Ten się zapowiada chyba dobrze.
Informacja z intranetu:
"Informacja o pracach Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.
Minęły ponad dwa miesiące pracy nowego Zarządu, podczas których podjęto ponad 100 uchwał związanych z usprawnieniem procesów bieżącej działalności Spółki. W tym czasie Zarząd zajął się m.in. zamianą umów śmieciowych na umowy o pracę, podtrzymał wydatkowanie środków w wysokości 2,5 mln zł na poprawę warunków socjalno-bytowych pracowników, uporządkował także kwestie związane z użytkowaniem samochodów służbowych i kart płatniczych poprzez wprowadzenie odpowiednich regulaminów, ograniczających liczbę osób uprawnionych do korzystania z nich.
Od pierwszych dni Zarząd monitoruje kluczową inwestycję PDH. W pierwszej kolejności dokonano stosownych zmian we władzach spółki celowej. Przedstawiciele „Polic” potwierdzili gotowość do kontynuowania inwestycji, co przełożyło się na podpisanie trzech ważnych umów, w tym umowy z Inżynierem Kontraktu dla tej flagowej inwestycji Zakładów.
Pierwsze dni to także analiza funkcjonowania spółki zależnej w Afryce. Z uwagi na widoczne braki w dokumentacji spółki, Zarząd zalecił zebranie kompletnej dokumentacji. Po niecałych dwóch miesiącach, na podstawie dostępnych danych Zarząd podjął decyzję o publikacji raportu o błędach w sprawozdaniach finansowych Spółki za 2015 r. W konsekwencji podjęto także decyzję o zmianie rekomendacji co do podziału zysku wnioskując o nie wypłacanie dywidendy akcjonariuszom i przeznaczeniu go w całości na kapitał zapasowy. Jednocześnie władze spółki zapewniły, że zmiany te w żaden sposób nie wpłyną na sytuację finansową pracowników, w tym na wypłacone już premie i nagrodę roczną.
Jeszcze w kwietniu członkowie Zarządu przyjęli plany rzeczowo-finansowe na bieżący rok.
Zarząd zaakceptował kierunki rozwoju Jednostki Biznesowej Pigmenty. Aktualnie oczekuje na dokumentację dotyczącą m.in. budowy silosów do magazynowania bieli tytanowej luzem.
Na wniosek pracowników, Zarząd zdecydował w trybie pilnym o pracach inwestycyjnych związanych z wymianą suszarni obrotowej na instalacji PN2.
Wśród omawianych inwestycji poruszona została także kwestia wydłużenia linii cumowniczej na stanowisku przeładunkowym "Mijanka" w polickim porcie w kierunku południowym, pod kątem możliwości wprowadzania do portu większych statków.
Władze spółki omawiały także szeroko kwestie związane z polityką personalną. Zarząd podjął decyzję o „wyczyszczeniu do zera” tzw. umów śmieciowych. Zalecił zawieranie normalnych umów o pracę, tam gdzie świadczenie takie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania komórki organizacyjnej. Prezes dr Wojciech Wardacki wyraził wolę, by Grupa Azoty Police była pierwszą spółką w Grupie Azoty, w której stan umów śmieciowych będzie równy zeru.
Jedną z pierwszych decyzji nowego kierownictwa firmy była decyzja o udrożnieniu systemu ogłoszeń o rekrutacjach wewnątrzzakładowych, tak, aby były one dostępne dla wszystkich pracowników, przede wszystkim dla tych pracujących na instalacjach i ciągach technologicznych (w intranecie i na wydziałowych tablicach ogłoszeń).
Zarząd postanowił zebrać informacje dotyczące oceny funkcjonującego w Spółce systemu motywacyjnego. W dniach od 15 do 24 czerwca pracownicy mogli anonimowo ocenić system motywacyjny wrzucając swoją opinię na temat systemu premiowania do czterech urn wystawionych na terenie Spółki. Odbyło się również spotkanie z partnerami społecznymi na temat funkcjonującego systemu premiowania.
Wszystkie uwagi i sugestie zgłoszone przez pracowników, związki zawodowe oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych i kierowników komórek organizacyjnych będą brane pod uwagę podczas opracowywania optymalnego systemu motywacyjnego dla naszej Firmy.
Nowy Zarząd regularnie spotyka się z przedstawicielami wszystkich związków zawodowych, dyskutując o sytuacji bieżącej oraz planach przyszłościowych.
Zarząd, chcąc docenić trud i zaangażowanie pracowników, którzy w tym roku odeszli lub odejdą na emeryturę, planuje zorganizować pod koniec roku w okresie świątecznym spotkanie z emerytami, a także rencistami. Spotkania takie będą się odbywały cyklicznie raz w roku - do tej pory brakowało takich wydarzeń.
Nowe władze zaangażowały się w działalność charytatywną ze szczególnym uwzględnieniem instytucji lokalnych. W ich ocenie, spółka powinna wspierać przede wszystkim społeczność policką.
Decyzją zarządu wsparto finansowo leczenie pracowników oraz ich bliskich, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Wsparcie otrzymały też polickie hospicjum i Dom Dziecka w Tanowie.
Zarząd zakupił urządzenie do badania na obecność substancji psychoaktywnych tzw. „narkotest”, i podobnie jak samochód toyota hilux, trafi ono do Komendy Miejskiej Policji w Policach. Tego rodzaju wsparcie ma posłużyć poprawie bezpieczeństwa na terenie Zakładów i w samych Policach – uważa szefostwo spółki.
Spółka zaangażowała się również we wspieranie polickich klubów sportowych.
W czerwcu podjęto decyzję o kontynuacji współpracy z klubem piłkarskim Pogoń Szczecin, zmieniając jej dotychczasowe warunki - środki finansowe przekazane klubowi będą zależne od osiągniętych przez piłkarzy wyników.
Tradycyjnie przedstawiciel zarządu wspólnie z burmistrzem Polic Władysławem Diakunem otworzył Dni Chemika – w tym roku był to prezes Wojciech Wardacki.
Po raz pierwszy prezes Zakładów wziął udział w finale towarzyszącego Dniom Chemika turnieju piłki nożnej, w którym brali udział pracownicy Grupy Azoty Police, i wręczył puchar zwycięskiej drużynie. Dwóm zawodnikom drużyn, walczących w finale zmagań, przekazał bilety na mecz Polska-Niemcy, który odbył się w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej we Francji.
Zarząd chce, by pracownicy byli regularnie informowani o jego pracach - informacje będą publikowane w intranecie."