Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6788317 razy)

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6870 dnia: Maja 27, 2017, 20:31:39 »
Najważniejsze, że polskie szpitale karmią swoich pacjentów.
Dokładnie jest taka zasada w zakładach, "Najważniejsze ze zch Police karmi swoich pracowników"
rezygnując z dżemików, musli, deserków ryżowych
Ja bym dodał jeszcze wafelki, ciasteczka i batoniki,  a wszystko po to aby mieścić sie w normach kaloryczności i innych. Jak pisałem wcześniej, raczej nic się nie zmieni, pozostanie jak do tej pory. A jak juz co niektórzy tu pisali po prostu nam w dupach się poprzewracało, bo prywaciarz nawet wody nie dostarcza.


Post Merge: [time]Maj 27, 2017, 20:39:46 [/time]

że nawet koty tego nie zjedzą
Zgadza się koty nie chcą tego jeść ale rybitwy już konsumują, tylko ze one zjadają wszystko i nie grozą im jakieś problemy żołądkowe. Co do jakości i terminu ważności tez było tu już pisane i, nic.
A taki zestawik jak na foto nie trudno skompletować i to w krótkim czasie.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2017, 20:43:48 wysłana przez RPzpl »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6871 dnia: Maja 27, 2017, 20:46:18 »
Co do jakości i terminu ważności tez było tu już pisane i, nic.
Do Sanepidu ktoś zgłosił ????    W mojej firmie nie dają żadnych posiłków, a pracujemy w tym samym miejscu, w takich samych warunkach. Też fizycznie i tez bardzo ciężko. ale gdybym dostał taką wędlinkę jak ze zdjęcia, to wysłałbym to zdjęcie do Sanepidu.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2017, 20:49:04 wysłana przez motyl »

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6872 dnia: Maja 27, 2017, 21:04:17 »
Mnie moja firma na szczęście nie karmi, ;)  bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś miał za mnie decydować, co mam jeść.
Opisane przysmaki dostaje mój mąż i jak widać przynosi do domu. A ja się głowię, co z tym zrobić. :-\
Chyba tez gdzieś zaniosę, żeby bezdomni chociaż skorzystali, bo nie lubię wyrzucać jedzenia.
ZCH karmią nie dlatego, że chcą, ale muszą, więc żadnej łaski tu nikt pracownikom nie robi.
Ja osobiście nie wyobrażam sobie, żeby mając na przykład 10 zł do dyspozycji na posiłek zaserwować komuś coś tak niskiej jakości.
Naprawdę najtańsza nawet karma dla kotów jest lepsza w składzie. Mąż dokarmia koty w pracy, ale karmą dla kotów i to nie najtańszą.
Wychodzi więc na to, że w tym przypadku pracowników traktuje się gorzej niż zwierzęta w myśl powiedzenia, że "człowiek nie świnia - wszystko zje"??? ::)

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6873 dnia: Maja 27, 2017, 21:46:30 »
Chodziło mi o tę wędlinę z pleśnią...
Nie wiem, jak to jest, że firmy muszą karmić, a jednak nie wszystkie karmią. Zdaję sobie sprawę, że trzeba przeprowadzić jakieś badania wysiłku energetycznego, ale są firmy, które tego nawet nie robią. I tym samym nikogo nie karmią.

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6874 dnia: Maja 27, 2017, 22:07:18 »
Ja też tego nie rozumiem, że jedna firma zapewnia, a inna nie. Jeżeli warunki i rodzaj pracy jest identyczny tzn. że każda powinna przestrzegać zapisów
Rozporządzenia RM z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960600279
Wynika z niego, że posiłki powinny być zapewnione nieodpłatnie pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych oraz tym, którzy wykonują pracę określoną w dalszej części rozporządzenia (m.in. fizyczną o określonym wydatku energetycznym, pod ziemią, zatrudnionych w szczególnych warunkach klimatycznych itp.).

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6875 dnia: Maja 27, 2017, 23:44:11 »
Duże brawa dla ZCHPolice za sporo DARMOWYCH atrakcji dla dzieci. Kiedy Dzień Chemika organizowany był razem z Dniem Polic, o takich darmowych atrakcjach można było tylko pomarzyć.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6876 dnia: Maja 29, 2017, 10:09:13 »
na prawdę nie można nić zrobić w celu poprawienia jakości tych posiłków ? może lepiej dawać po kilogramie cukru ? przynajmniej to się nie zmarnuje

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6877 dnia: Maja 29, 2017, 11:05:41 »
Bo pomysł ciekawy, tylko czy mieścił by się w normach, ale na pewno by się nie zmarnował.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6878 dnia: Maja 29, 2017, 18:44:24 »
Kolejna, bogata w skład wędlinka na kanapkę zawierająca zgodnie z napisem, to "co najlepsze" ::) ;) :





Jak widać w składzie mięsa aż 59%, ale te pozostałe 41% trzeba czymś wypełnić:
woda, skrobia ziemniaczana, 4 różne stabilizatory E...., substancja zagęszczająca, oczywiście glutaminian sodu (E621), przeciwutleniacze i substancja konserwująca.
Mniam, aż ślinka cieknie na sam widok.  ;)


Dziki_Gon, pomysł z cukrem niestety nie przejdzie, bo rozporządzenie mówi, że "posiłki powinny zawierać około 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek oraz posiadać wartość kaloryczną około 1000 kcal". Niestety, cukier to same węglowodany. Ewentualnie można by zmniejszyć ilość cukru do 50g (200 kcal), ale trzeba by dołożyć jakieś białko i tłuszcz.

Wprawdzie "pracownikom nie przysługuje ekwiwalent pieniężny za posiłki i napoje", ale na pewno nie wyklucza to przyjęcia innego rozwiązania niż serwowanie niskiej jakości posiłków, w których najbardziej ekologiczne są papierowe torby, stanowiące opakowanie.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2017, 18:46:43 wysłana przez Febe »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6879 dnia: Maja 29, 2017, 18:52:32 »
Na bieżąco zdaję Prezesowi relacje w temacie posiłków. Prezes zadeklarował, że przed końcem obowiązywania umowy zostanie ogłoszony przetarg na dostarczanie posiłków profilaktycznych.
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2017, 18:54:23 wysłana przez An_na »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6880 dnia: Maja 29, 2017, 19:18:07 »
Kiedy jest koniec umowy ze Sialem? Proponuję zrobić akcję: jeżeli dalej będzie ten sam syf to zanosić paczuszki na stolik za bramki może ktoś z biurowca zje...

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6881 dnia: Maja 29, 2017, 20:09:46 »
zdaję Prezesowi relacje w temacie posiłków
I tylko tyle, bo nie zmienia sie nic, jak było tak jest

zostanie ogłoszony przetarg na dostarczanie posiłków profilaktycznych.
Czy jak mówiłem wcześniej, nic się nie zmieni, a pani propozycja w temacie posiłków podupadła i już nie jest brana pod uwagę

jeżeli dalej będzie ten sam syf to zanosić paczuszki na stolik za bramki
No chyba to jest jedyne wyjście i najlepszy sposób, tylko czy ludzie  sa gotowi na takie działanie, wątpię.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6882 dnia: Maja 29, 2017, 20:47:45 »
No chyba to jest jedyne wyjście i najlepszy sposób, tylko czy ludzie  sa gotowi na takie działanie, wątpię.
To może zacznij jako pierwszy. Poświeć przykładem, bo potrafisz tylko narzekać i marudzić.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6883 dnia: Maja 29, 2017, 21:01:40 »
Jak można zauważyć, (wystarczy uważnie czytać) nie tylko ja krytycznie się wypowiadam w kwestii posiłków, na tym forum jest wielu. Jak usłyszę hasło ze zanosimy paczki do biurowca, na pewno zaniosę. Na marginesie to nie jest moja propozycja, ale akceptują ją, a każdy sposób jest dobry aby okazywać swoje niezadowolenie.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6884 dnia: Maja 29, 2017, 21:07:08 »
Też nie jestem zadowolony z posiłków profilaktycznych które serwuje nam Sial, po prostu nie jem jeśli mi nie odpowiada. Czasem trafi się coś co lubię i zjadam, a wędliny najczęściej oddaję sąsiadowi który nie ma pracy i ciężko mu się utrzymać, nie wybrzydza bierze co mu dam. I proponuję oddawać to właśnie ludziom w potrzebie, zamiast wyrzucać do śmietnika.