Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6783880 razy)

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4350 dnia: Maja 16, 2016, 20:32:05 »
To co wydali a związane było z pracą to luzik,  ale wydane na cele prywatne oddać potrącając  z pensji.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4351 dnia: Maja 17, 2016, 10:15:38 »
mam pytanie odnośnie składania wniosków w socjal, jeżeli miałem już urlop (wymagane 14 dni ) w styczniu  to mogę złożyć wniosek ? czy wymagany jest urlop w następnym miesiącu od złożenia wniosku ?

piotrzpl

  • Gość
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4352 dnia: Maja 17, 2016, 10:27:06 »
spokojnie możesz składać,

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4353 dnia: Maja 17, 2016, 10:31:39 »
mam pytanie odnośnie składania wniosków w socjal, jeżeli miałem już urlop (wymagane 14 dni ) w styczniu  to mogę złożyć wniosek ? czy wymagany jest urlop w następnym miesiącu od złożenia wniosku ?
Możesz wziąć urlop w styczniu a wniosek na socjal wypisać na grudzień.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4354 dnia: Maja 17, 2016, 11:05:33 »
dziękuje za informacje ;)

Offline sehn

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4355 dnia: Maja 17, 2016, 11:58:17 »

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4356 dnia: Maja 17, 2016, 13:16:07 »
Jeżeli się potwierdzi to "nasze" cycki będą większym hitem na cały kraj od złotych mercedesów i milionowych zarobków i odpraw peowych prezesów.



Wysłane z D5103 przy użyciu Tapatalka


Offline Mikki

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4357 dnia: Maja 17, 2016, 14:22:17 »
Witam, czy posiada ktoś nr. polisy zakładu w celu zgłoszenie szkody tzw. "pochlapaniowej" ?


Ja piasałem jakiś rok temu i z tego co wiem ten numer polisy co jakiś czas się zmienia.
Zadzwoń do jakiś Związków i poproś o ten numer, ja tak zrobiłem, pomogli, mimo, że nawet nie byłem do nich zapisany.

Nic nie trzeba. Ja pisałem mailem i ani razu nie potrzebowałem numeru polisy, a pieniądze są na moim koncie.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4358 dnia: Maja 18, 2016, 10:21:00 »
takie pytanko: słyszał ktoś o tym, że  wszystkie związki zawodowe tez miały do użytku "karty" od zakładu? pewnie limit był niższy niż miał zarząd i dyrektorzy, ale.... smród może pozostać :o
Kier: pytasz więc Tobie odpowiem. Nie wszystkie związki miały karty. Ja taką kartę miałam i mam nadal. Nikt ze związków o te karty się nie prosił. W 2013 została zlikwidowana kasa zakładowa z której brane były zaliczki na wyjazdy służbowe. Te związki które kart nie wzięły otrzymują zaliczki na delegacje na konto. Moja karta ( tak jak całego zarządu związku w którym pracuję) jest z limitem 5000 zł. Pisząc, że smród pozostanie wręcz pomawiasz. Nigdy odkąd mam tą nieszczęsną kartę nie wydałam nawet grosza niezgodnie z regulaminem i każdy wydatek jest zatwierdzany zgodnie z procedurą rozliczania wydatków. Czyli faktura za hotel, kilometrówka jeśli jadę samochodem prywatnym ( więc pobierane są pieniądze z bankomatu na tą kwotę lub płatność kartą) jeśli zostanie wybrane za dużo jest to potrącane na wypłatę, jeśli pobranie było mniejsze niż koszty wyjazdu to tak samo na wypłatę dostaję wyrównanie. Koszty i rozliczanie naszych delegacji następuje przez dyrektora personalnego i dalej przez służby księgowe. Dodam, że to związki zawodowe zawnioskowaly dwa lata temu o przeprowadzenie kontroli wydatków i zasadności zakupów. Proszę nie wrzucaj wszystkich do jednego worka ponieważ krzywdzisz tym ludzi.

Offline maks

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4359 dnia: Maja 18, 2016, 12:11:55 »
Zaraz, zaraz ja tu czegoś nie rozumiem. Były rozdawane karty paliwowe i karty służbowe. A pani Ania jaką miała kartę. Bo wydaję mi się że służbową. To dlaczego mówi się, że niektóre karty nie były wcale ruszone (było ich może 3-4). To te osoby za  delegacje czy inne służbowe wydatki dlaczego nie brały z kart. Bo wiedziały czym to się może zakończyć. Jeżeli jest Pani czysta jak łza to powinna Pani sama powiedzieć ile wydała pieniędzy z karty przez okres tych 3 lat.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4360 dnia: Maja 18, 2016, 12:42:49 »
 
......
 Dodam, że to związki zawodowe zawnioskowaly dwa lata temu o przeprowadzenie kontroli wydatków i zasadności zakupów.

ciekawe czemu związki o to zawnioskowały ? Czyżby zauważyły skalę nadużyć ? i po drugie , skoro wniosek związków nie przyniósł oczekiwanych efektów (tzn. wnioski kontrolne zostały utajnione ) czemu nie zareagowała Rada Nadzorcza?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4361 dnia: Maja 18, 2016, 12:43:08 »
Nie miała tylko ma. Kartę służbową- taką mam. Nie mam paliwowej. Jeden ze związku ma dwie karty i nigdy jej nie użył, bo nikgdzie nigdy w delegacje nigdy nie jechal. Ile wydałam(?) nie mam zielonego pojęcia bo nie mam podglądu na konto. Kilkanaście razy byłam w przeciągu trzech lat w delegacji w tym wyjazdy do Warszawy na rady nadzorcze Spółki.
Nie rozumiem stwierdzenia "jeżeli jest pani czysta jak łza"- coś Pan sugeruje? Gdzie mam pisać? Tutaj?
 Potrzebuje mieć Pan wgląd w moje wyciągi bankowe? Zapraszam do biura Związku. Tylko proszę zarezerwować sobie kilka godzin.  Pod każdy wyciąg miesięczny będziemy musieli otworzyć sharepoint i prześledzić rozliczenie kosztów każdej delegacji. Wypisywało się druk o delegację z podaniem kwoty zaliczki, szłam do kasy i pani wypłacała mi zaliczkę z której się rozliczałam po powrocie.
7 czerwca wybieram się na Komisję Trójstronną Wielkiej Syntezy Chemicznej i kolejny raz wybiorę z tej karty pieniądze na delegacje. Kiedyś dostawaliśmy na taki wyjazd zaliczkę wskazując wartość kosztów.
Jestem członkiem rady nadzorczej i to moją i Wiesława Markwasa inicjatywą na radzie było aby raport z kontroli wszedł na komitet audytu i na radę nadzorczą więc proszę a nawet radzę nie insynuować rzeczy póki nie ma oficjalnych wniosków z kontroli. Ostatnio na radzie zaleciliśmy zarządowi, aby ostateczne wnioski wplynęły na najbliższą radę( która planowana jest na 06.06.16).
Koszty jakie są rozliczane z mojego konta to: koszt noclegu, koszt ewentualnej diety całodziennej na wyżywienie 30 zł ( jeśli delegacja trwa min dobę) oraz kilometrówka 0.8358 zł za kilometr.
 




Post Merge: [time]Maj 18, 2016, 12:45:37 [/time]
Jorka- rada reagowała i w styczniu br wstępny raport wszedł na obrady komitetu audytu. Jako członek Komitetu sama o to wnioskowałam formalnie.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2016, 12:48:33 wysłana przez An_na »

Offline maks

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4362 dnia: Maja 18, 2016, 13:13:40 »
Ok. są audyty-poczekamy. Ja nikogo nie posądzam, oczywiście jak będę miał wątpliwości to sam się zgłoszę do waszego związku. Martwi mnie też, brak reakcji naszego członka zarządu wybranego przez pracowników. Przecież on praktycznie funkcjonował od samego początku panowania byłego już prezesa. Czyżby nie zauważył nieprawidłowości przez co najmniej 4 lata. Może był tak zaślepiony z tych dobrodziejstw, że umknęło mu co nie co?

Offline kier

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4363 dnia: Maja 18, 2016, 16:25:15 »
Pisząc, że smród pozostanie wręcz pomawiasz
nie pomawiam , gdyż piszę, że smród może pozostac... :-X  jeśli byłyby jakies nadużycia. poza tym uważam, że przyjęcie takich kart przez związki od pracodawcy może własnie stanowić pole do domysłów dla załogi. nie powinniście ich po prostu przyjmować i tyle. chyba z zasady związki powinny stać w "opozycji" do pracodawcy, a taka, być może, zależność nasuwa domysły, że takie karty mogły być dane za "coś".

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4364 dnia: Maja 18, 2016, 19:20:06 »
Jak myślicie  ( może manam się wypowie lub ktoś ze ZZ )- jeżeli to wszystko co piszą ludzie jest prawdą,  to jakie powinni ponieść konsekwencje?

A jakie konsekwencje poniósł p. Marciniak za doprowadzenie firmy do ruiny i oderwane od rzeczywistości decyzje?

Został dyrektorem w tzw. polskim grafenie. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2016, 19:22:08 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln