Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6847822 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6180 dnia: Stycznia 17, 2017, 18:02:56 »
Polak_Czyli jak Pana można zadowolić? Staram się jak mogę znaleźć czas, aby to co mogę w skrócie tutaj napisać. Jestem do dyspozycji (informacyjnej) praktycznie całą dobę. Jeśli odpowiadam z opóźnieniem to dlatego że 1. Miałam spotkanie 2. Nie miałam internetu. Deklaruję od lat blisko dziesięciu, że podjadę na każdą zmianę aby wytłumaczyć lub wymienić poglądy. Uważam, że wybory na SIP są bardzo ważnymi wyborami, a że trwają jeden dzień ( o określonej godzinie) wynika z Regulaminu. Nie mam wpływu na frekwencję podobnie jak to czy pracownicy chcą brać udział w wyborach przykładowo do zarządu czy nie. Posiadanie dostępu do informacji jakie ma członek zarządu jest niezwykle ważne. Jest proszę Pana bardzo wiele spraw, na które mieliśmy wpływ właśnie dzięki takim informacjom.
Co do 50 lecia to moje stanowisko jest jedno niezmienne: pracownicy zostali potraktowani przez zarząd bardzo źle i to nie omieszkaliśmy powiedzieć na listopadowym (2015)spotkaniu na którym wnioskowaliśmy o dodatkowe doładowaniu kart, zakupie dla pracowników polarów z napisem 50 lat zakładów, kubków termicznych itp. Zarząd zadecydował o imprezie w Azoty Arena i filharmonii oraz o wydaniu bardzo drogiego albumu i prezencie w postaci płyty o J. Lennonie. Dla mnie to jak zostaliśmy wszyscy potraktowani to skandal. Prezes gdy mu o tym powiedzieliśmy wyszedł ze spotkania kwitując, że nam (zz) wiecznie nic się nie podoba. Niestety nie spełnienie naszego wniosku o dodatkowe pieniądze z okazji 50 lecia nie mogło być podstawą do sporu zbiorowego ani strajku. Przypomnę tylko, że we wrześniu przed jubileuszem pracownicy otrzymali nagrodę z okazji 10 lecia wejścia Spółki na giełdę ( i może to było powodem niechęci "dania" kolejnych pieniędzy). Nie wiem, ale spotkanie kończące wtedy negocjacje i omawiające temat jubileuszu nie zakończył się w miłej atmosferze.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2017, 18:08:22 wysłana przez An_na »

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6181 dnia: Stycznia 17, 2017, 18:54:25 »
Witam, mam pytanko. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby wystartować w wyborach na SIP ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6182 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:05:53 »



I taka zachęta:
SPOŁECZNY INSPEKTOR PRACY Art. 13 ustawy o społecznej inspekcji pracy Zasady ochrony 1. Zakład pracy nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę z pracownikiem pełniącym funkcję społecznego inspektora pracy w czasie trwania mandatu oraz w okresie roku po jego wygaśnięciu, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. W takim wypadku rozwiązanie umowy o pracę może nastąpić po uprzednim uzyskaniu zgody statutowo właściwego organu zakładowej organizacji związkowej. 2. Przepis ust. 1 nie narusza art. 40 kodeksu pracy. 3. Zakład pracy nie może wypowiedzieć pracownikowi pełniącemu funkcję społecznego inspektora pracy warunków pracy i płacy na jego niekorzyść w okresie ustalonym w ust. 1, chyba że wypowiedzenie stało się konieczne z przyczyn, o których mowa w art. 43 kodeksu pracy.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2017, 19:25:05 wysłana przez An_na »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6183 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:13:38 »
Pani Aniu nic nie pisałem z pretensjami o to ze pani tu rzadko pisze, wręcz odwrotnie jak wielu cieszymy się ze chociaż  ktoś z baronów związkowych zabiera tu głos i stara się przekazywać informacje i odpowiadać na nasze pytania, a ni tylko czytać potajemnie, jak co niektórzy baronowie, tu wielki szacun dla pani. Nie neguje ważności członka zarządu i wiedzy jaka posiada zajmując te stanowisko, tylko co nam zwykłym szarakom z tego , skoro większość informacji jest poufna przez tajne. Co do regulaminu wyboru sip-w znam i jak przypuszczam dlatego wybory są takie jakie są z powodu ze kiedyś tą funkcje traktowano po macoszemu od jest bo jest, a sip-c tylko popisywał protokoły na wymianę odzieży, a wybory były jakie były i z góry było wiadomo kto będzie. No jak można zauważyć wielu sip-w do dziś trzyma ta zasadę i zbyt wiele nie robi. Co do nagrody wie pani ja rozumie pani tłumaczenia, ale nie idzie tez zauważyć ze inne zakłady naszej grupy inne gratyfikacje za to samo. Proszę zrozumieć nas zwykłych szaraków pracujących na wytwórniach jak się słyszy ze tam dostali za to samo kasę,  a my książkę której nawet w toalecie nie można użyć (obawa wyłamani obojczyka)  i jakaś impreza na której promowali się co niektórzy, czy słyszą o jakiś wysokich podwyżkach dla baronów, czy różnicach w podwyżkach w naszej grupie, no i o wydatkowaniu 4.3 mln zł. przez posiadaczy  kart kredytowych na jakieś pierdoły, lub walczy codziennie o premie i z powodu głupich przepisów i norm nie dostanie nic, albo dostanie ochłapy, a baronowie mają 100%  bez względu czy jest produkcja czy nie ma, no i na koniec temat posiłków który dla ZZ jest bardzo wielkim problemem do nie rozwiązania. No   to powie pani jakie można mieć zdanie zwykły pracownik zatrudniony na wytwórni.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6184 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:15:38 »
Dziękuję bardzo :) To gdzie można zgłosić kandydaturę ?

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6185 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:19:53 »
Fafik_wolałabym aby nie było R, ponieważ wprowadzają często zamieszanie i taki był naszej organizacji wniosek, gdy wdrażany był system 5bop. Dla przypomnienia młodszym stażem pracownikom napiszę, że w zamian za system 5bop i skrócenie czasu pracy przy niezmniejszaniu wynagrodzeń pracownicy jednozmianowi otrzymali wtedy 10 dni dodatkowych dni wolnych w roku. Było to jako rekompensata wyrównania czasu pracy pracownikom jednozmianowym. W wyniku restrukturyzacji (pomoc publiczna na restrukturyzację) zlikwidowano 7 dni i pozostawiono 3.

A czy na spotkaniach jest jeszcze temat zniesienia R-ek, czy nie? Pracownicy zmianowi i tak pracują w Soboty Niedziele i Święta. Oczywiście ktoś powie, że jest dodatek, ale stawki zasadnicze zmianowych z tego co wiem różnią się od stawek zasadniczych jednozmianowych. Po za tym ten dodatkowy dzień jest dosyć męczący i przychodząc na R ludzie często nie są w stanie dać z siebie tego co by mogli dać, niech mi Pani wierzy.

Offline SIPGA

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6186 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:21:46 »
To gdzie można zgłosić kandydaturę ?
Wysil się i przeczytaj regulamin to będziesz wiedział gdzie się zgłosić :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2017, 19:59:10 wysłana przez SIPGA »

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6187 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:29:16 »
A nie mógłbyś mi powiedzieć, nie chce mi się szukać. Bądź kolega ;)

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6188 dnia: Stycznia 17, 2017, 19:34:45 »
To gdzie można zgłosić kandydaturę ?
Przeczytaj regulamin
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6189 dnia: Stycznia 17, 2017, 20:26:55 »
Wymądrzać się, czepiać i narzekać to potraficie, ale pomóc komuś to ciężko :( przykro mi bardzo

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6190 dnia: Stycznia 17, 2017, 20:34:18 »
Na zebraniu wyborczym  ;D

Offline SPOKOJNIE

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6191 dnia: Stycznia 17, 2017, 20:35:43 »
Dobry wieczór.
Szanowni Państwo,
proszę weźcie sprawy w swoje ręce. Kandydujcie. Wyjdźcie do ludzi, do koleżanek i kolegów z pracy, do Pracowników ze swojego Wydziału. Przedstawcie swoją wizję pracy Społecznego Inspektora Pracy. Mówcie, co zamierzacie zmienić, co wymaga natychmiastowej sanacji. Ale bądźcie także otwarci na głos współpracowników. Nie zamykajcie się na ich sugestie i propozycje zmian.

Nie bójcie się wziąć sprawy w swoje ręce. Pokażcie, że macie w sobie moc. Pokażcie, że Wydziałowy Społeczny Inspektor Pracy jest dla Pracowników, a nie Pracownicy dla niego. W myśl zasady: Nemo scit, ubi calceus urat, nisi qui eum portat (Tylko ten wie, gdzie trzewik ciśnie, kto go nosi).  :)

Pozdrawiam.
Nie władza korumpuje. Korumpuje lęk przed utratą władzy.     [John Steinbeck]

Offline senegalczyk

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6192 dnia: Stycznia 17, 2017, 20:57:29 »
Dziękuję bardzo p.Aniu :) Przemądrzalcy i narzekacze życzę miłego wieczoru i obyście rano wstali z nowymi pytaniami na które pewnie też ktoś wam chętnie odpowie ;)

Offline gacek

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6193 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:01:21 »

A nie mógłbyś mi powiedzieć, nie chce mi się szukać. Bądź kolega ;)
Chcesz być SIPowcem a nie chce ci się czytać regulaminów?
gacek

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #6194 dnia: Stycznia 18, 2017, 10:38:35 »
Witam z rana
No dokładnie, sip-c ma b.duzo pracy papierkowej i zapoznawania się z przepisami i paragrafami, a jak ty chcesz być sip-m jak ty masz problem ze małym regulaminem.

Pani Aniu
Co podanej przez panią zachęty dla kandydatów na sip-w , no to chyba podanie tej zachęty było nie fortunę. Jeżeli "ochrona" ma być motywacja aby być sip-m, no to ja dziękuję za takiego sip-a. Ludzie chcą zmian na lepsze, a nie odwrotnie i ludzie z taką zachętą nie zmienia opinie o sip-ch. A idąc pani tokim myślenia to co było zachętą dla kandydatów na członka zarządu, nasuwa się jedno "złota karta " .
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.