Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6784733 razy)

Offline Abcdef

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7275 dnia: Listopada 03, 2017, 11:42:37 »
Na wydziale wodnym tak jest. Supon przyjeżdża w środę zabiera brudne a za tydzień przywozi czyste .

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7276 dnia: Listopada 03, 2017, 14:29:01 »
Dobry żart. Pierwsze słyszę aby ciuchy zbierali po wydziałach, prali i przywozili z powrotem. No ale skoro masz tak fajnie to tylko pozazdrościć. Tylko zastanawia mnie jedno, co Ty cały rok trzymales brudne ciuchy w szafce? Pogratulować. Teraz jest ok 10 stopni powyżej zera więc biedaczku ja nie wiem jak Ty jeszcze wytrzymujesz te niskie temperatury w letnich ciuchach.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7277 dnia: Listopada 03, 2017, 14:35:06 »
Mam kilku znajomych na wodzie spytam się jak to załatwili, ja tez tak chcę, może uda się u nas tak załatwić.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7278 dnia: Listopada 03, 2017, 15:20:40 »
Jakieś remonty są teraz w magazynie z tego co słyszałem, może to opóźnienie jest przez to. Najlepiej zadzwonić do pralni chemicznej i spytać.


Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7279 dnia: Listopada 03, 2017, 15:21:39 »

Mam kilku znajomych na wodzie spytam się jak to załatwili, ja tez tak chcę, może uda się u nas tak załatwić.
Jeżeli to jest prawda, to maja związki zawodowe pole do popisu.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7280 dnia: Listopada 03, 2017, 15:38:49 »
Myślałem, że to działa już na wszystkich wydziałach. "Brudownik" bo chyba tak to się zwie działa już koło 2 lat. O ile mnie pamięć nie myli był to pomysl wydziału laboratorium. W tv kab police mówili o tym.
Jedyna lipa w tym właśnie to, że jest to raz w tygodniu i jak oddasz ciuchy w czwartek to zabiorą je dopiero w następnym tygodniu w środę a oddadzą w kolejną. Trochę długo moim zdaniem.
Może jak będzie więcej wydziałow to uda się to jakoś usprawnić, np dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek)

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7281 dnia: Listopada 03, 2017, 16:56:10 »
przecież po to w magazynie pobiera się dwie pary ubrań, by gdy jedna jest w praniu chodzi się w drugiej.

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7282 dnia: Listopada 03, 2017, 18:38:25 »
Uwierz mi, że są wydziały gdzie ciuchy trzeba prać nawet codziennie.

Offline arus37

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7283 dnia: Listopada 03, 2017, 22:02:27 »
A czy coś w sprawie spotkania wiadomo
Z.Z. a Zarząd.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7284 dnia: Listopada 03, 2017, 23:33:54 »
Tak, było dziś spotkanie. Pierwsze spotkanie negocjacyjne oraz spotkanie na tematy bieżące. ZZ otrzymają analizę funduszu płac- zestawienie zawierające wszystkie składowe. Za wcześniej aby mówić o szczegółach dziś była rozmowa o całym funduszu płac, o wynikach oraz zamierzeniach na 2018r. Kolejne spotkanie negocjacyjne 14 listopada. Na dzisiejszym spotkaniu omawianych było również szereg kwestii ze spraw bieżących. Temat nadgodzin, kwestie płacenia za nie oraz dawania wolnego. Omawiana była kwestia skoczków która obowiązywała poprzednio lata temu gdzie skoczek to była osoba dodatkowa, która w miarę potrzeb zabezpieczała potrzeby kadrowe na różnych zmianach. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 8 listopada z szefem kadr. Spotkanie będzie miało na celu omówienie zapisów ZUZP w tej kwestii tak, aby nie było różnych interpretacji.
Następnie omawiany był temat SOOP dla pracowników tzw. umysłowych. Informacyjnie chodzi o zmiany pytań premiowanych dla tych pracowników.
To tak w dużym skrócie. Więcej opiszę w swoim biuletynie w poniedz/wt.

Post Merge: [time]Listopad 03, 2017, 23:37:09 [/time]
Co do Magazynu - info z intranetu
"Ograniczenia czasu pracy magazynu odzieżowego i chemicznego
W związku z trwającym remontem klatki schodowej w obiekcie 450, w którego obrębie zlokalizowane są magazyny odzieżowy (SUPON) i chemiczny (017), informujemy o okresowym ograniczeniu czasu pracy.
W okresie od 02.11.2017 r. do 10.11.2017 r. włącznie, magazyny przyjmują interesantów o pełnych godzinach:
• 8.00. – 8.30.
• 10.00. – 10.30.
• 12.00. – 12.30.
Odbiór materiałów z magazynów należy wcześniej uzgodnić telefonicznie:
• Magazyn chemiczny – tel. 39-44
• Magazyn odzieżowy – tel. 19-53"
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2017, 23:38:04 wysłana przez An_na »

Offline Pracuś

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7285 dnia: Listopada 04, 2017, 08:37:54 »
Witam Paniu Aniu..Mam pytanie odnośnie skoczków jakie były rozmowy?To jest już pewne że są likwidowani z końcem obowiązujących ich umów?I są poprostu nie przedłużane?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7286 dnia: Listopada 04, 2017, 10:03:28 »
Dzień dobry, temat skoczków jest dość zawiły widzę w wielu rozmowach. Spotykam się z komentarzami że skoczek i nadgodziny to to samo. A to nie jest to samo, są miejsca gdzie absolutnie nie można zgodnie z KP zostać w nagdodzinach, wtedy wyjściem jest skoczek który przychodzi do pracy na swoim wolnym.
 Ilość osób powołanych na skoczków jest optymalizowana. Wynika to z analizy wykorzystania pracy skoczków, okazało się że w 2016 skoczków było blisko 290 z czego 100 osób wogóle nie "skoczkowała". Obecnie skoczków jest 143 osoby. Od roku trwa przegląd zatrudnienia pod kątem uzupełnienia - rozszerzenia etatyzacji tak aby nie było tworzenia fikcji. Nagdodziny to rzecz nadzwyczajna wynikajaca ze szczególnych potrzeb pracodawcy. Nadgodzin nie można planować. Podczas ustalania MBO czyli minimalnych bezpiecznych obsad należy uwzględnić 26 dni pełnego urlopu, średnią absencję na danym wydziale.
Rozmowy wczorajsze o skoczkach właśnie były o tym, że wg ZUzP skoczek za przekroczenie normy czasu pracy ma mieć zapłacone. Tak mówi ZUZP par.14a. Skoczek skacze na swoim wolnym z zachowaniem doby pracowniczej i tygodnia pracowniczego. Są miejsca gdzie chcąc przestrzegać Kodeksu pracy nie można zlecać pracy w godzinach nadliczbowych. Fikcja była na zakładach po restrukturyzacji zatrudnienia, chcemy aby tak nie było. HR robi przegląd MBO( minimalne bezpieczne obsady) na poszczególnych wydziałach. Rozpoczęto na Nitro- tam w dużej mierze są stanowiska z NDS, następnie będą Nawozy i Pigmenty. W maju na Nitro rozszerzyliśmy etatyzację o 17 osób, 5 synteza,5 mocznik,5 przygotowanie gazu. Miesiąc temu rozszerzyliśmy etatyzację na JB Nawozy o 23 osoby( trwa nabór) i o 5 osób na EC. Zarząd odszedł w laboratoriach od założeń Azoty pro które zakładały likwidację 41 etatów( polegającą na niezatrudnianiu w miejsce odchpdzących osób na emerytury)- trwa regularne uzupełnianie wakatów. W planach jest również dotrudnienie pracowników na odsiarczanie spalin.
Trochę się rozpisałam, jednak organizacja jest rozbudowana. Każdy pracownik ma prawo do pełnego urlopu ale też i do chorowania, w miejsce pań w ciąży są zatrudniane osoby na zastępstwo.  Te wszystkie aspekty sprawiają, że powinno być jasno uregulowane aby każdy rozumiał jak pracuje skoczek, kiedy, kto może w wyjątkowych sytuacjach być kierowany na nadgodziny i co zrobić aby nie osłabiać zmiany tej osoby. Przepisy są napisane jasno lecz spotykam się z różną ich interpretacją osobistą a wręcz z wywieraniem presji. To wszystko było wczoraj omawiane.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 10:07:39 wysłana przez An_na »

Offline Pracuś

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7287 dnia: Listopada 04, 2017, 10:40:45 »
Czyli skoczkowie będą dalej czy firma rezygnuje z takiej formy?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7288 dnia: Listopada 04, 2017, 11:14:33 »
Wg mnie będą, nie mniej jednak spotkanie nt skoczków ma na celu opówienie tej kwestii. Ja i moi koledzy pamiętamy jak funkcjonował skoczek kiedyś na poprzednich zasadach. Czyli była to dodatkowa osoba na wydziale i skakał po różnych zmianach oraz można było mu zmieniać harmonogram, tak aby pracował wg potrzeb innych zmian. Dzisiaj skoczek pracuje na swojej zmianie i skacze na swoim wolnym, a pracownika można przenieść na inną zmianę ale z zachowaniem przekazania mu harmonogramu pracy na dwa tygodnie przed okresem rozliczeniowym. Wiem, że było to notorycznie łamane a nie ma zgody ani pryzwolenia na łamanie  czasu pracy.

Offline Pracuś

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #7289 dnia: Listopada 04, 2017, 11:24:11 »
Tak np. wcześniej był szósty mistrz zmiany żeby obsadzał urlopy i zwolnienia innych mistrzów...jak ta kwestia zostanie rozwiązana?

Post Merge: Listopada 04, 2017, 11:28:07
Bo przecież zwiększane są etaty żeby było mniej nadgodzin?
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 11:28:07 wysłana przez Pracuś »