Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6787279 razy)

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5580 dnia: Grudnia 01, 2016, 16:31:22 »
A Czy Państwo prezesi obliczyli o ile mniej będą musieli wydawac na pesnje po odejsciu emerytow z stawkami przekraczajacymi lekko 4,500? Moge sie założyć ze w skali calego zakladu to zmniejszy dość znacznie koszta podwyżek

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5581 dnia: Grudnia 01, 2016, 16:32:30 »
Popatrz to zupełnie jak ja gdy czytałem twój bełkot

Różnica taka, że mój "bełkot" poparty jest jakimiś obiektywnymi argumentami. Wasz jest natomiast pisany tylko z perspektywy "ja" oraz "mi" - daj, mało, ochłapy, baronowie związkowi, pińcet co rok, należy się.

Myślę, że post Anny powinien zamknąć już wszelką dyskusję bo zaorał was konkretnie. No chyba, że chcecie by firma zabrała wam coroczny socjal, doładowania na karty, opiekę zdrowotną i zmniejszyła dodatek zmianowy. Może to zrobić i wtedy dopiero byście płakali i doceniali to co mieliście.


I powtarzam - skoro jest źle, jest ciężko, pieniądze są nieadekwatne, nie czujecie się zmotywowani to po co się męczyć? Jaki to problem poszukać nowej pracy, która da lepsze warunki? Przecież jesteście tak wyspecjalizowanymi pracownikami, którym należą się rokroczne podwyżki, że z pocałowaniem ręki konkurencja was przyjmie. Dlaczego więc nie zmienicie swojej sytuacji?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 16:35:44 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wodnik Szuwarek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5582 dnia: Grudnia 01, 2016, 16:38:22 »
A Czy Państwo prezesi obliczyli o ile mniej będą musieli wydawac na pesnje po odejsciu emerytow z stawkami przekraczajacymi lekko 4,500? Moge sie założyć ze w skali calego zakladu to zmniejszy dość znacznie koszta podwyżek
No gdzie...przecież takich rzeczy się nie liczy...albo zaraz Ci ktoś mądry napiszę że takich ludzi którzy odeszli w tym roku było pięciu w tamtym dwóch a w przyszłym żadnego ;) i oni nie mają stawek 4500 tylko 2500 po 40latach na zakładzie ;)

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5583 dnia: Grudnia 01, 2016, 16:52:51 »
Do wylicznki zapomniała pani dodać około 4 mln do kart kredytowych dla super 90. A tak na marginesie to za te 4 mln to spokojnie by wytwornie wyremontowano.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5584 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:20:46 »
Nieuzasadnione wydatki  dokonywało kilku z 95 użytkowników kart i krzywdzi Pan tych, którzy traktowali je prawidłowo. Czy to jest 4milony czy czterdzieści jest w tym momencie nieistotne tylko czy dokonywane płatności były zasadne i potwierdzone prawidłowym rozliczeniem. Sam się  nawóz nie sprzedaje. Są spotkania na których podczas przykładowo obiadu z kontrahentem omawia się szczegóły lub płaci się za hotel podczas delegacji. Problem wydatków kart dotyczy kilku użytkowników na kwotę 1,2 mln. Tak to bardzo dużo i już kiedyś o tym pisałam, że niektóre wydatki są bardzo kontrowersyjne. Zresztą po takim moim komentarzu jedna z osób która takie wydatki dokonywała publicznie na zebraniu powiedziała, że poda mnie do sądu. Inne osoby, ktore przy tym były zachowaly się również przedziwnie, ale to już zostawiam ich sumieniu.
Więc wracając do sedna- można śmiało powiedzieć, że wiele wydatków gdyby zostały przeznaczone na pracowników byłyby slusznie zagospodarowane. I jak mi Pan tak przypomina to ja dodam jeszcze o umowach wizerunkowych ze sportowcami, których skalę kwot znam odkąd nowy prezes je przekazał do wiedzy Rady. Poprzedno zarzekano się, że takowych umów nie ma. A sponsoring zatwierdzany przez radę wynosił zero.
... tak czy inaczej to wierzchołek góry lodowej i przedmiot obecych bardzo wnikliwych analiz...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 17:38:48 wysłana przez An_na »

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5585 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:45:03 »
Ale musi mi pani przyznać ze od dłuższego czasu ZZ mają problem z załatwianiem spraw pracowniczych tak aby było w minimalnym stopniu zadowalające dla szarych pracowników: podwyzki,posiłki,nagroda jubileuszowa. A co do premi to jest uzależniona od produkcji i jest zmienna, stałą macie wy związkowcy.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Niezłabeka

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5586 dnia: Grudnia 01, 2016, 17:49:54 »
Pani Anno , odnośnie tego co pisałem wcześniej,
CZY KIEROWNIK/DYREKTOR może zmniejszyć podwyżkę indywidualną zaproponowaną przez mistrza zmiany?
Czy jest jakiś konkretny wzór KAMIZELKI ODBLASKOWEJ obowiązujący na terenie zakładu? by przypadkiem nie było na bramie problemu gdy ktoś wjedzie w odblaskowych szelkach rowerowych a nie w kamizelce .

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5587 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:03:08 »
Nie ma wzoru kamizelki, natomiast jeśli ktoś nie ma kamizelki a porusza się na rowerze powinien z niego zejść i go prowadzić. Proszę zerknąć na stronę fb naszego związku (  https://m.facebook.com/policemzzprc/  ) - jest tam nasza interwencja w tej sprawie.
W porozumieniu płacowym jest napisane, że kierownicy otrzymają pulę 40zł x ilość podległych pracowników. Osobne wyliczenie dla pracowników produkcyjnych a osobne dla nieprodukcyjnych. Nie można przesuwać tych kwot i to też jest zapisane w porozumieniu. Niżej powinni kierownicy delegować uprawnienia podzialu pieniędzy na mistrzów, brygadzistów. Prezes zadeklarował na negocjacjach bardzo wnikliwą analizę wniosków.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 18:38:15 wysłana przez An_na »

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5588 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:05:23 »
Nieuzasadnione wydatki  dokonywało kilku z 95 użytkowników kart i krzywdzi Pan tych, którzy traktowali je prawidłowo. Czy to jest 4milony czy czterdzieści jest w tym momencie nieistotne tylko czy dokonywane płatności były zasadne i potwierdzone prawidłowym rozliczeniem. Sam się  nawóz nie sprzedaje. Są spotkania na których podczas przykładowo obiadu z kontrahentem omawia się szczegóły lub płaci się za hotel podczas delegacji. Problem wydatków kart dotyczy kilku użytkowników na kwotę 1,2 mln. Tak to bardzo dużo i już kiedyś o tym pisałam, że niektóre wydatki są bardzo kontrowersyjne. Zresztą po takim moim komentarzu jedna z osób która takie wydatki dokonywała publicznie na zebraniu powiedziała, że poda mnie do sądu. Inne osoby, ktore przy tym były zachowaly się również przedziwnie, ale to już zostawiam ich sumieniu.
Więc wracając do sedna- można śmiało powiedzieć, że wiele wydatków gdyby zostały przeznaczone na pracowników byłyby slusznie zagospodarowane. I jak mi Pan tak przypomina to ja dodam jeszcze o umowach wizerunkowych ze sportowcami, których skalę kwot znam odkąd nowy prezes je przekazał do wiedzy Rady. Poprzedno zarzekano się, że takowych umów nie ma. A sponsoring zatwierdzany przez radę wynosił zero.
... tak czy inaczej to wierzchołek góry lodowej i przedmiot obecych bardzo wnikliwych analiz...
Pani Aniu, dziękuje za wszystkie informacje i za to  ma Pani odwagę udzielać się tutaj na forum, wytrwałości życzę ;)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5589 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:12:35 »
Dziękuję :)

Offline swiezak

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5590 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:44:22 »


Pani Anno , odnośnie tego co pisałem wcześniej,
CZY KIEROWNIK/DYREKTOR może zmniejszyć podwyżkę indywidualną zaproponowaną przez mistrza zmiany?

Odpowiem Ci jak na moim wydziale wyglądało to rok temu. Dyrektor nie zmniejszył a zabrał temu wytypowanemu przez brygadziste a dał komuś innemu i z tego co wiem to nie był jeden przypadek. Więc nie wiem po co dają brygadzistą dzielić te podwyżki jak później i tak robią swojemu. Zobaczymy jak będzie teraz bo właśnie zmienił się dyrektor.

Offline graba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5591 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:52:57 »
natomiast jeśli ktoś nie ma kamizelki a porusza się na rowerze powinien z niego zejść i go prowadzić
Powinien. Ale nie zejdzie bo nie zostanie wpuszczony na zakład. I na nic tłumaczenia, że będzie prowadził przy nodze bo go ochrona nie przepuści. Co więcej krąży plota w którą aż mi sie nie chce wierzyć, że zastanawiają się czy zimą nie zakazać w ogóle jazd rowerem bo jest ślisko i niebezpiecznie, i wtedy nawet kamizelka nie pomoże. Z rowerem nie wejdzie się po prostu na zakład.

Pani Aniu, a przy okazji to prawda, że teraz jeszcze trudniej będzie przesunąć urlop? Niby teraz na przesuwanie urlopu nie będzie zgody wyrażał przełożony, a ten będzie akceptował i zgoda będzie należec do kadr? Niby urlop jest dla pracownika, ale teraz Pentagon będzie decydował kiedy jestem zmęczony, kiedy mogę iść do lekarza, albo kiedy członek rodziny ma prawo mi umrzeć. Efekt będzie taki, że ludzie będa wymuszać zwoleniania lekarskie dla prywatnych celów, żeby nie żebrać o wolne.

Zawsze można zacząć pracownikom wydawać do kart na święta Bożego Narodzenia dodać po magicznej kuli, która będzie pozwalała przewidywać wydarzenia z najbliższego roku. Bo serio... Skąd mam wiedzieć, czy nie będzie mi potrzebny urlop w październiku czy listopadzie 2017?

Co więcej. Niby urlop jest dla pracownika i zgodnie z polskim prawem pracownik ma prawo wykorzystac urlop do końca września następnego roku (tj. do 30 września 2017 urlop za 2016), jednak jest nieoficjalny prikaz dla przełożonych żeby zmuszac pracowników do wybierania urlopu w danym roku na bieżąco.

Skoro mamy takie propracownicze związki, to może z tym by coś zrobiły?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5592 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:54:01 »
Informujcie (ale nie tu ponieważ musimy znać szczegóły więc najlepiej w biurze), gdy takie sytuacje będą miały miejsce. Tak czy inaczej wg mnie to kierownik  z starszym mistrzem/ mistrzem/ mistrzami a mistrz z brygadzistą powinni ustalać. Na różnych wydziałach jest różna struktura.
Graba_w sprawie Polecenia służbowego pismo wszystkie organizacje w zeszłym tyg wystosowały pismo. Sygnalizowany temat był wczoraj, dlatego między innymi ustalone zostało spotkanie z Prezesem na początek przyszlego tyg. jako spotkanie "comiesięczne" dotyczące wszystkich tematów.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2016, 18:57:04 wysłana przez An_na »

Niezłabeka

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5593 dnia: Grudnia 01, 2016, 18:54:25 »
Więc na wszystkich wydziałach jest podobna sytuacja?
Majster ma pule przyk.600zł (15osób x 40zł) , otrzymuje podwyżkę trzech aparatowych po 200 zł i są o tym informowani przez mistrza zmiany że ON rozdzielił po 200 więc tyle się spodziewam podpisać ale prawda jest inna bo otrzymuję 150 zł a mistrz nic o tym nie wie.
Tłumaczenie w biurowcu , zabierane na poczet FUNDUSZU KIEROWNICZEGO by miał z czego nagrodzić innych.
To jest praktyka już stała i zabiera się zwykłym aparatowym choć stawki wcale nie mają wygórowane.
Więc jak wytłumaczyć to że stawki przez kierowników są okrojone skoro w porozumieniu napisane jest nie mogą  ?
 

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #5594 dnia: Grudnia 01, 2016, 20:24:47 »
No jeszcze na chwile wrócę do KART, piszę pani ze sa one aby płacić za posiłki z kontrahentami i delegacje oczywiście służbowe. To dlaczego karty mają związkowcy nie powie pani ze prowadza rozmowy i kontrahentami i musza wyjeżdżać w delegacje służbowe?
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.