić kredyty i utrzymywać rodzinę, a na wolnym idą do drugiej pracy by wiązać koniec z końcem.

:D
Ja rozumiem jeżeli młody pracownik czymś się wykazuje, szybko ogrania temat itd. to może się szybko zbliżać do tego co ma "dużo" ale z całym szacunkiem, ludzie młodzi, którzy są przyjmowani, często mają problem z trafieniem łopatą w cel, nie wiedzą w którą stronę się odkręca i zakręca itd. Tacy ludzie ciągle zaślepieni w komórkę twierdzą, że mają mało. Przykre.

Co do podwyżki, już pisałem, dla mnie jest ok.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7493 dnia: Grudnia 05, 2017, 17:17:58 »
udzie młodzi, którzy są przyjmowani, często mają problem z trafieniem łopatą w cel, nie wiedzą w którą stronę się odkręca i zakręca itd
Tu masz akurat rację.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7494 dnia: Grudnia 05, 2017, 17:24:20 »
Drogi kolego, co roku są podwyżki stawek bynajmniej przez ostatnie 5 lat i jak zsumujesz te podwyżki to wcale tak źle nie jest. Owszem też chciałbym dostać te 500zł do stawki ale rozumiem też, że muszą zakłady zakładać gorsze czasy i żeby być wyplacalnym dla pracowników. Zastanawia mnie tylko ilu pracowników w tym roku kalendarzowym i następnym odejdzie na emerytury. Bo tak jak wcześniej napisałem będą to ogromne różnice w pieniądzach jakie zakład by musiał wypłacać w postaci wynagrodzenia i będą to duże oszczędności w skali roku.
Ale wiesz że ja ni3 uważam iż jest źle bo wręcz przeciwnie uważam że jest przyjemnie...mówię tylko że mogło by być jeszcze bardziej przyjemnie,bo kto wie może niebawem przyjdzie faktycznie taki czas i znowu powtórzy się to co bylo parę lat temu i znowu nie będzie nic...tyle z mojej strony kolego

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7495 dnia: Grudnia 05, 2017, 17:25:32 »
To fakt młodzi przychodzą i mają problem z trafieniem lopata w cel ale starzy czasem udają, że nie widzą gdzie ta lopata leży, tak punktowac można się bez liku.
A co do Ciebie Wodnik szuwarek, rozumiem o co Ci chodzi ale patrzę też z drugiej strony.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2017, 17:27:21 wysłana przez Beny2002 »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7496 dnia: Grudnia 05, 2017, 17:34:11 »
To fakt młodzi przychodzą i mają problem z trafieniem lopata w cel ale starzy czasem udają, że nie widzą gdzie ta lopata leży, tak punktowac można się bez liku.
A co do Ciebie Wodnik szuwarek, rozumiem o co Ci chodzi ale patrzę też z drugiej strony.

Stary pracownik też kiedyś zaczynał i te 4 tysiące z przodu po 30 latach pracy to nie jest wcale tak dużo.
Każdy z nas kiedyś będzie starszy, witalność nie ta, też byś unikał łopaty :)
A punktować się można faktycznie, tylko, że stary był młody, a młody dopiero będzie stary :)

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7497 dnia: Grudnia 05, 2017, 17:37:29 »
No i właśnie w tym rzecz nie ma co się punktowac.

Offline MJ

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7498 dnia: Grudnia 05, 2017, 19:15:53 »
Czyli jest tutaj parę osób, którym te podwyżki wydają się niskie.
Prawda jest taka, że w porównaniu r/r  dostaliśmy o całe 10 ( dziesięć ) złotych więcej.
W roku ubiegłym było 200 zł. brutto i 40 zł. na indywidualne.
W tym roku do puli 200 zł. wrzucono owe 40 indywidualnych i wywalczono 10 zł. ekstra.
Jaka była rola ZZ w tym sukcesie?
A może byłaby szansa na większą podwyżkę gdyby były tylko dwa ZZ ?
Może ich nadmierna ilość jest zbytnia kulą u nogi dla firmy.
Może wtedy związkowcy przypomnieliby sobie o swoim prawdziwym celu?
Nadal uważam, że można było ugrać więcej.
Czegoś chyba jednak zabrakło.


Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7499 dnia: Grudnia 05, 2017, 20:05:21 »
Człowieku pojawiles się raptownie po okazaniu podwyżek i liczysz na oklaski? Przecież to każdy widzi, że reprezentujesz kogoś kto chce zaszkodzić obecnej władzy. Jesteś takim trolem, który teraz będzie burkal i we wszystkim widział problem. Twoje indywidualne podwyżki zachowaj dla siebie, jeden co roku dostawał, a drugi wcale. Sprawiedliwośc